בזק פייבר, איפה זה עומד?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Elad8 כתב:קשקשן. בזק משקיעה הון עתק בתשתית לבתים ובנייני דירות בשביל לא לחבר אותם. ממש גאוני.
זה מה שיפה באינטרנט, כל טוקבקיסט מצוי יכול לשתף כל בלבול מוח שיש לו בראש, חינם.
...
חינם זה מלכות דבש ....איין שום ציפיה לסיבים אופטמיים של בזק אלא קיום הבטחה 200 מגה במחיר שווה למתחרה ..

MrHicUp
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

MrYair כתב:אם מישהו חושב שבזק תחבר לקוחות פרטיים אם סיבים עד הבית יש לו טעות .. הסיבה שבזק לא יעשו את זה בחיים זה בגלל העלות התקנה של סיב עד הבית ללקוח פרטי שהעלות שהלקוח יצטרך לשלם רק על התקנה רק המחיר התקנה לא יסכימו שלר נדבר על תשלום חודשי שגם לא תכסה את העלות התקנה ...

כרגע אם מישהו רוצה סיב אופטי של בזק עד הבית
אין בעיה כל משצריך זה ערבות כספית תעודת עסק מורשה סיבה ממש טובה לבזק למה אתה צריך סיב אופטי עד הבית עלות התקנה בין 3000 ל 6000 שח לא כולל מע״מ ועלות חודשית בסביבות 3500 שח בחודש לא כולל מע״מ לחיבור של 10 מגה סימטרי אם מישהו רוצה 100 סימטרי אין בעיה כל משצריך זה 10-12 אלף שח בחודש לא כולל מע״מ. ואם רוצים לגלוש באינטרנט לעלות ולהוריד דברים מין הסתם גם חיבור לספק שלרוב זה בזק בנלאומי שגם להם צריך לשלם כמה אלפים בחודש לא כולל מע״מ. אעע ושחכתי להוסיף שהחיסור מסוג הזה בבזק הוא לרוב חיבור סניפים מרוחקים ב vpn או ב sdh. יש עכשיו מבצע בבזק חודשיים ראשונים חמישים אחוז הנחה 😝
...
·
כאחד שנותן שרות למגזר העסקי במסגרת עבודתי אני יכול להגיד לך שאתה יכול לקבל היום 100 מגה סימטרי שזה ספק+תשתית בכ3000-3500 ש"ח בחודש, כולל מע"מ! , אז בוא לא נעוף על עצמינו ..... 12 אלף ש"ח..... הגזמת.

orenbar
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

התשובה פשוטה ואני אסביר לי יש ב HOT כ 100 מגה אמתיים כבר 4 שנים ונהנה מכל רגע,

כלומר לי חשוב באמת 100 מגה ולכן אני ב HOT טריפל .

כל לקוח בזק גולש על ממוצע של 60 מגה , מה שקורה שאין טעם לבזק להפעיל סיבים אופטים ,

כי הלקוחות נשארים אצלם ולא עוזבים , אז למה להשקיע כסף במאות מילוני שקלים עם אנשים מסתפקים

במה שיש להם , הרי בזק זה חברה בורסאית שעובדת על מיקסום רווחים , הבנתם וזה נכון כלכלית

לבזק , בזכות זה היא בשיא רווחים .

בוא נגיד מחר בשכונת אם המושבות בפ"ת יחליטו 2,000 לקוחות לעזוב את בזק בו זמנית

לחברת החשמל(אנלימטד) או ל HOT , אז תראו שפתאום יש סיב אופטי באם המושבות מטעם בזק .

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

MrHicUp כתב:
...
...
·
כאחד שנותן שרות למגזר העסקי במסגרת עבודתי אני יכול להגיד לך שאתה יכול לקבל היום 100 מגה סימטרי שזה ספק+תשתית בכ3000-3500 ש"ח בחודש, כולל מע"מ! , אז בוא לא נעוף על עצמינו ..... 12 אלף ש"ח..... הגזמת.
...
באנלימיטד אתה מקבל ג'יגה סימטרי בפחות מ-400₪ בחודש ובשילוב עם מה שאתה אומר זה רק מראה שבזק לוקחים סכומים כאלה פשוט כי הם יכולים.

MrHicUp
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

לא באתי להגן על בזק, רק מציין שהם נותנים קווי מטרו בלא מעט כסף אבל ציינתי ש12 אלף לחודש זה תאור מוגזם. היום לעסקים גדולים, קיבוצים ומועצות זה סכום שהם יכולים לחיות איתו לעומת פעם שבאמת גבו סכומים הזויים.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

MrHicUp כתב:
...
...
·
...
כנראה שלא התעדכנת במחירון של בזק

MrHicUp
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

MrYair כתב:
...
...
כנראה שלא התעדכנת במחירון של בזק
...
·
ממש לא מסכים אתך.
גם אם טעיתי והמחיר הוא 5000 לחודש, זה בוודאי לא 12 אלף.
20/20 מקבלים היום ב2000+ , אתה שוכח שמדובר בבאנדלים בין ספקיות האינטרנט לספקיות התשתית.
כמו שציינתי, תיק הלקוחות שלי כולל כמה כאלו שיש להם קווים סימטרים אז למה אתה מתעקש שאני טועה??? יש לי סיבה להמציא נתונים?

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

MrHicUp כתב:
...
...
·
ממש לא מסכים אתך.
גם אם טעיתי והמחיר הוא 5000 לחודש, זה בוודאי לא 12 אלף.
20/20 מקבלים היום ב2000+ , אתה שוכח שמדובר בבאנדלים בין ספקיות האינטרנט לספקיות התשתית.
כמו שציינתי, תיק הלקוחות שלי כולל כמה כאלו שיש להם קווים סימטרים אז למה אתה מתעקש שאני טועה??? יש לי סיבה להמציא נתונים?
...
איין שום בעיה להוכיח זאת .. אך דבר אחד בזק לא קיימה את ההבטחה שלה 200 מגה לאור הכרזה שלה אם הציבור ירצה יקבל ... ועד איין לקוח פרטי שקיבל 200 מגה ...(n)

igal101
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

אאאא

נושא שלא נקרא #24 

אחרי לא מעט ניסיונות חבילה והוט אפילו ב200 מגה..
עשיתי תשתית 50/5 מבזק שעולה בסביבות 500 לחודש..זה מהירות שלא מתחלקת, ובזה הם דווקא מתחייבים למהירות..נראה ממש פינג יציב כי יש עם החבילה גיימר דרך בזק בינלאומי..לפני בחבילה רגילה דרך בזק זה מעפן או דרך הוט לא יציב הפינג..נדיר שהצלחתי לעשות אינטרנט עיסקי בתור פרטי..אבל כנראה הכסף מדבר בסופו של דבר..
עדיין הייתי רוצה מטרו עם סיבים אופטיים..אבל אפילו מכירות של 10/10 עולה סביבות 1500, 50/50 אלפיים, 100/100 כ 3600.

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

מעניין מאוד

נושא שלא נקרא #25 

igal101 כתב: נדיר שהצלחתי לעשות אינטרנט עיסקי בתור פרטי
...
אשמח לדעת אייך הצלחת ...

igal101
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: מעניין מאוד

נושא שלא נקרא #26 

@uh99
·
קודם כל אני לא מעט פעמים התכתבי עם יניב בר גיל, שהוא איש בכיר/ראש קבוצת רשת האינטרנט בבזק..

אחרי כמה שיחות בכל פעם לבזק והתנתקות וחזרה אליהם..איזה נציגה הציעה לי להתחבר ל 50/5 דרך הנחושת והיא תעשה ממני לקוח עסקי..אפילו שאין לי עסק..משם לפה, אחרי זמן מה חשבתי האם ניתן לשפר פה עוד משהו..
יצא לי לדבר ולשכנע שיעשו לי סיב אופטי באותו חבילה 50/5..כי בדרך כלל עושים רק במקרה והנחושת לא יכול לספק מהירות 40/4 או 50/5..ואז אמר לבסוף מנהל חטיבה עסקית שאם יעשה ביאופיס BOFFICE אז יוכל לעשות לי סיב אופטי בחיבור החבילה הנוכחית..

פתחנו הזמנה והדברים לא זזו עברו כשבועיים, ואז שלחתי מייל ליניב בר גיל שעזר למנהל חטיבה עסקית להזיז את הדברים..ואז התחילו הדברים להתגלגל..

התקשרו אלי מתכנון סיב אופטי..הגיע משאית של בזק שחיבר סיב עד לתחתית הבית, ואחרי זה ברחובות 2) חיברו מתחתית הבית לארון תקשורת הקטן בחדר את הסיב 3) ריתכו את הסיבים ברחות לחיבור 4) חיברו למכשיר מיוחד שממנו יוצא חיבור סיב אופטי כבל כמו צינור דק 5) הביאו את שאר הציוד..לחבר את בחיבור כבל דק אופטי מהמכשיר ל- OS שממנו יוצא חיבור RJ45 ל CHECK POINT ..וכך פחות או יותר בכמה שלבים יצא להיות באינטרנט הזה..להשתדרג מזה זה רק קו סימטרי, אבל ממש יקר..אפילו 10 מגה סימטרי עולה בערך פעמיים וקצת את העלות שמשלם..ואין כבר מהירויות ביניים כגון 20/20 אלא מגרדה הבאה זה 50/50 אבל במחיר שפעם היה 20/20..אבל זה עדיין כאלפיים שקל, וה10 סימטרי בסביבות אלף חמש מאות.. אם בזק ישיקו BFIBER או כל מהירות אחרת שהיא לא יקרה כמו התמסורת..כבר יהיה כאן את התשתית מוכן לכל מהירות..רק ציוד מקסימום יחליף..

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #27 

@igal101

מוזר ביותר לפי היודע לקוח עסקי חייב להציג ח.פ או עוסק מורשה וזה לא קיים ללקוח פרטי...:roll:

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

uh99 כתב:@igal101

מוזר ביותר לפי היודע לקוח עסקי חייב להציג ח.פ או עוסק מורשה וזה לא קיים ללקוח פרטי...:roll:
...
למסלול biznet בבזק אתה לא חייב ח.פ או עוסק מורשה
מספיק שאתה מסכים לשלם 500 שח בחודש ואתה מקבל
40/4 או 50/5 בבזק בנלאומי אבל זה על גבי תשתית נחושת
אם VDSL, נראה לי עכשיו גם לבזק יש 50/5
אם ראוטר של צ'קפוינט מסוסר או סיסקו 887 אישית לא היתי
מתנגד לסיסקו 887 אומנם ראוטר יחסית ישן אבל סוס עבודה
והמון אפשרויות מבחינת אבטחה והגדרה.

taoyossi
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: יוסי ביטון
נתן תודות: 203 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

בואו נעשה קצת סדר בדברים
בזק יכולה בהחלט לספק קצבים גבוהים וסימטריים ללקוחות הביתיים, הסיבה שכרגע הנושא לא מבוצע הוא בגלל עניינים כלכלים גרידא, ראינו מה קרה ל הוט ו ל 100 מגה סימטרי שלה,

על שולחן הרגולטור יושבות וממתינות מספר דרישות של בזק להקלות על מנת לשחרר את האופציה של סיבים לבניין (לא לבית),
כי מדובר במהלך שיוריד משמעותית את הרווח של חברת בזק (מהצד של הלקוחות העסקיים).

@MrYair אתה כותב דברים שהם בחציים אמת ובחציים האחר .... לא. כדאי שתבדוק את "העובדות" שאת מציין.

igal101
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #30 

@MrYair
·
זה נכון שבמצב רגיל מחברים עם adsl 40/4 או 50/5 ..אבל מה שבאתי להגיד שבמקרה שלי זה מיוחד..כי עשיתי גם ביאופיס boffice ואז נתנו לי על סיב אופטי גם את האינטרנט..ואם מנהל בעיר/סמנכ"ל מסוים לא היה מתערב בעניין, לא היה זז עניין של הסיבים האופטיים, אפילו שהייתי בקשר עם מנהל מכירות בחטיבה עסקית..בכמה שלבים התחברתי לסיבים האופטים..זה כבל שחור עם פס צהוב..

היום כבר ראיתי משהו שיכול לחבר למהירות אחידה שני תשתיות אינטרנט..ינסה להשיג שני קווים של בזק 50/5..על מנת לעשות על סיב 100/10 ביל עלות של קו תמסורת/מטרו סימטרי..

אבל חושב גם לעשות שני תשתיות של הוט 200*5 X 2 שיוכל לקבל מהם 400/10 אבל דרך COAX בטכנולוגיה שיתופית ולא פינג הכי טוב כנראה, כפי שהשגתי עם סיב אופטי 50/5..זה מהירות 50/5 על סיב אופטי אומנם..אבל עדיין זה לא משתווה כנראה למהירויות סימטריות שיש באנלימיטד..

יעדכן בהמשך על ניסוי וטעייה עם ה VPN שמחבר שני תשתיות למהירות אחידה..ובתקווה שיוכל לקבל עוד תשתית של בזק על סיב אופטי בלי מרכזייה עם סיב אופטי במהירות 50/5..

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”