האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

קדם מגבר ומגבר של Trends Audio, ה PA-10SE & TA-10.2SE

מאת: בן לרנר
17/10/2010 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: מבחן >

 
 
 

הקדמה

רוב קוראי האתר הזה הם חובבי אודיו ווידאו רציניים אשר מוציאים אלפי שקלים רבים על התחביב שלהם ורגילים לקבל בדרך כלל בתמורה רכיבים גדולים ומתוחכמים, מרובי כניסות ויציאות ובעלי ערך WAF נמוך. בסקירה זו אציג ערכה המציעה כיוון שונה קצת.

היסטוריה: לפני כמה שנים יצא לשוק ה- Sonic Impact T-amp המפורסם שסלל את הדרך למגברי Class-T זולים וקטנים המוכיחים שאפשר לקנות צליל באיכות אודיופילית בעלות נמוכה.  בהמשך, שוחררו לשוק מגברים נוספים המבוססים על טכנולוגיה דומה, ששיפרו את הנקודות בהן ה T-Amp היה חלש. מגברים אלו כללו רכיבים טובים יותר, היצע משופר של חיבורים, איכות בנייה גבוהה, הספק גדול יותר ועוד. אחד המגברים הבולטים בקבוצה זו היה ה Trends Audio TA-10.1.

מאמר זה מתמקד במוצרי הדור הבא של ההגברה הדיגיטאלית שמציעה החברה. הערכה שנבחנת כוללת קדם-מגבר שמשמש גם כמגבר אוזניות ומגבר תואם. יחדיו הם מתיימרים להוות שיפור למגבר המשולב של הדור הקודם.

יש להדגיש ששוק היעד של מוצרים אלה מוגדר היטב: חובבי מוזיקה סטריאופונית שמוכנים לשלם סכום גבוה (יחסית) על מכשיר איכותי שעושה מעט אבל עושה זאת היטב.

קדם מגבר מדגם PA-10SE

ה PA-10SE הינו קדם-מגבר המתפקד גם כמגבר אוזניות. מבוסס על שילוב של מעגלי טרנזיסטור "רגילים" יחד עם רכיב שפופרתי. מוצר זה קיים בשני דגמים: רגיל ומשופר ("SE"). הדגם  הרגיל מגיע עם שפופרת יחידה מדגם 6N11 והמשופר מגיע בנוסף לשפופרפת הרגילה, גם עם שפורפרת משופרת מדגם 6H23N ורכיבים פנימיים עדיפים. החלפת השפופרות דורשת פתיחת המארז, כיוונון מפסקים פנימיים, כיוונון של פוטנציומטרים ולא מומלצת לבעלי ידיים שמאליות. הסקירה שלפניכם מתבססת על הדגם המשופר.

בחזית קדם-המגבר נמצא מתג ווליום ויציאת אוזניות (קיים LED פנימי שזורח באור כחול חלש דרך השפופרת).

בגב המכשיר נראה שקע כוח (24V), מתג הפעלה, חיבור RCA כפול למגבר ושני זוגות שקעי RCA למקור אודיו (זוג אחד למקור במתח נמוך כגון Line-Out של נגן mp3 והזוג השני למקור במתח גבוה יותר, כגון CD או DAC).


חיבורי הקדם מגבר.

גודל המארז, הינו כ 5*8*14 ס"מ (לא כולל השפופרת שבולטת מחלקו העליון). איכות הבניה גבוהה: המארז עשוי מאלומיניום מוברש בצבע אפור-וחסין בפני "רעשים" אלקטרוניים. המחברים בגב המכשיר איכותיים ומבט בתוך המכשיר מראה שגם פה נעשתה עבודה טובה.


מבט בתוך המכשיר מראה שגם פה נעשתה עבודה טובה. 

המכשיר הגיע באריזה קרטון פשוטה אך יעילה. השפופרות העדינות היו מוגנות כהלכה בפצפצים וקרטון.


Power-Amp מדגם TA-10.2SE

מגבר דיגיטאלי המהווה את הדור הבא של ה TA-10.1. המעבד לא השתנה בין הדורות השונים, אך חלק מהרכיבים הפנימיים הוחלפו בחדשים.

המגבר קיים בגרסא רגילה או משופרת ("SE"). ההבדל היחיד בין שתי הגרסאות הוא שהמשופרת כוללת מקור כוח עדיף (4A,48W  בהשוואה ל 3A, 36W בפשוט). בחזית המגבר ניתן למצוא אך ורק נורית חיווי שדולקת כשהמגבר עובד.

בגבו, ניתן למצוא שקע כוח (12V), מתג הפעלה  ושישה שקעים איכותיים: שניים לחיבור מקור וארבעה לרמקולים. היצרן נהג בחוכמה כשמיקם את שקעי המקור באמצע ואת שקעי הרמקולים בצדדים, כך שניתן להשתמש גם בספיידים לחיבור הרמקולים (למרות ששימוש בבננות יהיה נוח הרבה יותר).


חיבורי המגבר.

עיצוב המגבר זהה לזה של הקדם (גודל, צבע) וברור שהם יועדו להיות משודכים זה לזה. החברה מוכרת גם מגבר משולב מאותה הסדרה שכולל חוגת ווליום (מייתר את הצורך בקדם-מגבר אך לא משמש כמגבר אוזניות).

גם כאן, איכות הבנייה היא גבוהה מאד!


מבט פנימי אל תוך המגבר.

המגבר מגיע עם ספק איכותי, 12V, 4A.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: מבחן >
עוד מ: benler
תגיות


דרגת קושי: 3
בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht