עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 Quantum Break - לעצור את הזמן

06/04/2016 - 11:00 
 
 

הקדמה

אני אישית התחלתי לשחק במשחק, ובהיותו משחק מסדרת משחקים חדשה, לא ידעתי בדיוק מה יפול לידי. אני פשוט אקצר ואגיד, שהמשחק אכן עלה על ציפיותי, ולמרות שהוא לא מושלם, הוא משחק מעולה שנהנתי מאוד לשחק בו.

עלילה מעניינת דמויות חזקות

המשחק Quantum Break מסתובב סביב אוניברסיטת ריברפורט. זוהי אוניברסיטה דמיונית בצפון-מזרח ארצות הברית. באותה אוניברסיטה נערך ניסוי במסע בזמן, וכמובן שהוא לא מצליח בדיוק כמו שחשבנו. הניסוי לא רק גורם לזמן להתחיל להתפרק, אלא הוא נותן גם יכולות שמבוססות על זמן, לשני הדמויות הראשיות ג'ק ג'ויס (X-Men) ופול סרין (אותו חלקנו מכירים בתור פיטר "Littlefinger" בייליש ממשחקי הכס). לדוגמה, הדמות פול סרין (כביכול הרשע בסיפור), מקבל את היכולת להסתכל לעתיד, כדי לדעת איזו החלטה לקבל בהווה, וג'ק ג'ויס, הדמות הראשית השנייה בה המשחק הולך להתרכז, יכול לעצור את הזמן. הדמויות ג'ק ג'ויס ובת' ווילדר נרדפות אחרי החברה אותה הקים פול סרין, פתרונות מונארך (Monarch Solutions).

Quantum Break - ביקורת

Quantum Break מתחלק לשני חלקים. החלק הראשון הוא המשחק עצמו, בו אנו משחקים בשני הדמויות הראשיות, אך לא בו זמנית, והחלק השני שהוא בעצם סדרת טלוויזיה שמבוססת על המשחק ועל ההחלטות שקיבלנו בו.

אמנם חקרתי על Quantum Break לפני שהתחלתי לשחק בו, וידעתי כי מדובר במשחק שמשלב בו תוכנית טלוויזיה, אך אני ציפיתי לראות את הסדרה מחולקת לקטעים במהלך המשחק, לכן הופתעתי כאשר המשחק נעצר רק אחרי כמעט שעה, או אפילו יותר, כדי להראות לי קטע ווידיאו שאורכו חצי שעה. רק אז הבנתי שהמשחק בנוי בצורה הזו, וכמה דקות לפני שהתחלתי לראות את הסדרה קיבלתי החלטה באמצעות הכוחות של פול סרין, וכך הבנתי שהחלטתי בעצם משפיעה על העלילה של הסדרה, אך לא בצורה שהיא עד כדי כך משמעותית לטווח הקצר, אלא יותר לטווח הארוך. בעיה שחוויתי במהלך ראיית הסדרה היא שהסדרה חייבת להיטען, זאת מכיוון שהיא מוזרמת דרך האינטרנט, והיא אינה זמינה לאלה שמשחקים offline. בכל מקרה, הסדרה טובה מאוד, והיא יכולה להתחרות בכל סדרת טלוויזיה אחרת. משך הסיפור כולו, כולל הסדרה, הוא 10 שעות.

לעצור את הזמן

Quantum Break הוא משחק יריות מגוף שלישי (Third-Person Shooter), שמשלב בתוכו סדרת אקשן.

הדמות הראשית ג'ק ג'ויס מקבלת כוחות מיוחדים עקב ניסוי בזמן שלא צלח, וזה משתלב בצורה טובה עם המשחק, ועם הקרבות בו. המשחק עצמו מיוצר ע"י אותה חברה שעשתה את מקס פיין, וניתן לראות זאת כאשר נשאר רק אויב אחד והמשחק מתמקד בירייה בו בצורה מאוד קרובה וברורה, בדומה לפונקציית הbullet time במשחקי מקס פיין.

Quantum Break - לעצור את הזמן

ג'ויס יכול לעצור אויב באמצעות בועת זמן, לירות מחסנית שלמה לתוך הבועה, ובסופו של דבר לשחרר 30 כדורים לראשו באותו זמן. הוא גם יכול לנוע מצד אחד של החדר לצד השני שלו בתוך רגע, בכך הוא יכול להפתיע אויב מאחורה, כשהוא חושב שהוא מקדימה. בנוסף, הוא יכול לייצר מגן זמן חסין לחדירה, לרוץ הרחק מיריות תוך רגע, ואפילו לירות פצצות זמן שישמידו את האויבים בשנייה. גם לפול יש כוחות לראות את העתיד ובכך לעשות החלטות שישנו את מהלך המשחק, אך כמו שציינתי, את התוצאות לאותן החלטות שעשינו נזכה לראות בצורה יותר ברורה ומובנת בהמשך, וזה יחול בעיקר על הדמויות המשניות מאשר על הדמויות הראשיות. בהשוואה למשחקים כמו Until Dawn, ההחלטות במשחק משפיעות הרבה פחות. כמו כן, יוצרי המשחק החליטו לתת לנו את כל הכוחות האלו כבר מתחילת המשחק, וכתוצאה מכך החצי הראשון מהנה ומפתיע, אך כבר בחצי השני שלו, המשחק מרגיש כאילו הוא חוזר על עצמו, הרבה לפני סוף המשחק.

הסיפור הוא אחד מהחלקים הטובים במשחק, והוא משלב בתוכו כמעט כל מה שסיפור מדע בדיוני צריך, תאונה נוראית שמלווה במסע בזמן. המשחק נותן לנו את הסיפור כולו בחמישה חלקים, ממש מתחילת הסיפור עצמו. בנוסף, אנו זוכים לשחק זמן קצר עם פול סרין, והחלטתנו הראשונה באמצעות כוחותיו זה אם להשפיל ולחסל את ג'ק בתקשורת או שמא להרוג את כל הסטודנטים שמוחים כנגד החברה שלו, ובכך ליצור פחד.

Quantum Break - ביקורת

למרות האפשרויות הרבות, התזוזה במשחק קצת מבלבלת, ואף שימוש בכוחות עצמם יכול לא פעם לבלבל את השחקן. הייתי חייב בהרבה מקומות להשתמש בכוחות כדי לתת לי זמן לטפל בתנועה של ג'ק ולעבור את כל המכשולים בדרך. אפשרויות המכסה היו גם הם מבלבלות משום שהמשחק עושה זאת אוטומטית, והרבה פעמים הוא לא עושה זאת בצורה טובה, וכל פעם שנרצה לירות בזמן מחסה, אנו מוכרחים לעמוד ובכך גם לחטוף נזק מאויבים שיורים עלינו באותו זמן. חוץ מזה, הקרבות היו מלאים באקשן, והסביבה הגיבה לכל פעולה שעשיתי, עם כל מיני קרעים וגליצ'ים שתרמו לחוויה. כמו כן, אנו תמיד יכולים להשתמש בכוחות של ג'ק, ובכך יש לנו יתרון בקרבות.

גרפיקה עשירה

הגרפיקה של המשחק טובה יותר משציפיתי. המשחק אכן רץ ברזולוציית 1080p 30fps עם חלקים ב720p, אך החברה לא וויתרה על שום פרט. בנוסף, כל האזור שבו אנו משחקים מלא בחפצים ודמויות, וגם פריטים שאנו יכולים לאסוף כמו מכתבים ואימיילים כדי להעשיר את הדמויות, אך מה שתפס את עיני בעיקר היו כל המכוניות וההריסות מסביבי. המשחק נתן לי הרגשה שאני הולך בתצוגת הרחוב של גוגל, אחרי סוף העולם.

Quantum Break - ביקורת

הסצנות שבהם משהו נהרס שוב ושוב היו הטובות ביותר, והם נראו מעולה. אחת הסצנות במשחק שממש אהבתי הייתה הסצנה של הגשר, אותו כבר ראינו במספר דמואים בה הגשר היה מלא בהריסות, והזמן היה תקוע ולכן חזר על עצמו פעם אחר פעם ובגלל זה משהו כמו מכונית או ספינה שנכנסת בגשר יכולה לעשות זאת מספר פעמים, וזה תפקידנו לדעת מתי לקחת את הצעד הבא ברגע הנכון, משום שהאויבים תמיד הורסים לנו את מקום המחבוא שלנו. כמו כן, אנו יכולים להשתמש בחלק מהמכוניות בגשר כדי להעיף אותם על אויבנו, וכך האזור משתלב בצורה טובה מאוד במהלך המשחק.

Quantum Break - ביקורת

בנוסף לכל זה, החברה דאגה גם לפרטים הקטנים, החל מכדורי הרובה שנעצרים באוויר, נתז הדם שיוצא מראשם של האויבים ברגע שאנו יורים בהם, ועד האנשים המופתעים שאינם יודעים מה פגע בהם כשהזמן נקרע. כל זה מעשיר את החוויה ומציג לנו סביבה יפה.

Quantum Break - ביקורת

טלוויזיה במיטבה

המשחק מתאפיין בהיותו חצי סדרת טלוויזיה, ולמען האמת, הסדרה עצמה לא נופלת מסדרות אחרות בטלוויזיה. ניתן לראות שרמת ההפקה גבוהה מאוד, עם דמויות בולטות ועם סיפור טוב. מדי סיום חלק, המשחק נעצר ומתחיל לנגן את הסדרה, שאורכה נע בין 20 ל30 דקות לפרק. במהלך הזמן הזה, נוכל להניח את השלטים שלנו בצד ופשוט לראות את הסדרה, ולמרות הזמן הארוך, לא מצאתי את עצמי משתעמם או מחפש לעשות דברים אחרים, וזה לא הפריע למהלך המשחק כפי שציפיתי.
הסדרה מלאה בקטעי אקשן, מרדפי מכוניות וכו'. כך היא מסמלת צורה חדשה בה אפשר ליצור משחקים ולשלב בהם גם קצת טלוויזיה, והיא גם מפיחה בדמויות של הסדרה חיים על ידי שימוש בשחקנים האמיתיים שגילמו את הדמויות.
החסרון הגדול ביותר בקטעים הללו הוא שהם מוזרמים דרך האינטרנט, ולכן לפעמים היו קטיעות ועצירות כדי לטעון את ההמשך, מה שלא היה נחמד במיוחד.

    Quantum Break - ביקורת   Quantum Break - ביקורת

Quantum Break - ביקורתQuantum Break - ביקורתQuantum Break - ביקורת

 

סיכום

Quantum Break מציג בפנינו משחקיות נחמדה עם סיפור טוב, וסביבה מפורטת ויפה. הדמויות משחקות מעולה, והסדרה עוזרת להפיח בהם חיים ולפתח אותם, מה שגורם לחוויה יותר טובה, ובזמן שהייתי רוצה שהחברה הייתה משקיעה קצת יותר בהשפעת ההחלטות ובקרבות, שאר הדברים כמו העלילה והסביבה עוזרים במעט להתעלם מזה. מנגון המכסה אמנם קצת מבלבל, וכך גם כל הכוחות והקרבות, אך האקשן אינו פוסק לרגע, והאפקטים פשוט גורמים לנו להמשיך לרצות לשחק. כמו כן, אנו מקבלים את כל היכולות בתחילת המשחק, מה שגורם שאין לנו שום דבר להשאיר לסופו, ולקראת החצי השני המשחק פשוט מתחיל לחזור על עצמו. סדרת הטלוויזיה ששולבה עם המשחק הייתה גם היא מלאת אקשן, כזאת שלא נופלת מאף סדרת טלוויזיה אחרת, והיא עזרה לפתח את הדמויות ולהבין את הסיפור יותר לעומק.

אהבנו:

  • גרפיקה יפה ומרשימה עם סביבה שניתנת להריסה
  • כוחות מגוונים ושונים עם אפקטים שתורמים לחווית המשחק
  • עלילה מעניינת עם שחקנים מעולים
  • שילוב טוב של סדרת טלוויזיה שתורמת לפיתוח הדמויות והעלילה

לא אהבנו:

  • מכניזם הקרב והמכסה מעט מבלבלים וקשים
  • ההחלטות במשחק אינן משפיעות הרבה ובסופו של דבר יש רק סוף אחד

Quantum Break זמין כבר עכשיו לרכישה אקסקלוסיבית לXbox One ולWindows 10 דרך החנות עבור 300 ש"ח.


לדיון בנושא: Quantum Break - לעצור את הזמן


עוד מ: עמית_לגו
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על משחקים וגיימינג


המאמר הפופולרי ביותר בתחום משחקים וגיימינג:
גיימינג: סוגי הגאים ואפשרויות שליטה מתקדמות
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht