DIY CNC Machine - סוף סוף אפשר לפרסם קצת תמונות :)

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
liord10
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #76 

שלום
כפי שצינתי קודם גם אני בונה CNC
עכשיו אני קצת תקוע בהגדות של MACH3
המנועים מוגדרים נכון לדעתי
הם זזים אבל לא חלק וגם עושים רעש לא יפה
הבעיה נראית לי בהגדרות של הmotor tuning
בתוכנה
אם יש מישהו שיוכל לעזור בהגדרות
אני יודה לו מאוד

תודה מראש

anatoli15 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

דבר איתי בפרטי, אני אנסה לעזור לך.

EyalR
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 122 פעמים
קיבל תודות: 102 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

יפיפה!
פרוייקט מרשים, תודה על השיתוף 8)

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא #79 

tnsilver כתב:אגב - כדי להכניס צבע לחריטה, הייתי משתמש בצבע אקרילי ומקלון Q-Tip ומנקה את השאריות עם מטלית מיקרו-פייבר לחה שעוטפת חתיכת עץ ישרה. למיקרו-פייבר אין סיבים שטובלים בצבע בתוך החריטה ויש סיכוי מצויין שהיא תעשה עבודה נקייה ולא תמרח את הצבע הטרי.
...
anatoli15 כתב:האמת היא שמה שהצעת זה בדיוק מה שניסית בעבר, לא לגמרי הייתי מרוצה מהתוצאה לצערי.
...
OK, זה לא תמיד עובד... גם לי היו פלופים עם מטלית לחה מידי, חריטה נמוכה מידי, צבע לא מתאים, מיקרו-פייבר זול וסתם חוסר סבלנות... אבל יש לי רעיון אחר בשבילך, אם כבר אתה מצויד בטכנולוגיה המדהימה הזו...

במקום לחרוט (כלומר להטביע את החותם בחלק מה'בשר') תוכל ל'נקב', כלומר ליצור חותם ע"י חריטה עמוקה, שבעצם יוצרת נקב' ב'בשר' לכל עומקו. אם יש באפשרותך לבצע (אני מאמין שלא צריכה להיות בעיה) - נפתחות בפניך אפשרויות עיצוביות חדשות ומלהיבות.

תוכל, למשל, לכסות את הלוגו, מצידו הפנימי, בפיסת פלסטיק צבעונית ושקופה ולהאיר אותה, מבפנים, בעזרת LED או נורת ליבון - או להשתמש ב-LED צבעוני ולחסוך את פיסת הפלסטיק הצבעונית בכלל. למעשה, תוכל להשתמש בחיווים החרוטים כמחווני on\off, מתח יתר ומה לא - כאשר כל עניין החיווי מתבצע בעזרת LED הנראים מבעד לחריטה העמוקה ויושבים פיזית בתוך המכשיר - כך שאסתטיקת הקידוחים פחות רלוונטית - והתוצאה מרשימה יותר... (i)

anatoli15 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #80 

ישששןןןןןןןן 8)

ראיתי את זה לא פעם, זה טריק דומה למשהו שאהבתי לעשות עם פאנלים מפרספקס. הייתי צובע את החלק האחורי בשחור, ואז משאיר מקום לא צבוע עם הלוגו\טקסט שאני רוצה להשאיר שם. הלדים הפנימיים היו מאירים דרך החלק הזה.

חשבתי על זה לא פעם, אבל זה פשוט לא מאפשר לעשות דברים קטנים. אם תחשוב על זה, הלוגו הזה נחרט עם מקדח בקוטר של בערך חצי מ"מ. בשביל לקבל כזה גודל בשיטה של הקידוחים צריך לעשות את זה עם מקדח קטן הרבה יותר ממה שיש לי, וכנראה שהוא יישבר ברגע שאני אנסה לקדוח.

אני חושב שאני אשאר עם הטריק הזה לבינתיים, ואקווה לטוב. יותר מדאיגים אותי הטקסטים שאני מתכוון להוסיף - חלקם יהיו בפונט דיי קטן, כנראה שאני לא אצליח למלא אותם בצורה טובה בצבע, אבל ננסה ונראה איך ייצא.

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #81 

יש לי גישה בלתי מוגבלת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אם מקדח קטן זה כל מה שמפריד בינך לבין יישום מושלם - שלח לי לינק ותקבל מה שאתה צריך. :wink:

anatoli15 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #82 

לא נראה לי שהבנת. אני מתכוון שבשביל לעשות את זה יפה צריך מקדח שהוא קטן יותר מאשר 0.5mm קוטר (ככל שקטן יותר, טוב יותר). זה מקדחים מאוד קטנים ושבירים, אני לא רוצה לעשות את זה פשוט כי אני לא סומך על זה שהם יחזיקו מעמד ועל טיב התוצר הסופי. כרגע אני אולי קצת מתברבר עם המילוי בצבע, אבל בסך הכל אני חושב שזה נראה דיי טוב גם אם אני לא אמלא את זה בצבע.

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #83 

זה נראה מצוין גם בלי מילוי צבע כלל. אין ספק! אבל גם אין גבול לפיינשמעקרינג - אז חשבתי... אולי סט מקדחים (הקטנים נשברים גם לי בקצב מסחרר)...

לפני 20 שנים בערך, חבר הראה לי תליון זהב שהוא חרט עבור אשתו. חצי פרק תהלים (או לד זפלין, או משהו כזה) - נחרט על פלטת זהב בשטח של 4 ס"מ מרובעים. הטכנולוגיה היתה 'לייזר' וניתן היה לראות את הכיתוב רק מול האור ורק דרך הגדלה. רמת מזעור די מרשימה. זה עלה לו הון - אבל אני די בטוח שהטכנולוגיה נעשתה נגישה יותר.

מה הסיכוי להתקין ראש לייזר על ה-CNC שלך, במקום הדרמל?

anatoli15 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #84 

לייזר מספיק חזק בשביל זה, הרבה מאוד כסף. אני כבר לא מדבר על עניין הרישיון והבטיחות :(

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #85 

:התייאשתי: אני אצטט את הוגה הדעות האהוב עלי ג'ורג' קוסטנזה:
[left]
Why there must always be a problem?[/left]
...

liord10
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #86 

anatoli15 כתב:לייזר מספיק חזק בשביל זה, הרבה מאוד כסף. אני כבר לא מדבר על עניין הרישיון והבטיחות :(
...
גם אני חשבתי על זה אפשר להתחיל אם משהוא עדין .......

http://www.ebay.com/itm/445nm-1400mw-Bl ... 2a1771bcd4

anatoli15 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #87 

א. 200$ זה לא מעט כסף למשהו כל כך חלש (ועוד אם עוצרים אותו במכס אני לא חושב שתקבל אותו הביתה, נדמה לי שהחוק מרשה עד 5mW ללא רישיון - אבל אל תצטט אותי על זה). אל תשכח שזה יכול בלחץ "לצייר" על עץ. אני עובד על אלומיניום כך שעבורי מדובר על משהו חלש מדיי כנראה - בטח ובטח אם אני רוצה "לקדוח" בו לכל העומק של 6ממ :)
ב. יש פה עניין בטיחותי לא טריוויאלי. גם לייזר של עשירית ממה שיש בקישור הזה יכול לעשות נזק משמעותי לראיה. אז נכון שאם עובדים בצורה בטוחה זה כנראה לא ביג דיל, אבל עדיין אני לא בטוח שזה חכם כל כך להכניס לייזר כזה לבית - טעויות תמיד עלולות להתרחש.
נערך לאחרונה על ידי anatoli15 ב 09/03/2014 13:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

liord10
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #88 

במחשבה שניה יש משהו בדבריך תודה !!!!!!!

anatoli15 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #89 

הפאנל הקידמי כמעט מוכן. נשאר רק לקדוח חור אחד קטן (או שניים) למטה במרכז הפאנל עבור הלדים.
[img2=550x244]http://imageshack.com/a/img716/8189/xn94.jpg[/img2]

רזולוציה גבוהה יותר פה:
http://imageshack.com/a/img706/3196/tp9u.jpg

harari
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 266 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #90 

מדהים !