עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes

22/04/2009 - 14:15


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: EPG >

 
 
 

הקדמה

היום השיקה חברת yes את ממיר העתיד שלה: yesMax HD - מאמר זה מהווה סקירה מעמיקה עד כמה שניתן על הממיר החדש yesMax HD, יכולותיו, יתרונותיו וכמובן גם החסרונותיו.

הקדמה

מיד עם השקת ה-TiVo בארה"ב הבנתי שזה הדבר הבא. היה לי ברור שהכבלים והלויין משדרים תוכן איכותי שמעניין אותי אבל לא היה סיכוי למצוא אותו בגלל שעות הצפיה המוזרות שלי. בעוד שרבים מתרווחים מול מדורת השבט בשעות ה-Prime Time (מעט לפני החדשות ועד ל-10 בערב), התוכניות שעניינו אותי בד"כ שודרו הרבה לפני או אחרי שעות אלה.

אז לא, אני לא ממשוגעי הריאליטי ואני אישית פשוט לא סובל איך הדוגמניות והחנון שורדים בווילה... הבעיה שלי היא שאני מחפש דברים עם עלילה ויש לא מעט דברים כאלה, אבל הם פשוט קבורים בשעות שקשה לתפוס אותם.

מה שיותר גרוע הוא שאם כבר היתה תוכנית טובה או איזה סרט טוב, אז בדיוק בערוץ אחר באותה שעה היה מוצג לו משהו אחר מעניין. כמו שאומרים באנגלית, עד שכבר יורד גשם, יורד מבול (ואז בחזרה לכלום, כמובן).

yes Max היווה מפנה גדול בתחום הזה. הוט אמנם בנתה מכשיר דומה (HOT Magic) אך האמינה בו הרבה פחות בשל העובדה שהם יכלו לעשות דברים דומים דרך ה-VOD (ולקבל על כך כסף).

ב-yes לעומת זאת, הפיצו את הבשורה ואחוז ניכר מהממירים של yes הם כיום מקס. מרבית מכשירי המקס כרגע ממוקמים בסלון ומשתמשיהם אינם יכולים לדמיין שום דרך אחרת לצפות בתוכניות. עבורי, הפרסומות היחידות שאני אישית רואה הם אלה שמופיעות באמצע החדשות, פשוט מכיוון שאני לא רואה כמעט שום דבר אחר בזמן אמת.

בביתנו פיתחנו לנו גם שיטה יחודית לצפות בסדרות. במקום לראות פרקים של סדרות שונות, אנחנו פשוט ממתינים שמסתיימת סידרה (או מתחילים לראות אותה לקראת סוף העונה) ואז רואים ברצף את כל פרקיה לפי הסדר. נראה הרבה יותר הגיוני מאשר הסדר שמוכתב לנו מלמעלה...

אמנם עדיין לא הגענו לרמה של TiVo, כלומר אנחנו לא יכולים למשל עדיין להזמין תוכניות או סרטים שינחתו לנו במכשיר והוא גם עדיין לא יודע להמליץ לנו על הקלטות על סמך ההעדפות שהוא למד אצלנו וגם אנחנו לא יכולים להזמין הקלטות ישירות למקס שלנו דרך הסלולר או אתר אינטרנט כלשהו. עם זאת, הפער ביננו לבין העולם הצטמצם משמעותית כשה-yes Max הגיע לביתנו.

HDTV

 

ואז החליטה yes להתחיל ולשדר HDTV. השידורים היו מעניינים למדי, אך למי שהורגל כבר כמעט שנתיים לצפות כשמתחשק לו, לעצור את הסרט של הילד כשהוא צריך לשירותים ולהמשיך לצפות למחרת כשזוגתי מתחילה לנקר לה אל מול המסך, התקשה מאוד לקבל את התכתיבים של שידורי HDTV של yes.

כלומר, היו שם דברים מעניינים שמאוד רציתי לראות. במקרה הטוב הייתי מגיע 5 דקות אחרי שהם התחילו, ובמקרה הרע הגעתי לצפות בהם יומיים אחרי שחשבתי שהם משודרים. אין מה לעשות, ההרגל עשה את שלו ואי אפשר לחזור ולנסוע בסוסיתא אחרי שנהגת במרצדס למשך שנתיים.

הממיר החדש - yes Max HD משנה את כל התמונה ומאחד את כל הדברים שיש במקס (כמעט) עם ממיר ה-HDTV הרגיל של yes. הממיר - 7820SX מיוצר על ידי ADB, חברה שמייצרת ממירים רבים וטובים מממירי yes. הממיר נראה ומרגיש כמעט זהה לממיר -yes HD (או בכינויו הפנים ארגוני  - HD ZAPPER) וללא הפסים הכחולים שמעטרים את קדמתו לא ניתן היה להבדיל כמעט בין השניים (למעט הבדלים קוסמטים קלים).


ה-HD ZAPPER הוא המכשיר העליון,
ה- yes Max HD הוא השני מלמעלה

ה-Form Factor של שני ממירים אלה בעצם מראה שיס מכוונת גבוה - לא רק קופסא יבשה וסתמית כבעבר אלא מכשיר אטרקטיבי ויפה שהמשתמשים יתגאו להחזיק אותו לצד המסך הדק החדש שלהם.

היס מקס HD מגיע עם שלט חדש של yes אשר החברה מתכננת ועובדת עליו כבר חודשים רבים מאוד ושמרה אותו להשקה בהזדמנות מיוחדת זו. עוד על השלט בהמשך.

yes החליטה להוציא את הספק מחוץ לממיר ועברה לספק Switching חיצוני. הדבר נוח מאוד ודומה למכשירים רבים אחרים. הספק הוא ספק 12V סטנדרטי והיתרון בכך הוא שניתן יהיה להחליף ספקים בלי בעיה וללא צורך בהחלפת כל המכשיר כפי שנעשה עד כה עם מכשירי המקס. הדבר גם מפחית במידת מה את הטמפרטורה של המכשיר. המכשיר עצמו קריר הרבה יותר מהמקס דור 2 ולתחושתי מעט שקט ממנו. כמובן שצריך יהיה לבחון את הרעש לאורך זמן וגם בקיץ (כרגע קריר מספיק בשביל שלא יהיה צורך במאוורר). לפי יס, התכנון הפנימי של הממיר הוא כזה שהמארז עצמו עושה הרבה לפיזור החום של הדיסק הקשיח ומפחית את הצורך בשימוש במאוורר הפנימי.

ה-yes Max HD כולל דיסק קשיח AV (המיועד לעבודה לאורך זמן וללא מנוחה) בגודל 320G. ההנחה של יס היא שלפחות בזמן הנראה לעין המשתמשים שלה יקליטו בעיקר תכני SD ולכן הכפלת גודל הדיסק מהיס מקס הרגיל הוא כבר קפיצה גדולה. אני מעריך שתכולת הדיסק תתרוקן מהר יותר מכפי שהם חושבים, אך כרגע אין תוכניות להוציא גירסא של הממיר עם יותר נפח.

ה-Max HD כולל את אותן יציאות בדיוק כמו ה-HD ZAPPER הרגיל. לממיר שתי יציאות SCART, יציאת קומפוננט (שימו לב, צריך לכבות בתפריטים את האופציה של RGB בשביל שיציאת הקומפוננט תהפוך פעילה!) שמסוגלת גם להוציא HD, יציאת HDMI (יס לא הודתה בכך, אך יתכן שיש כאן שיפור ביחס לממיר HD הקודם), אודיו דיגיטלי - אופטי וקואקס, כניסת רשת, וחיבור USB (לשימושים עתידיים, כרגע זה לא מופעל).

לאחר בדיקה לאורך זמן וגם ביחס ל-Max הרגיל, אין מה להשוות מבחינת פיזור החום או הרעש - ה yes Max HD לא רק פחות חם אלא משמעותית יותר שקט.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: EPG >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.5
(27) הצבעות

בהקשר זה

 DVB-T המהפכה הדיגיטלית
 שידורי HDTV של יס
 שידורי HDTV של הוט
 HOT HD מול YES HD
 DTT - מפת השידורים
 עוד על שידורים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שידורים:
סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht