סיפורי אלף לילה ולילה - מכירות ביד שנייה

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Jonny123
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #91 

roeitag כתב:החלטתי להיפטר מן המכונה באופן מסורתי יותר - פינויה לקרבת הפחים. שעה לאחר מכן, כשנסעתי לאנשהו ועברתי שם, שמתי לב שהמכונה נלקחה :lol:
...
השיטה הכי טובה!
תוך דקות האלטע זאכן נעלם...

הייתה לי טלויזיה טושיבה CRT חדשה יחסית שהרמקולים שלה שבקו חיים. הורדתי אותה ל"קרבת הפחים", הסתכלתי מהחלון אחרי 30 דק' בערך והיא כבר לא הייתה שם.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

אני מוכר בימים אלו את הדירה.
מספר מעשיות:
1. אחד הגיע וחיפש סדק ולאחר שמצא בצבע של החיפוי החיצוני, אמר שאנחנו חייבים להביא מהנדס בניין שיבדוק את הסדק. מכיוון שנראה לו שזה סיפור רציני, הוא הוריד 200K מהמחיר שביקשנו.
2. זוג הגיע ואמר שפינת האוכל קטנה מידי בשביל ארוחות החג של 30 האנשים שהיא עושה מידי פעם (באמת היא חשבה שבדירה של 4 חדרים יהיה מקום לכזאת פינת אוכל גדולה?).
3. הבנק לא מאשר לנו משכנתה במחיר של הדירה שפרסמתם, אז תורידו.

בטח יהיו עוד מעשיות, אני אעדכן אם יהיו משעשעות.

Shtirlitz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 351 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #93 

נזכרתי משום מה:
מכרתי את הרסיבר ימהה הישן שלי 2500 RXV תקופה די ארוכה ב-1000 ש"ח. הכל היה כתוב בהודעה.
אני כבר לא מדבר על השאלה "איזה מחיר אתה עושה לי" מיד אחרי ה"שלום", לא ממש הבנתי למה אני מקבל הודעות בסגנון "500 ש"ח ולא יותר" (נשבע !) בלי קשר או הסבר. אחרי חודש ומשהו של חוסר טלפונים פתאום אני מקבל 5 טלפונים ביום עם שאלות והבטחות שבאים לקחת היום. השיא היה כשהתקשר בחור ושואל (בערך, אני כבר לא זוכר במדויק וכל זה כשאני נוהג):
-שלום.
-שלום.
-מוכר?
-מה מוכר?
-מגבר.
-כן, רסיבר מעולה של ימהה, כי השתדרגתי למשהו גבוה יותר.
-כמה? (המחיר כמובן כתוב בהודעת מכירה)
-1000 ש"ח.
-לא מתאים.

מנתק.

אחרי 10 דקות אני מקבל טלפון כשאני בבית:
-שלום.
-שלום. (ואני שומע רעשי רקע של מפעל כמו בטלפון שלפני 10 דקות, שזה מעלה לי את הקונסיפרציה תוך שניות).
-מוכר רסיבר?
-כן, ימהה.
-בחייאת תעשה הנחה, אני חולה לב. :D (אמיתי לחלוטין !)
-ממממ, טוב בוא נסגור על 900 ש"ח.
-נשמע טוב, יש לו HD ? (וכתבתי בהודעה שזה רסיבר טרום עידן הHDMI)
-לא, זה רסיבר ישן ללא HDMI.
-טוב, אני אבדוק ואחזור. אבל למה אתה מוכר מגבר ישן ב-1000 ש"ח?
-כי זה רסיבר מעולה, תקין פיקס עם הכל.
-טוב אני אבדוק.

לא ציפיתי, לא חזר.

בסוף בא בחור אחר, נתן 900 ש"ח והלך.
התחלתי את חיי מאפס ולקח לי שנים להגיע לשום דבר

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 647 פעמים
קיבל תודות: 1368 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

איך השרשור הזה לא הוגדר כדביק פה בפורום ממש לא ברור לי, אבל היה לי לחוץ לשתף אתכם בשתי אנקדוטות טריות, אז חפרתי עד שמצאתי ;)

היות וממש לאחרונה עשיתי סיבוב חנויות די רציני ורכשתי מערכת ק"ב קומפלט, אני די חד על מחירים בארץ ובחו"ל של כל מיני ציודים, ולצערי ממש בלוחות כאן של הפורום מצאתי שתי מודעות שעשו לי ממש לא נעים..! :oops:

אז ככה - מספר 1:
בנאדם מוכר סאבוופר של חברת דירקט אמריקאית ומבקש מחיר של בערך 6,000 ש"ח על הסאב פלוס שנאי ממיר מתח. רק מה? הסאב הזה עולה חדש ביבוא אישי לארץ כולל דואר אוויר, מיסים ואפילו הגדרה אצל היצרן ל-220V (שירות שניתן בחינם אם רק טורחים לבקש) בערך 6,500 ש"ח, ויותר קרוב ל-5,000 ש"ח אם הרוכש המאושר יואיל להתפשר על שילוח ימי... 8O 8O

מספר 2:
בנאדם מוכר רסיבר ברמה גבוהה לכל הדעות ומציין שמדובר על מכשיר מיבוא אישי מחו"ל. הוא מבקש 8,000 ש"ח. לגמרי במקרה אני יכול להגיד לכם מידיעה אישית שרסיבר זהה חדש מחנות מתמחה פה בארץ יעלה במקרה הכי גרוע אותו דבר כמו שההוא מבקש על היד שניה מחו"ל שלו. בדיקה קצרה באמאזון מעלה שיבוא אישי של הנ"ל יעלה בערך 5,000-5,500 ש"ח (בתלות כאמור בסוג המשלוח שבוחרים), ושגם אם ההוא שילם מחיר מחירון (ולא מחיר אמאזון) על הרסיבר, אז הוא לכל היותר הוציא משהו כמו 7,000 ש"ח...

ואני שואל אתכם: מה יהיה?!? :oops: :roll:

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #95 

ציון מחיר גבוה על מוצרים איננו סיפור כל כך משעשע (כמו רוב הסיפורים שעלו כאן לפני כן). כפי שאתה יכול לנחש, מחיר לא הגיוני (בעיני הקונה), לרוב מהווה נקודת פתיחה למו"מ.

DorM
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 318 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #96 

במידה ואני מעוניין במוצר שהמחיר שלו לא ריאלי בתור נקודת פתיחה למשא ומתן אני פשוט מדלג הלאה ומוותר על הקנייה מאותו בן אדם.

ronen61
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 106 פעמים

נושא שלא נקרא #97 

+1
יותר טוב מזה, פשוט נשתגע

shmelka
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #98 

הלכתי לראות אתמול דירה. דירה מאוד יפה, נוף מדהים, אממה, מסתבר שהבעלים מחזיק גם במגרש הסמוך ויש שם בור גדול ופועלים ובשנה הקרובה הוא הולך לבנות שם בניין חדש.

הבעתי חשש מהרעש והוא אמר לי, "אני שם לך פה קיר ירוק ואתה לא תשמע כלום", והוא התכוון לכזה ברזנט ירוק..

דירה אחרת שהלכתי לראות נמצאת בדיוק 10 מטר ממגרש כדורגל מסודר של המתנ"ס המקומי שהשער שלו פתוח 24/7. גם כאן הבעתי חשש מהרעש והמוכר אמר לי "מה פתאום, אף פעם לא משחקים פה".

מכיוון שיש לי נכה במשפחה אז מאוד חשוב לי מספר המדרגות. איכשהו, תמיד בין השיחה המקדימה לבין הביקור במקום, גרמי המדרגות עוברים צמיחה מהירה ו-2 מדרגות פלוס 5 הופכות ל-4 פלוס 6, דירה עם "10-12 מדרגות" הופכת ל-22 ודירה עם אפס מדרגות הופכת ל-3 פלוס איזו מדרגה ענקית של 30 סנטימטר (אבל הייתה להם פעם איזו מדרגת עץ ניידת שהיו מניחים לפני המדרגה הגדולה, וכמובן זרקו אותה).
נערך לאחרונה על ידי shmelka ב 22/01/2014 7:02, נערך 2 פעמים בסך הכל.

ronen61
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 106 פעמים

נושא שלא נקרא #99 

:lol:
יותר טוב מזה, פשוט נשתגע

kindalost
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 0

וכמה משלי

נושא שלא נקרא #100 

בתור משתמש יד2 יחסית כבד (בשני הכיוונים)...

1. רכב - מתקשר בחור בקשר לרכב (סוזוקי ליאנה 2004 במצב מצוין !)
ופותח - כמה אתה רוצה ?

כמה שכתבתי

22 ? על מה אתה מדבר ? אני מגיע עכשיו נותן לך 18 מזומן שטרות.

ב-18 אני לא מוכר לא משנה לי איך תשלם.

אחי, אתה לא יודע שאין שוק לרכבים האלה היום ?

כן ? אם אין שוק אז למה התקשרת ?

טוב ביי.

2. CRT 37" כבדה - נכנסתי לדירה חדשה והחלטתי שאני אפילו לא מוריד ממנה את הניילונים של המעבר ומעיף אותה.

הבעיה היא שרק להביא אותה לפח זה סיפור.

פירסמתי ביד 2 - הגיעו שני בחורים שמראש בטלפון קלטתי שאין מצב שאני מכניס אותם הביתה. אז אמרתי להם לא תוכלו לבדוק אותה. אתם לוקחים אותה ASIS אם יהיה בעיות דברו איתי. באו שילמו 400 שח. הרימו בקלילות והלכו. לא שמעתי מהם.

3. פרסמתי כיסא משרדי במחיר סימלי 50 שח. מגיע מישהו בודק מתסכל יושב. ומחליט שלא. הסתכלתי עליו שנייה. אמרתי לו שנייה לפני שיצא עזוב גבר קח אותה בחינם. הוא עונה לי שלא תודה.

שמתי אותו מחוץ לדלת.

אחרי 5 דקות אני פותח את הדלת - הכיסא לא שם :)

4. רסיבר סטריאו SANYO פשוט שמצאתי בזבל - נמכר תוך יום ב-200 שח.

3.קניתי מיטה יד-2 ב-300 שח עם מזרון - שרק המיטה באיקאה עולה 900 בתנאי שאני אעזור לבעל הבית לפרק אותה מהחדר לאוטו שלי.

4. קניתי מיטת ילדים דינמית ב-300 עם מזרונים יד 2 - לאחר 3 שנים נמכרה ב-450 לקונה מרוצה.

5. קיבלתי מכשיר HP סלולרי עם GPS ממישהו מהעבודה שלא הצליח אף פעם לסדר אותו כמו שצריך. שעתיים עבודה. הגיע בחור ולקח אותו ב-400 שח.

וואי ויש עוד. נו בפעם אחרת.

ModChiP
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #101 

מכרתי מעמד למקדח של בוש, כזה שיורד ועולה עם מנוף
פרסמתי ב 250 מישהו הציע 230 אמרתי לו בוא תיקח, הוא ראה את המעמד, היה מרוצה ואז שמתי לב שיש לו אוטו חשמלי של בטר פלייס(יום אחרי שהם פורקו).
הוא הציע לקחת אותי לסיבוב(האוטו מהיר מאוד) והוא אמר לי שב30 שח הוא ייתן לי לנהוג קצת בעצמי, אמרתי לו תודה ושלחתי אותו לדרכו.
**מצלמת פנים, הכלב מפרק לי את הבית**
ziv_r כתב:@haimbl,
ונגיד שתתקין מצלמות ושתתפוס וידאו של הכלב מבצע את זממו, מה בדיוק תעשה עם זה, תראה את זה לכלב ותגיד לו שהוא לא יכול להתחמק? הרי ברור לך שזה הוא.
...

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #102 

:lol: היית אומר לו שהמחירים ירדו. ניתן למצוא היום "סיבוב במכונית חשמלית של בטר-פלייס" גם בפחות מ 20 ש"ח.

אתמול מכרתי את המסך 50ES5600 שלי (או יותר נכון שהיה לי..) פרסמתי אותו ביד2 וכאן באתר..
איזה טלפונים הזויים קבלתי. לא ידעתי אם לצחוק או לבכות.
אלמונית: "שלום זה בקשר לטלויזיה.."
אני: "כן, בבקשה.."
(כ- 6 שניות של שתיקה מוזרה)
אלמונית: "מה אתה יכול לספר לי עליה?"
אני: "מה יש לי לספר? הכל רשום במודעה.. בת קצת יותר משנה, עדיין באחריות של יבואן רשמי. עם החוברות והקבלות, הכל עובד מצוין. אני מחליף בגלל שאני רוצה מסך גדול יותר"
(כ- 6 שניות של שתיקה שוב.. ואני מנסה להבין אם היא שמעה או לא)
אלמונית: "תגיד, יש לה 3D ?"
אני: "לא, זה בלי תלת מימד."
אלמונית: (הפעם היא יותר מהירה, כ 2 שניות) "תגיד, כמה אתה רוצה בשבילה?"
אני: מה שפרסמתי. 3900.."
אלמונית: (הפעם ישר עונה, בלי השהייה) "3900 שקל?, מה זה מחיר של חדש? לא.. זה יקר."
אני: "איזה מסך סמסונג 50 אינץ' את קונה ב 3900? תביאי לי דגם ומחיר ואני אסתכל"
אלמונית: "ראיתי עכשיו במחסני חשמל, מסך 46 אינץ' חדש של מולר ב 1900 שקל"
אני: "ואיך זה בכלל קשור למשהו? מה שייך עכשיו מולר 46 אינץ'?"

קיצור, זה המשיך עוד קצת. אני לא אחפור. התמלול פה הוא בערך לפי מה שאני זוכר. בכל מקרה, אלו בערך היו הקווים הכלליים של השיחה.
עוד שיחה ביום אחר (כנראה של חבר שלה או בעלה) עם בידיוק אותן שאלות ואותם משפטים. היא שוב התקשרה ביום שישי והתחילה שוב עם אותן השאלות. הסברתי לה שכבר היינו באותה שיחה בידיוק כמה ימים קודם. היא טענה שלא זכור לה דבר כזה..
"בכל מקרה" אמרתי, "המסך כבר נמכר ולוקחים אותו מחר, כל טוב"
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

Shtirlitz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 351 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #103 

הזוי (~)
התחלתי את חיי מאפס ולקח לי שנים להגיע לשום דבר

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #104 

מסך של מולר זה טוב :P
היום ראיתי שמוכרים קומקום חשמלי של מולר ב49 ₪ כולל משלוח. (Y)
זה כדאי :lol:

shmelka
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #105 

jacko-il כתב:היא שוב התקשרה ביום שישי והתחילה שוב עם אותן השאלות. הסברתי לה שכבר היינו באותה שיחה בידיוק כמה ימים קודם. היא טענה שלא זכור לה דבר כזה..
...
זה דווקא יכול להיות. גם לי זה קרה פעם פעמיים שהתקשרתי בטעות בנוגע לאותה דירה. היא כנראה עובדת עם תסריט שיחה מובנה ומתקשרת כל הזמן למפרסמים חדשים של טלוויזיות, ואתה כנראה מעדכן כל יום את המודעה שלך כך שהיא נראית כחדשה ולכן אם היא לא מנהלת רשימה מסודרת של כל האנשים שהיא כבר פנתה אליהם ודואגת לבדוק כל מודעה חדשה ברשימה שלה, אז היא יכולה להתקשר בטעות שוב.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”