משלוחים בחינם - מיזם חדש

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
DeNiro (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

משלוחים בחינם - מיזם חדש

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אנחנו מתקדמים עם מיזם חדש לפלטפורמה חברתית למשלוחים בחינם.

הרעיון הוא להפגיש בין נוסעים/תיירים לקונים הרוצים להזמין מוצר מחו"ל ללא עלויות משלוח, ללא חברות שילוח או לסמוך על הדואר, וברוב המקרים גם יותר מהיר.

הרעיון - מטייל בחו"ל/תייר יקנה את המוצר שאדם רוצה להזמין מחו"ל בעצמו, ובתמורה הוא יקבל טרמפ מנמל התעופה מהמזמין. על כל הפרטים הם סוגרים באתר לפני שהם מסכימים (כל אחד "יחבור" למישהו שהתנאים מתאימים לו לפי סוג המוצר, כיוון הטרמפ, תאריכים ושעה וכו').

ברגע שיש הסכמה, המזמין יפקיד את סכום הקנייה לפיקדון באתר שאותו יקבל המטייל ברגע המפגש/מתן הסחורה - יש להצהיר ולעבור במכס כחוק (במידה ויש מכס או מיסים אחרים, המזמין יוסיף לתשלום הראשוני ויעביר למטייל בזמן המפגש).

אנחנו צריכים כמה שיותר אנשים שיהיו מעוניינים להשתתף בפיילוט הראשוני ולשמוע עוד תגובות ופידבקים. ניתן להגיב/להרשם כאן:

hitchh.com

אנחנו צריכים אתכם כדי לבנות קהילה מספיק גדולה שתוכל לספק מענה לעלויות המשלוחים העצומות ולהיפטר מהתלות בדואר וחברות צד שלישי אחרות.

נשמח עם תפיצו לכמה שיותר אנשים שיהיו מעוניינים להשתתף בפיילוט ובקבלת עוד פידבקים, כדי שנוכל להתקדם עם המיזם.

תודה

giladl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

נשמע מעניין, אבל בעייתי.
מי יהיה אחראי על אובדן/גניבה או שבר בזמן המשלוח?
מה ימנע מפושעים לשכור בלדרים דרך הפלטפורמה הזו?
נראה שיש עוד הרבה קצוות בעייתיים...

בכל אופן, בהצלחה

DeNiro (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

תודה על הפידבק

נושא שלא נקרא #3 

היי גלעד,

תודה על הפידבק. אני מקבל מאוד את ההערות שלך.

לגבי אובדן/גניבה או שבר, מדובר על מוצרים של חברות מוכרות עם אחריות (יש חשבונית והכל). כמובן שיהיו ביטוחים ופתרונות נוספים בהמשך לאחר שתהיה גדילה. על הרוכש להיות אחראי על המוצר כמו שהיה קונה לעצמו. הוא מבטיח שירות כדי לקבל שירות.

לגבי הכיוון הפלילי, הפרופילים והרישום ייעשה באמצעות פייסבוק וכמובן יהיו דירוגים והמלצות אחרות על כל אחד.
כל אחד יעלה מראש מה הוא מחפש להזמין לקנות. קל גם לנטר את תוכן ההודעות.
דברים פליליים ניתן לעשות דרך כל פלטפורמה, כולל פייסבוק. הם לא צריכים את הפלטפורמה הזו בשביל זה, יש מספיק מקומות אחרים שהם יכולים לעשות זאת בלי חשיפה.

נכון שיש מספר בעיות וזה לא מושלם, זו רק ההתחלה, אבל נראה שיש פה משהו שיכול להיות מעניין ויכול להוות אלטרנטיבה טובה לכל שאר אמצעי השילוח בעלויות הגבוהות, זמני משלוח, איבודי משלוחים וכו'.

אני מאמין לכשנגדל ונתרחב ויהיה ביקוש יהיה מענה לכל הבעיות (ויש בעיות). לכל דבר יהיה פתרון בסופו של דבר. כרגע אנחנו בשלב מאוד ראשוני ורוצים לראות אם יש מספיק אנשים שזה יכול לעזור להם והם יהיו מעוניינים להשתמש בשירות מעין זה.

נשמח לשמוע עוד רעיונות ופידבקים. נשמח גם אם תשלחו לכמה שיותר אנשים כדי שנוכל להתקדם.

תודה

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כל הכבוד על היוזמה אבל זה לא נראה לי משתלם עבור זה שנוסע..
כמה מקום במזוודה כבר יש לנוסע בשביל להוסיף עוד מטען?
וכל הטירחה מצד הנוסע בשביל טרמפ?? נראה לך שמישהו שעכשיו הוציא אלפי שקלים על טיסה ומלון יסע עם זרים לשדה בשביל לחסוך כסף על מונית?

אולי אני טועה אבל אני מאד סקפטי שזה יצליח אבל שיהיה בהצלחה

tvholic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 74 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

רעיון טוב!

הייתי משנה דבר אחד - במקום שאותו תייר\תושב חו"ל יילך ויקנה את המוצר צריך להזמין את המוצר אליו ונגמר הסיפור.
לא הייתי מתחיל לעשות קניות למישהו וסוחב את זה מחו"ל בשביל ~50 דולר שיכולה לעלות נסיעה מהשדה...
אם זה רק לסחוב ושולחים אליי כבר הרבה יותר פשוט
של כל דבר עם 4 גלגלים!

DeNiro (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

@tvholic@ oris74

תודה על התגובות.

אנחנו מעריכים שכל הקניות יהיו אונליין - אמזון וגוגל אקספרס לדוגמא מאפשרים משלוחים מהירים להרבה יעדים בארה"ב, גם בשיתוף הרשתות הגדולות. זה שירות שרק הולך וגדל ויגדל יותר בזמן הקרוב. גם רוב האנשים מטיילים במקומות עם מרכזי קניות גדולים ויכולים לרכוש את המוצר פיזית אם הם בכל מקרה עושים קניות או באזור, זה שיקול שלהם (הם יודעים זאת כבר מראש).
ברוב המקרים לא מדובר פה על מוצרים גדולים (החלטה שלהם) שצריך לסחוב או תופס מקום בתיק. ניתן גם לסחוב בשקית איתך יחד עם שאר הדברים (אתה בכל מקרה מצהיר במכס אם יש צורך).

אני באמת לא יודע כמה היו מסכימים לשירות בשביל טרמפ, חשבנו גם על אופציה של חדר ללילה (לתיירים) או תשלום מסוים אבל אז זה כבר לא משתלם. בכל מקרה קיבלנו כבר מספר תגובות שדווקא כן היו מעוניינים ואחד אפילו ציין שהוא ללא רשיון והוא אינו נוהג בכלל וזה יכול להיות פתרון מעניין עבורו - משהו שלא חשבנו על זה בכלל.

תודה רבה על הפידבק. נשמח לשמוע עוד הצעות.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

ומה תענה בשדה התעופה כשתישאל אם מישהו נתן לך משהו להעביר ?

DeNiro (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לא הבנת

נושא שלא נקרא #8 

@ra

אף אחד לא מעביר לאף אחד שום דבר. הנוסע רוכש את המוצר בעצמו כמו שהיה רוכש כל דבר אחר לעצמו.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

שום דבר. למיטב הבנתי, זה שנוסע קונה את הפריט מאמאזון, בסט ביי וכו. אף אחד לא נתן לו שום דבר.
בעיה אחרת שאני רואה המיסים נרשמים על שם הנוסע ולא על שם המקבל הסופי של המוצר. כלומר אם צריך לייצא לתיקון וכו', עלולה להיות בעיה.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אם אתה מזמין בעצמך עבור תושב במדינה אחרת
ולא הוא מבצע את ההזמנה בעצמו זה כן נכלל
במסגרת הסיכון הבטחוני
אם הוא רוכש בעצמו - אין בעייה
אבל אז פרט לדירוג יהיה צורך אולי להבטיח
תשלום ע"י המקבל שלא יתחרט וישאיר את הקונה עם
מוצר שאולי אפילו שילם עליו מס והוא בארץ זרה

sam22
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 938 פעמים
קיבל תודות: 819 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

ומה מבטיח שאם מישהו נתפס במכס הקונה ישלם לו את הקנס
העם דורש..... כל מיני דברים

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

ברור שהוא צריך לרכוש בעצמו. לעולם לא הייתי מסכים להעביר משהו שלא אני קניתי ממישהו שאני לא מכיר.
לגבי התשלום צריך להיות סוג של מנגנון Escrow.

DeNiro (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

חבר'ה, כפי שכתבתי למעלה:

- אף אחד לא מבריח שום דבר בשביל אף אחד. הבנאדם עובר במכס ומצהיר, אם יש צורך בתשלום מס, הוא יוסיף וישלם.
המזמין יודע מראש שעליו לשלם מס ואת גובה המס (הערכה).
המון אנשים מזמינים דרך buy2usa ודומיו שגם דרכם משלמים מיסים + דמי משלוח גבוהים.

- כפי שציינתי, ברגע ששני הצדדים הסכימו, המזמין מפקיד את סכום עלות המוצר לאתר (escrow), שישוחרר לנוסע ברגע המפגש/מתן המוצר (בתוספת המיסים, אם יש).

תודה על התגובות, אשמח לשמוע עוד עיצות ורעיונות לשיפורים.

giladl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

שפו על היוזמה והרצון להצליח במשהו חדש, אבל נראה לי שזה יהיה יותר מידי התעסקות וידרוש מידה רבה של אמון באדם זר, מצרך נדיר במחוזותינו...
וכל זאת עבור טרמפ או משלוח של כמה עשרות שקלים.

עדיף כבר לתת לחברות שמתמחות בזה לעשות את העבודה.

wallalon
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

רותם?

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”