האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה PlayOn!HD

24/12/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: חלק II >

 
 
 

הקדמה

קצת היסטוריה על היצרן, A.C Ryan: קיים משנת 1992. התמחה בעיקר במוצרי מחשב ואביזרי Modding מגוונים כגון גרילים, פתרונות איוורור, כבלים, מארזים לכוננים קשיחים, כבלי רשת ועוד. כל המוצרים עם דגש על איכות המוצר בכוונה להגיע ל Pro-Modder ולא סתם להציע אביזרים בצבעים.

בשנת 2008 היצרן A.C Ryan נכנס לשוק מזרימי המדיה תחת שם המותג: PlayOn. מותג זה מחזיק תחתיו כיום שני מוצרים, הראשון הינו PlayOn!DVR: פתרון מזרימדיה מבוסס מקלט DTT, אך המעבד במזרימדיה מיושן למדי ולא תומך בפורמטי הקבצים פופולארים כיום ולכן הוא לא רלוונטי עבורנו.


עוד בתחום: מה זה בכלל מזרימדיה ומה ההבדלים בינו לבין מחשב לקולנוע ביתי (HTPC)?


המוצר השני ונושא ביקורת זו הינו ה PlayOn!HD. מבוסס מעבד של Realtek מדגם RTD1073, בעל יכולת קבצי m2ts, mkv, תמיכה מלאה בעברית ומראה חיצוני שתאהבו מהרגע הראשון.


עוד בתחום: איך לבחור מזרימדיה?
 

קצת על המעבד

משפחת מעבדי ה Realtek עבור מזרימי המדיה הופיעה במהלך הרבעון השני של 2009 והם בעלי מהירות שעון של בין 400MHz  ל 450MHz. מבחינת התחרות מול Sigma Designs, הם ממוקמים מעל משפחת ה SMP8630 וקצת מתחת ל SMP8650 מבחינת ביצועים.

מעבדי ה Realtek מתומחרים בצורה זולה יותר מהמתחרים מבוססי ה Sigma Designs והדבר אפשר לגל של מזרימי מדיה מבוססי Realtek לשטוף את חופינו אשר נשלטו ביד רמה על ידי מזרימי מדיה מבוססי Sigma Designs. גל זה של מזרימי מדיה כולל שחקנים רבים, חדשים וישנים. אתם רושמים?

 • Mede8er
 • Xtreamer
 • Mvix Ultio
 • Asus O!Play
 • DViCO TViX 6600
 • Icy Box IB-MP305
 • MediaGate M2TV
 • Brite-View CinemaTube
 • ואחרון כמובן נושא כתבה זו, ה PlayOn!HD.


מעבד ה RTD1073 עליו מבוסס ה PlayOn!HD מכיל שני דגמים תחת שמו, הראשון הינו ה RTD1073DA והשני הינו ה RTD1073DD. ההבדל בינהם הוא שהאחרון מכיל יכולת DTS Downmix אשר תאפשר לנו פענוח פסי קול מסוג DTS ולקבל שמע במידה ונרצה לחבר את הPlayOn!HD ישירות למסך ללא רסיבר.

חברת A.C Ryan השכילה כאמור לשים את מעבד ה RTD1073DD ב PlayOn!HD ולכן הוא יתאים עבור תצורות רחבות יותר כפי שהוצג, במיוחד לאלו אשר חסרים רסיבר.

ה RTD1073 הינו דומה למדי למעבד ה RTD1283 אשר קיים ב Xtreamer או ב DViCO TViX 6600, אך נבדל בזה שהוא איננו מכיל יכולות הקלטה. גם ה Xtreamer אומנם לא מכיל יכולות הקלטה, אך משום מה נכלל בו מעבד ה RTD1283, למרות שאין בו צורך ואפשר להסתפק ב RTD1073. חשוב לומר כי המעבד ב Xtreamer עבר Overclocking ל 450MHz ואילו ב PlayOn!HD לא נעשתה המהרה כזאת - ולא צפיתי בשום פגיעה בביצועים בשל הדבר מול ה Xtreamer.

נכון להיום מעבד זה נכון להיום חסר יכולת ל Bitstream עבור פורמטי האודיו המתקדמים, כגון DTS-HD Master Audio & Dolby TrueHD, אך כנראה שהיכולת תוצג בעתיד, בשאיפה דרך עדכון קושחה.


מה בחבילה?

מימין לשמאל:

 • מזרימדיה PlayOn!HD.
 • שלט.
 • זוג סוללות AAA.
 • כבל קומפוזיט עם זוג RCA עבור סטריאו.
 • כבל קומפוננט.
 • כבל USB עבור שימוש במחבר ה USB Slave.
 • כבל HDMI.
 • ספק כח חיצוני מתאים לרשת החשמל בארץ וללא צורך בהתאמת מתאם שקע.
 • ברגים עבור קיבוע הכונן הקשיח.
 • מדריך מהיר.

החבילה נאה למדי. נדיר למצוא יצרן אשר מספק כבל קומפוננט ויפה שהוחלט כאן להכליל כבל כזה. הייתי שמח לכבל רשת והייתי נותן ציון 10 בפרק זה. 

מחברים ומארז

אחוריים - מימין לשמאל:

 • כניסת DC עבור ספק הכח החיצוני, 12V 2A.
 • למעלה: זוג RCA לסטריאו ויציאת קומפוזיט.
 • למטה: יציאת קומפוננט.
 • יציאת HDMI 1.3.
 • מחבר אתרנט 10/100.
 • זוג יציאות אודיו דיגיטליות, אופטית וקוקאסיאלית.

צד ימין של המארז - מימין לשמאל:

 • מחבר USB Slave.
 • זוג מחברי USB Host.
 • כניסה לכרטיסי זכרון מסוג SD, MMC, MSPro.

הפריע לי המספר המצומצם של מחברי ה USB Host. הכללה של רק שני מחברים כאלו נראית קצת נמוכה, אך אם מספר גדול יותר של מחברים כאלו הייתה גוררת מחיר גבוה יותר, כנראה שהייתי מסתפק בשניים (למרות שלא הייתי מתנגד ללפחות שלושה מחברים). מצד שני, כל המזרימי מדיה הנפוצים כיום כוללים רק זוג מחברי USB Host, אז כנראה שסתם אני בעל רצונות גבוהים מידי.

זוג יציאות האודיו הדיגיטליות מהוות יופי של אפשרות לתצורה נוחה לבעלי רסיבר אשר חסר מיתוג HDMI. לגבי יציאות הוידאו, יציאת הקומפוננט מהווה יתרון עבור בעלי מקרנים ישנים כאשר יותר ויותר חברות זונחות את המחבר הזה לטובת HDMI בלבד.

בשונה ממזרימי מדיה אחרים כמו ה A-110 בעל המבנה הפשוט, ה PlayOn!HD מרגיש איכותי למגע, הוא יציב, בנוי היטב ונראה שהוקדשה מחשבה לבנייה שלו. הצד העליון מכוסה בכיתוב יפה של שם המותג, כאשר החזות בעלת פאנל שחור מבריק עם כפתור הפעלה בעל נורית LED כחולה. המראה מאוד אלגנטי ומתקדם. המארז עצמו עשוי מתכת עם שילוב פלסטיק איכותי. זהו מארז אשר לא תמצאו שרשורי מודינג עליו וגם לא תרצו לשנות אותו בכלל.


מי שבכל זאת ירצה לשנות את המראה החיצוני של המארז, היצרן מציע כיסוי מדבקות בצבעים שונים בשם Skinz

כמובן שמראה חיצוני הינו עניין של טעם, אך מכל האנשים שיצא להם להעיף מבט על המדף העליון בסטנד הציוד שלי, ה PlayOn!HD זכה למרבית ההצבעות.


מימין לשמאל: מקלט DTT, מזרימדיה TViX 6600, ה PlayOn!HD ואחרון ה Popcorn Hour C-200

בהתחלה חששתי מהכללת המאוורר במארז בשל רעש, אך גיליתי כי הוא חרישי למדי. הכללת המאוורר גם תעזור בצינון הכונן הקשיח הפנימי ותעזור להאריך את חייו.

רצוי לומר כי המארז עצמו הינו גנרי אשר משמש גם חברות מזרימי מדיה אחרים כמו Mede8er, רק הפאנל הקדמי והכיתוב העליון כאן שונים.

 

תמיכה בעברית

כל מזרימי המדיה מבוססי Realtek שראיתי בעלי תמיכה כמעט מלאה בעברית. אם זה שמות קבצים או תרגום חיצוני דרך SRT - קיבלנו. ממשק בעברית עדיין אין וגם לא תמיכה בהצגת עברית מוטמעת תחת קבצי mkv. על פי דברי היצרן, ייתכן והתמיכה החסרה תתווסף בעתיד.


תמיכה בשמות קבצים בעברית

קיימות שתי בעיות כיום עם הצגת התרגום בעברית. הבעיה הראשונה הינה שהתרגום מופיע בצבע מעט חיוור. זה לא משנה איזה צבע תרגום אנחנו בוחרים, הגוון שלו מאוד חלש וזה מפריע במיוחד כאשר גם הרקע של התמונה בהיר. בעיה נוספת הינה שהרווח בין שתי שורות תרגום הינו גדול מידי.


תרגום מעט חיוור ורווח גדול מידי בין השורות

שתי בעיות אלו משפיעות על כל שפות התרגום וידועות ליצרן. בשאיפה הקושחה הבאה אשר תשתחרר, תטפל בבעיות אלו.

הגדרת תצורה

רוב מזרימי המדיה מבוססי Realtek חולקים אותה תצורה בהבדלים קטנים. מי מבין הקוראים שמחזיק באמתחתו Xtreamer, ירגיש כאן בבית.

יש לנו חמש לשוניות אשר מחולקות ל Audio, Video, רשת, הגדרות ושונות. ההגדרות בכל לשונית ברורות וניתן בקלות להגדיר בקלות לדוגמה פענוח אודיו במזרימדיה עצמו או העברה לפענוח ברסיבר. 

 

במידה ואתם מנגנים את התכנים שלכם מהרשת, רצוי כי תדבקו לפרוטוקול NFS כשיתוף. עבור ה PlayOn!HD, הדבר מאפשר תמיכה בקצב נתונים גבוה יותר משיתוף SMB בסיסי. במידה ואין לכם NAS, תוכלו להשתמש ב Microsoft Windows Services for UNIX, זוהי חבילה חינמית אשר מגדירה אצלכם בשרת שיתוף NFS בקלות. ניתן למצוא מדריך התקנה ל Microsoft Windows Services for UNIX בדביק.

הגדרת NFS בשרת קלה למדי. בוחרים בתפריט ה NFS ומציינים את IP השרת ושם השיתוף.  


לחיצה על Menu תציג את תפריט עריכת שיתופי NFS ואז ניתן יהיה בקלות להגדיר שיתוף חדש


 


שלט

מכל השלטים שנפלו לידיים שלי עד היום, השלט של ה PlayOn!HD מדורג בין הנמוכים מבחינת נוחות שימוש. אני חושב שכולם יסכימו איתי כי כפתורי ה Play, Pause, Stop הינם כאלו אשר צריכים להיות במיקום מהיר לגישה, אך קברניטי PlayOn!HD לא חשבו כך. הם החליטו למקם את כפתורי ה Play & Stop על גבי הכפתורים הכי קטנים בשלט עם צורה זהה. אם תרצו לבצע במהירות Pause, תאלצו למצוא בצד ובין שלוש שורות של כפתורים זהים בגודלם. אם תנסו לבצע FF או FR, סביר להניח שלא תצליחו להשתלט על הדבר בנסיון הראשון, או אפילו העשירי. הכפתורים מוקמו אחד מעל השני ולא בצדדים כפי שכל חברה אחרת נוהגת.

כמעט שכחתי, מכירים את נורית החיווי הקטנה שיש בדרך כלל בשלטים אשר נדלקת כאשר יש לחיצה על אחד הכפתורים? כאן לקחו את נורית החיווי לדרגה הבאה. הנורית כל כך חזקה, שאם תראו סרט בחושך, הנורית ממש תאיר בקטנה את החדר. רצוי לא לכוון את הנורית לכיוון העיניים, סנוור רציני מובטח. ייתכן וזה נשמע לכם משהו פשוט, אך הדבר ממש מציק ובשלב מסויים כבר הסתרתי את הנורית עם נייר דבק אטום.

גם כאן חשוב לומר כי השלט הזה איננו פרי פיתוח של A.C Ryan, אלא שלט גנרי עם שם החברה.


נורית החיווי המסנוורת


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: חלק II >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאו
עוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.4
(12) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht