עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

סרט לסופשבוע - וולברין עושה את יפן

25/07/2013 - 15:00 
 
 

הקדמה

וולברין (יו ג'קמן), או בכינויו היותר אנושי, לוגאן, הוא מוטציה בעולם הקומיקס המארוולי של "אקס מן" הנחלק לאנשים רגילים "נורמלים" ובעלי גן ה"אקס", המוטציות, איזשהי סטייה גנטית המעניקה לעתים לנושאיה יכולות על טבעיות מגוונות ומדהימות למדי. החל מיכולת להקפיא רק בעזרת מגע וכלה בשליטה בכוחות הטבע.
המוטציה אצל לוגאן מעניקה לו מספר כוחות מדהימים, בינהם חושים חדים, כוח פיזי אדיר ויכולת החלמה פלאית מחולי, פציעות קטלניות, רעל ואפילו זקנה. כל שלד גופו מצופה באדמנטיום, מתכת בדיונית שאינה ניתנת להשמדה, כמו גם סימן ההיכר שלו, להבים ארוכים וחדים הבוקעים מבין פרקי אצבעותיו לפי דרישתו, אך על אף כושר גופו ובריאות מופלאה, נפשו של לוגן יגעה. האדם-חיה המסוגר בעל לב הזהב אולי מחלים מבחוץ אבל לא מבפנים, ואירועי עבר, טראומות, אהבות אבודות וחיים שלא נגמרים, הותירו את לוגאן מצולק נפשית ומותש.

עלילה

לאחר אירועי סרט האקס-מן השלישי ("אקס-מן - המפלט האחרון"), נעלם לוגאן מהרדאר שוב, נוטש את הציויליזציה ועובר לגור במערה חשוכה בעבותות היער, עם פינג'אן, רדיו ישן וטנדר שמשמש אותו לקפיצות לעיירה הקרובה לחידוש מלאי. רק מספיק בשביל לחיות. אבל ללוגאן נמאס לחיות, הוא מתגעגע לאהבתו, ג'ין גריי, סובל מסיוטי לילה נשנים ולא אכפת לו מכלום. לקהל אוהדי אקס-מן, וולברין מסוגר ואדיש זו תמיד התחלה מבטיחה לסרט, רק שכאן הוא כבר באמת, על גבול המסכנות.
עד שנכנסת אל חייו יוקיו (רילה פוקושימה), נערה יפנית קטנה ומשונה, בעלת שיער אדום להכאיב ויכולות לחימה מטורפות. יוקיו נשלחה על ידי מעסיקה, יאשידה - איש אשר לוגאן הציל לפני הרבה מאוד זמן, הגן עליו בגופו אי שם בסוף מלחמה"ע ה-II מ-לא פחות ולא יותר, פצצת האטום אשר הונחתה על נגאסקי. יאשידה, אותו חייל מסכן ואסיר תודה דאז, הפך לאחת הדמויות החזקות והעשירות ביותר ביפן וכעת על ערש דווי, הוא מזמן אליו את לוגאן להודות לו בפעם האחרונה.
וולברין מגיע ליפן, רק ליום אחד, באמת. לבקר חבר ישן ולברוח חזרה למערה ולרדיו הישן שלו, אבל העניינים מסתבכים ולא סתם מסתבכים, מסתבכים עם היאקוזה ונינג'ות שחורות, תככים ובגידות במשפחת יאשידה, עסקאות מפוקפקות ונכדה אחת מאוד יפה...מאריקו יאשידה (טאו אוקמוטו). מאריקו בסכנה גדולה, רודף אחריה כל העולם ואשתו והיחיד שבאמת יכול להגן עליה, על אף שאינה רוצה בעזרתו, הוא לוגאן.


וולברין עושה את יפן

יוקיו. גונבת את ההצגה בחן

ביקורת

הטוב: יו ג'קמן, כרגיל, נהדר כוולברין. לא נופל מאף תפקיד וולבריני בעברו. נראה מצוין, חזק ורגיש, קורע לגזרים אבל דומע בזרועות האשה, אותו וולברין שכולנו מכירים ואוהבים. האקשן לא רע, יש מספר קטעים בעיקר שבלטו במגניבותם, כגון העימות על גג רכבת הנוסעת 500 קמ"ש וקטע הנינג'ות השחורות בבית יאשידה. יוקיו - גונבת לעתים את ההצגה, הן מבחינת הלחימה שלה והן הבעות הפנים, באופן כללי שחקנית מאוד מיוחדת. ג'ין גריי בהופעת אורח, בכתונת חושפנית, תפקיד קצת עלוב בשביל מי שהיתה ה-פיניקס האדירה, אבל כאוהדת אקס מן, לא תראו אותי מסרבת לדחיסת דמויות מוכרות לסרט. קשור או לא קשור, זה כייף, ובאותו עניין, הישארו אחרי הכתוביות.

הרע: וייפר, המוטציה ה"רעה", הכל שם לא הסתדר, המשחק שלה היה מוגזם ומרגיז, התנהגות לא ברורה המצופה מבלונדה קלת דעת וטקסטים עמומים, משפטי המחץ של וולברין, די צפויים ונדושים ואם בנדושים עסקנו - כל שילוב המסורת היפנית בסרט, נראה כל כך על רגל אחת, נדמה כי תחקיר התרבות היפנית עבור הסרט לא נמשך מעל ארבע דקות מול גוגל - תמונות. כל כך שטחי. צ'ופ סטיקס, קימונו וחרבות. תנו משהו מעבר לקלישאה. הסוף, ואני לא מתכוונת ממש לסוף, אלא לפסגת האקשן, המפגש הסופי, הטוב מול הרע, היה הזוי, משונה, לא לגמרי מובן, לא הוצג כראוי ובאופן כללי די מגוחך ונמרח.

לראות בתלת מימד?  אני לפחות לא מצאתי הצדקה.

הסרט קצת יותר טוב מ"וולברין - מקורות", שזו לא חוכמה גדולה, אבל נופל בגדול מול סרטי האקס מן, בכלל להשוות בינהם יהיה מעליב.
אקשן מגניב ותו לא.

הוולברין - ארה"ב 2013. 126 דקות. בימוי: ג'יימס מנגולד. תסריט: מארק בומבאק. שחקנים: יו ג'קמן, רילה פוקושימה, הירויוקי סאנדה, סבטלאנה קודשנקובה, בריאן טי, האל יאמנוצ'י, פאמקה ג'אנסן.


וולברין עושה את יפן

וייפר, הנחש. לא המוטציה הכי חדה במגירה.


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע - וולברין עושה את יפןעוד מ: אודין
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht