עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מטען נייד Nitecore F4

12/08/2019 - 07:00 
 
 

חברת Nitecore מוכרת לכולנו עם המטענים המצויינים שלה או עם ההיצע הרב של הפנסים מתוצרתה לכל שימוש. כל מי שגם התנסה עם מוצרי החברה, מבין כי אלו מוצרים שיחזיקו כנראה כל החיים, עם איכות בנייה טובה ופיצ'רים מרעננים על ידי הצגת חדשנות בתחום. אחד המוצרים האחרונים שהחברה הציגה וזה שלפנינו, הוא מטען ה- F4, זהו מטען שעושה שימוש בסוללות נטענות רגילות, אולי כאלו שכבר יש לכם בבית ובכך מציג פתרון של סוללה ניידת לטלפון שלכם. נשמע די הגיוני ופשוט, אבל האם זה באמת כך?

 

מטען נייד Nitecore F4

הטענת ה- F4

מטען ה- F4 עושה שימוש בסוללות נטענות בגודל 18650 מסוג ליתיום-יון. לכל תא של סוללה יש בקר משלה, זה מאפשר למשתמש לאחר הכנסת הסוללות, לצפות בבת אחת ברמת ההטענה של כל הסוללות שהוכנסו (ואין חובה להכניס את כל 4 הסוללות). לחיצה מהירה על כפתור ההפעלה הגדול (והכפתור היחיד שיש ל- F4), תפעיל תאורה אחורית לצג וידלג עם מידע על המתח לכל סוללה.

3 שורות על איכות הבנייה, ה- F4 עשוי מפלסטיק שלא מרגיש יותר מידי איכותי. מכיוון שהדלת הקידמית צריכה לזוז על מנת שתאפשר הכנסת סוללות 18650, היא מרגישה מעט דקה מידי ולא נתפסת יותר מידי טוב במצב סגור. המתחרים לעומת זאת, מציגים מארז שלפעמים מתכתי וגם מגיע במחיר זול יותר.

 

מטען נייד Nitecore F4הצגת מתח לכל סוללה יחד עם ערך המתח. 

 

טעינת ה- F4 נעשית על ידי חיבורו למטען חיצוני בהספק מקסימלי של 10W, כלומר זרם של 2A במתח של 5V, אם תשתמשו במטען כזה, ניתן יהיה לבצע גם הטענה של סוללות ה- 18650 הפנימיות ביחד עם הטענת הצרכן שחיברתם למטען. כמובן שבשל חיבור הצרכן ההטענה תהיה איטית יותר, אבל זוהי גמישות שקיימת. הטעינה נעשית דרך מחבר Micro USB, מעט מיושן עבור שנת 2019 והיינו מצפים ל- USB Type-C, אך הדבר נעשה על מנת להוזיל את המוצר.

 

 

מטען נייד Nitecore F4
תצוגה גרפית ומספרית למדד ה- mAh לכל סוללה יחד עם המתח.


מטען נייד Nitecore F4
כמות ה- mAh שהוטענה.

 

במהלך תהליך ההטענה, צג ה- F4 יציג את המתח לכל סוללה, זרם ההטענה והקיבולת שהוטענה לכל סוללה וגם הערכה לגבי כמות ה- mAh המוטענת לכל סוללה כאשר התצוגה תהבהב להראות כי ה- F4 במצב הטענה. כאשר ה- F4 הוטען במלואו, תהליך ההטענה יפסק לחלוטין ועל הצג יופיע הכיתוב End כאשר הבהוב התצוגה יפסיק.

 

 

שימוש ב- F4

על מנת להתחיל את הטעינה של הקליינטים, יש ללחוץ פעם אחת על כפתור ההפעלה, לאחר שתעשו זאת, תוכלו לחבר אל ה- F4 עד 2 קליינטים דרך 2 מחברי USB Type-A. כל מחבר מסוגל להפיק זרם של 2A, גם אם תחברו 2 קליינטים יחדיו.

במהלך הטענת הקליינטים, התצוגה תראה את מתח הסוללה, זרם הטעינה וכמות ה- mAh שהוטענה עבור כל קליינט בנפרד. את שינוי התצוגה בין הקליינטים עושים על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה.

 

מטען נייד Nitecore F4
טעינה של 2 צרכנים בזרם מקסימלי של 2A לכל פורט.


מטען נייד Nitecore F4

 

 

כל האקסטרות

על מנת לשמור על אורך חיי ה- F4, התצוגה תכבה אם אין פעילות של הטענה עצמית או הטענה של קליינטים במשך 10 דקות. ניתן לזרז את כיבוי התצוגה על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה במשך 10 שניות.

ל- F4 הגנה מפני הכנסה הפוכה של סוללה. אם תעשו זאת, הסוללה לא תטען ולא יהיה מידע עבור מעל הצג.

מכיוון שכל סוללה ב- F4 עם בקר עצמאי, אין צורך להשתמש בסוללות זהות, ניתן לערבב סוללות 18650 בעלי קיבולת שונה.

אסור לפרוק לחלוטי סוללות מסוג ליתיום-יון על מנת לשמור על אריכות החיים שלהם, ה- F4 מכיל מנגנון לזיהוי מקרים כאלו ויפסיק את הצריכה מסוללות כאלו שהוכנסו לתוכו כאשר הוא מגלה שהן קרובות לפריקה מלאה. המצב דומה עבור טעינה מלאה של הסוללות, ה- F4 יזהה את מצב הסוללה ואם היא מלאה לחלוטין, הוא לא יטעין אותה.

עד כה הכל נראה שגרתי למדי עבור מטען שעושה שימוש בסוללות. אחד הדברים המיוחדים ב- F4 הוא שאם תשמשו ב- 4 סוללות, ה- F4 לא ישתמש בכל 4 הסוללות יחדיו עבור הטענת הקליינטים, הוא קודם ישתמש בסוללות בתא 1 & 2 ורק לאחר שהן יתרוקנו, ה- F4 יעבור לסוללות בתא 3 & 4. למה זה הגיוני? ככה זה מאפשר לכם את האופציה לקבל זוג סוללות 18650 טעונות בצורה מקסימלית אם אתם בשטח וצריכים סוללות 18650 עבור הפנס למשל.

 

מטען נייד Nitecore F4שימוש קודם כל בתא 1 & 2 ורק לאחר מכן, שימוש בתא 3 & 4.

 

 

ה- F4 עשוי מפלסטיק מיוחד עמיד בחום ובאש וקיבל אישורי CE, RoHS, FCC, CEC.

מטען נייד Nitecore F4

 

 

סיכום

הבעיה העיקרית של ה- F4 היא העובדה שהמחיר של מטענים נפרדים יעודים צנח לכדי פחות מ- $20 - ואילו המחיר של ה- F4 כמעט פי 2, הדבר די מבטל את הרלוונטיות של ה- F4 לא לשכוח שאין כאן טכנולוגיות הטענה מהירה כמו Quick Charge או PD, משהו שכן מקבלים אצל סוללות ניידות אחרות ואיכות הבנייה היא פלסטיק פשוט. למי הוא בכל זאת יתאים? לחובבי מותג Nitecore, המוצר שומר על הסטטוס קוו של החברה בנוגע לפיצ'רים מיוחדים ועמידה בתקנים.

שרשור תגובות לכתבה.

לרכישה מ- Gearbest.

לרכישה מ- Banggood.


מטען נייד Nitecore F4

 

מטען נייד Nitecore F4

מטען נייד Nitecore F4

 

מטען נייד Nitecore F4

מטען נייד Nitecore F4

 

מטען נייד Nitecore F4

מטען נייד Nitecore F4

מטען נייד Nitecore F4


עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht