סקרן לגבי עמלות בבנקים - מה דעתכם?

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

סקרן לגבי עמלות בבנקים - מה דעתכם?

נושא שלא נקרא #1 

לרב אינני עובר על כל ה"ספאם" שמגיע לי בדואר פיזי מהבנק, מכיוון שלרב זה חזרה על מידע שאני כבר רואה באתר שלהם. היום קיבלתי מכתב של "ניהול שוטף" של החשבון, ומעבר לעמלות הרגילות (פנקס שיקים, הקצאת אשראי, משיכות מכספומט וכו), הייתה שורה שנקראה "פעולה בערוץ ישיר" בחיוב של כ 220 ש"ח. התקשרתי לבנקאי והוא הסביר לי שזה "עמלת שורה", ז"א על כל שורת פעולה בדף חשבון.

מה דעתכם? נראה לכם הגיוני? האם גם בבנק שלכם העמלות מגיעות למאות שקלים בחודש?

מספיקלי
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 166 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

חס וחלילה!!!! אתה משלם את הבונוס הסניפי.
זה בחשבון פרטי או עסקי?
כמה פעולות יזומות אתה עושה בפועל?

יש אפשרות לחבילת שירותים בנקאיים שנדמה לי שהיקרה בהם היא ב65 שקל.
אינני מנוי הוט/יס

+K1 עם DVB וK18.4.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

חשבון פרטי, אין לי מושג כמה פעולות, אנסה לברר, אבל זה על כל שורה בחשבון, ז"א הכל כולל כניסת משכורת, תשלומים, הכל - נשמע הזוי.

חבילת שירותים בנקאיים? באיזה בנק אתה?

olorin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 263 פעמים
קיבל תודות: 109 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מאז אפריל 2014, הבנקים מחוייבים להציע “מסלולי עמלות“, עם תשלום חודשי קבוע:

המסלול הבסיסי – כולל עד 10 פעולות בערוץ ישיר, ופעולה אחת מול פקיד. המחיר החודשי של המסלול מפוקח, ולא יכול לעלות יותר מ-10 שקלים בחודש, כשבחלק מהבנקים הוא עולה שקל או שניים פחות.

המסלול המורחב – כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר, ועד 10 פעולות פקיד. המחיר שלו לא מפוקח, ומשתנה מבנק לבנק. בבנק הפועלים למשל הוא עולה 22 שקלים לחודש, במזרחי טפחות 29 שקלים לחודש, בלאומי 20 שקלים, וכן הלאה.

http://www.hashekel.co.il/blog/2557

a_yaron
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 179 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אתה בטוח ש220 ש"ח זה לחודש, אולי זה סיכום עמלות לתקופה ?
בדרך כלל עמלת שורה היא קצת יותר משקל, יש לך מעל 140 פעולות בחודש ?

ירון

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

צודקים, זו למחצית הראשונה של השנה, אז בחלוקה ל 6 חודש זה יוצא כ 37 ש"ח לחודש, הרבה יותר שפוי (Y)

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אתה עדיין לא צריך לשלם את זה.
תתקשר לבנק ותבקש חשבון ללא עמלות, אם לא תעבור בנק.
כן ערן תעבור, אני כבר כמה שנים טובות לא משלם שקל לבנק.
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

ניתן לעבור בנק כל כמה שנים ולחסוך על עמלות, אבל לדעתי לא שווה את הטרחה.
עם לא עושים משהו מיוחד עם חשבון הבנק גובה העמלות לא צריך לעבור 10 שקלים לחודש, שזה סה"כ מחיר הוגן.
עמלת הצקעת אשראי - אפשר לבטל אם לא נכנסים למינוס.
כרטיסי אשראי - לעשות כרטיסים עסקיים דרך מקום עבודה.

gilg7
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 552 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

Re: סקרן לגבי עמלות בבנקים - מה דעתכם?

נושא שלא נקרא #9 

Huber כתב:לרב אינני עובר על כל ה"ספאם" שמגיע לי בדואר פיזי מהבנק, מכיוון שלרב זה חזרה על מידע שאני כבר רואה באתר שלהם. היום קיבלתי מכתב של "ניהול שוטף" של החשבון, ומעבר לעמלות הרגילות (פנקס שיקים, הקצאת אשראי, משיכות מכספומט וכו), הייתה שורה שנקראה "פעולה בערוץ ישיר" בחיוב של כ 220 ש"ח. התקשרתי לבנקאי והוא הסביר לי שזה "עמלת שורה", ז"א על כל שורת פעולה בדף חשבון.

מה דעתכם? נראה לכם הגיוני? האם גם בבנק שלכם העמלות מגיעות למאות שקלים בחודש?
...
שלום,
לפני מספר שנים הייתי במצב דומה: בנק מזרחי חייב אותי כל חודש המון על עמלות שורה ולא הסכים להתפשר. לפני שעזבתי אותם עברתי בנק, בנק וביררתי מה יש להם להציע. המסקנות שלי:

- ברוב הבנקים אפשר להימנע לגמרי מעמלת שורה. ז"א לשלם 0 ש"ח בחודש לבנק. בד"כ זה עוזר אם עובדים בחברה מסודרת שמשיגה תנאים משופרים לעובדיה מול הבנק אבל גם באופן פרטי אם מעבירים משכורת מעל X ש"ח בחודש.
כדאי לגשת לסניף באיזור טוב או איזור של הייטק. יש לסניף כנראה הקצאה מסויימת של חשבונות מועדפים.

- למי שבכל זאת משלם עמלת שורה, מקובל שהבנק נותן כמעט אוטומאטית הנחה של לפחות 50% על אותה עמלה.

- יש בנקים שמתנים 0 ש"ח עמלות בהוצאת כ.אשראי דרכם. אני מעדיף כ.אשראי חיצוני שלא קשור לבנק אז וויתרתי על ההצעה.

והאופציה שבחרתי:
למי שהוא או בן\בת זוגו עובד במשרד החינוך יש להסתדרות המורים הסכם ארוך טווח עם בנק דיסקונט שהוא ממש טוב:
0 עמלות על כל הפעולות. עמלות שורה, הזמנת שיקים, העברה בנקאית......כלום. מאז שעברתי לשם לא שילמתי אפילו 1 ש"ח לבנק על שירות איזשהו.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #10 

טוב, כנראה הגיע הזמן לדבר עם הבנקאי. לעבור בנק נשאיר לסוף.

mrunderhill
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 75 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

alchemy כתב:ניתן לעבור בנק כל כמה שנים ולחסוך על עמלות, אבל לדעתי לא שווה את הטרחה.
עם לא עושים משהו מיוחד עם חשבון הבנק גובה העמלות לא צריך לעבור 10 שקלים לחודש, שזה סה"כ מחיר הוגן.
עמלת הצקעת אשראי - אפשר לבטל אם לא נכנסים למינוס.
כרטיסי אשראי - לעשות כרטיסים עסקיים דרך מקום עבודה.
...
·הוגן זה בטוח לא. אני גרתי בכמה מקומות במהלך חיי, היה לי חשבונות בנק בכמה ארצות, ובאף אחת מהן לא לקחו ממני עמלות - ואפילו נתנו לי ריבית (אמנם אפסית) על היתרה בעו"ש. אין היום יותר לבלרים שיושבים עם קסת ונוצה וממלאים שורה שורה את הפעולות שלנו.
שלא תבין לא נכון - הבנק אמור להרוויח, זה נכון, ויש כל מיני דמי ניהול על תיקים, מרווחים ריביות ומה לא, אבל עמלת שורה זה פשוט משהו מהעבר.

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

mrunderhill - אתה צודק, לא הוגן אבל נסבל.

יש לי אפשרות לעבור בנק ולקבל פתור מעמלות, לפחות ל-3 שנים הקרובות, אבל מצד שני לא שווה את ההתעסקות שלי.

mrunderhill
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 75 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

פה אני מסכים לגמרי, החיים בישראל בכלל לא גרועים כמו שחלק טוענים, הם לגמרי נסבלים :lol:

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

טוב, העבירו אותי "למסלול" בו אנימשלם 29 ש"ח עד 50 פעולות. לא ממש שינה הרבה את הטוטל, כי זה עדיין 174 ש"ח למחיצת (לעומת 220 כרגע). על הכרטיס אשראי - עדיין לוקחים לי עמלה. אתץ מסגרת האשראי ביטלתיכי כבר הרבה זמן אני לא במינוס.

אני חושב שנגיע הזמן לברר לגבי מעבר בנק - יש המלצות?

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

המלצות:
בקצר - בנק איגוד
בארוך יותר - יותר חשוב להגיע לתנאים טובים בסניף הספציפי שלך. בסופו של דבר הרבה מוחלט על ידי המנהל והפקידים בסניף, ולא על ידי מדיניות כללית של הבנק.
בגדול, בנקים קטנים יתנו שירות ותנאים טובים יותר, אבל השורה הקודמת עדיין חזקה יותר. מנהל/פקיד אמביציוזי בבנק הפועלים שרוצה להגדיל את פעילות הסניף שלו יכול להיטיב איתך יותר ממנהל/פקיד פסיבי בבנק קטן.
המינוס מבחינת הלקוח של בנקים קטנים זה פשוט שיש להם הרבה פחות סניפים. בימינו זה לא כל כך משמעותי , אפשר ליסוע רחוק כדי לפתוח את החשבון ולהמשיך את הקשר רק באינטרנט וטלפון . לכל דבר שצורך משא ומתן, לעומת זאת, כדאי להיפגש עם מישהו בארבע עיניים.

ודבר אחרון, רק שאינו בשליטתנו המיידית - ככל שיהיה לך יותר כסף, כך תקבל תנאים טובים יותר.
משה

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”