עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

פלזמת Panasonic TH-50U20

29/07/2010 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: איכות תמונה >

 
 
 

הקדמה

פנסוניק היא היצרנית הותיקה ביותר של מסכי פלזמה כיום וגם הגדולה ביותר. בעוד שהמתחרות הגדולות שלה בתחום זה (LG וסמסונג) מתמקדות יותר ב-LCD, פנסוניק היא כיום היצרנית הגדולה היחידה שמתמקדת במסכי פלזמה בתור יעד עיקרי.

 

את הדור החדש של פאנלים NEO PDP והתלת מימד בדקנו עם מסך הפלזמה 50VT20 כזכור. עכשיו הגיע התור של הסדרות הנמוכות יותר להבדק. מתחת ל-VT20 נמצאות ה-V20 (דומה מאוד ל-VT20 אך נטולת יכולות תלת מימד), ה-G20 (שככל הנראה לא תגיע ארצה), ה-S20 (דור ביניים) וה-U20. התבלבתם, גם אנחנו.

פרופיל המסך כפי שהוא מגיע ארוז עדיין עם הניילונים...

אז ה-50U20 הוא בעצם מסך הכניסה של פנסוניק ל-FULL HD ואין לו מקבילה בסדרה 10 (דור 12). 

 

מבחינה עיצובית, אין כאן הכרזה רצינית מדי והמסך דומה למדי לסדרות קודמות ובעיקר לסדרות X ו-G. מסגרת שחורה מפלסטיק מבריק ופס כסף בחלקה התחתון. גם השלט נראה שהועתק אחד לאחד מהמודלים מהדורות הקודמים של המסך.

 

מבחינת מחברים, יש לנו מאחורה מספר סטים של קומפוזיט, סט של קומפוננט, חיבור VGA, שני HDMI וכניסת RF אנלוגית בלבד.

 

בצד שמאל של המסך ניתן לראות חיבור קמפוזיט נוסף, יציאת אוזניות, חיבור HDMI שלישי וכניסה לכרטיסי זיכרון פלאש מסוג SD CARD. כניסה זאת מאפשרת הצגת תמונות ממצלמה או מוזיקה מנגן נייד על המסך ללא צורך במזרימדיה או נגן נוסף כלשהו. וידאו אינו נתמך בכניסה זו.

מה חסר? במסכי כניסה כאלו הייתי מצפה גם לכניסות SCART או S-Video לכל הפחות.


סרט המופת גורו האהבה...

המסך צורך כ-320W בממוצע, שזה בהחלט צריך לספק את מי שלחוץ מהשמועות שמסכי פלזמה עלולים שלא להצליח ולעבור את התקנים הנחוצים בכדי להגיע ארצה.

מדידות ובדיקות

בניגוד למנהגי, כאן דווקא אתחיל בבדיקות מכיוון שחלק מהדברים שראיתי בהמשך מוסברים טוב יותר לאחר שנושא המדידות הוסר מהפרק.

המסך אינו בהיר במיוחד ומגיע לכ-165cd/m2 שזה סביר לחדר לא בהיר (קרי: הוא פשוט לא מתאים לסלון מואר ובהיר). בנוסף, פנסוניק לא משתמשת בציפוי אנטי רפלקטיבי, כך שהחזר האור מהמסך מאוד גבוה ביחס למה שאנחנו רגילים. בקיצור, זה מסך שיתקשה להסתדר עם חלון בהיר בדיוק ממולו.


התמונה לא עברה טיפול פוטושופ כלשהו להצר את המותניים שלה

למסך פאנל PDP רגיל מהדור הקודם (קרי: לא NEO PDP) אשר יחס הניגודיות שלו נמדד בכ-16,000:1 אבסלוטי, וכ-3000:1 ANSI CR. זה טוב יותר מ-LCD רגיל, אך פחות טוב מ-LED LCD. הנושא מורגש במיוחד כאשר החדר חשוך באמת וממש ניתן לראות שהוא אינו ממש יורד לשחורים כפי שה-VT20 או אפילו ה-G10 ידע להגיע.

 

למסך אין יכולות כיול מתקדמות והיכולות שלו מסתכמות באפשרויות בסיסיות המבוססות על מספר אפשרויות שהוגדרו מראש על ידי פנסוניק עצמם. על מצב Dynamic אין צורך לדבר, הוא מיועד לחנות בלבד. מצב Normal הוא משום מה בהיר מאוד, מהבהב מאוד ומציק מאוד בעיניים. לעומת זאת, מצבי Cinema ו-True Cinema נותנים תמונה נכונה יותר מבחינת איכות התמונה וניתן לראות זאת גם בגרפים.


מצב CINEMA עם טמפ´ צבע WARM

מצב Cinema עם מצב טמפ´ צבע WARM נותן תוצאות טובות של כ-6400 מעלות קלויין (במקום היעד של 6500K), אך מרחיב גם את טווח הצבעים מעבר למה שרשמית מותר - מה שיגרום לצבעים מעט לא טבעיים, אך יותר רוויים (יש כאלה שמעדיפים תמונה רוויה יותר על פני תמונה "נכונה יותר"). 

 

במצב True Cinema מצב גראף ה-CIE מצויין, אך טמפ´ הצבע מעט גבוהה מכפי שרצוי.

 

 

היה רצוי שטמפ´ הצבע תהיה יציבה יותר ומעט נמוכה יותר, אך הגרף סביר בהחלט.

 

גראף הגאמה מציג גרף נאה ונקי (בהחלט לא S CURVE כפי שלעיתים פנסוניק אוהבת להכניס), אך בעל מקדם גאמה נמוך מדי - 1.9, מה שצפוי לתת לנו תמונה חלבית מדי ופחות מדי תלת מימדית.

 

בתחום עיבוד התמונה, המסך אינו כולל מעבד מתוחכם כפי שהתרגלנו בסדרת G, וגם לא יכולות FI (איטרפולציית פריימים אשר מייצרת פריימים ביניים בכדי להגיע לתנועה חלקה יותר ופחות מגומגמת).

המסך יודע לעבוד בשני מצבים עבור תכנים שהגיעו מהארץ - 50Hz (שמהבהב מדי) או 100Hz אשר נעים יותר. שוב, חשוב להבדיל בין ה-100Hz הזה לבין FI, שכן כל מה שפונקציה זו עושה היא להכפיל את מספר הפריימים, אין כאן נסיון להוסיף פריימים ביניים.


 

למסך פילטר זכוכית אשר פנסוניק כבר אינה משתמשת בו במסכים יקרים יותר. הפילטר הזה לא רק מעבה את המסך, אלא גם גורם להחזרי אור פנימיים אשר מפחיתים מיחס הניגודיות שלו וניתן לראותם מזוית מהצד. למסך חסר גם פילטר מכהה פנימי אשר משחיר מאוד את התמונה, אך גם דורש פאנל בהיר ובזבזני יותר באנרגיה. מבחינת Uniformity, כמו כל המסכים של פנסוניק שמדדתי, גם מסך זה מגיע ל-95-97% Uniformity כך שאפקטים כמו שניתן לראות ב-LCD של סימנים על המסך, זליגות אור, עננות או מרכז שבהיר מהפינות הקיצוניות, לא קיים כאן כלל וכלל.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: איכות תמונה >עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht