עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

אינטגרייטד: Vista Audio model i34

02/06/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: האזנה וסיכום >

 
 
 

הקדמה

Vista Audio הינה חברה בוטיק אמריקאית הממוקמת בניו יורק. פילוסופיית החברה הינה פשטות. לדברי בוריס, המתכנן והבעלים, המוצרים שלהם הינם פרי הנדסה הבנוי על סטנדרטים הגבוהים ובעל מראה נבחר וקומפקטיים במידה. הקו המוביל מההיבט הטכני הינו ייצור מגברים בעלי דיסוטרשיין נמוך ודמפינג פקטור גבוה כך שהמגבר ישלוט באופן קבוע ברמקולים. לטענתו המגברים בעלי יכולת נגינה של כל הסגנונות כולל ג´אז, קלאסית ורוק.

השאלה הנשאלת כמובן האם כך הדברים?

הגעתי בחיפושי לחברה הזו בעקבות מאמר קודם שביצעתי על צמד הפרה והפוואר מדגם Elegance Experience ו Experience LINE ONE של Trafomatic. מצאתי שקיים קשר בין שתי החברות, חברת Vista Audio מבצעת שימוש בשנאים של חברת Trafomatic. הפרט הזה כשלעצמו גרם לי לסקרנות רבה לגבי המגברים.

החברה מייצרית מגברים בעלי הספק של החל מ 5W. הערכה שלי שבהספק הזה התוצאה שתתקבל תהיה חוסר שליטה על הרמקולים. הרמקולים שלי בעלי נצילות גבוהה יחסית של 92DB ועכבה של 6 אום, על פניו לא אמורה להיות בעיה כלל, אך סגנונות המוסיקה אליהם אני מאזין מאוד מקשים על בחירת ההגברה שכן נידרשת בעבורם שליטה מוחלטת אבסולוטית מהרמקול.

מגבר בעל הספק של 5W יוכל להניע את הרמקולים שלי בנקל בסגנונות כמו רוק וגאז, הרכבים קטנים והרכבים אקוסטיים, אך הוא יקרוס תחת עומס במטאל, או שכמות הדסטורשיין שתיפלט מהרמקולים תהיה כה גדולה. כך שהמגבר הניבחר היה בעל הספק של 35W.

על הוויסטה לעמוד במבחן לא פשוט, ראשית עליו להמודד מול Trafomatic שהתברר כגיבור גדול ושנית, סגנונות המוסיקה שהוא נידרש אליהם קשה לי לתאר שבוריס אפילו שמע עליהם. אולי זה לא הוגן לצפות ממגבר מנורות לעמוד במוסיקה שאינה פשוטה לחלוטין לנגינה כגון  Metal ו Speed, בטח שזה לא סטדרטי במחוזותינו האודיופילים, אבל יצא הגורל ואני רוקר בנשמה וכך אני בוחן את הציוד. זה נכון שכאשר אני מתרשם ממגברים אני בוחן אותם בסגנונות שונים והשיפוט חייב לספק מענה למגוון רחב של סגנונות, אבל אני בסופו של יום תמיד מסתכל בעיניים של Metal-ליסט. פרט נוסף שמקשה מראש הינו מנורות הכח, במיקרה הנ"ל מדובר במנורות EL34 שאינם מתאפיינות כעמוסות דרייב וכוח כגון ה KT88 או 6550. יתרונם לעומת זאת (על הנייר לפחות), הוא המוסיקליות שלהם או המייד הקסום שבד"כ בוקע ממגברים הללו.


Vista Audio model i34

מעטים מגברי מנורות אליהם התחברתי. מגברי מנורות בד"כ בעלי מראה יותר אודיופילי, סקסי, כמו קבוצת נרות על עוגת יום הולדת. תמיד קיימת האפשרות של שינוי מנורות ובכך לשנות לחלוטין את אופיו של המגבר ולהרגיש כאילו החלפת מגבר חדש ואולי כאן הרעיון המרכזי, לקנות פלטפורמה ברת שינוי שבכל פעם שתרגיש חוסר סיפוק יהיה לך ים אפשרויות למשחק. כמו כל דבר בחיים, אין מושלם חייב להיות צד נוסף למטבע, הצד הוא סיוט בלהות שבצידו כרוך תשלום של אלפי דולרים על מנורות שמראש אין לך את היכולת לדעת מה התוצאה.

מבנה

הוצאתי את המגבר מהקופסה, שהכיל מנורות ארוזות בקופסאות. המגבר קטן מימדים בעל מראה סולידי לטעמי לפחות, לא כדאי לשאול את אשתי בנושא. החלק חיצוני מתכתי בצבע כסף, צידי המגבר שחורים, שלושה ספקים גם הם עם מעטה שחור. הפנאל הקידמי כולל בורר מצבים, כפתור ווליום ונורה אדומה המעידה על פעולת המכשיר. בחלקו האחורי, כניסות מקור ויציאות רמקולים בהתנגדות 8 ו 4 אום ומתג הפעלה. מהקופאות הקטנות הוצאתי 4 מנורות מדגם E34L מבית JJ. המנורות הללו הם בעצם שיפור של ה EL34 ולטענת JJ, בייחוד בתחום הנמוך, כך שהבאס מדוייק יותר. הגיעו גם זוג מנורות דרייברים מסוג 2xECC832. הרכבה פשוטה וכל שנישאר הוא להתחיל להריץ את המגבר.הרצתי את המגבר כ 200 שעות, תוך כדי האזנה בעיקר האמצעות ה Squeezebox ו-DAC מדגם Orelle DA-188. קיימת טענה כי מנורה דורשת הרצה והיא משפרת את היכולת לאחר האזנה אמיתית, אם כי מניסיוני הנמר לא הופך את חברבורותיו, אלא רק משפר במעט. כשאני חושב על זה, אני לא יכול לציין שיפור עצום בסאונד או ליתר דיוק אני לא יכול לציין שיפור כלל. יתכן והוא היה קיים, אך אני ששמעתי ורצתי איתו לאורך כל הדרך לא יכולתי להבחין בשינוי. בדיוק כפי שאתם פוגשים חבר שלא ראיתם זמן רב והוא פתאום ניראה לכם שונה, אשתו בכלל לא הרגישה בהבדל. 

הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: האזנה וסיכום >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו


עוד מ: Eyal_W
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.1
(8) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht