ניקוי תקליטים - מה קורה שם באמת

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

כן. זה נראה טוב, 99.5% זה נקי מספיק. (Y)

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

לפי הנתון '' שאריות לאחר התאדות''' 0.01% , שזה מה שמעניין את התקליטים, החומר ממש נקי, יותר מהריכוז שלו 99.5%

למה אתה לא משתמש בדטרגנט שהבאתי לך בזמנו?

לשם מה הספוגית ליד הבקבוקים? המחשה? או שאתה עובר על התקליט לאחר הניקוי :no:
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

nkorah (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@raniburg
·
לפעמים איתו, לפעמים עם משהו אחר - בסופו של יום לא מצאתי הבדל.
עם הספוגית סיננתי את הנוזל לאחר השטיפה, בעיקר כדי להראות כמה לכלוך הוסר - לא התקרבה לתקליטים :D

vectorM
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

תודה, היה מעניין לקרוא ובמיוחד לראות תוצאות הניקוי.
ואני משתמש לניקוי באלכוהול אתילי (זה שלשתייה), הוא פחות אפקטיבי?
וגם לי תמיד נשארו סיבים לבנים על המחט אחרי שטיפה, אז התחלתי לאחר שטיפה עוד לנקות עם דבק פלסטי, והדבק לא משאיר אחריו סיבים.

vectorM
חבר פעיל
חבר פעיל

US cleaner

נושא שלא נקרא #20 

בקבוצה רוסית אחת בפייסבוק יש חבר אחד שמיצר מכונות לניקוי תקליטים. ואחד מהדגמים מבוסס אולטרה סאונד. עולה יקר, אבל מי שהשתמש במכונת הניקוי זאת אומר שזה מאוד מהר ומאוד יעיל.

http://www.ebay.com/itm/ULTRASONIC-RECO ... 2403424849

חבר אחר מהקבוצה התרשם מתוצאות הניקוי וקנה מכונת US לניקוי תכשתיטים (בסביבות 100 דולר באליאקספרס) והפך אותה למכונה לניקוי תקליטים. קצת יותר פשותה, אבל לא פחות יעילה. פלוס אותם מים, איזופרופיל ודטרגנט. :)

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #21 

תודה על השיתוף. (Y)
אני חייב לציין שאני קצת מזועזע. :oops:

זה אולי נראה מרשים אבל כל המופע האור-קולי בחזית המכל הוא חלק גנרי ממיכל הניקוי ואין לו שום קשר לתקליטים. ההסבה של מיכל ניקוי אולטרה-סוני למכונת ניקוי תקליטים מסתכם בהתקן המאפשר הורדה של התקליט למיכל ללא פגיעה בו - ולעתים סיבובו בתוך המכל כ'עוף על גריל'. מהרגע ששמת יד על מכל - כבר לא מדובר בהיי-טק אלא במכניקה פשוטה.

ב-diyAudio יש למעלה מעשרה שרשורים, הוותיק שבהם בן למעלה משנתיים, לגבי ייצור מכונות US באופן עצמאי. הרכיב היקר ביותר הוא כמובן המכל עם האלמנטים. החברים ב-diyAudio נוטים שלא להמליץ על המכלים הסיניים שמחיריהן באזור ה-$150, וממליצים על יצרנים מערביים. העלות הצפויה לפרויקט DIY שכזה, היא בסביבות ה-$300. מכאן ועד ה-$1700 המבוקשים - המרחק רב.

גם בפייסבוק ה'רוסי' כולם מרימים אגודלים ומוחאים כף לגזלן התורן?

natanzon24
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 138 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

משהו פשוט יותר וזול יותר

vectorM
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #23 

tnsilver כתב:
גם בפייסבוק ה'רוסי' כולם מרימים אגודלים ומוחאים כף לגזלן התורן?
...
מחולקים. מיצר המכונה מיצר גם מכונות לניקוי "קונבנציונליות" ויש לו חנות תקליטים די גדולה. וכמובן יש לו הרבה חברים ולקוחות מרוצים שכן מרימים אגודל ותומכים. וכבר הלכו אליו לנקות וכולם מאוד מרוצים.
יש כאלה שמיד נתנו הערכה למוצר הזה ועמרו שחומרים פלוס בניה יוצא בסביבות 300 - 400 דולר ומישהו עשה ניסיון עם מכונה לתכשיטים ובנה משהו אימפרוביזורי, אבל יעיל ולא יקר. אבל בטח בלי שאיבה.
אלקסנדר דיאגילב - מיצר המכונה, טוען, שכל החלקים מזמין במפעלים טובים רוסים ולא משתמש בתוצרת סינית זולה. לכן גם המחיר גבוה והמוצר איכותי. דגם הבא כנראה יאפר ניקוי של כמה תקליטים בו זמנית.
חבר שלי (שאגב יש לו אוסף די מרשים) לקח כמה תקליטים והלך לנקות במכונת הפלא וגם מאוד התרשם. אף על פי שיש לו VPI עם שאיבה בבית. ניקוי במכונה הזאת בחנות עולה 150 רובל פלוס ניילון אנטיסטטי במתנה :)
אבל כולם מסכימים שיש פוטנציאל רב לרעיון של ניקוי אולטר סוני.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

"במפעלים טובים רוסים"....

יש כזה דבר?
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #25 

אין צורך לזלזל - יש ויש. אנחנו יודעים שיש ובמערב די מפחדים ממה שיש. הבעיה התעשייתית הגדולה ביותר בגוש המזרחי היתה מעולם בקרת איכות ולאו דווקא יכולת ייצור. התכנון הרוסי הוא לרוב גאוני - הביצוע וסדירותו מממ... פחות. מה שדופק את התעשייה הרוסית היא המחלה הזו שלפיה מוצר א' יכול לרדת מקו הייצור מושלם בעוד שהבא אחריו פגום וגם זה נובע בדרך כלל מלוגיסטיקה ולא מחסך טכנולוגי. בתעשיות הכבדות או אלה המסונפות לתוצרת צבאית - זה קורה פחות.

vectorM
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #26 

Catskinner כתב:"במפעלים טובים רוסים"....

יש כזה דבר?
...
·

נו, יש להם טנקים לא רעים... :)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #27 

אין פה זלזול רק קביעת עובדה. רוסיה בפרט ומדינות בריה"מ לשעבר בכלל מציגות סממנים בולטים של קולוניה: ייצוא מסיבי של חומרי גלם כדי לייבא בתמורה מוצרים מוגמרים. ההבדל הוא שאצלם זה לא נובע מחוסר ידע טכנולוגי או השכלה, אלא ממדיניות מכוונת מצד הממשל.

הדבר האחרון שאני מצפה לראות על מדף בחנות בעולם זה מוצר צריכה תוצרת רוסיה.

vectorM
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #28 

דגם חדש.
בדיוק לפני 5 דקות התקבלה ההודעה :)
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי vectorM ב 26/05/2016 12:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #29 

ההבדל הוא שאצלם זה לא נובע מחוסר ידע טכנולוגי או השכלה, אלא ממדיניות מכוונת מצד הממשל. הדבר האחרון שאני מצפה לראות על מדף בחנות בעולם זה מוצר צריכה תוצרת רוסיה.
...
אני לגמרי לא משוכנע שאתה צודק לגבי המדיניות.

כדי לראות מוצרי צריכה מתוצרת רוסיה צריך לנוע קצת צפונה. במדינות הבלטיות אי אפשר להימנע ממוצרי צריכה רוסיים במכולת, בחנויות הרהיטים ובשווקים. קצת דרומה משם שוכנת בלרוס. המדינה היא בעלת משק אוטרקי לחלוטין (עם מנהיג פסיכוטי, קג"ב, פסלים של סטאלין בתחנות המטרו וכל הגשעפט הסובייטי הרגיל). אין מוצר אחד, משרוך נעליים ועד משאיות כבדות שהם לא מייצרים בעצמם. זה כולל טלוויזיות 'הוריזונט' ואופנועי 'מוטו-בל'. על האיכות ניתן להתווכח אבל הם עושים הכל - לבד!

ואם בענייני אודיו... מנורות מתוצרת 'סובטק' מאכלסות מוצרי אודיו יוקרתיים מתוצרת גרמנית ויפנית - ראה ערך Leben לדוגמה (CS-300 ו-CS-600). Svetlana המקורית מסט. פטרסבורג, היא עוד יצרנית שהתוצרת שלה מבוקשת מאוד בתחום. נכון שזה לא מוצר מכולת - אבל זה מופיע ב-stereophile ואף אחד לא חשב שזה טעם לפגם.

זה-זדרובייה! (b)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #30 

ההיכרות שלי עם מוצרי צריכה של הגוש המזרחי היא מגרמניה המזרחית. לא התרשמתי אז וגם היום לא.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”