עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מסך הדגל של פנסוניק - פלזמה 54Z1

05/01/2010 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: איכות תמונה >

 
 
 

הקדמה

 

את סדרה 10 של מסכי פנסוניק ראינו כבר ב-CES בתחילת 2009, אך בשל מגבלות הייצור של פנסוניק, לישראל הן טפטפו לאט לאט רק בחודשים האחרונים. הפעם מספר הסדרות היתה רבה, רק בפלזמה ראינו את סדרות C ו-X שהן HD READY, וסדרות S, G ו-V שהן FULL HD.

מה שלא ראינו עד כה היתה גולת הכותרת של פנסוניק לדור הנוכחי של המסכים, הלא היא ה-54Z1 שעברה לא מעט דרך עד שהגיע למדינתנו הקטנה.

גודל המסך משתלב במשימה של פנסוניק לתת פתרונות במגוון ענק של גדלי מסך חדשים במרווחים מצומצמים למדי ועד לייצור הסדרתי של מסך ה-150" שצפוי להתחיל בקרוב מאוד במפעל החדש של פנסוניק ביפן.

הגודל הייחודי גם מצביע שמדובר כאן לא רק במסך חדש אלא בפאנל מסוג חדש לחלוטין. על הנייר, למסך זה יש את אותן תכונות של סדרות G ו-V, כלומר פאנל NeoPDP עם ניגודיות טבעית (סטטית/ANSI) של כ-40,000:1. גם מבחינת פיצ´רים המסך אינו שונה מסדרת V (למרות שבחו"ל הוא מגיע עם יכולות WIRELESS שבגלל רגולציה של משרד התקשורת בתדרי UWB, לא ניתן להכניס ארצה).

אז מה בעצם מייחד את המסך הזה מסדרת V ?

כאמור, על הנייר הם לא אמורים להיות שונים כל כך. בפועל, ההבדל דרמטי ביותר.

את ה-54Z1 קיבלתי בצמידות להוצאת מסך דק של חברה אחרת. המסך ההוא היה דק למדי ובגודל של 46" ולהעביר אותו בחדר המדרגות לא היה סיפור פשוט בכלל (את העליה לחדר הבדיקות אנחנו צובעים בממוצע כל 4 חודשים בשל התעבורה הגדולה והשפשופים הרבים בקירות בגלל העברת מסכים פנימה והחוצה).

לעומת זאת, הכנסת ה-54Z1 היתה חלקה ביותר. מדוע? המסך פשוט דק באופן לא פרופורציונלי לגודלו. כבר ראינו בעבר לא מעט מסכים דקים, אבל לא מסכים כל כך גדולים וכל כך דקים. עובי המסך כאינץ´ והוא אחיד (כלומר, אין לו בליטות או איזורים עבים יותר). הוא מונח על גבי מעמד עגלגל שהותאם לו במיוחד ואשר עיצובו לא פחות ממרהיב.

המסך עצמו מורכב משני פסי אלומיניום מוברש מעליו ומתחתיו ובפינותיו שני פסים שחורים. בצדי המסך ניתן להרכיב שני רמקולים שמגיעים איתו ואשר מורכבים עם מחברים מיוחדים אשר גם שומרים על חוזק וגם מעבירים את אותות הצליל. ללא הרמקולים הללו, העיצוב אינו בדיוק מושלם ואינו מספיק סימטרי.

פסי האלומיניום המוברש נראים מדהים וזה המסך השני ברציפות שאני מקבל שעובר לעיצוב מבוסס על אלומיניום מוברש. כן ירבו.

גם הרמקולים עצמם מצויינים (אם כי כמו תמיד, רמקולים יעודיים לעולם יהיו טובים יותר מרמקולים מעוצבים).

חיבורים

כאמור, המסך מאוד מינימליסטי, הוא כולל כפתור ON/OFF, נורה עבור חיבור SD, ושני סטים של כפתורים עבור שינוי עוצמת הקול והעברת ערוצים.

חוסר העובי של המסך מגביל אותו מבחינת כניסות, מחברים ואלקטרוניקה. למסך בעצם יש שני חיבורים - חיבור HDMI וחיבור חשמל.

חיבור ה-HDMI הוא ייחודי ולמרות שהוא יכול להיות חיבור HDMI תקני לכל דבר (במידה ותחברו אותו למכשיר כלשהו, יעלה סימן שמציג שמדובר בחיבור HDMI) אך בעצם הדרך הנכונה להתממשק אליו הוא דרך קופסאת חיבורים נפרדת (מזכיר טיפה את השיטה של פיוניר בזמנו). השימוש כאן בחיבור HDMI סטנדרטי ולא חוט ומחבר ייחודיים זה דבר אדיר כי טכנולוגית קל מאוד יהיה להעביר את קופסאת החיבורים לכל מקום בחדר בטכנולוגיות שונות (כולל מעברים ל-CAT5). קופסאת החיבורים מעוצבת כמו נגן DVD או בלוריי עם מכסה דמוי מראה קדמי מבריק ויפה.

קופסאת החיבורים כוללת מגוון רב של חיבורים (אך נטולת SCART לצערינו), ובעיקר שלושה חיבורי HDMI שימושיים. משום מה חיבור CEC עבד לי רק עם HDMI1, כך שמומלץ שאם יש לכם נגן בלוריי, לעשות דווקא במחבר זה שימוש. כאמור, המכסה הקדמי של הקופסא הוא מבריק כמראה ועם נגיעה קלה הוא יורד וחושף מספר רב של חיבורים קדמיים למי שרוצה לחבר מצלמת וידאו (חיבור HDMI, קומפוזיט, SVIDEO וכו´) או מצלמה רגילה (דרך חיבור SD).

לקופסא גם חיבור RF וכמנהגי קיוויתי לתמיכה ב-DTT, אך לצערי הקופסא רק תומכת בחיבור אנלוגי פשוט. משמע שאם תרצו לעשות שימוש ב-DTT תאלצו לרכוש ממיר חיצוני.

המחסור בחיבור SCART משמעו שמומלץ להשתמש בממיר HDTV בשביל מסך זה (אבל מי שרוכש מסך כזה ואינו מתכנן לעשות זאת ממילא?).

ממשק ושלט

ממשק המשתמש של המסך זהה לחלוטין למה שראינו בעבר גם בסדרת G וגם בסדרת V. הממשק פשוט, מינימליסטי ולא מנסה להסתבך יותר מדי.

הגרפיקה שלו לא מבריקה ומרגישה מיושנת אך ניתן לראות ניצנים של עיצוב ממשקי חדש כאשר מעלים את תפריט ה-VIERA LINK או את הממשק לכרטיס ה-SD.


מי יודע לזהות את דמויות מהתמונה?

התחושה היא כאן שפנסוניק בעיקר לא מעוניינת שתתעסקו בתפריטים יותר מדי. הם לא טרחו לשפרם כי בעצם צריך להיכנס אליהם רק פעם אחת וזהו. בעצם מעבר לממשק הבסיסי, באופן יום יומים תשתמשו לכל היותר בכפתורי העברת הכניסות (לחיצה על כפתור ה-AV) ושינוי יחס המסך.

השלט הוא דומה מאוד לשלט של סדרות G ו-V, קרי פשוט ופלסטי ובהחלט לא איכותי כפי שהייתי מצפה ממסך בסדר גודל כזה. יש להניח שמי שירכוש אותו יזנח את השלט המקורי בזריזות לטובת שלטים מתכנתים בסגנון NEVO, PRONTO או HARMONY או כבר יעבור לליגה של הגדולים עם מערכות שליטה כגון AMX או CRESTRON.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: איכות תמונה >עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.2
(5) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht