מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

הוט: עד סוף שנת 2014 תשתית אינטרנט FTTB בפריסה מלאה

עמוד 2 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > כללי > חדשות HT
מחבר הודעה
nerya40
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2011
הבעות תודה: 96
מספר הודעות: 1091

#16  נשלח: ד' 07/03/2012 12:43

dima_vy כתב:
nerya40 כתב:
loko11 כתב:
תפסיק כבר לקדם את החברה בכל הודעה שניה שלך

זה שקוף שאתה עובד שם

חוץ מזה, בזק עדיין מונופול!

אולי פספסתי משהו... באיזה תחום בדיוק בזק מונופול היום? אם לך אין אף שירות של בזק, ולא חסר לך שום דבר, אז כנראה יש לך בחירה, ולכן בזק כבר לא מונופול.... תקן אותי אם אני טועה

המצב שקיים כיום זה בגלל הגבלות אגרסיביות של משרד התקשורת. אם המשרד לא היה מתערב, בזק ממזמן הייתה מתמזגת עם YES ועם בזק בינלאומי ומציעות שירותים הכוללים את הכל. ובמחירים מאוד נמוכים בגלל שבזק היא אימפריה. כרגע היא קבוצה התקשורת החזקה והגדולה ביותר בישראל.
בזק כרגע מחזיקה בכ- 70% משוק הטלפון הקווי ויש לה את המחירים הכי גבוהים. חייבים להגביל אותה על מנת לאפשר למתחרות אחרות לגנוב לקוחות ע"י הצעות מחיר זולות יותר.

ומהצד השני קבוצת HOT היא הקבוצה הכי חלשה בזירה ולכן משרד התקשורת מאפשר לה לעשות דברים שלפעמים מעצבנים את הקבוצות האחרות. אין מה לעשות זאת מדינה סוציאל דמוקרטי, עוזרים לחלשים על חשבון החזקים.

בזק שווה כיום כ- 17.5 מיליארד שקל לעומת הוט ששוויה עומד על כ- 3.5 מיליארד שקל. ולשתי החברות יש את כל השירותים (טלוויזיה, תשתית אינטרנט, ספק אינטרנט, קו טלפון, סלולר, שיחות בינלאומיות ועוד)

ובשוואה לקבוצות האחרות:
סלקום שווה כיום כ- 5 מיליארד שקל ואורנג' שווה כיום כ- 4.5 מיליארד שקל.

לשם השוואה נוספת, גם אם תאחד את כל קבוצת הוט עם קבוצות סלקום ואורנג' עדיין לא תגיע לשווי העצום של בזק.

אז רק תבין כמה בזק היא מונופול שאם בזק רוצה היא יכולה למוטט את הקבוצות האחרות בשנייה. הבעיה שעומדת בפניה היא משרד התקשורת.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

הבעות תודה: 97
מספר הודעות: 4206

#17  נשלח: ד' 07/03/2012 13:18

מכל מה שאמרת לא עולה כבזק היא מונופול, אלא עולה כהקבוצה כל כך חזקה, שנאלצים להגביל אותה. מצד שני, למרות שקיימים פתרונות מתחרים במחירים זולים, עדיין בזק מחזיקה כ-70% משוק השיחות, ולמה זה?

אני אישית משתמש בשירותים של בזק, ומשלם את המחיר הנדרש מסיבה אחת פשוטה - יציבות. לצערי הרבה, אני כל כך הרבה שומע מסביב על תקלות בהוט (גם אינטרנט וגם טלפוניה, שאני אישית לא רוצה להכניס את הראש הבריא שלי למיטה החולה. אבל זאת דעתי האישית

http://wap.tjat.com
פייסבוק צ'אט ללא תוכנה בטלפון שלי
(1) הבעות תודה: knazi
nerya40
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2011

#18  נשלח: ד' 07/03/2012 13:42

dima_vy כתב:
מכל מה שאמרת לא עולה כבזק היא מונופול, אלא עולה כהקבוצה כל כך חזקה, שנאלצים להגביל אותה. מצד שני, למרות שקיימים פתרונות מתחרים במחירים זולים, עדיין בזק מחזיקה כ-70% משוק השיחות, ולמה זה?

אני אישית משתמש בשירותים של בזק, ומשלם את המחיר הנדרש מסיבה אחת פשוטה - יציבות. לצערי הרבה, אני כל כך הרבה שומע מסביב על תקלות בהוט (גם אינטרנט וגם טלפוניה, שאני אישית לא רוצה להכניס את הראש הבריא שלי למיטה החולה. אבל זאת דעתי האישית

לא תמיד ההגדרה תואמת את המצב בשלמותו. (לדוגמה קח מצב שעד היום המדינה שלנו מצאת ב- "מצב חירום" למרות שלא תמיד אנחנו באמת במצב חירום).
מקרה נוסף, אפשר להחשיב גם את חברת מיקרוסופט כמונופול. למרות שיש לה מתחרים והיא נמצאת בשוק חופשי, אבל בגלל שהחברות האחרות פשוט לא מצליחות להתחרות בה אפילו שחלקן משווקות מערכות הפעלה בחינם לעומת מיקרוסופט שמוכרת כל מערכת הפעלה ב- 500 שקל. ועדיין היא מחזיקה ב- 90% מהשוק. זה הגדרה של מונופול.

אבל חזרה לנושא, בזק מעבירה תשתיות גם לחברות אחרות (גם חברת הוט נשענת במקרים מסוימים על התשתית של בזק). ולכן כרגע לבזק יש שליטה על הכל והיא יכולה ביום בהיר להגיד שהיא יותר לא מעבירה את התשתיות שלה לחברות אחרות , להוריד מחירים בצורה דרסטית ולהציע שירותים מאוחדים והנה בבום אחד הוט נופלת.
חברה כזו היא מאוד מסוכנת לתחרות, ובמדינה סוציאל דמוקרטי (שאין בה שוק חופשי) היא לא יכולה להתחרות באמצעות מחירים אלא ע"י איכות, שיווק ושירות. ולכן כמו שאתה אומר בזק "תותחית" בנושא הזה.
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

#19  נשלח: ד' 07/03/2012 14:21

אבל עדיין, ללקוחות של החברה לא משנה למי שייכות התשתיות בהן החברה משתמשת. אותי כלקוח מעניינים שני דברים 0הסדר שלהם לא משנה):
1. יציבות השירות
2. מחיר השירות

לא משנה לי ממש למי שייך ה-backbone עליו נשענת החברה. ואם עדיין 70% מכלל הלקוחות בוחרים בבזק בגלל איכות השירות, שירות איכותי וכד', וזאת למרות המחיר הגבוה יותר מהמתחרה, אז מה זה אומר? לדעתי זה אומר רק שמצב של המטחרה (במקרה שלנו הוט) ממש לא טוב, והוא צריך לשאוף ולהשתפר בכל פרמטר האפשרי, ולא בהכרח במחיר. לגבי המחיר גם יש פתגם כזה - "קונים בזול - יוצא יקר", ולא מעט קורה שזה באמת כך

nerya40
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2011

#20  נשלח: ד' 07/03/2012 14:46

dima_vy כתב:
אבל עדיין, ללקוחות של החברה לא משנה למי שייכות התשתיות בהן החברה משתמשת. אותי כלקוח מעניינים שני דברים (הסדר שלהם לא משנה):
1. יציבות השירות
2. מחיר השירות

לא משנה לי ממש למי שייך ה-backbone עליו נשענת החברה. ואם עדיין 70% מכלל הלקוחות בוחרים בבזק בגלל איכות השירות, שירות איכותי וכד', וזאת למרות המחיר הגבוה יותר מהמתחרה, אז מה זה אומר? לדעתי זה אומר רק שמצב של המתחרה (במקרה שלנו הוט) ממש לא טוב, והוא צריך לשאוף ולהשתפר בכל פרמטר האפשרי, ולא בהכרח במחיר. לגבי המחיר גם יש פתגם כזה - "קונים בזול - יוצא יקר", ולא מעט קורה שזה באמת כך

הוט תמיד משתפרת. היא לא נשארת אדישה ובגלל זה תמיד מעודדים אותה. כבר בנושא הזה אתה יכול לראות שהיא הראשונה שהחלה פריסה מסיבית של סיבים אופטיים בשקעה של מעל לחצי מיליארד שקל. ועד 2014 תציע כבר שירותים אדירים, כמו למשל: אינטרנט במהירות מאוד גבוהה, הרחבת היקף ערוצי ה- HD, שידורי תלת מימד, הרחבת ה- VOD, סנכרון בין השירותים השונים (לדוגמה, כאשר הטלפון יצלצל תוכל לראות התראה על כך בטלוויזיה, תוכל להתקשר מהמחשב לטלפונים, כמו כן גם מסמארטפונים כמו בשירות Bphone של בזק.) ועוד שירותים רבים הצורכים רוחב פס רחב.
לגבי ה- 70% זה בנוגע לטלפון הקווי. בתשתיות האינטרנט הוט מחזיקה בכ- 41% ובטלוויזיה מחזיקה בכ- 61%.
ככה שתמיד יש מגמת שיפור.
חוץ מזה, לכל האמור למעלה, זה לא אומר שלהוט יש איכות לא טובה. להוט גם כן יש איכות טובה.
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

#21  נשלח: ד' 07/03/2012 15:05

מצויין, שימשיכו כך, העיקר שיגיעו למצב שהשירות יעבוד יציב, כי רק לפני יומיים זוג חברים שלי אמר שהם מוכנים כבר לעבור לבזק ולשלם את ה-25 ש"ח עבור הקו, רק שהאינטרנט יעבוד יציב (וזה אנשים שיש להם אינטרנט של 2.5 מס"ש). כל עוד אני שומע תגובות כאלה, זה אומר שיש בעיה באיכות השירותים המסופקים... אני מקווה מאוד שעוד איזה שנתיים באמת הכל יעבוד על סיבים, ויהיה יותר טוב, אבל עד אז...

nerya40
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2011

#22  נשלח: ד' 07/03/2012 15:12

dima_vy כתב:
מצויין, שימשיכו כך, העיקר שיגיעו למצב שהשירות יעבוד יציב, כי רק לפני יומיים זוג חברים שלי אמר שהם מוכנים כבר לעבור לבזק ולשלם את ה-25 ש"ח עבור הקו, רק שהאינטרנט יעבוד יציב (וזה אנשים שיש להם אינטרנט של 2.5 מס"ש). כל עוד אני שומע תגובות כאלה, זה אומר שיש בעיה באיכות השירותים המסופקים... אני מקווה מאוד שעוד איזה שנתיים באמת הכל יעבוד על סיבים, ויהיה יותר טוב, אבל עד אז...

תראה זה שאתה שומע אנשים עם תקלות זה לא אומר כלום. אני יכול להראות לך עוד הרבה הודעות על שירות לקוי אצל בזק.
יש עוד הרבה אנשים שנמצאים בהוט וטוב להם, תשמע 41% (שהם מהווים כ- 764 אלף לקוחות) זה לא מעט ואם הם נשארו זה אומר שטוב להם שם.
חוץ מזה מזה משנה באיזה חברה נמצא כל אחד, העיקר זה לחזק את התחרות ולגרום לחברות לשרת אותנו כי בסך הכל הם פה בשביל לספק לנו שירות.
ונכון לעכשיו הוט היא החברה היחידה שיכולה להתחרות בבזק כנגד כל השירותים שלה.
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

#23  נשלח: ד' 07/03/2012 15:16

כן, לצערי הרב אתה צודק במשפט האחרון שלך, וזה גם לא מספיק בכדי לגרום לירידת מחירים בשוק התשתיות... אפילו חברות סלולר, שמספקות חיבור לאינטרנט (באמצעות מודמים סלולריים) מתמחרות אותו יחסית יקר, כך שלבזק וגם להוט אין שום סיבה להוריד מחיר עבור התשתיות

nerya40
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 17, 2011

#24  נשלח: ד' 07/03/2012 15:33

dima_vy כתב:
כן, לצערי הרב אתה צודק במשפט האחרון שלך, וזה גם לא מספיק בכדי לגרום לירידת מחירים בשוק התשתיות... אפילו חברות סלולר, שמספקות חיבור לאינטרנט (באמצעות מודמים סלולריים) מתמחרות אותו יחסית יקר, כך שלבזק וגם להוט אין שום סיבה להוריד מחיר עבור התשתיות

בגלל זה משרד התקשורת מקדם את מיזם חברת החשמל שתציע גם כן תשתית תקשורת מתקדמת לכלל החברות.
ודווקא לאחרונה הוט הצליחה להעיר את שוק התשתיות. היא הציעה 100 מגה במחיר מאוד נמוך, היא הכניסה 30 מגה כסטנדרט ומהירות של 12 מגה לחבילות הזולות.
וחברות הסלולר לא יכולות להציע תשתית אינטרנט יציב, התשתית הסלולרית שלהם מאוד רגישה לעומסים. המהירות שמתקבלת בסופו של דבר היא נמוכה, והפינגים שם גרועים. אי אפשר להישען על תשתית סלולר בשימוש אינטרנט רגיל.
המהפכה האמיתית תהיה כאשר חברת החשמל תיכנס ותפרוס סיבים אופטיים עד בית הלקוח. משמע לתוך הבית שלך יכנס סיב אופטי. ותיאורטית תוכל להציע מהירויות שגבוהות מ- 1Gb וכמובן גם מהירויות סימטריות.
CUPRA_FR
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Sep 16, 2009
מספר הודעות: 52

#25  נשלח: ד' 07/03/2012 15:33

nerya40,רציתי להגיד שמאוד נהניתי לקרוא על שדרוג נושא התשתיות בקרב הוט,על הכבל האופטי אכן שמעתי לא מזמן אך לא ידעתי לוחות זמנים וכו',כך שתודה.
בנוסף,כפי שמשתמע מדבריי אני אכן לקוח הוט שמחובר לטריפל אצלם,ומראש אציין שאין לי אינטרס לא לבזק ולא להוט ובטח לא לחברת חשמל למרות שגם אני מחכה בקוצר רוח לאינטרנט הסימטרי שלהם,כפי שמובטח(מקווה שלא יסתבר בסוף שדיבורים כמו חול...) אך בכל זאת,אני נוטה להסכים עם nerya40 כי הבזק עדיין בסוג של הגדרת מונופל,בעיקרון לפי חוקי התאגידים במדינתנו חברה אשר מחזיקה בבעלות של מעל 51 אחוז במוצר/שירות מסוים וכו' יכולה להיות "מוכרת" כסוג של מונופול על ידי השר הממונה על ההגבלים.
אז נכון,מונופל מלא הם כבר לא,אך עדיין חרף המצב העגום באגף התשתיות(ובדברים רבים אחרים) נכון לרגע זה במדינתנו,חשוב לעודד עוד ועוד תחרות.
בקיצור,מחזק כל מה שנאמר פה על ידכם חברים יקרים
dima_vy
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 20, 2008

#26  נשלח: ד' 07/03/2012 15:56

חבר'ה, זה נקרא דואפול, כאשר השוק מתחלק בין שתי חברות. ועד ועכשיו אני לא מבין, למה חברות סלולר לא משתתפות בעוגה הזאת כמו שהן באמת יכולות...

CUPRA_FR
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Sep 16, 2009
מספר הודעות: 52

#27  נשלח: ד' 07/03/2012 23:14

dima_vy ידידיי,תאכלס זה לא מונופול אתה צודק, אך גם לא דואפול אלא אוליגפול(לצערי)-שמתאפשר כאשר ישנו מספר קטן של מוכרים בשוק ,בעצם ישנו מספר מצומצם של בין 2-3 חברות (במקרה שלנו כרגע 2 שהם יותר אחד וחצי לכתיבת שורות אלו) שמוכרות מוצר מסוים וזה שונה ממונופול,המוצר הזה לא יותר מידי נפוץ בשוק,אז להגיד שהאינטרנט לא יותר מידי נפוץ , לא ניתן לומר אבל כל מה שקשור באלמנטים שהוא מושתת עליהם,כגון: תשתיות,תשתיות ותשתיות חחח הם עדיין בגדר פליאה אצלנו,לא סתם יש התלהבות נמרצת בקרבנו על חברת חשמל ועל המעבר לסיבים אופטים מצד הוט.
matanhh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 28, 2011
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 153

#28  נשלח: ה' 08/03/2012 23:14

מקווה שיהיה סיב אופטי באמת עוד שנתיים.נמא להעלות קבצים בחצי שעה במקום דקה 2 שאמור לקחת אם היה סימטרי ההורדה והעלאה.הוט ב ufi וhotbox מצויינת!
TheTurtle
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 05, 2012
הבעות תודה: 28
מספר הודעות: 408

#29  נשלח: ו' 09/03/2012 0:45

אני יספר לכם סוד מעניין.
אצלנו בעיר כבר כמעט הכל FTTB עד סוף החודש יסיימו הכל.
8 ערוצים פועלים ופתוחים בהוט בוקס כבר שבועיים, ומאז גם הספיד טסט התייצב על 100 ו 2 וגם ההורדות נמצאות כל היום על המקס דרך תוכנות האצה.
תיאורטית ניתן להגיע למקס של דוקסיס 3. הם רק מחכים שבזק יעלו את המהירות שלהם....
GPON
idanmo
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  May 01, 2011
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 16

#30  נשלח: ו' 09/03/2012 13:40

nerya40 כתב:
lior19 כתב:
הלוואי. בוא נראה מי יקדים למי - חברת החשמל או הוט. גם חברת החשמל אוטוטו מתחילה בפריסת סיבים אופטיים, אבל בחברת החשמל זה נראה לי יקח יותר זמן.

אני מחכה כבר שיהיה אינטרנט על סיבים אופטיים במהירות העלאה גבוהה מאוד. אם הוט יעשו את זה, תאמינו לי שלבזק לא תהיה כל ברירה אלא גם לעשות את זה, כי אחרת לקוחות יתחילו לעזוב את בזק, ובזק יעשו הכל כדי להתחרות בהוט.

כל מה שאתה אומר כרגע, באמת קורה.
חברת החשמל תגיע לכדי 60% מהפריסה רק בשנת 2017.
בזק כבר כעת עורכת פיילוט בפתח תקווה ע"י שימוש בסיבים אופטיים.

מהירות ההעלאה תישאר נמוכה יחסית עד שחברת החשמל תיכנס, כי כרגע אין שום אינטרס לחברות התשתית "לוותר" על התשלום הגבוה שהלקוחות העסקיים משלמים.

אני יכול לאשר שהמידע על חברת חשמל הוא בדיוק כמו שידוע לי על ידי עובדי חברת חשמל עצמם.
אגב, לפני כחודשיים הוט ביצעו אצלנו בבניין עבודות תשתית והחליפו את התשתית לסיבים אופטיים.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > חדשות HT עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:
  קוד: קוד אבטחה
  הקש קוד:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה