שרשור תגובות: אירוע Apple watch - spring forward מרץ 2015

Wearables, שעונים חכמים, צמיגי ניטור, משקפים חכמות, Google Glass וכו'
ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

nati-va,
המדד להתקדמות בהיפרטרופיה נעשה על ידי התקדמות במשקל על המוט.
שיפור השגים באירובי נעשה על ידי שיפור זמנים.

אני אבל זורם איתך, הסתכלת בסוף האימון על הגרף ואז כיצד זה כיוון אותך לכיוון אימון טוב יותר?

שח_מט
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 601 פעמים
קיבל תודות: 114 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

מעולם לא מדדתי דופק באימון, אצלי זה כרגע סקרנות
הייתי שמח לשעון שעושה לוג באנדומנדו, משדר לי מוסיקה בבלוטות' וללא סחיבת הנייד ברכיבה/הליכה
כרגע השעון של אפל לא שם ממה שאני מבין אבל נחכה שיצא לשוק
השימוש שלי כרגע הוא בעיקר בניתוח הרכיבה של אנדומונדו מבחינת מקטעי הרכיבה
אני מאוד אוהב את הלוג של האייפון לגבי הליכה, הייתי שמח ליותר נתונים וניתוחים
כשיוכיחו לי ששעון של אפל או מישהו אחר יגרום לי להסתכל פחות בנייד ושימוש יותר טוב עם אוזניות או דיבורית במשרד, ברכב ובאימון - אשמח לנסות ולשלם

dondi
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

ziv_r כתב:מעט פשטני, אבל אמיתי.

אחד הדברים האחרונים שצריכים לעניין אותנו במהלך אימון גופני זה הדופק. כל האפליקציות לניטור דופק טובות רק עבור יצירת גרפים לרשתות חברתיות - וגם זה מיותר כי אף אחד לא באמת מתעניין בגרף שלכם. המכשיר החשמלי היחידי שצריך זה שעון על מנת למדוד השגים בפעילויות כמו ריצה, שחיה או אופנים. אם תתעקשו לעוד מוצר אלקטרוני, אז נגן מוזיקה ייעודי.

אגב, אין לי התנגדות לשעון כמו זה של אפל או אחר והייתי שמח להיות בעל שעון כזה, אבל התרומה של שעון כזה בפעילות פיזית לא קיימת.
...
·
ממש לא נכון, בתור אחד שעושה ספינינג ומעלה דופק בשניות שעון דופק הוא קריטי לי כדי לדעת מתי צריך להירגע קצת ( יכול להגיע ל 98% דופק בלי בעיה)
כמו כן בשיעורים כאלה יש לשמור על אחוז דופק מסויים בחלקים שונים של השיעור ואין דרך לדעת מה הוא בלי שעון דופק.

roeeb
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

ניתן גם להעריך כמה קלוריות שרפת על פי הדופק, או במילים אחרות - כמה הגוף התאמץ (משך האימון, כמות הזעה וכו' לא מעידים על איכות האימון). גם אם זה לא הכי מדויק אפשר להשתמש בזה לשם השוואה ולוודא שהאימון יעיל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #50 

dondi,
אין מונח כזה דופק מקסימלי, מותר לעבוד באיזה דופק שרוצים.
אם רוצים להשתפר בספורט, יש מדדים מקובלים של משקל או זמן. באופנים, זה זמן.

ספינינג נועד לאנשים שאין להם משמעת עצמית וצריכים שיצעקו עליהם בשביל לסובב דוושות. עם קצת משמעת עצמית, עדיף אופנים ממוכנות עם מדדים של RPM ועומס, ככה ניתן לעקוב בצורה מדוייקת אחר השיפור ועצימות האימון.

roeeb,
לא רק שהחישוב לא מדוייק כפי שרשמת, הוא לא תורם לשום דבר. תגיד לי מה זה משנה אם שרפת באימון 400, 500 או 700 קלוריות?

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

@dondi

חלק גדול מהערך שיש לנו, אני חושב, הוא הדעה שלנו. בשביל דיווח יבש אפשר פשוט לראות את הוידאו עצמו - לא צריך אותנו בשביל זה.

לגבי הדופק, זיו טכנית צודק.

@ziv_r

מעשית מה שאתה מתאר אולי נכון למי שמבין. אני למשל לא מבין כלום ואין לי מושג, כשאני עושה התעמלות (נדיר אבל קורה) אם אני משתפר ביחס לפעמים קודמות ואין לי שום זיכרון או הבנה לאיזה דופק אני אמור להגיע. אני צריך שהשעון יגיד לי שאני צריך להמשיך עוד טיפה או שאני לא מתאמץ מספיק. אני דווקא חושב שלמי שלא מבין, זה דווקא יכול להועיל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #52 

מי שלא מבין, שיקרא קצת וילמד. להוציא מאות דולרים על אמצעי למדידת דופק אומנם קל יותר לחובב ההדיוט, אבל לא יעזור לשפר את הכושר בשום אופן.
המדד לשיפור נעשה על ידי מדידת זמנים בפעילות כמו אופנים, ריצה ושחייה ומשקל על המוט בענפי כח.

דוגמה פשוטה, אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה ברורה כי המטרה בכושר גופני הינו שיפור הכושר, אז אם למשל אתם רצים 10Km ב- 40 דקות, אז אימון מוצלח יהיה אימון בו שיפרתם את הזמן מ- 40 דקות ל- 39.8 דקות למשל, כאשר כל אימון עתידי ישתדל לעמוד על פרק הזמן האחרון או שיפורו. הדופק במהלך האימון לא רלוונטי מכיוון שאם תשתפרו בזמנים, תייעלו את שריר הלב והדופק יהיה סדיר יותר כחלק נילווה משיפור הכושר. הדופק מאוד רגיש עד כדי עשרות אחוזים במדידתו לפי כמות שעות השינה, התזונה, כמות הנוזלים, לחץ נפשי ועייפות כללית, לפיכך אף פעם אין מה לעשות תכלס עם מדד הדופק.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

טוב אז התפנתי קצת לקרוא ובעיקר לראות במה מדובר ואני חייב לציין שלמרות שאני ממש לא מתחבר לכל הקונספט הזה של שעונים חכמים אני כנראה כן ארכוש את השעון הזה פשוט כי הוא נראה מדהים בתור שעון וכל מה שיש לו מעבר מבחינתי זה בונוס.

dondi
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #54 

ziv_r כתב:מי שלא מבין, שיקרא קצת וילמד. להוציא מאות דולרים על אמצעי למדידת דופק אומנם קל יותר לחובב ההדיוט, אבל לא יעזור לשפר את הכושר בשום אופן.
המדד לשיפור נעשה על ידי מדידת זמנים בפעילות כמו אופנים, ריצה ושחייה ומשקל על המוט בענפי כח.

דוגמה פשוטה, אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה ברורה כי המטרה בכושר גופני הינו שיפור הכושר, אז אם למשל אתם רצים 10Km ב- 40 דקות, אז אימון מוצלח יהיה אימון בו שיפרתם את הזמן מ- 40 דקות ל- 39.8 דקות למשל, כאשר כל אימון עתידי ישתדל לעמוד על פרק הזמן האחרון או שיפורו. הדופק במהלך האימון לא רלוונטי מכיוון שאם תשתפרו בזמנים, תייעלו את שריר הלב והדופק יהיה סדיר יותר כחלק נילווה משיפור הכושר. הדופק מאוד רגיש עד כדי עשרות אחוזים במדידתו לפי כמות שעות השינה, התזונה, כמות הנוזלים, לחץ נפשי ועייפות כללית, לפיכך אף פעם אין מה לעשות תכלס עם מדד הדופק.
...
אני עדיין לא מסכים. בפעילות ספורטיבית אתה מציב לעצמך יעדים, האם אתה רוצה לשרוף קלוריות או לשפר את הכושר ( פעילות אירובית לעומת פעילות אנאירובית) המדד לשתי האפיות האלה הוא אחוז הדופק שלך מהדופק המקסימלי. פעילות אירובית דורשת דופק נמוך יותר מאשר פעילות אנאירובית ואת זה לא ניתן לדעת ללא שעון דופק. תמיד אפשר לטעון שזה לא משנה וכל עוד עושים כושר אז יורדים במשקל ( או שורפים קלוריות) אבל זה לא ממוקד מטרה באותו אופן שבו אתה ממצא את הפוטנציאל על ידי מדידת דופק.
ולטענתך בקשר לאנשים שהולכים לשיעורי ספינינג והחלופות, אני מסכים חלקית. אני צריך ״שוטר״ במהלך הפעילות, ויחד עם זאת האוירה, המוסיקה והפעילות הקבוצתית מהנים לטעמי יותר מאשר אימון ״סולו״
·

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #55 

אין דבר כזה דופק מקסימלי או דופק מטרה.

dondi
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #56 

ziv_r כתב:אין דבר כזה דופק מקסימלי או דופק מטרה.
...
·אוקיי

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #57 

פארודיה על ה- MacBook החדש.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #58 

למישהו יש מושג אילו מיסים יחולו על הזמנה מחו"ל? כלומר האם זה מיסוי על שעון או על מחשב?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #59 

nati-va כתב:
...
...
בתור אחד שמשתמש באקוסיסטם של אפל כבר כמה שנים, זה חוויית שימוש של ממש, כל המכשירים מדברים זה עם זה, הכל פשוט עובד. בלי להגדיר, בלי לשבור את הראש על כל בעיה שצצה, בלי וירוסים.. אנשים לא מבינים מה הם מפסידים רק כי המחשב יקר יותר מהממוצע. זה ממש כמו לעבור ממזדה מזדקנת לפורשה חדשה.
...
אני מסכים ב 100% - הפרק הזה רק גרם לי להבין טוב יותר איך זה לעבוד בתוך אקוסיסטם מתואם להפליא - פשוט לקנא!
·

shimi810
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

זיו, בגללך אני צופה עכשיו במרתון פארודיות על מוצרי אפל! מטורף... :lol:

שלח תגובה

חזור אל “טכנולוגיה לבישה”