קניית מקרן סיני לבית-מחפש משהו לשימוש ביתי נטו,לא צריך איכות מטורפת

מקרנים קידמיים - Front Projector.
aviel-bs (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

קניית מקרן סיני לבית-מחפש משהו לשימוש ביתי נטו,לא צריך איכות מטורפת

נושא שלא נקרא #1 

היי,

לפני חודשיים-שלושה חבר שלי קנה מקרן סיני מאיביי בעלות של 300 ש"ח בערך (מיני מקרן יש לציין).
אתמול לקחתי אותו לבדיקה אצלי בבית-חייב לציין שרואים לא רע בכלל וההורים נורא התלהבו ורוצים לקנות גם אחד לבית (מבחינתם האיכות בסדר גמור בשביל הצרכים שלנו - סרט פה ושם. ואציין שגם אין טלוויזיה אז זה סוג של מחליף).
בכל מקרה, המקרן הוא של חברה בשם UNIC מדגם UC30.

זה המקרן:
http://www.ebay.com/itm/UNIC-UC30-30W-P ... 3f48d17cbc

עכשיו,ההורים אמרו שאם יש משהו יותר יקר בטווח של עד 500 ש"ח הם מוכנים להוסיף אם אכן יש הבדלי איכות.
ראיתי את המקרן הזה: http://www.ebay.com/itm/Original-New-Un ... 3f495eeb81

שנראה על פניו יותר ואם פירשתי נכון את הנתונים הפיזיים שלו- אז הוא גם יותר טוב.
אני אשמח לקבל המלצות (וכן,ברור לי שההמלצה הראשונה תהיה להתרחק) אבל זה התקציב ובינתיים יצא לי להיות כמה שעות עם המקרן של החבר וחייב לציין שאני מתרשם לטובה (שוב,בשביל הסטנדרט שלנו זה טוב).

אשמח לדעת האם יש אכן טעם להשקיע עוד 150 ש"ח במקרן השני או שעדיף לקנות את הראשון וזהו?

תודה רבה!

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

חבל על הכסף.
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

aviel-bs (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

mp3lll כתב:חבל על הכסף.
...
·תודה,אבל לא תודה.
http://www.hometheater.co.il/vt230381.html
דווקא בגלל תגובה כמו התגובה שם ביקשתי מראש: "כן,אני יודע שהרוב פה חושבים שחבל על הכסף" אבל בשביל השימושים שלנו זה טוב-אז למה לא?
תחשבו רגע בראש של חייל,שלא מקבל יותר מדי לחודש,ורוצה לפעמים לראות בערב מדי פעם סרט עם החבר'ה שלו בחדר בבסיס כשמתאפשר.
בשביל מצב כזה-המקרן מצויין,ושוב אני אומר-ראיתי את האיכות בעין,היא בסדר גמור בשבילי,השאלה היא האם המקרן בלינק השני באמת מצדיק תוספת כסף או לא.
זה מה שרציתי לדעת :)

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 283 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

aviel-bs כתב:
...
...
תחשבו רגע בראש של חייל,שלא מקבל יותר מדי לחודש...
...
דווקא בגלל זה, שאין לך כסף מיותר, התגובה של mp3lll עוד יותר מוצדקת.
ראית בכלל מה הרזולוציה של המקרנים, 800x480 / 640x480. כמו של מצלמת אבטחה מהזן הכי פשוט :lol:
כשאין מספיק תקציב, עדיף לפעמים לדחות סיפוקים עד שיהיה מספיק מאשר לרכוש מוצר נחות שאח"כ תצטער שרכשת.
זה שהאיכות בעין נראית לך כרגע מספקת, זה לא השיקול היחידי. תאר לך שחודש-חודשיים אחרי הרכישה המכשיר מפסיק לעבוד /הנורה נשרפת וכו' - לך תחפש אז את ה"אבא" שלו. זה יכול לקרות גם בציוד יקר ואיכותי יותר, אבל במוצרים פשוטים במיוחד יש נטייה גדולה יותר לתקלות, או לחוסר שביעות רצון מהאיכות.

חכם סיני אמר פעם: "זול בסופו של דבר יוצא תמיד יותר יקר". :wink:

aviel-bs (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

Lee כתב:
...
...
דווקא בגלל זה, שאין לך כסף מיותר, התגובה של mp3lll עוד יותר מוצדקת.
ראית בכלל מה הרזולוציה של המקרנים, 800x480 / 640x480. כמו של מצלמת אבטחה מהזן הכי פשוט :lol:
כשאין מספיק תקציב, עדיף לפעמים לדחות סיפוקים עד שיהיה מספיק מאשר לרכוש מוצר נחות שאח"כ תצטער שרכשת.
זה שהאיכות בעין נראית לך כרגע מספקת, זה לא השיקול היחידי. תאר לך שחודש-חודשיים אחרי הרכישה המכשיר מפסיק לעבוד /הנורה נשרפת וכו' - לך תחפש אז את ה"אבא" שלו. זה יכול לקרות גם בציוד יקר ואיכותי יותר, אבל במוצרים פשוטים במיוחד יש נטייה גדולה יותר לתקלות, או לחוסר שביעות רצון מהאיכות.

חכם סיני אמר פעם: "זול בסופו של דבר יוצא תמיד יותר יקר". :wink:
...
אוקיי,פה לפחות יש נימוקים למה לא לקנות :)
בגדול-אני לא מתכנן שהמוצר יעבוד יותר משנה האמת,ובינתיים כמו שנראה-הוא עובד טפו טפו כבר שלושה-ארבעה חודשים בלי בעיה,ושוב-אולי בגלל זה כדאי "להשקיע" ולקחת את המקרן היותר יקר?
האמת שעכשיו ניסינו לראות סרט,אני,אבא ואחי,והיה ממש נחמד,רואים לא רע בכלל (בהתחשבה בעובדה שמדובר בגרסת 1080P והשתמשתי בכבל VGA..) בכל מקרה,אם אני כבר מבזבז,בסדר? אז מה עדיף? את הראשון או השני? שוב-במידה ואני כבר מבזבז...מזכיר לכם שוב שזה לא הולך לאודיטוריום-סה"כ להנאת חיילים..(בעיקר)
·

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מנסים לשכנע אותך לא לשרוף את הכסף שלך ואתה בכל זאת מתעקש. לא חבל? אלו מכשירים סיניים זולים עם איכות נמוכה מאוד שרוב הסיכויים שלא יחזיקו מעמד אפילו שנה. כמו ש LEE כתב כבר, עדיף לך לנסות לחסוך עוד קצת ולקנות משהו קצת יותר איכותי. מבטיח לך שיראו יותר טוב ממה שאתה רואה עכשיו.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

נושא שלא נקרא #7 

אם אתה מאוד מרוצה ממש שחבר שלך רכש, ולא איכפת לך לזרוק כסף.
מה הבעיה להסתכל מה הדגם שהוא רכש ופשוט להזמין? למה אתה צריך אותנו?

aviel-bs (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

toxin כתב:מנסים לשכנע אותך לא לשרוף את הכסף שלך ואתה בכל זאת מתעקש. לא חבל? אלו מכשירים סיניים זולים עם איכות נמוכה מאוד שרוב הסיכויים שלא יחזיקו מעמד אפילו שנה. כמו ש LEE כתב כבר, עדיף לך לנסות לחסוך עוד קצת ולקנות משהו קצת יותר איכותי. מבטיח לך שיראו יותר טוב ממה שאתה רואה עכשיו.
...
אני אגיד לך מה,לך כאדם שמסתכל מהצד-אתה כנראה יותר מקצועי ולכן אתה מגדיר את זה כלזרוק כסף-אני לא רואה איפה פה הלזרוק כסף כי שורה תחתונה-לדעתי יש פה תמורה מצויינת למחיר עלוב של 300 ש"ח.
לגבי למה אני צריך אתכם?

א.כי אם כבר העלת את האופציה של חיסכון ולקנות משהו קצת יותר איכותי-כמה זה לחסוך וכמה זה קצת יותר איכותי? בוא נגיד שב1000 ש"ח-יש סיכוי למצוא משהו?
דבר נוסף,mp3lll אני צריך אתכם כדי לדעת-אם נצא מתוך נקודת הנחה שבשני הלינקים שהבאתי המוצרים הם ***-באיזה מהם מדובר בזבל יותר "איכותי"? בקישור של ה300 (הראשון) או בקשיור של ה450 ש"ח (השני?)

שוב תודה חברים :)
מעריך כל עזרה-במיוחד אם המטרה שלה היא לחסוך לי כסף (כי זה גם חשוב! :) )

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אין "יותר איכותי". שניהם ***. זה לא שתשקיע עוד 200 שקל ותקבל מוצר ברמה יותר גבוהה.
מקרנים טובים זה עסק יקר. אני מבין את ההתלהבות של לראות על מסך גדול, אבל אפילו אם תראה איך רואים על מקרן כניסה (720P) תבין באמת את ההבדלים. אם לא אכפת לך לזרוק את הכסף , אז בכיף, זו החלטה שלך, אבל קשה לי לראות מישהו כאן מחברי הפורום שימליץ לך לקנות את הצעצועים האלו.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

נושא שלא נקרא #10 

אביאל, עניתי לך אתה מרוצה משל חבר שלך, תראה את הדגם ותזמין.

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 283 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

לפותח השרשור:

אל תשכח שכנראה תצטרך להוסיף גם למחיר הנקוב עלויות משלוח, מכס ומע"מ, כך שהמחיר בלינקים אינו המחיר הסופי.
"צעצועים", כפי שרשם toxin, הם אכן ההגדרה המדוייקת.

האמת שעכשיו ניסינו לראות סרט,אני,אבא ואחי,והיה ממש נחמד,רואים לא רע בכלל (בהתחשבה בעובדה שמדובר בגרסת 1080P והשתמשתי בכבל VGA..)

אולי הסרט בגרסת 1080p, אבל המקרנים האלה רחוקים מלהוציא 1080p, כך שרזולוציית הסרט כלל לא באה לידי ביטוי.
עצתי לך- תמצא זמן פנוי ולך תצפה במקרן "נורמלי" עם אותו תוכן, כדי שתהיה לך אינדיקציה לגבי פערי האיכות.
ואל תיבהל מהנחרצות בתשובות של כולם, בסה"כ מנסים למנוע ממך עוגמת נפש וזריקת כסף לפח.

ronen61
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 107 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

נראה לי אני היחידי שהולך פה נגד הרוח אבל..

לי בבית יש ציוד ק"ב יקר יחסית, מה הכוונה יקר יחסית את המקרן שלי של פנסוניק שילמתי עליו 12 אלף ש"ח דרך ייבוא לפני כמה שנים (פנסוניק 4000), ויוצא לי לראות איתו סרט לצערי רק פעם בחודש-חודשיים. שאר הזמן אני מסך של LG 55 אינץ.
גם הרמקולים והרסברים עלו לי לא מעט, (הגיע הזמן לקצת שדרגת אבל אני לא לחוץ).

אני עובד במשרד הביטחון, ולפני כשנתיים יצאתי לקורס של חודשיים. הקורס בתנאי פנימייה, שמשמעותה חוזרים בסופי שבוע ולפעמים גם פעם בשבוע.
מאחר שלא היו לנו אמצעי בידור נורמלים, ו30 ח'ברה יושבים מול מסך של לאפטופ זה לא פונקציונלי.
אז קניתי גם מקרן כזה, נכון מדובר במוצר שהוא *** ואין להשוות לאיכות שיש בבית או שניתן להוסיף קצת ולקנות ביד 2 משהו יותר נורמלי.
אבל....כשהשיקול העיקרי הוא תקציב, אין הרבה בררות וקונים מה שיש.

מסכים איתכם שמדובר במוצר שהוא פשוט ***, אבל המחיר היה נמוך, עשה את העבודה...ראו סרט, אומנם לא באיכות שאנחנו רגילים אבל כשיש 30 ח'ברה והאפשרות האחרת היא לאפטופ, זה בררה לא כל כך רעה.

אל תשאל אותי איזה דגם קניתי, כי זה היה מזמן (לא זוכר אם הזמנתי מאלי אקספרס או מEBAY) , וגם את האמת אין לי מושג איפה הוא היום.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

aviel-bs (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

...
קודם כל-תודה!
המקרן שם זה בדיוק אותו הדגם שיושב אצלי בקופסה בסלון-UC30.
רונן-סופסוף מישהו שמבין אותי חח אני לא רוצה ציוד לחדר קולנוע עכשיו-לזה בעזרת ה' נחסוך כסף ואולי נשקיע איזה חודש משכורת קבע בשביל מקרן ;)
בינתיים אני סה"כ שואל אם עדיף להזמין את הדגם הראשון שראיתי או שעדיף להוסיף עוד 120 שקל ולקנות את הדגם השני (UC-40 לפי מה שהבנתי).
אני באמת לא מבין בפרמטרים ולכן אני שואל,האם כדאי לעשות את התוספת או להזמין את הקטנצ'יק מהלינק הראשון?
שכמו שאתם רואים מהתגובה שלך (רונן) ומהקישור שהביאו פה-נותן עבודה שהיא לא מצויינת אבל גם לא רעה לטעמי..

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

נושא שלא נקרא #15 

...
·

השתקת את כולנו, לא רע בכלל!
במיוחד להעסיק ילדים, וכו.
טוב אז אני חוזר בי, מי שמחפש סתם משהו העיקר שתהיה תמונה, כנראה שזה באמת פיתרון לא רע...

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”