האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 אוזניות Monitoring של אודיוטכניקה: ATH-M50, קסם הצליל

מאת: חנן לשנובולסקי
26/03/2012 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: בדיקה פיזית >

 
 
 

פתח דבר

מי שמכיר אותי (וגם מי שלא), אני מתעסק בהמרת תקליטי ויניל ישנים לפורמט אנלוגי לפורמט דיגיטלי בצד ההאזנה האובססיבית למוזיקה. העיסוק הזה הוא תחביב גרידא ואינו מיקצוע לפרנסתי. אני עוסק בכך כבר מספר שנים. הסט-אפ של הציוד עבר אצלי מספר שידרוגים ושינויים במשך התקופה. במסגרת התחביב המעניין הזה עברו תחת אוזני מספר סטים של אוזניות כאלה ואחרות. לא אכנס לפרטים ולא אציין דגמים.

תמיד קיננה בי התחושה שחסר משהו בסאונד של האוזניות כדי להשלים היטב את מלאכת המרת התקליטים מהאוסף שלי. מעבר לכך אני מבלה הרבה שעות להאזנה למוזיקה ואני אוהב סאונד איכותי, גם באוזניות.

בצוק העיתים (הצמאון לסט אוזניות משודרג גבר) נברתי ברשת האינטרנט ונתקלתי בעשרות דגמים של אוזניות ומלא חופניים הבטחות לביצועים. קראתי עשרות סקירות והמלצות. נכנסתי נבוך ויצאתי נבוך עוד יותר. היה לי קושי רב להגיע להחלטה, הן בשל ההתפשרות הצפוייה על איכות (בבחירה של דגם מסויים) והן מגבלת התקציב ומאידך היכולת להאזין לכל הדגמים בצורה השוואתית.

מה עושה מי שנבוך? פונה למורה נבוכים. למזלי יש לי ידיד יקר, איש סאונד בעל ידע שלא יסולאו בפז - יואב שדמה. כמי שעברו תחת אוזניו אין ספור סטים של אוזניות ואוזניו "חדות" כתער, המליץ לי לבדוק את הסט של אודיוטכניקה ATH-M50 בצד הבטחה שאם אני מאזין להן אני מתחיל לשיר בעצמי (ויש לי קול עורב).

התמונה באדיבות Audio-Technica

מה יצא מכל הסיפור הזה? השארו איתי והמשיכו לקרוא.

קצת על אודיוטכניקה

אודיוטכניקה היא חברה יפנית שנוסדה בשנת 1962 תחת הקונצרן מצושיטה. במשך שנות השישים של המאה הקודמת הם עסקו בעיקר בפיתוח וייצור ראשים, מחטים וזרועות לפטפונים. בהמשך העשור הם פיתחו ציוד בדיקה להרעדה (של מוצרים, וויברציות) ואת טכנולוגית המגנט הכפול בראש הפטפון.

ראש מגנטי לפטפון בשיטת המגנט הכפול

בשנות השבעים הם כבר יוצאים מחוץ לגבולות יפן בצורה מסיבית ומקימים נציגויות משמעותיות בארה"ב ובאירופה. ייצור מסיבי של ראשים לפטפונים OEM לכל דורש בצד כניסה ראשונית לפיתוח וייצור של אוזניות.

בשנות השמונים החברה ממשיכה להתרחב ומקימה נציגות גדולה בטייואן. היא גם מתחילה לפתח ולייצר מיקרופונים מקצועיים בצד פיתוח כבלים איכותיים לציוד האודיו הכוללת גם פיתוח של אינטרקונקטים אופטיים.

בשנות התשעים אודיוטכניקה ממשיכה בהתרחבות ופותחת נציגות גם בסינגפור. בשנים אלה החברה שמה דגש מיוחד על ייצור מיקרופים קונדנסר (מיקרופונים קיבוליים) לשוק המיקצועי הכוללת פיתוח של מיקרופון קיבולי מיוחד AT4060 עבור הגברת מנורות.

מיקרופון AT-4060 (התמונה באדיבות Audio-Technica)

כיום שם החברה הולך לפניה בכל הקשור בציוד אודיו מיקצועי הקשור בתחומי המיקרופוניה והאוזניות בצד המשך פעילות ללא ליאות וייצור ראשים לשימוש בפטפונים תוך שמירה על איכות גבוהה.

מה היה בחבילה?

האריזה שהיגעתני נראתה חדשה וניכר היה שלא נעשה באוזניות שימוש אינטנסיבי (תצוגה). הן הגיעו אלי ישירות מהיבואן. חלון קדמי עשוי מפלסטיק שקוף חושף טפח מהאוזניות הארוזות כך שאין הן בבחינת "חתול בשק". אריזה נחמדה ופשוטה למראה. בינינו, מי מאיתנו שומר אריזות של מוצרים? בגב אריזת הקרטון שי מלל בשפות שונות המתאר את הנתונים הטכניים המאפיינים את האוזניות.

בתוך האריזה, על מגש פלסטי יצוק ותבניתי היו מונחות האוזניות בקיפול אקרובטי משהו. בתחתית האריזה נח לו נרתיק דמוי עור רך (עור מלאכותי) וגמיש בצבע שחור שתאם את צבע האוזניות. לידו היה דף הסבר המבקש מהלקוח לשמור על איכות הסביבה בטיפול באוזניות ובאריזתן כפי שמקובל במרבית המוצרים המשווקים.

.

פרט חשוב ומועיל מצורף במארז - מחבר מתאם מ-PL3.5 מילימטר לתקן מחבר 1/4 אינטש. המחבר הוא מהסוג המתברג אחד על השני.

נתונים טכניים

 • Type Closed-back dynamic
 • Driver Diameter 45 mm
 • Magnet Neodymium
 • Voice Coil CCAW - Copper-clad aluminum wire 
 • Frequency Response 15 - 28,000 Hz
 • Maximum Input Power 1,600 mW at 1 kHz
 • Sensitivity 99 dB
 • Impedance 38 ohms
 • Weight 10 oz (284 g) without cable and connector
 • Cable 1.2 - 3.0 m (3.9' - 9.8') Coiled, OFC litz wire
 • Connector Gold-plated stereo 1/8" (3.5 mm) connector with strain relief and professional screw-on 1/4" (6.3 mm) adapter
 • Accessory Included Protective pouch

הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: בדיקה פיזית >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(5) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht