האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

זוג רמקולים ריצפתיים וסאב תואם של Audio Pro - יוקרה עטופה בעור

מאת: איתי חזום
26/02/2012 - 13:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: מדידות >

 
 
 

על היצרן

Audio Pro או בשם המלא: Audio Pro - Sound of Scandinavia, הוא יצרן רמקולים שוודי שהוקם ב 1978ושם לו למטרה "לייצר רמקולים שנשמעים טוב בחלל האזנה ביתי ולא בתנאי מעבדה". ל- Audio Pro מבחר נאה של רמקולים החל מסאטלייטים (שמאד מזכירים את סדרת הסאונד ספוט של מורל), מדפיים/ריצפתיים/סנטרים ברמות שונות, סאבים אקטיביים, מערכת all in one שכוללת מגבר משולב ונגן DVD, ואפילו רדיו שולחני ססגוני.

גולת הכותרת של מוצרי החברה הם כמובן הרמקולים האלחוטיים מfסדרת LV שנקראים גם Living. ישנם מדפיים קטנים, ריצפתיים, סאבוופר ומערכת שולחנית - כולם אלחוטיים, כולם מוגברים, כולם כוללים קרוסאובר מבוסס DSP, וכולם מצופים ב.. עור! החברה גם מציעה ערכת משדר/מקלט נפרדת המאפשרת להפוך כל מערכת לאלחוטית, על ידי חיבור משדר אחד למקור ומקלט אחד למגבר. בנוסף, לאלו שגרים בבתים/דירות עם מספר קומות, קיימים "מאריכים" שמשמשים לחיזוק האות במידה וישנן בעיות קליטה.

על הדגם

בביקורת זו נבדקים הרמקולים הריצפתיים מדגם LV3 והסאבוופר מדגם LVSUB. עם הרמקולים מקבלים חוברת הפעלה, כפפות לבנות (שימושי בהתחשב בגימור), שלט רחוק, ומשדר USB.

המשדר הקומפקטי כולל תקע USB לחיבור ל PC או מקינטוש (ללא צורך בדרייברים), מה שהופך את המשדר "לכרטיס קול אלחוטי" (מופיע כ Speakers - USB Headset). הסאונד מועבר בצורה דיגיטלית מלאה, בעזרת פרוטוקול אלחוטי סגור של החברה אל המקלט שברמקולים (ניתן להוסיף כמה רמקולים/מקלטים שרוצים). מי שמעוניין לחבר את המשדר למקור שאינו מחשב, צריך להשתמש בכניסה האנלוגית (3.5 מ"מ) שממירה את הסאונד לדיגיטלי ומשם למקלט. היצרן אגב לא חיפף ודאג לצייד את המשדר בממירים A/D של Burr Brown 24Bit שקיימים גם במקלט כ- D/A על מנת להמיר את הסאונד בחזרה לאנלוגי. כל משדר כולל בחירה מתוך שלושה אזורים מה שמאפשר להשתמש בבית בשלושה משדרים משלושה מקורות שונים. בנוסף ניתן לבחור עד שלושה "אזורים" לעוצמות שמע שונות לכל רמקול תחת אותו המשדר. פרוטוקול השידור תומך בדגימה של עד 48Khz, (אין עדיין תמיכה ב Hi Res), ומאפשר שמירה על איכות המקור. ה Delay בין המשדר למקלט הינו קצר ועומד על כ 10ms, המשדר עצמו דורש חשמל מחיבור USB (מהמחשב, שנאי עם מתאם USB וכו').

ה LV3 עצמם הינם רמקולים ריצפתיים יחסית קומפקטיים שלזכותם יאמר, נראים יותר כמו מוצר Lifestyle מאשר כמו עוד זוג קופסאות סטנדרטיות עם גימור עץ (בהחלט ערך WAF גבוה). אגב, חיצונית הם מזכירים לי קצת את ה JBL Aquarius 4 בגרסה הלבנה (רמקולים מתחילת שנות ה 70). הגימור כולל ציפוי עור מקסים בצבע לבן וכיסוי עליון בצבע תואם (מתכת מבפנים, בד מבחוץ). למי שיש ילדים סקרנים (עם כפות ידיים מלאות בממרח שוקולד), הייתי ממליץ ללכת על הגרסה בגימור עור שחור על מנת למזער נזקים. למי שיש בע"ח, הייתי ממליץ פשוט להתפלל...


מאחורי הרמקול נמצא המגבר עם שקע חשמל (הכבל המצורף מעט קצר מדי לדעתי), מתג הפעלה ומתג בחירת מצב עבודה - שמאל, ימין, או מונו (למי שמתכוון להפעיל רמקול בודד בחדר אחד ורמקול שני בחדר אחר). בחבילה ישנו שלט רחוק שמאפשר שליטה בכל הרמקולים בסדרה.

ה-  LV3 הוא רמקול יחסית עשיר בפיצ'רים, קודם כל מדובר ברמקול אקטיבי בתצורת 3Way, שבו המגבר הפנימי הוא בעצם יחידה שכוללת שלושה מגברים מסוג Class D - אחד לכל דרייבר (או סידור דרייברים במקרה של הטוויטרים), קרוסאובר דיגיטלי מבוסס DSP בשיפועים של 24dB לכל הדרייברים (לא משהו שנהוג לראות ברמקולים בעלי קרוס פאסיבי), ממירים D/A וכמובן מקלט אלחוטי. מלמעלה למטה ניתן לראות שלושה טוויטרים מסוג Soft Dome אחד ליד השני, בסידור שמיועד לפיזור סאונד. מתחתם נמצא דרייבר המידריינג' שפונה בזווית כלפי מעלה (גם כן במטרה לפזר מעט יותר את הסאונד) ולבסוף בתחתית הרמקול נמצאים הוופר וה- Port שיורים כלפי מטה. מדובר בסידור לא קונבנציונלי שבבירור מיועד יותר להפקת במת סאונד רחבה מהרגיל (ממלאת חלל אם תרצו) בדומה לרמקולים אומני פולארים מאשר סאונד מפוקס לכיוון נקודת האזנה ספציפית. על מנת לפצות על השפעות אקוסטיות ו/או טעם אישי, ה- LV3 כולל מנגנון EQ ידני שמגביר/מנמיך את התדרים באיזור ה 45hz בטווח של +/-10dB במרווחים של 1dB (קצת מעצבן שלא ניתן לכוון את ה EQ מהשלט אלא רק מהכפתורים על הרמקול עצמו).

ה- LVSUB הינו סאב קומפקטי בעל אותו סוג של עיצוב וגימור פנטסטי כשל ה LV3 ומשלים אותם. מלפנים ישנו גריל מגנטי מבד שמכסה דרייבר בקוטר 8 אינץ', מאחור נמצא ה- Port ומעליו המגבר (גם מסוג Class D) עם שקע חשמל, מתג הפעלה, בוררים לקרוסאובר, עוצמה, איזור ואיזור עוצמת שמע. ישנה גם כניסה אנלוגית מסוג 3.5מ"מ - זו מאפשרת חיבור של הסאב למערכת במידה ולא קיים שימוש במשדר.

מפרט טכני - LV3

 • מגברים: 100W לוופר, 35W למיד, 35W לטוויטרים (לא צויינו אחוזי עיוות או עכבות).
 • טוויטרים: שלושה בקוטר 1 אינץ'.
 • מידריינג': בקוטר 4.5 אינץ'.
 • וופר: בקוטר 6.5 אינץ'.
 • טווח תדרים: 30-24,000Hz (לא ניתנו נקודות +/-3dB).
 • נקודות חיתוך בקרוסאובר: 300Hz וופר למידריינג', 3000Hz מידריינג' לטוויטרים (שיפוע 24dB).
 • מידות חיצוניות: 220מ"מ רוחב, 220מ"מ עומק, 750מ"מ גובה.
 • טווח שידור/קליטה:
  חדר לחדר - עד 20 מטר.
  באותו החדר - עד 50 מטר.
  בשדה פתוח - עד 100 מטר.
 • תדר שידור: 2.4Ghz

מפרט טכני - LVSUB

 • מגבר: 200W.
 • וופר: בקוטר 8 אינץ'.
 • טווח תדרים: 35-100Hz (לא ניתנו נקודות +/-3dB).
 • טווח קרוסאובר: 50-90Hz.
 • טווח עוצמה באלחוטי: +/-20dB.
 • טווח עוצמה בכניסה אנלוגית: +20dB/-40dB.
 • מידות חיצוניות: 300מ"מ רוחב, 320מ"מ עומק, 300מ"מ גובה.

הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: מדידות >
עוד מ: HazooM

דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht