ZWAVE ובית חכם, כל מה שרציתם לדעת - שאלות-תשובות בהודעה הראשונה

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
dudumagic
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #241 

המודול המדובר בעצם מתריע על חלון פתוח סגור ? הוא לא סוגר אותו נכון ?

האם המודול של פיברו עובד עם ורה ?

dudumagic
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #242 

הרשימה הזו נכונה לרכישה ?

דלת כניסה Z-Wave Fibaro Universal Door & Window Sensor

למכשיר חשמל Z-Wave Fibaro Wall Plug

מנורת מטבח Z-Wave Fibaro Universal Dimmer 500W

מנורת פינת אוכל Z-Wave Fibaro Universal Dimmer 500W

מנורת סלון Z-Wave Fibaro Universal Dimmer 500W

מנורת חדר שינה 1 Z-Wave Fibaro Universal Dimmer 500W

מנורת חדר שינה 2 Z-Wave Fibaro Universal Dimmer 500W

מנורות מעבר מסדרון Z-Wave Fibaro Universal Dimmer 500W

שליטה על הדוד Z-Wave Fibaro Relay Insert 1 * 3 KW

שליטה תריס חשמלי מנוע גדול ראשי בסלוןZ-Wave Fibaro Roller Shutter

שליטה תריס חשמלי בחדר שינה Z-Wave Fibaro Roller Shutter

שליטה מזגן בסלון Z-Wave Remotec AC IR extender

BOBHAS
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #243 

הרשימה נראית נכונה. צריך לוודא אם אתה מפעיל נורות לד או נורות אחרות בעלות צריכה נמוכה להוסיף מקצר מיוחד של פיברו (ראה באתר שלהם - עלות כ12 אירו). חסר לך ברשימה הבקר של Vera או של פיברו. Vera עובד גם עם פיברו בממשק פחות עשיר. הציעו גם לחבר את הדוד דרך ממסר ולא להעמיס ישירות את המפסק zwave - לשיקולך.

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #244 

צריך גם לוודא שהנורות שלך ניתנות לעמעום.
אם אלו נורות ליבון רגילות, אין בעיה. אבל נורות חסכוניות ברובן לא ניתנות, ויש לרכוש מיוחדות.

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #245 

אגב - למודולים של מנועי תריס יש 2 גרסאות:

אחת זולה יותר בכ-10 דולר בערך

הגרסה היקרה - מראה גם צריכת הספק בזמן פעולת המודול - לפי דעתי אין צורך בגרסה זו (פעולת התריס הינה רגעית ונמשכת מס' שניות ולא כמו מצב שבו נורה דולקת ל-X זמן) .

עבור ה- WALL PLUG אתה צריך מתאם כזה בשביל מכשיר עם 3 פינים (הארקה):
http://www.ebay.com/itm/EU-3-Round-Pin- ... 256af2ccc8

zork17
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: zork17
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #246 

האם יש מישהו בארץ שמוכר את הציוד הזה?
ואם לא (בגלל שהתדרים לא חוקיים) - האם יש מישהו שנותן שרות של יעוץ והתקנה למערכת שלמה?

לירן_ב
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 96 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #247 

zork17 כתב:האם יש מישהו בארץ שמוכר את הציוד הזה?
ואם לא (בגלל שהתדרים לא חוקיים) - האם יש מישהו שנותן שרות של יעוץ והתקנה למערכת שלמה?
...
לא מוכרים בארץ כי התקן מאפשר רק רכיבים בתדרים של 920 ואין יצרנים כמעט בתדרים האלו
תזמין דרך ebay , תתחיל בבקר וכדאי לבצע כמה הזמנות וגם לבקש מהשולח שירשום על החבילה משהו כמו media player ואז הסיכוי להיתפס במכס קטן
עוד דבר חשוב להגיד לו שלא ירשום שזה עולה 10 דולר או סכום מגוחך אחר כי אז בטוח פותחים את החבילה

חלק גדול מהרכיבים לא דורשים התקנה כגון תקע, נורה. חלק ההתקנה היא פשוטה ומתאימה לכולם - דבק דו צדדי
יש רכיבים שצריך לחבר לחשמל ואז כמובן, למרות שזה לא מסובך, כדאי להעזר בחשמלאי. גם אם צריך להשחיל קו אפס חשמלאי סביר יתקין הכל תוך חצי יום

steveh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: סטיב הרדר
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #248 

puma1 כתב:שליטה על מזגן

לאחר בירור עם החברה שמייצרת את המכשיר, הוא תומך בתדרים 15kHz - 455kHz של IR בלבד ולא RF, לכן ערכתי את הפוסט בהתאם, אני לא יודע עד כמה זה משנה, כי אני לא ראיתי בארץ מזגן שלא מקבל גם פקודות ב-IR

שליטה על מזגן היא מאוד בעייתית (האמת אני לא מבין למה יצרני המזגנים עוד לא שילבו בכל מזגן חיבור SERIAL, כמו שיש ברסיברים כבר שנים) רוב המזגנים נשלטים ע"י IR וחלק ע"י RF, הסיבה שהשליטה היא בעייתית זה שלהבדיל משלט רגיל שאפשר להעתיק את הפקודות שלו בקלות כמו ערוץ למטה ערוץ למעלה, כאשר שולחים פקודה בשלט של המזגן הוא שולח את כל ה"מצב" של השלט, ולא רק טמפרטורה למעלה או למטה, לדוגמה, אם המזגן עכשיו על 18 מעלות, ואתם רוצים לעלות אותו ל-19, שתלחצו "למעלה" בשלט, הוא לא ישלח רק את הפקודה "למעלה" כמו שקורה שאתם לוחצים בשלט של הטלוויזיה "למעלה" בשביל להעביר ערוץ, אלא ישלח משהו כזה

טמפרטורה 19 - מצב קור - מאוורר חלש

זה אומר שבשלט של מזגן יש מאות פקודות (למרות שיש מעט מאוד כפתורים) לדוגמה

טמפרטורה 18 - מצב קור - מאוורר חלש
טפרטורה 19 - מצב קור - מאוורר חלש
טמפרטורה 20 - מצב קור - מאוורר חלש...

ואז שוב

טמפרטורה 18 - מצב קור - מאוורר חזק
טמפרטורה 19 - מצב קור - מאוורר חזק
טמפרטורה 20 - מצב קור -.........

ולכן שליטה על מזגנים תמיד הייתה בעייתית, במידה והמזגן שלכם נשלט ע"י פקודות IR יש לכם שני אפשרויות (אם אתם צריכים לכוון את השלט למזגן בשביל לשלוט עליו, המזגן שלכם עובד ב-IR, אם אתם לא חייבים לכוון את השלט למזגן, והשלט עובד אפילו מחדר אחר, השלט שלכם עובד ב-RF), האפשרות הראשונה זה באמצעות Global Caché iTach (ניתן לקרוא על זה עוד בשאלות-תשובות בעמוד הראשון של הדיון, תחת השאלה "האם ניתן לשלוח פקודות ir עם vera? ")

בעזרת Global Caché iTach לא תוכלו לקבל שליטה מלאה על המזגן, אלא פשוט תוכלו ללמד את המכשיר מספר מצבים שבהם אתם משתמשים לרוב, לדוגמה

חום-26 מעלות-מאוור חזק
קור- 18 מעלות- מאוורר חלש...

אין הגבלה למספר הפקודות שאתם יכולים ללמד אותו, אבל בשיטה הזאת אין צורך ללמד אותו יותר מ-10 פקודות, אחרת סתם יהיה לכם בלאגן והמון תרכישים מיותרים

הדרך השניה שבה ניתן לשלוט על המזגן זה עם ZXT-120 (Z-Wave to AC - IR Extender)

[img2=550x550]http://smarthome.fi/154-240-thickbox/z- ... tender.jpg[/img2]

בעזרת ZXT-120 ניתן לשלוט על המזגן כמו עם שלט רגיל דרך ה-VERA, זה מאפשר לשלוט רק על מזגנים שנשלטים ב-IR ולא כאלה שנשלטים ב-RF, אבל הבעיה ביחידת השליטה הזאת, היא שאם המזגן שלכם לא מופיע ברשימת המזגנים בזיכרון שלה, אתם קצת בבעיה, מהסיבה שזה יכול להיות לא פשוט ללמד את המכשיר את השלט של המזגן שלכם, לי לא היה צורך לעשות את זה, יש לי מזגן של LG, והוא מופיע ברשימה שלהם, ולכן לקח לי בדיוק 2 דקות להתקין הכל ולקבל שליטה מלאה על המזגן, אבל מקריאה בפורומים חלק מהאנשים קצת התסבכו עם זה, וזה יכול להיות לא פשוט, אני מצרף את רשימת הקודים + חוברת ההוראות

רשימת קודים

חלק מהחברות של המזגנים שנפוצים בארץ שניתן למצוא ברשימת הקודים

Tadiran, Samsung, SHARP, HITACHI, Fujitsu, Siemens, Toshiba, Haier, LG

שני חברות נפוצות של מזגנים בארץ שלא ניתן למצוא ברשימה הם אלקטרה וטורנדו

חוברת הוראות

אני ממליץ למי שמעוניין לקנות את זה שיעבור על שניהם לפני הקניה, ויראה קודם כל אם המזגן שלו מופיע ברשימה, ואם לא, שיקרא קודם את החוברת ויבדוק שהוא מבין מה צריך לעשות, יכול להיות שגם אם המזגן שלכם לא מופיע ברשימה, עדיין אחד הקודים של חברה אחרת יעבוד לכם, אבל אין שום הבטחה לזה, וזה גם יכול לקחת לא מעט זמן לנסות את כולם

עוד קצת פרטים על ZXT-120, המכשיר כולל גם חיישן טמפרטורה, הוא מאוד קטן (קוטר 7ס"מ), ניתן להפעיל אותו עם מתח קבוע בעזרת חיבור mini USB או בעזרת 3 סוללות AAA, במידה ואתם מחברים אותו למתח קבוע, ניתן לפרק את החלק התחתון שלו, והוא יהיה אפילו קטן יותר

ה-ZXT-120 ללא החלק התחתון של הסוללות
תמונה

יש לכם שני אפשרויות למקם את ה-ZXT120, הראשונה, לשים את זה מול המזגן איפשהו, והאפשרות השניה, לשים את זה מעל המזגן או במקום מוסתר אחר, ולרכוש גם ir emitter מאיביי בכמה שקלים, ולחבר את זה ל-ZXT120

ir emitter
תמונה

והדבר הכי חשוב לפני שאתם רוכשים את זה, תשאלו את החנות שממנה אתם קונים האם זה מגיעה עם FIRMWARE (גירסת תוכנה) מספר 1.4, זאת הגירסה העדכנית, ואין אפשרות לעדכן את גירסת התוכנה לאחר הקניה, לכן כדי לוודא שאתם אכן מקבלים את הגירסה האחרונה, אני לא יודע אם עדיין נמכרים גרסאות ישנות יותר, אבל תמיד עדיף להיות בטוח מאשר להצטער אחר כך

לצערי הרב (או שלא) לא הייתי צריך לעבור על החוברת שלהם ולראות עד כמה אם בכלל זה מסובך ללמד את היחידה הזאת פקודות של המזגן שלכם, ולכן אין טעם לשאול אותי שאלות בקשר לזה, אפילו לא עברתי על החוברת שלהם, ואני גם לא אעשה את זה אלא אם כן אני אחליף למזגן אחר שלא נמצא ברשימה, לכן כמו שאמרתי, במידה והמזגן שלכם מופיע ברשימה של הקודים, לוקח בדיוק שתי דקות מהרגע שפתחתם את הקופסה עד שאתם מקבלים שליטה מלאה על המזגן דרך VERA, ואם לא, ממליץ מאוד לעבור על זה לפני הקניה

בהצלחה :wink:
...
פומה מה אני שם בפרמטר 27 ? 1 ? וזהו או קוד היצרן ואיך - 1 byte hex או 1 byte dec
יש שם מלא אופציות (2 4 byte ugus)

eilons1000
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #249 

איך ניתן לשלוט בעזרת הוורה על מכשירי האודיו והווידאו הביתית(טלוויזיה ומערכת קולנוע ביתי)

ab7646
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #250 

eilons1000 כתב:איך ניתן לשלוט בעזרת הוורה על מכשירי האודיו והווידאו הביתית(טלוויזיה ומערכת קולנוע ביתי)
...
רבים משתמשים במוצר Global Caché iTach

http://www.globalcache.com/products/itach/

SET UP OF THE ITACH FROM GLOBAL CACHE WITHIN VERA – STEP BY STEP

לירן_ב
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

תכנות ב vera

נושא שלא נקרא #251 

מישהו יודע איפה אפשר למצוא tutorial טוב לפיתוח תוספים ל vera ?

brillix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #252 

שלום לכולם,
בבית הנוכחי התקנתי בהצלחה רבה רכיבי Z-wave של פיבארו - דימרים ותריסים.
בשעה טובה אנחנו עוברים בקרוב לדירה חדשה (גדולה יותר - שלושה חדרים נהיה פתאום קטן :)) ובדירה החדשה קוםפסאות בקיר הן 55 רגילות ולמרות שממש ניסיתי לא הצלחתי להכניס לחלק מהן את הדימר (הקירות הם גבס), אשמח לשמוע רעיונות איך להתגבר על הבעיה.

תודה מראש,
עודד

לירן_ב
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #253 

brillix כתב:שלום לכולם,
בבית הנוכחי התקנתי בהצלחה רבה רכיבי Z-wave של פיבארו - דימרים ותריסים.
בשעה טובה אנחנו עוברים בקרוב לדירה חדשה (גדולה יותר - שלושה חדרים נהיה פתאום קטן :)) ובדירה החדשה קוםפסאות בקיר הן 55 רגילות ולמרות שממש ניסיתי לא הצלחתי להכניס לחלק מהן את הדימר (הקירות הם גבס), אשמח לשמוע רעיונות איך להתגבר על הבעיה.

תודה מראש,
עודד
...
יש רעיון מצויין שקיבתי ממישהו שמוכר ציוד כזה ועשיתי אותו
כמעט מעל כל מתג בבית תמצא קופסת פיצול עגולה. הקופסאות האלו גדולות יותר ועובר בהם שני החוטים שהולכים למפסק וגם החוט למנורה וכמו כן יש שם קו אפס שלא תמיד קיים במפסק
תחבר את המודול בקופסה, זה נכנס בקלות ויש שם כל מה שצריך
עוד יתרון היה לי שיש קופסאות שיש בהן צינורות שמגיעים משני חדרים שונים וכך יצא לי לחבר מודול כפול אחד לשני חדרים שונים מרוחקים

brillix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #254 

תודה על הטיפ, אבדוק את זה, איך אני מאתר את קופסת הפיצול ? האם רואים אותה או שעושים עליה טיח בדרך כלל.

לירן_ב
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #255 

brillix כתב:תודה על הטיפ, אבדוק את זה, איך אני מאתר את קופסת הפיצול ? האם רואים אותה או שעושים עליה טיח בדרך כלל.
...
זה משתנה
בד״כ חשמל עושים דרך התיקרות (לעומת מים שעושים על הרצפה)
אם זה כך גם אצלך, אתה אמור לראות מעל המפסק כמעט בגובה התקרה קופסאות עגולות. יכול להיות שכיסו אותם עם הצבע או קצת שפכטל
בקופסאות כאלו יש בד״כ צינור שהולך לנורה וצינור שעובר למפסק כי הרבה פעמים יש מספר מפסקים בנקודה אחת ששולטים על מנורות באזור אחד למשל לרוב האנשים יש בכניסה לאזור מטבח-סלון-פינת אוכל מספר מפסקים ששולטים על כל הנורות באזור. בגלל שלא נוח להעביר צינור לכל מנורה ישירות מהמפסק, מעבירים את הצינור לקופסת פיצול שאותה ממקמים קרוב לתיקרה וממנה יוצאים כל הצינורות ואז בקופסה הזו יש את כל מה שצריך (קו למפסק, קו למנורה, פזה ואפס)
אם החשמל עובר דרך הריצפה ממקמים את הקופסאות קרוב לריצפה בד״כ מאחורי דלתות

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”