עוד קצת מידע עלוני על ביטקוין - BITCOIN

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Multimediaman
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #61 

1. בוודאי שאני חושב שהוא צעיר- זה מה שכתבתי
2. המחיר שלו פחות משנה – מה שמשנה הוא כמה הוא יציב. ביטקוין בבסיס שלו מעצם היותו דיפלציוני שמוגבל בכמות יצירת המטבעות שלו, איננו מטבע יציב ולכן סביר להניח שהוא יתקשה בלשון המעטה להפוך להיות מטבע לגיטימי אצל סוחרים בכלכלה האמיתית (לא משקיעים) שמחפשים יציבות.
3. יש מקומות שסוחרים בו גם בארץ לצורך קניה ומכירה של מוצרים ושירותים אבל ביחס לגודלו של הביטקוין והתימרותו להיות מטבע מוביל מדובר בכמות חסרת משמעות. רוב הסחר בביטקוין מתרכז בהשקעה.
...
רוב השימוש בביטקוין שאינו סחר ואינו קישקושים של סוחרים יענו מתקדמים, הוא סחר בסמים ושאר דברים לא חוקיים, אתרי פורנו ,הלבנת כספים, העלמת מיסים וכיוצ"ב. אין לו שום צורך או יתרון עבור שום דבר אחר.
אין זה אומר שאין למטבע עתיד, אלא להיפך: חשוב מהו גודל שוק הסמים (עשרות מילארדים בשנה), חשוב על מהו היקף העלמת המיסים העולמי (בארץ בנק ישראל מעריך שמדובר בעשרות מליארדים בשנה), חשוב על גודל שוק ההימורים, וכעת חשוב מה העתיד של טכנולוגיה שמסייעת לכל הדברים מן הסוג הזה.
מכיר סרטים על חטיפות? סחיטות באיומים? מכיר את זה שתמיד המשטרה מתכננת את תפיסת הפושע ברגע מסירת המזוודה עם הכסף? כעת חשוב כמה זה נעשה פשוט יותר אם דורשים את הכופר בביטקוין.

התשתית הטכנולוגיות מאחורי הביטקוין היא אחת המהפכות הגדולות שעבר או יותר נכון יעבור העולם המוניטרי ואני חושב שהעולם יפנים את זה רק במהלך השנים הבאות. אם אתה שואל אותי לגבי הביטקוין המטבע עצמו לצרכי השקעה, מדובר עדיין במטבע צעיר בן 7 שנים בלבד שעוד לא מוכר על ידי הרשויות ולא מצליח לסחוף אחריו את הכלכלה האמיתית ולכן לא ברור כרגע מה עתידו. הדרך הטובה ביותר לדעתי לדעת אם הוא יעלה או ירד זה להטיל מטבע (אמיתי) ולהתפלל לטוב.
...
זו אחת מן המנטרות שאני שומע די הרבה. לצערי היא מכסה על אובר-הייפ בקנה מידה היסטורי לגבי הטכנולוגיה. "העולם המוניטרי" לא מבין את הטכנולוגיה, לא באמת, לא מנסה אפילו. רובם תוקפים את הנושא כ"פתרון שמחפש בעיה".
יש תקציבים כרגע בבנקים על מנת "לאמץ" טכנולוגיות בלוקצ'יין, אז זה מה שהם עושים.
כאשר אני מקשיב ל "מומחים" מבנקים לגבי פרוייקט "מדליק" ו"חדשני" שהם חושבים עליו, אין לי אלא להידהם מן הזלזול המוחלט שחשים בארגונים האלה לגבי OPM*.

* Other People's Money
"מי שנדפק פעם אחת כבר לא יכול להיגמל מזה"

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

שווי השוק של ביטקוין וכל המטבעות הסובבים אותו שווה $8,542,225,710
פעם השוותה את המסחר בסמים או פורנו הימורים לגוד השוק הזה? זה אפילו לא מגרד.
אז אם תבדוק את התנועה בביטקוין שהיא שקופה על ההבלוקציין ניתן לעקוב אתה תראה שהרוב בזירות מסחר.
אז בוא נקח את האחוז שנשאר שהולך ללא חוקי.. הלוואי וככה היה מתנהג כסף פיאט.

יצאה לך תגובה שמרימה לי פה לאחלה תגובות זה יבוא לי בחלקים :)

בימים אלה מפתחים מטבע עם טכנולוגיה בשם זירוקאש שזה יהיה ביטקוין אבל אנונימי זה פוטנציאל ללא חוקי בביטקוין בנתיים עלו על העברינים הגדולים .

+

תגובה בשיר ממליץ לקרוא את המיליםן

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #63 

כל אחד רואה את הדברים שונה אני רואה עתיד.
יש כאלה רואים הווה עבר.
welcome to the blockchain
things are about to change
open up the gates
systems get replaced

Multimediaman
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #64 

$8,542,225,710 זה פחות מסך העלמת המיסים בישראל בלבד בשנה אחת.
ומלבד זאת אני לא אדם מאמין, לכן קשה לי עם תפילות. זה מה שאני שומע בד"כ מרוב ה"מומחים": תפילות רפות שבנויות על בורות נטו.
עם זאת, הנבואה ניתנה לשוטים, ואני יודע ממקור ראשון על מאות סטארטאפים שעוסקים בנושא, ולכן הרבה כסף הולך לזרום בנהר, וזה טוב לכולם.

מה מניע עסקאות מפוקפקות,סמים, הימורים, זנות, הברחות וכלכלה שחורה? כסף מזומן. כסף שקשה מאוד לעקוב אחריו. לכל עניין אחר אין שום צורך במזומן.
זה היתרון של ביטקוין. קשה מאוד לעקוב אחריו, ולכן הוא מתאים מאוד לשמש כתחליף מזומן.
אין לכך ובהתאם לזאת אני משוכנע בנודע לעתידו של המטבע, ואלה שיבואו אחריו.
אבל לא צריך לעטוף את זה בעלק אידיאולוגיה ורפורמה חברתית. כשה"אידיאליסטים" מתחילים ללהג, אני מתחיל להשתעמם.
הביטקוין הינו מערכת:
1. לא scalable. בהגדרה וברמת התכנון של הפרוטוקול, כלומר ככל שיחלוף הזמן רק העשירים באמת: ארגונים גדולים וחזקים ברמת מדינה או קורפורטים עתירי משאבים יוכלו להריץ NODES של הרשת (זו תשובה לתפילות של הליברטיאנים ואנשי "לפזר את הכח".. ושאר הבלה בלה)
2. איטית להחריד במונחים של עולם אמיתי: כרגע הרשת יכולה לעבד 3 טראנזאקציות בשניה. בדיחה. כשאינטל שולחת קובץ משכורות לבנק שלה, היא מצפה לעבד 100K טראנזאקציות ב 10 דקות. זה אגב, רק הולך ונעשה גרוע.
3. נשלטת לחלוטין ע"י סין. כן כן. רוב רובם המכריע של הבלוקים המתווספים לבלוקצ'יין, נוצרים בסין, בחברות ענק פרטיות (2-3 מגה כורים), שמכוח חוק שייכות גם לממשלת סין (הקומוניסטית טוטאליטרית).
4. מנוהלת ע"י חבורה אנשים פרטית "האצולה" , מולטי מליונרים (מחזיקים בלמעלה מחצי מהביטקוין בעולם), ששולטים בקוד של הפרוטוקול וב reference impl ואין לאף אחד שמץ של מושג על איזה בסיס נלקחות שם החלטות (אם כי אני "בטוח" שאנשים אידיאליסטים מסוגם מתעלמים לחלוטין מהאינטרס הפרטי שלהם לשמר את המליונים שלהם לטובת התפילות הליברטיאניות).

יש עוד הרבה אבל נסתפק בזה כרגע.

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #65 

@stompy ,

אני קורא את ההודעות שלך ואני חייב להגיד שמתקבל הרושם שאתה מעין פאנבוי של ביטקוין.
עכשיו, תופעת הפאנבוי לגבי מכשירים אלקטרוניים (ומותגים מסויימים בכלל) היא גם מוזרה בעייני אבל התרגלתי.
פאנבוי של מטבע זה חידוש מעניין. מאחל לך שיהיה לך הרבה כסף, ולא משנה אם זה שקלים, דולרים או ביטקוין. בעצם, כן משנה, עם השניים הראשונים אתה יכול לעשות הרבה יותר פעולות. מה יהיה עוד 10 שנים, גם לי וגם לך אין שמץ של מושג.
משה

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #66 

חחח חיקיתי לפוסט הפנבוי חזק. אם אני פנבוי של כסף.. נו טוב נראה לי כולם אוהבים כסף לא?
הרגע שמשהו מוסיף את המושג הזה לדיון בכלל זה הרגע שהשרשור מתחיל להתקלקל זה עובדה קראתי על זה הרבה יש על זה ערך אפילו בויקי.
בחיים לא אהיה פנבוי של מותג תאגיד או מוצר כלשהו. זה מצחיק אותי שאנשים הופכים לפרסומת של כרטיס מסך או מגבר. פה מדובר במה שמזיז את העולם - כסף -
אבל רק שתדע אני לא מחזיק רק ביטקוין :)

ולמולטימדיה מעט מידע אני יכול לתת לך אז כן scalable עובדים על פתרונות כמו bitcoin lightning ועוד .. יש פתרונות לעניין המהירות גם וגם כל זה בלוקסטרים עובדים. bitcoin sidechains
https://blockstream.com/
ברשת איתר בלי קשר אני מעביר לזירת מסחר כל סכום ב15-20 שניות יש כל מני טוקנים כמו DIGIX שהניבו אחלה פירות.
נשלט על ידי סין ... נראה לי שכל העולם כבר נשלט על ידי הכלכלה של סין אם אתה קצת עוקב...
והפרט האחרון שציינת זה כבר ספקולציה.
open up the gates
systems get replaced

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #67 

אם חיכית כנראה שהבנת זאת כבר לבד :wink:
לא של כסף, של ביטקוין.
הכוונה כמובן להתייחסות מתלהבת ולא ביקורתית. זה הרושם שמתקבל, לא מכיר אותך לדעת אם זה אכן ככה.
משה

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #68 

השרשור על ביטקוין אם לא שמת לב ופתחתי אותו בפורום ללא קשר להעלות את המודעות לביטקוין . היו כמה שהגיבו והיה קצת עניין. אני לא יודע מה אתה רואה מהצד שלך. אבל באמת אין לי שום נושא שיחה להמשיך איתך בדיון חסר תועלת עבורי . אם יש לך שאלות לגבי ביטקוין אני פה. או בכלל מטבעות קריפטו. אפשר גם לדון בתגובות של אנשים שהגיבו בכתבות שפרבמתי פה.
אני אמשיך לפרסם פה ידיעות ושירים בנושא ומידע למי שצריך. אם מפריע לך אתה גם יכול פשוט להתעלם.
open up the gates
systems get replaced

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #69 

תגובה מוזרה ומפתיעה.
לא העברתי שום ביקורת על השרשור והנושא, ההיפך, גם אני השתתפתי בו לא פעם והנושא דווקא מעניין.
לא יודע למה אתה מקבל את מה שאמרתי כהתקפה עלייך או על השרשור, אך מתנצל אם פגעתי.
כוונתי הייתה עיניינית לחלוטין, למרות שעסקה ברושם שלי לגבי התייחסותך לנושא הביטקוין.
משה

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #70 

אני עוסק במסחר וכריה של מטבעות אלטרנטיבים(קריפטוגרפים) מ2013 .זה שינה לי את הגישה לכסף ובכלל למדתי המון כל כלכלה ועל מה שמסביב. לקרוא לי פנבוי בבגלל שאני משתף מידע וקצת מתלהב מזה זה קצת עצבן. אבל בסדר אני פה לשתף ולדון גם בבעיותוחסרונות ולתת ביקורת על ביטקוין. לא ממש בבעיות שקשורות אליי.
open up the gates
systems get replaced

Multimediaman
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #71 

stompy כתב:חחח חיקיתי לפוסט הפנבוי חזק. אם אני פנבוי של כסף.. נו טוב נראה לי כולם אוהבים כסף לא?
הרגע שמשהו מוסיף את המושג הזה לדיון בכלל זה הרגע שהשרשור מתחיל להתקלקל זה עובדה קראתי על זה הרבה יש על זה ערך אפילו בויקי.
בחיים לא אהיה פנבוי של מותג תאגיד או מוצר כלשהו. זה מצחיק אותי שאנשים הופכים לפרסומת של כרטיס מסך או מגבר. פה מדובר במה שמזיז את העולם - כסף -
אבל רק שתדע אני לא מחזיק רק ביטקוין :)

ולמולטימדיה מעט מידע אני יכול לתת לך אז כן scalable עובדים על פתרונות כמו bitcoin lightning ועוד .. יש פתרונות לעניין המהירות גם וגם כל זה בלוקסטרים עובדים. bitcoin sidechains
https://blockstream.com/
ברשת איתר בלי קשר אני מעביר לזירת מסחר כל סכום ב15-20 שניות יש כל מני טוקנים כמו DIGIX שהניבו אחלה פירות.
נשלט על ידי סין ... נראה לי שכל העולם כבר נשלט על ידי הכלכלה של סין אם אתה קצת עוקב...
והפרט האחרון שציינת זה כבר ספקולציה.
...
איתריום זה לא מטבע וירטואלי, ובנוי מראש בתור פתרון סקיילאבילי. אם כי לטעמי כל הגישה שלהם למה שנקרא "חוזים חכמים" היא פשוט קישקוש. תרגיל בתכנות. אבל נעזוב. נוצר מצב שבעיקר משתמשים באית'ר לצורכי מסחר ספקולטיבי והשקעה שזה פחות או יותר 179 מעלות ממה שהתכוונו.

לגבי הנסיונות למהר את הרשת... היו כל מיני. ויהיו. אני לא מתעניין ברעיונות על פתרונות או כל צורה אחרת של אונניה, אלא בת'כלס (כסף או לא?!) האמן לי שאני עוקב בדריכות. ביטקויין לייטנינג ושאר הבבל"ת מבוסס "חוזים חכמים" זה דבר פחות מעניין. ראשית זה לא ביטקוין, זו פשוט (עוד) רשת חדשה, אחת מאלפים שבדרך. נחיה ונראה. אין לי ולו רסיס של אמון בקישקוש שקרוי "חוזים חכמים" כיוון שעשיתי את הדבר ההכרחי עבורי ( כפעיל ותיק ומושקע בתחום ) ובדקתי לעומק (לאם-אם-אמא של העומק) את העניין. חרטה בפיתה.

הערתי האחרונה היא הדבר בו אני הכי בטוח, כיוון שהדברים חשופים לכל. הם עושים בדיוק מה שאני הייתי עושה. לאני לא אומר את זה רק כי מייק הרן חשף את ההתנהלות שלהם, אני עוקב אחרי הטירוף מזה זמן רב.
מיי הרן, ניסה לפתור את בעיית המהירות (חלקית לפחות) באמצעות גירסאת פרוטוקל ומימוש שנקרה bitcoinx. זה היה קומפטבילי, עבד נהדר ו... האקרים מסין ומרוסיה הפילו את הרשת בהתקפות בלתי פוסקות.

אני לא אומר שביטקוין זה לא דבר נהדר: זה כן. מהפכני, מתוחכם ומגניב. אבל בוא לא נשקר לעצמנו שחבורת מתכנתים מליונרים, ואנשים מאוד חריפים מסין ורוסיה, פועלים לטובת האנושות..

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #72 

מייק הרן איבד את האמון של הקהילה. וכל עניין הקלסיק שמח שזה נפל
לגבי חוזים חכמים כנראה לא הבנת עד כמה יתרון יש בזה. זכותך לחשוב שזה בולשיט. מוזר שאפשר ליכרות איתר עדין כנראה שזה גם טוקן לכרייה חכמה או שהמצאתי?
גם על ביטקוין בהתחלה אמרו שזה לא מטבע וירטואלי. למעשה ישראל לא מכירה בביטקוין.
open up the gates
systems get replaced

Multimediaman
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #73 

מייק הרן היה אחד מהמפתחים (מתוך 5 ) שיש להם הרשאות להכניס קוד לבארנץ הראשי. הוא פחות או יותר היה הקהילה. 100% מהטענות שלו היו הגיוניות, ואני חשבתי עליהן בעצמי, כמו עוד הרבה אנשים בתחום.
מעבר לזה, הוא לא רלוונטי כי הוא פרש. אז חבל להשחית מילים.

אני מצטער אבל לא הבנתי את ההערה שלך לגבי אית'ר , אני מעוניין להבין ולהתייחס, אז ברשותך נסח בצורה יותר נהירה (אני כבר לא ילד, המח עובד לאט :? ).

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #74 

ההערה לגבי איתר שאומנם הונפקו טוקנים אבל ניתן לכריה POW ולייצר מטבעות כרגע עד שיעברו לPOS.

בזמנך הפנוי ממליץ :

ויש עוד כל כך הרבה שקורה בעולם הזה דוגמה אחת לגיוס שכרגע נראה שהולך להיות הכי גדול בהסטורית עולם הקריפטו:
https://daohub.org/
מעל 51 מליון דולר כבר.
open up the gates
systems get replaced

stompy (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק