עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

Audez’e LCD-3 – האוזניות שרוצות לעשות הכל

03/06/2013 - 08:00 
 
 

 על היצרן

Audez'e היא שחקנית חדשה יחסית בתעשיית האוזניות. החברה הוקמה על ידי שני חברים מלוס אנג'לס (Alex Rosson ו Sankar Thiagasamudram) ואלה שמו להם למטרה ליצור את האוזניות הכי טובות בשוק. החברה מתמחה באוזניות מסוג Planer Magnetic ובאופן די עקבי החלו בדגם ה LCD-1, המשיכו עם דגם ה LCD-2 המעולות שנבחנו באתר, וכיום עם ספינת הדגל הנוכחית שלהם - ה LCD-3.

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

בתור חברה קטנה, Audez'e קשובים לקהל הלקוחות שלהם שמורכב בעיקר מחובבי אוזניות. כשיצאו ה LCD-2 עדיין היו פה ושם בעיות עם איכות הבניה, אבל Audez'e לא ישבו בשקט והוציאו את ה LCD-2 Rev2 המשופרות, שכללו שיפור קטן בסאונד, פדים רכים יותר, ואיכות בניה משופרת. עם הזמן נוספו כל מיני שינויים קטנים כגון: כבלים יותר רכים, תיבת אחסון איכותית יותר, קשת מרופדת בעור במקום ספוג חשוף, ואפשרות לרכישת פדים שאינם מעור.

 את שם החברה אגב, מבטאים - אודיזי.

על האוזניות

ה-LCD-3\2 (אין קשר למסכי LCD למי שתוהה), הן אוזניות פתוחות גדולות וכבדות אשר עובדות בשיטת ה Planar Magnetic, זאת בשונה מרוב האוזניות בשוק אשר משתמשות בדרייבר דינמי, מעטות מאד שעובדות בשיטה האלקטרוסטטית, וכמובן, המתחרות אשר משתמשות בטכנולוגיה דומה, אך לא זהה.

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

דרייבר ה-Planar כולל ממברנה שטוחה ודקה עם סליל אשר מודבק על פני השטח שלה ויושב בשדה מגנטי. היתרון העיקרי לשיטה זו הוא ממברנה שמסוגלת לזוז בצורה יותר ליניארית לכל שטחה, במקום סליל שמרוכז בחלק קטן של ממברנה קונית בדרייבר דינמי. הדרייבר בדגמי החברה הוא פרי תכנון של אנשי Audez'e וכולל בן היתר:  

 • שטח ממברנה של כמעט 40 סמ"ר - מעט יותר מזה של וופר 3 אינץ' ברמקולים ופי כמה וכמה מדרייבר דינאמי ממוצע באוזניות!
 • מהלך סליל של 2.5 מ"מ לכל כיוון - זו כבר טריטוריה של וופרים קטנים!
 • מבנה push/pull ייחודי שכולל שימוש במגנטים מסוג Neo בכל דרייבר.
 • רגישות יחסית גבוהה בהשוואה לדרייברים בטכנולוגיה דומה.  

דגם ה LCD-3 מוסיף שיפורים נוספים, כאשר הדרייבר משתמש בממברנה הרבה יותר דקה מזו ב LCD-2, ויושב בשדה מגנטי חזק יותר. 

איכות בניה 

ה-LCD-3 בעלות מראה יותר רטרו/בוטיק מאשר הייטק סטייל רוב המתחרות. גוף האוזנייה עשוי מעץ "זברה" שקרוי כך עקב הדימיון למראה הזברה, כאשר זה מחובר לגריל מתכת פתוח וקשיח. הפדים עשויים מעור איכותי (קצת בעייתי בקיץ), ובנויים כך שהחלק האחורי עבה יותר מהחלק הקידמי, זאת על מנת להטות את הסאונד מהדרייברים מעט יותר לכיוון של האוזן.

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל 
תמונה שמאלית: חלק אחורי
תמונה ימנית: חלק קידמי

הקשת העליונה עשויה מתכת, ומצופה באותו העור כמו של הפדים. את האוזניות ניתן לכוון לגובה לפי מבנה הראש, והעסק מרגיש קשיח ויציב. כיאה לאוזניות High end, ה LCD-3 מגיעות עם כבל שניתן להחלפה. מתחת לכל אוזנייה יש שקע ממתכת, כאשר ניתן לחבר אליו אחד משני כבלים שכלולים בחבילה - כבל עם קצה TRS סטנדרטי, או כבל עם קצה מסוג XLR לשימוש עם מגברים שעובדים בשיטה "מאוזנת". הכבל נראה טוב, מרגיש איכותי, ואינו קשיח. מי שמעוניין יכול כמובן להחליף את הכבל המקורי לכל כבל אחר שהוא חפץ בו. 

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

מבחינת נוחות ה LCD-3 הן אוזניות הרבה יותר נוחות ממה שהגודל והמשקל שלהן מרמז. הן אינן לוחצות חזק מדי, ויושבות באופן יציב, רק אל תנסו לצאת איתן לג'וגינג. אגב, מי שמחפש משהו קל להניח על הראש יצטרך להתרגל, כנ"ל מי שמאזין הרבה בקיץ ללא מיזוג, מכיון שהפדים עלולים "לבשל" את הראש. מה שכן, בזמן הרכישה קיימת האופצייה לבחור פדים שאינם מעור.

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

בהשוואה ל LCD-2 Rev1 שבחנתי בזמנו, ה LCD-3 מדגימות איכות בניה בהחלט משופרת. העץ נראה ומרגיש יותר איכותי, הפדים תפורים ומרופדים בצורה הרבה יותר מוצלחת, הקשת כוללת ריפוד עור במקום ספוג חשוף, והכבל כעת הרבה יותר חופשי ופחות קשיח.

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל 

אותן המחמאות הולכות בכל הקשור לנוחות השימוש. האוזניות כעת פחות לוחצות על הראש, הקשת יותר נעימה, הפדים יותר רכים ואוטמים, והקצוות של הכבל כבר לא פוגעים בכתפיים שלי כל פעם שאני מוריד את הראש למטה. למיטב הבנתי כל השיפורים האלו תקפים גם ל LCD-2 Rev2. 

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל 

את ה LCD-3 ניתן לקבל עם ארגז עץ אלגנטי, או מזוודה קשיחה. אלי הגיעו האוזניות עם המזוודה הקשיחה, וזו בהחלט האלטרנטיבה שאני מעדיף. המזוודה קשה ואיכותית, מספקת יופי של הגנה לאוזניות, ואפשר לקחת אותה לכל מקום (בעדיפות כמובן למפגשי אוזניות). יחד עם הערכה מקבלים כאמור שני כבלים, שמן לתחזוק מסגרת העץ פעם פעמיים בשנה, וגרף Frequency response של האוזנייה הספציפית שקיבלתם.

מפרט טכני 

 • מבנה: פתוחות, מסביב לאוזן
 • גוף: עץ משולב עם מתכת
 • קוטר גוף: 111 מ"מ
 • פדים: עור
 • סוג דרייבר: Planer Magnetic
 • תחום היענות: 5hz-20khz (לא צוין באיזה טווח עוצמה)
 • עכבה: 45Ω
 • רגישות: 93dB
 • הספק מקסימאלי מורשה: 15W (למשך 200ms)
 • הספק מומלץ: 1-4W
 • SPL מקסימאלי: 130dB
 • משקל: 548 גרם (ללא כבל)
 • כבל: מיני XLR ל TRS, או XLR ל XLR
 • אורך כבל: 2.5 מטר

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

מדידות

הערות: 

 • המדידות האלו מיועדות להראות רק חלק מהתנהגות האוזניות, ולעשות זאת ללא ההשפע טעמו האישי של המאזין.
 • המדידות האלו אינן מראות כיצד האוזניות יגיבו לציוד אליו הן משודכות, וכמובן, לקחת בחשבון שלכל מאזין מבנה אוזן מעט שונה.
 • אלו רק חלקים בודדים ממכלול הפרמטרים שמרכיבים את הסאונד שהאוזניות מפיקות.

עכבה 

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל 
קו אדום: צד שמאל
קו שחור: צד ימין
קו כחול: פאזה

 • כצפוי, ה LCD-3 הן בעלות עכבה כמעט ישרה לגמרי, זאת בשונה מאוזניות בעלות דרייבר דינמי.
 • העכבה שטוחה, והפאזה אפסית, מה שאומר שהם יכולות להתאים גם למגברי אוזניות בעלי עכבת מוצא גבוהה. כמובן שעדיין רצוי מגבר חזק מהממוצע.
 • האוזנייה השמאלית בעלת עכבה זהה למוצהר - כ 45Ω, אך האוזנייה הימנית בעלת עכבה מעט נמוכה יותר - כ 43.5Ω.

Frequency response:

על Frequency response אפשר לקרוא כאן, וכאן. פה ניתן לראות דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, ועוד.

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

כפי שהתרגלתי לראות מ Audeze, מדובר בתוצאה מרשימה. 

האוזניות כמעט שטוחות לגמרי מ 20Hz ועד 1.5kHz! מאד מרשים. החל משם ישנה ירידה הדרגתית וחלקה עד ל 5kHz, כאשר בהמשך ישנן עליות וירידות שונות עד ל 20kHz - משהו שמאפיין כמעט כל אוזנייה ברמה כזו או אחרת. 

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל 
קו שחור: LCD-3
קו אדום: LCD-2 Rev1

אם נשווה את התוצאה הנ"ל לזו של ה LCD-2 Rev1 שנבחנו באתר, ניתן לראות דימיון ברור בין שתי האוזניות, אך הן עדיין שונות. בטווח החשוב של 450-5000Hz ה LCD-3 בפירוש יותר מאוזות וחלקות, כאשר באופן מפתיע, דווקא ה LCD-2 מעט בהירות יותר בתחום הגבוה. 

חשוב לציין שדגם ה Rev1 כבר אינו מיוצר, ודגם ה Rev2 הציג שיפורים באיזון הכללי, ככה שבפועל אני מצפה להבדלים קטנים יותר.

האזנה

ציודBurson Audio HA-160D.

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי, ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר, וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

Depeche Mode - Delta Machine: הקטע הראשון באלבום האחרון של DM הוא אחד החזקים באלבום לדעתי, וה LCD-3 פשוט קלעו אותו בדיוק. הבס היה פאנצ'י והדוק, הסולן נשמע ברור וחלק, והבמה היתה גדולה ממה שציפיתי לקבל. תחושה דומה קיבלתי עם Happens all the time, שכלל בס עמוק והדוק, וסוג של קלילות שמראה שהאוזניות מסוגלות לתת הרבה יותר. All that's mine נשמע חלק וקטיפתי, אולי אפילו סלחני מדי, עם במה רחבה אבל כזו שכצפוי, יותר נשמעת לצדדים מאשר מלפנים.

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

Musica Nuda - Musica Nuda: השיר הראשון באלבום - גרסת כיסוי ל Eleanor Rigby, נשמע צלול למדי, לא הורגש מחסור בניצוץ, והכלים לא פלשו למרחב של הזמרת. גרסת הכיסוי ל Sacrifice נתנה תחושה של חלל קטן ואינטימי עם גבולות מאד ברורים, הבס היה קריספי ובעל תחושת "מיידיות", כאשר ניתן להבחין בפעמים שהזמרת מתרחקת מהמיקרופון ונותנת לחלל החדר להוסיף את שלו. Nessuno המשיך את הטרנד שבו הזמרת נשמעת צלולה להפליא, "ומשתפת פעולה" עם החלל. מצויין.

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

Loreena McKennitt - The Visit: הקטע שפותח את האלבום היה פשוט פנטסטי על ה LCD-3. בס מרשים לאוזניות, הפרדת כלים מעולה, כל כלי בעל מיקום ברור במרחב, וזמרת שנשמעת צלולה אל אף כל ההמולה מסביב. קטע כמו Cymbeline היה קסום לגמרי. הזמרת נשמעה אולי מעט קרובה מדי, אבל האלמנטים בהחלט עבדו יחדיו, כאשר הכלים ברקע לא הלכו לאיבוד, והנבל נשמע טבעי ונקי. הקטע The Lady of Shalott נשמע כמעט פשוט כמו הקלטה של הופעה חיה, ועוד הקלטה טובה. באמת שאין לי משהו רע לומר...

 Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

Angels & Demons - Soundtrack: האנס זימר ידוע בפסי הקול שלו שמערבבים אלטקרוניקה עם הקלטות של תזמורת. הקטע Air כולל כל מיני אלמנטים שונים שמרוכזים יחדיו לאורך של תשע דקות. כינורות צלולים בפתיחה, מקהלה אפלה בהמשך (החלק האהוב עלי פה), קצת אלקטרוניקה וכו'. ל LCD-3 זה לא ממש הזיז. הבסים היו מרשימים, הבמה היתה פתוחה, ולא היה שום סימן של מאמץ. הפתיחה של Science And Religion נשמעה כמו משהו מאיזה סרט פנטזיה, סאונד רחב וגדול, לאחר מכן נכנס כינור שמעט נבלע ברקע, הקטע נבנה לאט לאט ואפילו בחלקים שקטים יחסית, הבסים עדיין שם. נו, אני מתחיל לחזור על עצמי. 

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

Sascha Dive ‎- Restless Nights - אלבום אלקטרוני בעל סאונד עמוק, יחסית מינימלי, ושופע בבסים. אין זו הפתעה שהוא השתלב מצויין עם ה LCD-3. קטע כמו The Get Out Of The Ghetto blues יכול "לרצוח" אוזניות שאינן מסוגלות להתמודד עם הזזת האוויר שהקטע דורש. ה LCD-3 פשוט עשו את שלהן, עם בסים כמו שלא שמעתי בשום אוזנייה אחרת, מלבד... ב LCD-2. הקטע היה נקי אך בשום אופן לא בהיר או מפריע. Tribute To The Night היה בעל פרזנטציה מעט קידמית מדי, אך גם פה הבסים היו מצויינים, וכל סאונד היה קל מאד לזיהוי במרחב.

 

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

המסקנה שלי מהאוזניות האלו היא שהן יותר סלחניות ממפורטות, אך לא הרגישו שחסר להן ניצוץ. בהחלט יותר מאוזנות מאשר חמות מדי או קרות מדי, ולדעתי, מסתדרות פחות או יותר עם כל מה שזורקים עליהן, גם בעוצמות האזנה מחרישות אוזניים.

התדרים הנמוכים, כלומר בסים, דורשים פה תשומת לב נפרדת, כי מה לעשות, זה דבר שרוב האוזניות פשוט לא מצטיינות בו. או שהן לא יורדות נמוך מספיק, או שהן מעוותות את הבסים ברגע שהווליום עולה קצת, או שיש להן בסים מודגשים מדי ומרוחים מדי.
מה עם ה LCD-3? יחד עם דגם ה LCD-2 הן מפיקות את הבסים הכי מוצלחים שיצא לי לשמוע באוזניות. Sennheiser HD800? סורי, לא. Grado PS1? ממש לא. הדבר היחידי ששמעתי שכן מתקרב היו ה Shure SE530 והן בכלל אוזניות IEM, שגם ככה לא מעבירות את התחושה הטקטילית של אוזניות בגודל מלא. יבוא מישהו וישאל "מה עם אוזניות כגון ה Stax 009, Hifiman HE6, וה Abyss AB-1266?" בהחלט יכול להיות שיש להם את זה, אך עוד לא יצא לי להאזין להן.
לשם הבהרה, לא לצפות מזוג אוזניות לעשות את מה שרמקולים רצפתיים גדולים ו/או סאבוופרים מסוגלים לעשות, אלו פשוט "חיות" שונות, ולזכות האוזניות ניתן לומר שהן לא צריכות להתמודד עם הבעיות האקוסטיות בבסים, שיוצרים גלים עומדים כמעט בכל חדר.

חסרונות? מי שמחפש סאונד קריספי ומאד אוורירי לא ימצא את מבוקשו עם ה LCD-3. זה פשוט לא הקטע שלהן להיות טובות רק במשהו אחד. אוזניות כמו ה- HD800 לדוגמא, בהחלט מסוגלות לפתוח הקלטות ראויות, וגם בעלות במה יותר מרחבית, אבל כל זה בא על חשבון דברים אחרים. המתחרה הכי דומה היא כמובן ה HE-6 תוצרת Hifiman. גם אלו אוזניות Planer, אך כאמור, עוד לא יצא לי להאזין להן. מקריאת חוות דעת ומדידות ברשת, עושה רושם שהן יותר מפורטות ובהירות יחסית לדגמי ה LCD, אך בכללי הן עוד לא צמצמו מספיק את הפער בשביל להוות מתחרות ראויות.

אני לא נוהג להתייחס לנושא של מחיר, אבל במקרה הזה הרבה קוראים ישאלו את עצמם האם ה LCD-3 שוות כמעט פי שתיים במחיר מדגם ה LCD-2? התשובה שלי היא לא, אבל ככה זה ב High End. כשמגיעים לרמה כזו, כל שיפור קטן שאפשר לקבל בביצועים בדר"כ יגרור אחריו עליה רצינית במחיר. בסופו של דבר כל אחד יצטרך להחליט בעצמו.

Audez'e LCD-3 - האוזניות שרוצות לעשות הכל

סיכום

לא היה לי ספק כשסיימתי בזמנו את הביקורת על ה LCD-2 Rev1, שאלו היו האוזניות הטובות ביותר ששמעתי, ולכן לא הופתעתי מזה שדגם ה LCD-3 הן אלו שלקחו את התואר שוב פעם.

ה LCD-3 מציגות איכות בניה משופרת, נוחות משופרת, וכן, גם סאונד משופר. לא כל אחד יסתדר עם הגודל והמשקל שלהן, אבל אם מחפשים דגם Allrounder, שכיף להאזין לו באיזו עוצמה שרוצים, ועם מגוון מאד רחב של ז'אנרים, ה LCD-3 הן האוזניות הטובות ביותר ששמעתי עד כה. Nuff said.

מחיר מומלץ לצרכן: $1945
מוצרי החברה זמינים אצל המשווקים המורשים ורשימה שלהם ניתן למצוא באתר היצרן.


לדיון בנושא: Audez’e LCD-3 – האוזניות שרוצות לעשות הכל


עוד מ: HazooM
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht