מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

שרשור תגובות: המדריך להקמת NAS תוך רבע שעה

עמוד 17 מתוך 29
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  16  |  17  |  18  | ... |  27  |  28  |  29  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות ו-IT
מחבר הודעה
mshai
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 26, 2008
הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 210

#241  נשלח: ד' 28/03/2012 14:04

drbrain,

כמו שאמרתי אני רק מתחיל עם זה.

כרגע המחשב לא כולל HDD אלא רק חומרה בסיסית:
Gigabyte H67
i5 2500k
4G DDR3

עוד לא עשיתי נסיונות לקנפג raid וכו'.

mshai
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 26, 2008

#242  נשלח: ד' 28/03/2012 14:06

אגב מה שמטריד יותר מ- פשוט/לא פשוט זה היציבות של המערכת.

אני לא יודע לגבי גרסה 8 מה רמת היציבות שלה.

drbrain
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  May 13, 2009

מספר הודעות: 443

#243  נשלח: ד' 28/03/2012 14:38

אז אתה חדש כמוני סליחה לא ידעתי
אגב I5 זה הרבה מעבר לדרישות - אתה יכול לקחת מעבד יותר "פשוט" וחסכוני בחשמל את ה-I5 תתקין במערכת שבאמת צריכה אותו
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
mshai
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 26, 2008

#244  נשלח: ד' 28/03/2012 14:54

כן אני יודע.

פשוט היה ברשותי המעבד הזה.

xena
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 08, 2005
מספר הודעות: 276

#245  נשלח: ג' 10/04/2012 23:09

קראתי בעיון את כל הת'ראד והחכמתי. תודה!
כמה שאלות שלא מצאתי להם מענה ברור או שאני רק רוצה לוודא:
1. כיום יש לי כ 5TB מדיה, מגובה בעוד 5TB. כלומר, סה"כ 10TB בכוננים קשיחים עם 5TB מידע. האם ישנה דרך בה אוכל להקים NAS מבלי לרכוש כוננים קשיחים נוספים?
2. מתקשר לשאלה הראשונה: אני מבין שאי אפשר להוסיף כונן קשיח נוסף בעתיד בכדי להגדיל את הבריכה? זהו חיסרון אדיר, ואם זה אכן כך, לא ברור לי מדוע אנשים מתחייבים לכמות מידע מוגבלת מראש.
3. כמה אנשים שאלו על גישה מרחוק לשרת, וקיבלו מענה דרך LOGMEIN. אך השאלה היא האם ניתן הקרין סרט בסטרים ממחשב מרוחק מחוץ לבית, ולא דרך LOGMEIN? ואם כן, האם ניתן לעשות זאת דרך האייפון? אם לא, האם ישנו NAS תוכנתי חינמי שיכול לעשות זאת?
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

הבעות תודה: 110
מספר הודעות: 4293

#246  נשלח: ג' 10/04/2012 23:20

xena כתב:

3. כמה אנשים שאלו על גישה מרחוק לשרת, וקיבלו מענה דרך LOGMEIN. אך השאלה היא האם ניתן הקרין סרט בסטרים ממחשב מרוחק מחוץ לבית, ולא דרך LOGMEIN? ואם כן, האם ניתן לעשות זאת דרך האייפון? אם לא, האם ישנו NAS תוכנתי חינמי שיכול לעשות זאת?

אני חושב שזה לא בעיה להוסיף אפשרות streaming מה-NAS החוצה, אבל אני חושב שקו אינטרנט רגיל שמשווק בארץ לא יספיק לך... אם היה אפשר לעשות קו עם רוחב פס יותר גדול מ-1Mbit אז התשובה לשאלה שלך הייתה ממש פשוטה... אבל, לצערינו הרב, אנחנו לא שם
xena
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 08, 2005

#247  נשלח: ג' 10/04/2012 23:29

air video עובד חלק בארץ גם דרך אינטרנט סלולרי של אורנג'.
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

הבעות תודה: 110
מספר הודעות: 4293

#248  נשלח: ג' 10/04/2012 23:37

xena כתב:
air video עובד חלק בארץ גם דרך אינטרנט סלולרי של אורנג'.

אינטרנט הסלולרי זה לא הבעיה. צוואר הבקבוק הוא האינטרנט בבית דווקא. אבל אם אתה יודע שהמוצר הזה עובד מצויין בארץ, למה שאלת את השאלה?

אבל במחשבה שניה, אם מדובר בגישה מטלפון נייד כמו iphone או משהו כזה, אז אין צורך ברוחב פס גבוהה... לא אמורה להיות בעיה, כל עוד רזולוציה נמוכה.
ufffnick
כתב אתר
כתב אתר

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 241
מספר הודעות: 3123

#249  נשלח: ג' 10/04/2012 23:42

xena
1. תלוי באם אתה מוכן לוותר על הגיבוי או המקור, ובכמה כוננים באותו הגודל יש ברשותך.
2. לא אפשרי כיום בFreeNAS, אפשרי (כיום, רק) במערכות לינוקס העושות שימוש ב- mdadm. הרחבתי פעמיים אצלי עד כה ע"י הוספת כונן לבריכה, ללא בעיה (RAID5).
3. אפשר עם הגדרות שרת לא טריוויאליות, ובתנאי שהסרטים שתקרין מותאמים מבחינת נפח להזרמה בקצבי העלאה של השרת. אפשרות נוספת זה לעשות שימוש בתוכנת לצפייה בסרטים שתומכת הזרמה מעל FTP (כמו VLC). אך גם במקרה כזה, קצב ההעלאה יגביל את איכות הסרט.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 08, 2005

#250  נשלח: ג' 10/04/2012 23:53

ציטוט:

אינטרנט הסלולרי זה לא הבעיה. צוואר הבקבוק הוא האינטרנט בבית דווקא. אבל אם אתה יודע שהמוצר הזה עובד מצויין בארץ, למה שאלת את השאלה?

הסרבר של airvideo לא תומך ב FreeNAS, עד כמה שידוע לי. שאלתי בעצם אם יש אפשרות מובנית ב FreeNAS לסטרימינג למחשב מרוחק.

ציטוט:

1. תלוי באם אתה מוכן לוותר על הגיבוי או המקור, ובכמה כוננים באותו הגודל יש ברשותך.
2. לא אפשרי כיום בFreeNAS, אפשרי (כיום, רק) במערכות לינוקס העושות שימוש ב- mdadm. הרחבתי פעמיים אצלי עד כה ע"י הוספת כונן לבריכה, ללא בעיה (RAID5).
3. אפשר עם הגדרות שרת לא טריוויאליות, ובתנאי שהסרטים שתקרין מותאמים מבחינת נפח להזרמה בקצבי העלאה של השרת. אפשרות נוספת זה לעשות שימוש בתוכנת לצפייה בסרטים שתומכת הזרמה מעל FTP (כמו VLC). אך גם במקרה כזה, קצב ההעלאה יגביל את איכות הסרט.

1. בוא נאמר שהמידע אותו ארצה בבריכה הוא בגודל 4TB. יש לי 4 כונני 2TB, שניים גיבוי ושניים מקור. אין לי בעיה לוותר על הגיבוי, שכן רשת הבטחון של N+1 שמאפשר לי RAID-Z מספיקה לי.

3. אני מדבר על סרטים שאינם HD. אתה אומר שזה אפשרי באמצעות הגדרות מובנות ב FreeNAS? וכיצד אפשר לגשת ל NAS דרך האייפון?

נערך בפעם אחרונה על-ידי xena בתאריך ד' 11/04/2012 10:29, נערך סך הכל פעם אחת
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

הבעות תודה: 1347
מספר הודעות: 28474

#251  נשלח: ד' 11/04/2012 6:50

3. אם אתה מדבר על הזרמה לאייפון הכוללת Transcoding (המרה אונליין מקובץ MKV 1080P ל-MP4 ברזולוציית אייפון, למשל), אז לא חושב שיש דרך לעשות את זה באופן טריוויאלי (אם בכלל) עם FreeNAS. כמו כן, תצטרך מחשב חזק יותר ממחשב מבוסס ATOM או E-350.

אם מדובר על קבצים שהם כבר מוכנים לניגון, כמו קבצי MP4 שהורדת מראש והמותאמים לאייפון או עשית מראש המרה עם אחד המחשבים בבית, אז מדובר בפעולה יחסית פשוטה של הגדרת שרת HTTP ופתיחת פורטים בראוטר הביתי שלך.

כתב אתר
כתב אתר

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

#252  נשלח: ד' 11/04/2012 9:55

xena כתב:

1. בוא נאמר שהמידע אותו ארצה בבריכה הוא בגודל 4TB. יש לי 4 כונני 2TB, שניים גיבוי ושניים מקור. אין לי בעיה לוותר על הגיבוי, שכן רשת הבטחון של N+1 שמאפשר לי RAID-Z מספיקה לי.

גם כאן זה תלוי מערכת הפעלה.
אני לא יודע אם הדבר הבא אפשרי ב freeNAS, אך עשיתי זאת על מערכת לינוקס עם mdadm:
בניית מערך RAID5 כך שהוא מרגע הראשון במצב degraded.
המשמעות היא שאתה מגדיר את המערך כRAID5 על שני כוננים, ומעביר את המידע אליהם,
לאחר סיום העברת המידע, אתה מוסיף את הכונן השלישי כדי להוציא אותו ממצב degraded.
זה סיכון לא קטן, אך עובד.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Aug 08, 2005

#253  נשלח: ד' 11/04/2012 11:29

א. תאמרו לי אם הפתרון הבא ייתן לי גישה לסרטים מרחוק: פשוט להגדיר בסרבר של Air Video שישב במחשב חזק, את כל הסרטים הנמצאים על ה NAS. כיום Air Video מצליח לעשות עבודה מצויינת עם סרטים שיושבים על המחשב בו מותקן הסרבר של Air Video. השאלה היא האם זה שארחיק את הסרטים מהמחשב אל ה NAS, האם זה עשוי לפגוע משמעותית בביצועים של Air Video? אני חושב שלא, אך אשמח לדעתכם המנוסה.

ב. אם לא, נותרתי רק עם הבעיה כיצד להקים NAS מבוסס RAID-Z כאשר יש לי רק 4 כוננים 2TB כאשר אני שניים מהם מלאים במידע ושניים ריקים. אני מניח שלא תהיה לי ברירה אלא לרכוש או להשאיל קשיחים נוספים.

ג. שאלה נוספת: האם במערך RAID-Z הקשיחים עובדים קשה מהרגיל? כיום הם סתם יושבים במחשב. נרדמים כשלא נוגעים בהם, ומתעוררים בכל פעם שאני ניגש אליהם. בעצם אני שואל האם אני מקצר את חייהם במערך הזה?
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

הבעות תודה: 1347
מספר הודעות: 28474

#254  נשלח: ד' 11/04/2012 11:50

א. מאמין שאפשרי, ואם תלך על לינוקס, ייתכן שיש גם גירסת לינוקס ל-Air Video (שווה לבדוק). אם כל האלמנטים המעורבים (הסרבר וה-NAS אם הם נפרדים) מחוברים בבית קווית ולא אלחוטית, אז מאמין שלא תהיה בעייה.

ב. לא חושב שיש פתרון לזה כיום ב-RAID-Z. כנראה שרק הפתרון של ufffnick עם לינוקס ו-RAID5 יהיה טוב בשבילך.

ג. ממה שראיתי, ה-RAID-Z עובד איתם בצורה מאוד יעילה, וכשלא ניגשים ל-NAS הם לא פעילים. אפשר להגדיר ב-FreeNAS שגם יכבה אותם כשהם לא בשימוש, לא ניסיתי את זה אבל מניח שזה עובד.

כתב אתר
כתב אתר

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

#255  נשלח: ד' 11/04/2012 13:38

AirVideo עובד גם על שרתי לינוקס.
פורומים > רשתות ו-IT עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  16  |  17  |  18  | ... |  27  |  28  |  29  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:
  קוד: קוד אבטחה
  הקש קוד:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה