מעבר לאקספון - תיעוד וחוויות

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #106 

ראיתי כבר הבדלים בביצועים בהתאם לטווח הכתובות אצל הספק. אולי טווחים שונים מנותבים אחרת, או יושבים על חומרה אחרת. ניסיתי כמה התחברויות מחדש, אבל בכולן קיבלתי 5.*. אולי יש גם הבדלים בין הטווחים השונים מתחת ל-5 (כולם מתחילים ב-5.102).

הנה בדיקה מהוטנט, מ-IP שמתחיל ב-149. "Source" גם לא סוחב:
תמונה

אבל "High" כן:
תמונה

בחזרה ל-018, High לא סחב בהתחלה. אבל נסיון שני אחרי כמה דקות, בלי שינוי IP, כן היה בסדר:
תמונה

אולי זה גם תלוי באתר?

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #107 

@jtk
·
חשבתי לעצמי. נגיד אני ISP ואני רוצה לעשות traffic shaping לשירותי streaming נאמר. מה אני עושה? הרי זה נורא יקר ולא מעשי לעקוב אחרי כתובת ה- IP של השירותים האלה. כולם משתמשים ב- CDN ואני לא אצא מזה בחיים.
מה לעשות? לנתר את בקשות ה- DNS וכך לדעת איזה connections צריך לעשות לה- traffic shaping.

מה עשיתי. מאחר ואני משתמש ממילא ב- OpenDNS ויש להם שירות DNS מוצפן, dnscrypt, (הם היו הראשונים, אני חושב שהיום יש עוד כאלה) איפשרתי את השירות הזה בנתב (Tomato, Shibby's mod) והפלא ופלא - נעלמו הבעיות.
אני חוזר ל- DNS הלא מוצפן - חוזרות הבעיות.
אני מפעיל את ההצפנה - הבעיות נעלמות.

אני צופה עכשיו חלק ב- Lirik (הבחור די משעשע) וה- stream מגיע מדי פעם גם ל- 4Mb/sec ואין בעיות בכלל. ה- buffer יציב על 10-12sec.

אני לא שכנעתי את עצמי עד הסוף שזה מה שבאמת קורה, אבל לפחות כרגע עושה רושם שהבעיות נעלמו. אני אעדכן אם משהוא ישתנה.

תמונה:
[imgbig]http://i.imgur.com/rbUUdTg.jpg[/imgbig]
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #108 

יכול גם להיות שזה לא קשור ישירות ל-DNS, ומה שקורה אצלך זה שבמקרה אתה מקבל כתובות מטרה טובות יותר משרת ה-DNS האחר. shaping אפקטיבי יצטרך לעבוד גם בלי מידע קיים מראש על כתובות IP או אתרים, אלא רק לפי זיהוי הנתונים המועברים או לפי הסתכלות על אופי התקשורת. לא שזה פוסל התייחסות מיוחדת לכתובות ידועות, או שילוב של שרתי DNS עם תעדופים שלא לטובת המשתמש.

בדקת שרתי DNS שונים בלי הצפנה? 018, OpenDNS, Google... מה כתובות ה-IP של מקור הסטרים בכל אחד מהמקרים? גם יותר טוב להשוות עם סטרים מסוים כדי להפחית משתנים.

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #109 

@jtk
·
עם או בלי הצפנה, אני עובד מול אותם שרתים של OpenDNS.
אם אני צודק לא יעזור להחליף שרת DNS. צריך להשתמש בשירות מוצפן. ככה 018 לא רואים תקשורת DNS בכלל (ותקשורת ל- port 53 בפרט).

בוודאי עדיף לבדוק בתנאים קבועים עד כמה שניתן כדי לבטל השפעות עד כמה שניתן. החברה ששידרו את ה- stream הקודם סיימו ועושים עכשיו hosting למישהוא אחר אז עברתי ל- streamer קצת יותר "כבד". לשמחתי Twitch זה השימוש היחיד שלי באינטרנט בו נתקלתי בבעיות. בשירותים אחרים שהם יחסית כבדים ראיתי שאני מקבל את כל ה- 15Mbit/sec שאני משלם בשבילו. ומאחר וזה נמשך כבר כמה ימים טובים בצורה עקבית שאלתי פה.

rom10 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #110 

העדכון: התקשרתי לאקספון בשביל לנייד קו נוסף, ולכן הראשון ששאלתי אותו מה קורה עם השדרוג שלי ל 100 מגה היה הנציג משירות לקוחות (לא טכני).
הוא הסביר שמופיע לו שאני מחובר ל 100 מגה כבר מלפני שבוע, אבל הוא לא יודע מה הבעיה ולכן העביר אותי לטכני.
בטכני הבחור שם אותי על Hold למשך כמה דקות (משער שדיבר עם בזק או משהו), ואז הסביר לי שבזק לא עשו את המוטל עליהם ולכן צריך לפתוח את הקריאה מחדש. ביקשתי ממנו שינסה לזרז עד כמה שניתן את העניין.

בגדול מאכזב, אבל גם צפוי. אני נוטה להאמין לבחור מהטכני שבזק מחפפים פה. אני בשבילם כרגע לקוח סוג ב' וזה הסבר הגיוני לתופעה.
כמובן שאני מאד לא מסכים איתה, אבל זה כבר סיפור אחר.

בימים הקרובים אני אעקוב אחרי מצב הקו, ואם זה לא משתדרג אני פשוט אנדנד שוב עד שזה יקרה.
אגב, מבחינת זמני המתנה היה בסדר גמור. לא מדדתי עם סטופר, אבל נראה שלא לקח יותר מ 3 דקות לקבל נציג. כמובן שזה לא בהכרח מייצג כי התקשרתי בצהריים שזו כנראה שעה פחות עמוסה.

כרגיל, אעדכן בהמשך...

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #111 

rom10 כתב:העדכון: התקשרתי לאקספון בשביל לנייד קו נוסף, ולכן הראשון ששאלתי אותו מה קורה עם השדרוג שלי ל 100 מגה היה הנציג משירות לקוחות (לא טכני).
הוא הסביר שמופיע לו שאני מחובר ל 100 מגה כבר מלפני שבוע, אבל הוא לא יודע מה הבעיה ולכן העביר אותי לטכני.
בטכני הבחור שם אותי על Hold למשך כמה דקות (משער שדיבר עם בזק או משהו), ואז הסביר לי שבזק לא עשו את המוטל עליהם ולכן צריך לפתוח את הקריאה מחדש. ביקשתי ממנו שינסה לזרז עד כמה שניתן את העניין.

בגדול מאכזב, אבל גם צפוי. אני נוטה להאמין לבחור מהטכני שבזק מחפפים פה. אני בשבילם כרגע לקוח סוג ב' וזה הסבר הגיוני לתופעה.
כמובן שאני מאד לא מסכים איתה, אבל זה כבר סיפור אחר.

בימים הקרובים אני אעקוב אחרי מצב הקו, ואם זה לא משתדרג אני פשוט אנדנד שוב עד שזה יקרה.
אגב, מבחינת זמני המתנה היה בסדר גמור. לא מדדתי עם סטופר, אבל נראה שלא לקח יותר מ 3 דקות לקבל נציג. כמובן שזה לא בהכרח מייצג כי התקשרתי בצהריים שזו כנראה שעה פחות עמוסה.

כרגיל, אעדכן בהמשך...
...
·

יש כתבה בגלובוס אקווה שיהיה שיפור אמיתי ולא סתם כותרת רייקה
http://m.globes.co.il/news/m/article.as ... 1001046470

m1ke
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #112 

שלגון כתב:@jtk
·
חשבתי לעצמי. נגיד אני ISP ואני רוצה לעשות traffic shaping לשירותי streaming נאמר. מה אני עושה? הרי זה נורא יקר ולא מעשי לעקוב אחרי כתובת ה- IP של השירותים האלה. כולם משתמשים ב- CDN ואני לא אצא מזה בחיים.
מה לעשות? לנתר את בקשות ה- DNS וכך לדעת איזה connections צריך לעשות לה- traffic shaping.
...
אפשרי אבל על פניו דרך נורא יקרה לעשות traffic shapping (מבחינת החומרה שצריך), אני חושב שיכולים להיות הסברים אחרים לתופעה שראית.

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #113 

זו דווקא דרך זולה יותר, אם הם עושים את זה. שרת ה-DNS בשליטתם, ו-lookups הם דבר שקורה בתדירות נמוכה יחסית, בניגוד לניתור תעבורה מלא. גם אם הם בודקים פניות לשרתים חיצוניים, זה עדיין פורט מוגדר, ועדיין תעבורה בתדירות נמוכה.

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #114 

עדכון קצר: לצערי המעבר ל- DNS מוצפן לא פתר את הבעיה שאני חווה עם twitch.

m1ke
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #115 

jtk כתב:זו דווקא דרך זולה יותר, אם הם עושים את זה. שרת ה-DNS בשליטתם, ו-lookups הם דבר שקורה בתדירות נמוכה יחסית, בניגוד לניתור תעבורה מלא. גם אם הם בודקים פניות לשרתים חיצוניים, זה עדיין פורט מוגדר, ועדיין תעבורה בתדירות נמוכה.
...
·
במקרה של שלגון, שרת הDNS לא בשליטתם (opendns). גם אם זה בשליטתם, אתה מדבר פה על מערכת שצריכה לעשות הצלבת מידע בין איזשהו בסיס נתונים שמחזיק רשימת דומיינים "ידועים" כדי למצוא IP, ואז סימון של כל פקטה עם src IP כזה... יש פה שמירת state מטורפת שלא אופייני לבצע בcore. בד"כ traffic shapping מבוצע באמצעים הרבה יותר פשוטים (ע"פ פרוטוקול, פורט, header).

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #116 

אני לא מדבר על מעקב אחרי כל התעבורה מ-IP מסוים, אלא שינוי תגובות משרתי DNS והפניה לכתובות IP פחות מוצלחות. ואז יותר פשוט: לעקוב אחרי פורט 53 UDP ולשנות תגובות לדומיינים שברשימה ידועה, במקום לנתר ולשנות תעבורה באופן מקיף.

dvdrw1024
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 79 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

מהירות הורדה נמוכה מאתרים בחו"ל

נושא שלא נקרא #117 

התחברתי ל 018 בחבילת 100 מגה ממש בתחילת הרפורמה.

עד לפני כשבוע וחצי מהירות ההורדות מאתרים בארץ ובחו"ל הגיעו ברוב המיקרים למהירות המקסימלית שהמודם מסונכרן אליו - משהו כמו 62Mbps.

החל מלפני שבוע המהירות המקסימלית שאני מקבל בהורדות מחו"ל היא מקסימום 20Mbps כשבד"כ היא יותר לכיוון ה 15Mbps.
הורדות מאתרים בארץ עובדות ללא בעיה בד"כ במהירות המקסימלית.
בדקתי את זה עם די הרבה אתריים בחו"ל וכמה אתרים בארץ. מדובר בהורדות רגילות של http ולא טורנטים.

גם ב speedtest.net אני מקבל 62MBps לשרתים בארץ והכי הרבה שהצלחתי לחו"ל הוא 18Mbps. לפני כמה שבועות הצלחתי בקלות למצוא שרתים בחו"ל שנתנו לי קרוב ל 60Mbps.

מישהו אחר גם הרגיש את ההאטה המשמעותית בגישה לחו"ל בזמן האחרון?

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #118 

אני לא מוריד הרבה דברים גדולים מהווב, אז קשה להגיד. יש לך קישור לדוגמא?

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

החזרת מודם לבזק

נושא שלא נקרא #119 

למי שעבר לספק + תשתית,

בזק שלחו לכם מייל או הודעה בדבר ההחזרה של המודם?
הסתכלתי בחשבוניות בזק ולא כתוב לי שאני שוכר את המודם עבור 10 שקלים בחודש,
אצלכם כתוב דבר כזה?
בטוח שאני צריך לרכוש מודם בעצמי?

dvdrw1024
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 79 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #120 

jtk כתב:אני לא מוריד הרבה דברים גדולים מהווב, אז קשה להגיד. יש לך קישור לדוגמא?
...
·קובץ לדוגמא שעכשיו בקושי יורד ב 10MBs ובעבר ירד ב 50MBs בקלות. קובץ דוגמא

בהורדות אחרות אתה מצליח להגיע לקצבים גבוהים?

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”