התחדשנו היום בMINIX 8 ואיתו הגיעו מספר שאלות.

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
aroesti (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

התחדשנו היום בMINIX 8 ואיתו הגיעו מספר שאלות.

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
ראשית אשמח לרשום סיקור על המכשיר ברגע שאשחק איתו מעט.
כרגע יש לי מספר דברים שמפריעים לי ואשמח אם מנוסים בנושא יעזרו:
1. WIFI - לפי מה שאני קראתי המכשיר (לפחות קודמו) מצטיינים בקליטה. נכון לעכשיו מה שאני רואה הקליטה ממש ממש לא טובה כך שמי שמתבסס על זה שיקח את זה בחשבון. המכשיר נמצא ליד הטלויזה (SONY חכמה) שגם מחוברת לאינטרנט, הטלויזיה מציגה קליטה מלאה וMINIX 50% ומטה. יש דרך לבדוק זאת אולי?
2. השלט הסטנדרט בעל קליטה ברמה מאוד מאוד נמוכה.
3. התקנתי את הXBMC לפי המדריך באתר:
- הMINIX מחובר בHDMI לרסירבר (פיוניר דיוטי פרי 200$) שמחובר למערכת 5.1 של מוראל ולטלויזיה. הבעיה היא שלא שומעים בסאונג הקיפי..ניסיתי לשחק קצת בהגדרות ועדיין ללא הצלחה. למישהו יש מושג מדוע?
( גירסא : The.Hangover.Part.III.2013.720p.BluRay.x264.YIFY)
- בנוסף משהו בתמונה מרגיש לי לא חלק...מרגיש לי כאילו זה מתנכן בצורה לא טובה (מנגן מDOK ולא סטרימיניג). אתם מכירים את זה שאתה מנגנגים סרט ואז הוא כנתקע קצת ואז רץ מהר כזה ...ככה זה מרגיש. מישהו נתקל בזה?

אגב, המשלוח(עם מעקב) לקח בין שבוע לשבועיים דרך geekbuying ועלה 129$
בשבוע הראשון המעקב לא התעדכן ,זה היה ניראה כאילו הם שינו את סטטוס החבילה ל"נשלח" אך בפועל לא ניראה לי שהם שלחו את זה באמת. לאחר מכן בתאריך ה7.7 התעדכן שמוצר התקבל ביחידת הדואר בהונגקונג וב15.7 הוא הגיע לישראל.

אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול/ תרצו שאבצע בדיקות מסויימות ...בכייף..
תודה רבה

bangoo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 174 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הי,
קודם כל תתחדש :)
האם הדגם שקנית הוא 8-H?
אני גם מתעניין בו מאוד ואחד הדברים הכי חשובים לי זה שידור של סדרות מהרשת בצורה אלחוטית מה שאני מבין לא להיט כרגע.
אשמח לקבל חוות דעת האם נושא זה משתפר
תודה ובהצלחה
Philips 55" 5507, Focal 807 Front+Center,Onkyo 929, SVS PC-2000, Qnap 469L, Popcorn A-410, Darbee, Harmony one

aroesti (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

היי bangoo
הדגם שקניתי הוא הדגם הרגיל ולא הH.
עדיין לא ניסיתי לעשות סטרימינג של תיקיה משותפת באמצעות האלחוטי/כבל רשת.
זה אמור לעבוד חלק...
יכול להיות שהעובדה שאני משתמש גם בראוטר לא משהו (של הוט) מוסיף לסיפור.
אעדכן בקרוב

ha_miki
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תתחדש גם אני קיבלתי אותו היום

בינתיים אין בעיות מנגן הכל מתחבר לNAS אבל UNPNP משרת XBMC אחר עובד *** !

supsurf1
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

גם אני קיבלתי אותו לפני מספר ימים ומנסה להבין את נושא ה XBMC (אין לי שום רקע בנושא).
מעוניין כמובן להתקין את התוספים שכוללים את ערוצי ה VOD הישראלים וכו'.
האם תוכל לצרף לינק לנושא ההתקנות שצריך לבצע ב MINIX לטובת העניין?

תודה מראש

aroesti (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

הליק הוא מדריך מהאתר.
הצלחתי להוריד ולהתקין את התוספות אך אני לא מצליח לצפות בתכנים...הוא נתקע
קראתי במדריך שבWINDOWS 8 צריך לפתוח יוזר באנגלית האם זה תקף גם לMINIX?
כעיקרון היוזר שלי שם הוא באנגלית אך זה עדיין לא עובד.
למישהו יש מושג?

מנהלים,
אולי אפשר לנעוץ את האשכול הזאת כי עושה הרושם שהרבה עכשיו רכשו את הMINIX וזה יכול להיות שרשור שאלות לא רע.

קישור
http://www.hometheater.co.il/article044 ... -2014.html

aroesti (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

שאלה נוספת:
האם יש אפליקציה שאפשר להוריד לטאבלט שלי (ASUS) שתהפוך את הטאבלט למקלדת ועכבר ששולטות על הMINIX ?
תודה

orir
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

aroesti כתב:שאלה נוספת:
האם יש אפליקציה שאפשר להוריד לטאבלט שלי (ASUS) שתהפוך את הטאבלט למקלדת ועכבר ששולטות על הMINIX ?
תודה
...
·Download link:
http://minix.com.hk/downfile/RC_MINIX.apk

ofird
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לנו יש את ה7 -- אחרי התקנת YOUTUBE לא מופיע ICON על הDESKTOP שלו , אפשר לפתוח רק דרך Apps.... האם קרה לכם?

מה הפיתרון?

ha_miki
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לגביי פלאגינים - יש מלא מדריכים באתר חפש את ISRALIVE או XBMCIL שהוא העדיף לפי דעתי
לגביי אייקון פשוט תגרור מהAPPS עם עכבר ממחשב

לגביי המכשיר הוא עובד אצלי יום שלם ולא התחמם (תלונות שראיתי עליו)

minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

YIFY - זו קבוצה שמשחררת גרסאות מוקטנות, בגודל, בד"כ עד 1GB ל-720 ועד 2GB ל-1080 הקבצים מיועדים בעיקר לטאבלטים וסמארטפונים. (גם פופולארי במדינות עולם שלישי שהאינטרנט\רמת החיים לא כ" מפותחים, יחסית לעולם המערבי)
הסאונד, כמו הוידאו, גם כן עובר קידוד מחדש ובד"כ הוא סטריאו או AC3/AAC 2CH
תוריד גרסאות של 4GB מעלה, יהיה לך DTS\AC3 ואז תוכל לבדוק עם הרסיבר.
שים לב שצריך להגדיר ב-XBMC, בהגדרות השמע, שיוציא את הסאונד דרך ההתקן הדיגיטלי SPDIF.

aroesti (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #12 

אכן שמתי לב שמדובר בסרט שהוא לא בעל סאונד הקיפי ואדאג לשים לב לזה בפעם הבאה.
הXBMC עובד יחסית בסדר..הצלחתי להוסיף את התוספות (VOD MAKO וכו') ...הבעיה שהם לא עבדו זה בגלל חיבור אינטנט איטי בשל הקליטה הנמוכה.
בקרוב אתקין כבל רשת ישירות לרואטר ומקווה שהעניין יפתר.
נכון לעכשיו יש מספר בעיות במכשיר עצמו. שלחתי לפני יומיים הודעה לאתר ועדיין לא קיבלתי תשובה.
זה שהלשט הבסיסי לא טוב כבר הבנתי ואני לא מצפה ליותר , מקלדת ועכבר אלחוטי עובדים בצורה טובה ונוחה.
עדיין המכשיר לפעמים לא נדלק בלחיצה ממושכת על כפתור ההפעלה ולא מתעורר גם אחרי שהוא נמצא במצב שינה.
הדךר היחידה להדליק אותו הינו הוצאה והכנסה מהחשמל.
מישהו שמע על תקלות כאלה?
חוץ מזה שהמכשיר עובד הוא מהיר ונחמד.

שאלה נוספת. יש לי את התוספת של הXBMC שמאורה להראות תקציר ואורך הסרט אך זה לא עובד..למישהו יש מושג מדוע או לכוון אותי למדריך על מנת לתקן זאת?

תודה רבה

shkop
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אני רכשתי את דגם ה-H.
השלט IR מחפיר וגם אין נורת חיווי שהמכשיר דלוק או כבוי. (אם יש לא מצאתי).
האפליקציה שלהם לסמארטפון אמנם שולטת על המכשיר אך היא לא משתווה לאפשרויות שליטה של YASTE או תוכנות שליטה אחרות ייעודיות ל-XBMC.
אצלי המכשיר מחובר חוטית לראוטר. מלכתילה לא התכוונתי לחבר אלחוטית מחשש לגמגום בניגון תכני HD.
יש איזו בעיה עם הדלקה. לפעמים אני צריך להדליק בלחיצה על הכפתור הפיזי ופעם אחת המכשיר קפא ונאלצתי לנתק מהחשמל ולחבר.
למי שיש ראוטר בזק NETGEAR וה-MINIX מחובר חוטית צריך לכבות את "wi-fi isolation" (מונע תקשורת בין מכשירים אלחוטיים לקוויים) להגדיר למיניקס FIXED IP ולהגדיר את שרות ה- XBMC והפורט שלו בראוטר כ- custom service. ללא הגדרות אלו לא ניתן לחבר אפליקציות שליטה.
למי שמחבר ל - AVR צריך גם להגדיר DTS PASSTHROUGH במכשיר וב-XBMC (צריך להעביר להגדרות EXPERT LEVEL). אותו כנ"ל אפשרות שליטה מרחוק.
זו נקודה שכדאי לשים לב אליה כי אפשר להתבלבל ולחשוב שהגדרה ברמת ה-SETTING של המכשיר מספיקה למרות שהיא לא.
לגבי השאלה על תקציר, לפי מה שראיתי כשהוא סורק תיקייה הוא לבד מוריד את כל ה-METADATA של הסרט או התכנית ולא נדרש תוסף כלשהו.
יש הגדרות למכשיר לבעלי שלטי HARMONY אך זה סט מוגבל של כפתורים ולא כולל שליטה על XBMC. כפתור ההדלקה בכלל לא עובד דרך השלט למרות שאני משער שאפשר לשחק עם זה ולסדר את זה.
באופן כללי הם מוציאים גרסאות לעיתים קרובות והחומרה מרגישה מאוד מהירה. יש להם לאנצ'ר ייחודי שהמכשיר מגיע אתו וזה HTPC מצוין למי שכמוני מחפש בעיקר מזרים מדיה.
אני מבסוט אש. זה שדרוג מטורף מ- XTREAMER SIDEWINDER.
לא האמנתי ש- XBMC הגיע לרמה כזו מטורפת. אני מאוד ממליץ על תוסף XBMC TORRENT שמאפשר צפייה ב- TORRENT תוך כדי הורדה.

aroesti (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #14 

shkop , תודה ..אגיב לפי הסדר

1. השלט הוא פשוט בלתי שמיש. לגבי הנורה, תשים לב שיש נורת לד כחולה בחזית המכשיר בחלקו הימני.
2. אני גם ניסיתי מסר אפליקציות והבנתי שהפתרון הטוב ביותר הינו עכבר ומקלדת אלחוטיים ואני שוקל לקנות את הלוג'יטק 400
3.כפי שאמרתי אני מתכוון לחבר גם כן את המכשיר קווית בימים הקרובים ולהתעלם מעניין הקליטה המאכזב (מזל שיש לי את האופציה)
4.שמתי לב לעניין של הDTS PASSTHROUGH, תודה!
5.יש לך אולי SKIN מומלץ נקי ופשוט? אני מעוניין בתצוגה שתיהיה כמה שיותר נוחה לאבא שלי שהקשר בינו לעולם המחשבים הוא רחוק שנות אור. הדרישה היא שהוא ידפדף בקלות לקטגוריה "וידאו" שם יבחר ב"קבצים"/"תסופות" וכאשר יפתח קבצים יופיעו רשימת כל הסרטים (שימשכו מHD נייד שמחובר).
אני לא מבין כל כך איפה אני אמור לראות את תקציר הסרט..זה לא קופץ לי בשום מקום.

6. מחזק אותך , המכשיר בכלליות מרגיש טוב, לא לשכוח שמחירו בחול 130-150$ שהם 450-500 שקלים בלבד! העניין של המערכת אנדרואיד שמאפשרת להוריד דפדפן ואפליקציות רבות הוא מצויין נוח ופשוט לדעתי לפעמים הרבה יותר מHTPC .

לצערי עדיין התמיכה של geekbuying עדיין לא ענו לי למייל. יש לכם המלצות איך עליי לפעול? אני מזכיר, כרגע הבעיה שאני פשוט לא מצליח להדליק את המכשיר מבלי לנתק ולחבר אותו מהחשמל לפני כל הפעלה.

תודה רבה

shkop
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

1. השלט כן שמיש אבל אתה צריך לסובב את המכשיר כי יש לו צד (וזה הצד הכי פחות הגיוני) שרגיש לשלט. זו לא רגישות מדהימה אבל בהחלט טובה.
2. לדעתי מיותר. ל-YASTE יש מצב מקלדת ועכבר והם מעולים. עכבר ומקלדת בסלון זה דיי מסורבל. בנוסף ל - YASTE יש ממשק עברי וזו תוכנה פשוט מדהימה.
3. לך על זה! שים לב לטיפים לגבי הראוטר.
4. -
5. אני משתמש ב- ACE שקינפגתי אותו לאופקי במקום אנכי. זה דיי נראה לי כמו AEON MQ5 (נראה לי שזה מפותח ע"י אותה קבוצה) אבל ב- THEME של MODREN. בכל מקרה הוא נראה סוף הדרך. יש גם את AEON NEO שהוא פשוט וטוב. יש גם SKINS בעברית אבל לא ניסיתי. אני אגיד לך את האמת, להוריי רכשתי טלוויזיה של סמסונג עם יכולת ניגון קבצים דרך USB. מזרים מדיה כמו XBMC לא יתן להם שום יתרון ורק יבלבל אותם. הסיפור ישתנה כאשר יהיה ממשק סטייל VOD כי XBMC TORRENT הוא הרבה יותר TORRENT CLIENT מ-VOD ודורש הבנה מסויימת. כרגע אני לא בטוח כמה זה "מכשיר להורים".
6. מחזק אותך חזרה. עם כל הגליצ'ים האלו שחלקם אני משער יתוקנו בהמשך זה HTPC קטלני.

ניסית להדליק את המכשיר בלחיצה ארוכה על המקש הפיזי? תפרסם להם ב- MINIXFORUM.COM התמיכה שלהם עונה שם.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”