עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

פלזמה פיוניר LX5090H - סיבוב שני...

02/11/2008 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: הרשת >

 
 
 

הסיפור שלי 


הרכיב הוידאופילי על המדרגות זו נעל ההתעמלות שלי

כמסכופיל ותיק (זה הוא מסך הפלזמה החמישי שלי בסלון), הציק לי מאוד שכבר זמן רב לא שדרגתי את המסך. הבעיה? לא מצאתי מסך שבדיוק התאים לדרישות ולצרכים שלי. בנוסף, פיתחתי פנטזיה שאחת חברות הפלזמה תצליח לדחוס מסך FULL HD לגודל שנכנס לארונית שבמרכז הסלון שלי.

לאחר שתוכניות הפלזמה -44" של פיוניר נעלמו כלא היו, הבנתי שאני צריך לתכנן מחדש את הארונית וכך היה. לימוד זריז ב-SKETCHUP של גוגל והפכתי למתכנן ארוניות מדופלם. הפעם הוספתי לארונית דלת שירות אשר מאפשרת לי לבקר את אחורי המערכת בלי לגרור או להזיז דבר ועדיין להסתיר את עשרות הכבלים שמוחלפים ברמה שבועית ולעיתים גם יומית כחלק מהבדיקות והשינויים התכופים שאני עורך במערכת.

עכשיו שיש מקום לפלזמה 50" ניגשתי למשימה הקשה של בחירת סוג המסך. לאחר שנפסלו מספר רב של קנדידטים מסיבות שונות ומשונות, החל מעיצוב, צבע, טעם, יכולות עיבוד תמונה וכו´ - נפל הפור על ה- KRP-500M. מדובר על מודל מוניטורי ודק במיוחד של פיוניר אשר כולל יכולות משוכללות שכל אחד זקוק להם (כמו להיות מסוגל לשלוט בפרמטרים שלו מרחוק - שימושי לכל מי שיש לו ילדים ואשתו מתקשרת לו לחו"ל להתלונן שכל מה שהם עושים זה רואים טלויזיה...).

הבעיה היתה תזמון, המתנתי כ"כ הרבה זמן לפלזמה שכבר לא הייתי יכול להתאפק. גירסאת ה-KRP-500A (פלזמה שהיא פיזית זהה ל-KRP-500M אך כוללת גם מדיה רסיבר שמאפשר ריכוז מקורות הוידאו) לא בדיוק התאימה לי, למרות שגם לארץ היא מגיעה גם בצבע לבן (הצצה למודל סופקה לי ולעיתונאים אחרים ב-IFA בשנה שעברה, אני רק יכול להגיד שזה מדהים, היחידים שנראים כ"כ יפה זה מסכי ה-LCD של היטאצ´י עם עיצוב דומה מאוד).

אז נפל הפור, והזמנתי לפלזמה קורו LX5090H הוכנסה למערכת. מכיוון שכבר סקרנו את פלזמה LX5090 "הרגילה" אני אתמקד במאמר זה בהבדלים בין גירסא הפלזמה הזו לגירסא הראשונה.

על שום מה ה-H?

לא ברור מה משמעות האות שנוספה למודל. יתכן שזה HIGH END, ויתכן שזו האות הראשונה באחת מהתכונות שנוספות לפלזמה - ה-HOME MEDIA GALLERY, סטרימר מובנה.

מבחינה חיצונית, המסך זהה לחלוטין לפלזמה ה-5090 הרגילה (אפילו השלט זהה), ההבדל מתבטא בעוד חיבורים בחלק האחורי של המסך. למסך התווסף חיבור CI, חיבור לויין וחיבור רשת.

בבסיסו, השינוי במסך מתחיל מהרגע שפותחים אותו. תפריטי ה-KURO החדשים שונים לחלוטין מהתפריטים הצבעוניים שאנחנו רגילים אליהם כבר כמה שנים. המהפך של תפריטים שחורים כחלק מהתפיסה שהיא KURO מושלמת כאן והדגש על שחור עובד היטב. גווני התפריטים נעים בין שחור לבין אפור בסגנון BRUSHED ALUMINUM. בכך המודל הזה הופך למודל הראשון עם תפריטים כאלה שמיועד לאירופה (הפזלמות מסדרת הקורו תחת מותג ELITE בארה"ב כבר מזמן קיבלו את התפריטים החדשים הללו).

מבחינה טכנית והנדסת אנוש ההבדלים בין פלזמה-H לפלזמה הרגילה הם מינימליים. התפריטים כמעט זהים בין שתי הגירסאות מעבר לתוספות המתבקשות של המסך.

גם כאן החיבורים הרבים שראינו בפלזמה ה-5090 הרגילה ניתנים למיפוי כך שלא כולם פעילים בו זמנית. עם זאת, חמישה חיבורים חיצוניים מכל הסוגים והמינים שאפשר לדמיין בהחלט מכסה 100% מהצרכים של כל צרכן מצוי.

המסך כולל חיבור USB אשר מאפשר בין היתר שדרוגי תוכנה. שדרוגי התוכנה עד כה התמקדו בשיפור הקליטה הלווינית, כך שבינתיים אין הרבה שדורש חידוש כאן.

איכות התמונה והכיול

תתפלאו לגלות שבמאמר הזה אני אתעכב מעט מאוד על איכות התמונה של המסך. פשוט, כל מה שצריך לומר אמרתי כבר במאמר הביקורת פלזמה קורו 5090 וחבל לי לחזור על דברי. בהמשך אספק מעט מידע על כיול טיפה יותר מחודד, מה שעלול לעזור למי מתעניין בכיול ראשוני בפלזמה.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: הרשת >עוד מ: oferlaor

דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(3) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht