עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מסך LCD 47PFL8404 של פיליפס

13/09/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: ממשק משתמש >

 
 
 

הקדמה

תמיד מעניין לבדוק מסכים של פיליפס, החברה תמיד ממשיכה לפתח ולהתקדם ופעמים רבות מקדימה את זמנה במובנים רבים. כך היה עם נושא ה-100HZ במסכי LCD שבה פיליפס הקדימה את כולם בכל מובן במהלך מספר שנים, אך דווקא כאשר השוק היה מוכן לרעיון המהפכני הזה - היססה ופספסה את ההצלחה שהיתה יכולה להיות שלה ורק שלה.

גם בתחום ה-LED, שבו פיליפס היתה בעצם הראשונה שהכניסה את זה למסכים דקים (אם כי בתאורה הסביבתית שלה ולא בתאורה האחורית) החברה חשבה שהשוק עדיין לא מוכן ועדיין לא ממש הולכת FULL BLAST AHEAD בתחום הזה למרות שהיא אחת היצרניות הגדולות של תאורת LED.

ה-8404 שמרני יותר מהמסכים הקודמים של פיליפס מבחינה עיצובית. בזל עדין ודק, המסך עבה מהמקובל בתחום, ונעלם פס האור הקטן בחלק החתון של המסך. הפס הזה, שבעבר השוואתי אותו לאור בעיניים של הסיילונים המקוריים (לחובבי באטלסטאר גלקטיקה) או הרכב של KNIGHT RIDER, נעלם והפך ל-LED בודד בקדמת המסך. הבעיה במעבר עיצובי חד כל כך שגם אם הוא נכון מבחינה הגיונית, מתעורר הקושי במעבר חד שכזה. גם כאן, העיצוב בסופו של דבר הוא אולי דווקא מינמליסטי אפילו יותר מדי.


כבלי ה-HDMI הסקסיים בתמונות הם של חברת ATLONA

בתחתית החלק הקדמי של המסך ניתן לראות רמקולים דקיקים אשר בולטים מהחלק התחתון של המסך ואשר משתלבים במסגרת שקופה (מעטפת שעוטפת את המסך וכמעט לא ניתנת לראיה). מבחינת סאונד, הנפח של המסך בשימוש יעיל כאן והסאונד מלא וחזק, ומצאתי את עצמי לא פעם מחליש את המסך בעת הבדיקות (בשעות המאוחרות של הלילה) מחשש להעיר את דיירי הבית.

בחלקו האחורי של המסך יש 2 פסים (סטריאו) של תאורת AMBILIGHT. אני עדיין לא מבין מדוע פיליפס מוציאה מודלים נפרדים עם 2, 3 או 4 פסים כאשר ההגיון מכתיב שתמיד צריך להיות מינימום של 3 פסים. כמובן שכל אחד מהפסים יכול לשנות גוון ועוצמה לכל אורכו, ובכך לתת תחושה שהתמונה רחבה מכפי שהיא באמת (ראיה פריפריאלית). הפעם לא נהגתי כהרגלי והשארתי את היכולות של ה-AMBILIGHT במצב המחדל - וזה בהחלט נוח ונעים ביותר.

חיבורים

חלקו האחורי של המסך משופע מחברים. שני חיבורי SCART, חיבור מחשב, חיבור קומפוזיט, חיבור רשת, שלושה חיבורי HDMI, חיבור קומפוננט ו-RF. נסו להגיד את זה ברצף שלוש פעמים מהר...

בצידו השמאלי של המסך יש סט חיבורים נוסף של קומפוזיט, חיבור SVIDEO, אוזניות, חיבור כרטיס חכם (לא רלוונטי לנו), מאריך IR, חיבור USB ו-HDMI נוסף.

 

בקיצור, המסך הזה כולל כל חיבור שקיים עלי אדמות ללא שום פשרות.

הפאנל הקדמי של המסך מצופה שכבה קשה (שלא כמו מרבית מסכי ה-LCD שמרגישים ספוגיים למגע). הוא אכן הפחית את כמות הרפלקציה כאשר פתחתי חלון בחלק הקדמי שלו, אך ניתן לראות שהוא לא בולע לחלוטין את האור.

טלויזיה אנלוגית ו-DTT (או כפי שהקהל מכנה אותו - DDT)

עם הדלקה ראשונה, המסך ירצה לסרוק את הערוצים האנלוגים והדיגיטליים שלכם. ניתן להגיד לו באיזו מדינה אתם נמצאים אך גם אם אתם טועים הוא יודע להתמודד עם זה לא רע. לאחר הסריקה הוא זיהה 2 ערוצים אנלוגיים אצלי ואת כל חמשת הערוצים של ה-DTT! אותם ערוצים זוהו כ- AAC V1 ולכן לא ברור אם ניתן להרוויח את יכולות הסטריאו של השידור.


ערוץ 99 צפוי לקבל קפיצה משמעותית ברייטינג עקב החיבור ל-DTT, עכשיו שני אנשים יצפו בו

הערוצים אנלוגיים סומנו כערוצים 1,2 בעוד שהדיגיטליים עלו כיתה ונקראו 101-105. לא ברור לי מדוע כל כך פשוט להוסיף ערוצים, אך בלתי אפשרי להעביר אותם דירה, לשנות להם את השם או למחוק אותם. כך מצאתי את עצמי שהערוץ הכי בעייתי מופיע כמספר 1 בשלט.


הגיוני שהערוץ הפופולרי ביותר יהיה 105...

המסך מאפשר גם שימוש ב-תרגום אשר ניתן להציג תמיד או כאשר המסך במצב MUTE. חכם ביותר, אך הרשות טרם הספיקה להשיק את השירות הזה (יושק ביחד עם לוח השידורים אי שם בשלהי אוקטובר כנראה). כמובן שהמסך לא הציג לוח שידורים, וקשה להאמין שהעברית בלוח השידורים תתמך על ידי המסך (אבל אפשר לקוות).

מבחינת איכות תמונה, ה-DTT עושה עבודה לא רעה אך רואים הבדל לרעה ביחס לשידורי יס, למשל. החדות פשוט לא אותה חדות ויש לעיתים ARTIFACTS שונים.


שימו לב לאדומים בכובע בצד ימין - הבעיה במקור של ערוץ 2 ולא במסך!

מבחינת יחסי המסך, אין המון אופציות במצב ה-DTT, והמצב הסביר ביות היה SUPER ZOOM אשר אמור להיות NLS ועושה עבודה בהחלט מרשימה.


זיהוי אוטומטי של פסים שחורים וזום עליהם לא עוזר לנו כשיש תרגום


מותק, השחקנים השמינו


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: ממשק משתמש >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.9
(20) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht