עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה Popcorn Hour C-200

03/11/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: בחינת ה C-200 - חלק I >

 
 
 

הקדמה


בתחילת נובמבר 2007, בדיוק לפני שנתיים, פרצה חברת Popcorn Hour לחיינו עם דגם ה A-100. דגם זה הבטיח לנו מזרימדיה מלא בעלות של קצת פחות מ $200 (אם נדייק: $179) בשוק שנשלט עד אז על ידי מספר חברות מצומצם אשר הציעו פתרונות בעלות כפולה ויותר.

אז לאחר שהתבססה חברת Popcorn Hour עם מוצר ה A-100 אשר היווה תמורה נאה לכסף, פורמטי האודיו המתקדמים נהיו נפוצים. ה A-100 לא תמך בהם ולכן נולד מוצר חדש, ה A-110, אשר הוסיף לנו תמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים מבית Dolby & DTS. במהלך שיווקו של ה A-110, פורמט ה Blu-ray ניצח את פורמט ה HD-DVD ונוצר ביקוש לנגן אוניברסלי, כזה אשר יוכל לנגן כותרי DVD, Blu-ray, CD Audio וגם להוות מזרימדיה מן השורה. חברת Popcorn Hour חזרה לשולחן השרטוטים והציגה בפנינו לאחר המתנה רבה ופיזור רמזים רבים את ה C-200. דגם זה הינו מזרימדיה "למתקדמים" לדברי החברה. מה זה מזרימדיה למתקדמים אתם שואלים?
מהסתכלות במוצר עצמו, ה C-200 גמיש למדי ומאפשר התאמתו לפי דרישות הלקוח. קודם כל, הוא בעל גודל מלא ברוחב של 43 ס"מ, בדיוק כמו שאר הציוד שלנו ב Rack. גודל גדול זה מאפשר שוני גדול מבחינת תצורת החומרה שלו, אם זה התאמת מספר כוננים קשיחים, הכנסת כונן Blu-ray, התקני USB פנימיים ועוד - על כך בהמשך, אני מבטיח.

לכתבת החשיפה מיוני 2009: קבלו את ה C-200, המזרימדיה החדש מבית Popcorn Hour

מה בחבילה?

משמאל לימין:

 • ה C-200 בכבודו ובעצמו.
 • כבל HDMI חסר סימון ל Category.
 • כבל חשמל F Type, לא יתאים לארץ ויש צורך להחליפו.
 • זוג סוללות עבור השלט.
 • שלט רחוק מבוסס RF בתדר 2.4GHz
 • מדריך מהיר למשתמש ודף אחריות.

ה C-200 מגיע כברירת מחדל בתצורה בה השליטה בו נעשית ב RF. סוג שליטה זה מאפשר שליחת פקודות ליחידה גם כאשר אין קשר ישיר בין השלט ליחידה, שימושי במיוחד במידה ותרצו למקם את ה C-200 בארון סגור או בצד החדר ולא לכוון כל הזמן את השלט הצידה (מאוד לא אינטואיטיבי). תצורת ברירת מחדל זו תעלה לכם $299.

במידה ותרצו שליטת IR (ותרצו זאת רק אם יש ברשותכם שלט אוניברסלי מבוסס IR ותרצו כי הוא ישלוט על ה C-200), תאלצו להוסיף $12 ותקבלו בתמורה עינית IR קטנה מדגם IRK-200 ושלט נוסף בצבע לבן (לעומת השחור מבוסס ה RF). את עינית ה IR יש לחבר לאחורי ה C-200 לכניסת Miniplug מתאימה ואת עינית ה IR יש למקם בחזית ה C-200, בנקודה בה יתקיים קו ישיר בין השלט לעינית.


עינית ה IRK-200


חשוב לומר כי יחידות ה C-200 זהות בשתי התצורות וכל מה שמשתנה בינהם זה תוספת עינית ה IR ושלט נוסף.


משמאל: שלט ה RF. מימין: שלט ה IR.

אני אישית לא כל כך אהבתי את הקומבינציה הזאת עם השלט והעינית. אין מקום נעים לעין למיקום העינית ותוספת כבל העינית המשתרך מחזית ה C-200 לאחוריו נראה מגושם. היה עדיף אם היה מודול שניתן להחלפה ב C-200 או אפשרות מובנת ב C-200 למיקום העינית. בנוסף, גם הכללת שלט נוסף מבוסס IR בנוסף לשלט ה RF מבלבלת. קצת מוזר לקבל 2 שלטים עם מוצר אחד, לא?מבחינת תכולה החבילה, הייתי מאוד רוצה לראות לאחר שאני משלם $299 ומעלה, גם כבל אופטי, קואקסיאלי ואולי גם 2M של כבל רשת, תוספות אלו עולות פרוטות ליצרן ומוסיפות הרבה לצרכן הסופי מבחינת התמורה. חבל שחברת Popcorn Hour לא הוסיפה כבלים אלו.

מחברים ומארז

מחברים קדמיים, משמאל לימין:

 • כפתור On/Off עם אפשרות למצב המתנה, כיבוי מלא ואתחול.
 • זוג מחברי USB Host.
 • צג VFD בעל רזולוציה של 192x64 אשר יאפשר תפעול ה C-200 ללא הפעלת המסך הראשי.
 • גלגלת שליטה עם כפתור אישור באמצע.
 • כפתור עמעום לתצוגה. כפתור TV Mode עבור שינוי רזולוציית היציאה - סוף למסך השחור לאחר אתחול ולקומבינציות הכפתורים עם השלט.
 • מגירה נשלפת עבור כונן קשיח פנימי. מגירה זו מעניינת מכיוון שהיא מאפשרת לרוכשים להחליף אותה בכונן קשיח פנימי 3.5 אינץ או בכונן PC BD-ROM, כלומר אתם יכולים ללכת לחנות חומרת המחשבים הקרובה למקום מגוריכם, לרכוש כונן Blu-ray, להתקין אותו בעצמכם ב C-200 ולהנות ממכשיר Blu-ray ייעודי לכל דבר. במידה ותרצו להנות מ BD-Live, רק תוסיפו DOK בגודל 2GB לפחות או כונן קשיח פנימי וחסל. בעתיד ייתכן וחברת Popcorn Hour תציע אפשרות לרכוש דרכה כונן מתאים, אך עד אז - כל כונן שתרכשו אמור לעבוד. לא לשכוח לרכוש אחד בצבע שחור שיתאים למארז ה C-200.

חשוב לומר כי למרות ההצהרה כי כל כונן Blu-ray אמור לעבוד, מספר רב של כוננים לא גילו תאימות מלאה מול ה C-200. חברת Popcorn Hour מעדכנת רשימה של כוננים אשר נתמכים ודרך עדכוני קושחה עתידיים, התאימות אמורה לגדול.

יש להבין כי לא כל הכוננים הינם PC BD-ROM, יש מספר כוננים אשר הינם BD Loader. הם נבדלים מכונני PC BD-ROM בזה שהם מסתובבים לאט יותר ובעלי רשיונות שונים עבור Blu-ray. כוננים אלו מתאימים רק עבור יצרנים, לא צרכנים פרטיים.
זה למשל אחת הסיבות שאתם לא יכולים לקחת את הכונן אשר קיים במכשירי ה HDi או בנגני Blu-ray יעודיים, להכניס אותם ל C-200 ולצפות שזה יעבוד.

נעבור לאחורי המכשיר, משמאל לימין:

 • משושה עבור קליטת השלט ב RF.
 • הכנה למאוורר בגודל 60mm. אין צורך בשימוש במאוורר, אך אם יעשה שימוש בכונן קשיח פנימי לא מסדרה ירוקה, אזי המארז הפנימי עלול להתחמם מאוד. במצבים כאלו ייתכן ושימוש במאוורר יעזור מאוד להפיג את החום המצטבר.
  חשוב לומר כי המעבד עלול להגיע לטמפרטורות עבודה של 70 מעלות. טמפרטורת עבודה זו הינה תקינה ולא מחייבת שום איוורור. הסיבה היחידה להכללת אפשרות למאוורר במארז ה C-200 נובעת על מנת לתת את הגמישות ללקוחות שכן ירצו למקם מאוורר. לוח האם מכיל זוג חיבורים עבור מאווררים, הראשון הינו עבור מאוורר למעבד והשני עבור מאוורר למארז האחורי.
 • מחבר HDMI 1.3a עם CEC, עומק צבע של 36bpp, עיבוד 12bit xvYCC ו HDCP 1.2 עבור הגנה לתוכן.
 • זוג מחברי אודיו דיגיטאליים, אחד אופטי והשני קואקסיאלי.
 • כניסת IR עבור שליטה.
 • זוג מחברי USB Host.
 • מחבר אתרנט 10/100/1000.
 • יציאת S-Video.
 • יציאת קומפוזיט.
 • זוג RCA Out עבור אודיו, כולל Downmix ל DTS.
 • יציאת קומפוננט.
 • כניסת חשמל כאשר לראשונה עבור מזרימי מדיה מבית Popcorn Hour, ספק הכח נמצא בתוך המזרימדיה ולא חיצוני.
 • מתג הפעלה.

חדי העין מבחינכם שמו לב כי ה C-200 חסר מחבר USB Slave עבור הטענתו בתכנים, זאת מהסיבה כי ה C-200 לא נועד להיות נייד, התכנים אמורים להגיע אליו, אם זה דרך הרשת או באמצעות כונני USB חיצוניים.

ה C-200 תוכנן כמחשב HTPC מבוסס Mini-ITX, אם זה לוח האם בגודל של 17x17cm עם חיבור חשמל מסוג ATX מתוקנן, ספק כח ATX בדיוק כמו שקיים במחשבי HTPC ואפילו רשיונות HTPC עבור ניגון תכני ה Blu-ray. הסיבה לבניית ה C-200 בתצורה כזו נובעת בשל שני סיבות עיקריות. הראשונה הינה אפשרות לחלקי חילוף זולים, מכיוון שלוחות אם וספקי כח מסוג ATX מיוצרים כיום בייצור המוני משלל יצרנים, ניתן בקלות לשלב רכיבים שונים ולא להיות כפוף ליצרן בודד. הסיבה השנייה הינה בשל עלויות מיסוי במדינות שונות. רוב המדינות גובות מיסים נמוכים עד כדי לא קיימים עבור התקנים לתחום ה HTPC, הדבר יאפשר ייבוא ה C-200 במדינות שונות בעלות נמוכה יחסית למכשיר מזרימדיה או Blu-ray מן השורה.

במידה ויש רצון להתקין כונן פיזי עבור ניגון כותרי Blu-ray & DVD, יש לשים לב כי קיימים כוננים בעלי קושחה אשר מאפשרת התקנתה כ RPC2 Auto Reset. זהו בעצם Patch אשר יושב על הקושחה המקורית של הכונן והופך אותו לחסר הגנת איזורים עבור ניגון כותרי DVD. הגנת איזורים על כותרי Blu-ray יושבת בתוכנת ה C-200 ועבורה כבר קיים פתרון פתרון אחר.

הערה: האתר או כותב הכתבה ממליצים רק על התקנת קושחה שאושרה על ידי היצרן ולא ממליצים כלל על התקנת אפליקציות בצד המזרימדיה אשר לא אושרו על ידי היצרן או שמטרתן עקיפת הגנות שונות.

פנים ה C-200 מאוד מעניין יחסית למזרימי מדיה קודמים. כפי שהוזכר קודם, הוא מבוסס Mini-ITX מבחינת לוח האם וספק הכח. כל הכבלים שלו מסודרים ברשתות כבלים עם Shrink-ים בקצוות. הכבלים עצמם גם מקובעים למארז בעזרת Cable Management, דבר אשר תורם לסדר ומראה נעים מאוד לעין. אחרון, חיבור USB Host פנימי אשר שימושי עבור BD-Live & BD-J - סך הכל יש לנו 5 מחברי USB Host, דבר שלא נראה עד היום באף מזרימדיה.

מבחינת התקנים בתוך ה C-200, ניתן לקבוע את התצורה הפנימית שלו במספר אופנים:

 • ללא שום התקן פנימי. בצורה זו, התכנים יגיעו דרך הרשת או דרך כונני USB חיצוניים.
 • ה C-200 מכיל מגירה נשלפת בגודל 3.5
  המגירה יכולה לשמש עבור 2 התקנים: הראשון הינו כונן Blu-ray תחת המגבלות שהוזכרו קודם לכן מבחינת תאימות. כמובן שעבור התקנת הכונן יש להסיר את המגירה הנשלפת ואז יהיה מקום לכונן תקני בגודל של 5.25. ההתקן השני הינו כונן קשיח 3.5 אשר ישמש עבור הטענת תכנים.
  בכל אחת מזוג התצורות שהוזכרו עבור מגירת ה 3.5, ניתן למקם בנוסף גם כונן קשיח בגודל של 2.5 אשר יוכל לשמש עבור התקנת אפליקציות ה NMT (*).
 • מכיוון שמארז ה C-200 גדול למדי, ניתן בעזרת Modding קל לבצע מספר התאמות אשר היצרן לא ממש חשב עליהם, כמו: התאמת כונן קשיח 3.5 וגם כונן Blu-ray בגודל תקני של 5.25 או שילוב זוג כונני 3.5

(*) אפליקציות ה NMT הינן שרת NFS, SMB, FTP, קליינט טורנט, קליינט NZBget עבור Usenet, שרת UPnP ושרת MyiHome.

המעבד בו נעשה שימוש ב C-200 הינו SMP8643 מבית Sigma Designs. מעבד זה בעל מהירות מעבד של 667MHz (כמעט פי 4 מדור קודם). מבחינת זיכרון, לפנינו 512MB DDR2 ו 256MB NAND Flash. מעבד זה הינו החזק ביותר אשר אי פעם הותקן במזרימדיה עד היום ואמור לספק לנו בין היתר יכולות BD-Live אינטואיטיביות, Trickplay זריז, אפשרות ל Plug ins כבדים עם Flash ועוד.

למי שדואג לגבי צריכת החשמל, ה C-200 יצרוך מקסימום 70W וזאת רק כאשר חמישה כונני USB יחוברו אליו, כונן PC BDROM וכונן קשיח פנימי 2.5. למי שצנוע יותר בחיבוריות ההתקנים ההיקפים, צריכת החשמל תעמוד על 13W בממוצע.

ה C-200 בעל יכולות Passthrough לפורמטי האודיו המתקדמים עבור כותרי Blu-ray, אם זה Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, כל הפורמטים הללו יעברו לפענוח חיצוני על ידי הרסיבר. מי שחסר רסיבר בעל תמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים, ה C-200 יוכל לחלץ את ה Core הקיים בתוך הפורמטים המתקדמים הללו ולהוציא שמע רב-ערוצי דרך אחת היציאות הדיגיטאליות.

מי שחסר בכלל רסיבר ויחליט לחבר את ה C-200 ישירות למסך, יוכל לקבל Downmix לכל פורמטי האודיו על מנת שניתן יהיה להנות משמע גם ללא רסיבר.

לסיכום פרק זה, אני יכול לומר כי לא ממש התחברתי לעיצוב החיצוני. בהחלט יש כאן השקעה לעומת מזרימי מדיה קודמים מבית היצרן, אך מספר החלטות כמו מיקום צג VFD (בעל קונטרסט מעט בעייתי) בצד המכשיר ולא במכרזו, מיקום כונן ה 3.5 בצד וגם לא במרכז כמו רוב נגני ה Blu-ray, שילוב עינית IR חיצונית אשר מודבק למארז ה C-200 והעובדה כי מי שיחליט להתקין כונן Blu-ray, ה C-200 לאחר ההתקנה יראה כמו בן-כלאיים של מספר מכשירים (בשל הגימור השונה של הרכיבים), הופך את ה C-200 לחיה שנראית כמו רובוטריק או למכשיר שלא בטוח שהיה זוכה במקום ראשון בתחרות יופי למזרימי מדיה.


שימו לב בצד ימין לחוסר השילוב של כונן ה Blu-ray במארז ובצד שמאל לעינית ה IR.

הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: בחינת ה C-200 - חלק I >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאועוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(10) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht