שאלה לגבי SVS PB-1000

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
yevsh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #76 

יש לי רגשות אשם כל פעם שיש באס בסרט. מהשכנים...

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

טוב חברים עדכון לאחר שבוע ומשהו שהסאב אצלי:

1. יריות האקדח, קשור לסרט עצמו, אתמול נזכרתי בסרט שמונת השנואים שבו יש לא מעט יריות אקדח במיוחד בסצינות הסופיות והסאב פשוט התענג על כל יריה.

2. מפצל Y לא סתם מוסיף 3db, מהנסיון שלי הוא גורם לבאס להשמע מלא יותר ומשמעותי יותר, בועט יותר, איך שתגדירו את זה, פשוט נשמע טוב יותר. זה לא כמו לחבר כבל לכניסה אחת ופשוט להרים ווליום. ממליץ חום להשתמש בסאב רק עם מפצל.

3. בשביל לקבל את הפאנץ׳ האופטימלי, ממליץ לכוון את כפתור הווליום בסאב לשעה 2, וברסיבר להשאיר אותו על טווח שבין 1+ ל 2+.

4. לכל מי שמרגיש שהסאב מסוגל להוציא יותר, נסו להפוך את הפאזה, אצלי זה עושה שינוי אדיר.

5. קרוסאובר - למרות שהרמקולים שלי מסוגלים לרדת עד 40 (Paradigm Monitor 7 v7), נתתי לסאב קרוס של 100, אני מעדיף שהוא ינגן את רוב הנמוכים בשונה מרוב המקומות שקראתי שאומרים לקבוע את הקרוס בסביבות ה 60-80. קרוס של 100 לדעתי הוא פשוט נהדר לסאב הזה.

6. מת על הדבר הזה, לא יודע אם יש הרצה לרמקולים בימינו (כנראה שלא) אבל לאחר שבוע הסאב נשמע כאילו הוא נפתח יותר.

בקיצור, Win Win.
נערך לאחרונה על ידי Zachn ב 22/02/2017 12:13, נערך 2 פעמים בסך הכל.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

תענוג !

שמח לשמוע שהסתדר לך כל הנושא ,

לפעמים הכיול העדין לוקח כמה ימים טובים עד שמגיעים לנחלה (Y)

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #79 

תודה, ממליץ לך להשתדרג גם, לא תתאכזב.
LG OLED C8 65" | Denon AVR-X3400H | PS4 Pro
Paradigm Monitor 7 v7 | Canton GLE456 | Morel SP-2 | SVS PB-1000

dudis
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 122 פעמים

נושא שלא נקרא #80 

4. לכל מי שמרגיש שהסאב מסוגל להוציא יותר, נסו להפוך את הפאזה, אצלי זה עושה שינוי אדיר.

איך בסוף מוגדר אצלך הסאב ?

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #81 

השארתי את הפאזה מכוונת על 180 מעלות, מחובר למגבר עם מפצל Y, קרוסאובר על 100, כפתור ווליום מכוון לשעה 2, עוצמה ברסיבר 2+, לפעמים אני מוריד קצת אבל זה בדרך כלל נשאר שם.

dudis
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 122 פעמים

נושא שלא נקרא #82 

Zachn כתב:השארתי את הפאזה מכוונת על 180 מעלות, מחובר למגבר עם מפצל Y, קרוסאובר על 100, כפתור ווליום מכוון לשעה 2, עוצמה ברסיבר 2+, לפעמים אני מוריד קצת אבל זה בדרך כלל נשאר שם.
...
·עשית כיול למערכת כשהפאזה על 180 או 0 ?

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #83 

@dudis
גם וגם

זה לא שינה יותר מדי.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #84 

@Zachn

ברוב הסאבים יש כניסת LFE , כמו בשלך.

כבל מפצל אמנם מגביר את הווליום, אבל עכשיו אתה משתמש בפילטר של הסאב. ההמלצה הכללית כמו גם של SVS עצמם היא להגדיר ברסיבר את הקרוס שאתה רוצה ולחבר לכניסת LFE בסאב, ואת החוגה של ה phase לשים על LFE. כך זה עוקף את הפילטר שלו. השימוש ב Line in הוא כשאין ברירה אחרת. אחרי זה אם אתה רוצה עוד ווליום אז יש את החוגה בסאב.

אגב שמת לב איך הגדרת את הקדמיים ברסיבר? גדולים או קטנים?

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #85 

מולדר התבלבלת בין Crossover ל-Phase חבר.

חוגת ה Crossover אצלי נמצאת על LFE, וברסיבר מכוון ל-100, כך שאני לא משתמש בפילטר של הסאב והרסיבר שולט בחיתוך.

חוגת ה Phase מכוונת על 180 מעלות והיא קשורה לתנועת האלמנט בהשוואה לשאר הרמקולים כי כשהפאזה שלי הייתה על 0 הבאס היה חלש וחסר חיים, כשהפכתי את הפאזה הוא חזק יותר וממלא את החדר בבאס כמו שצריך.

הקדמיים שלי מוגדרים כקטנים כמובן.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #86 

@Zachn

אני יודע מה הפייז עושה :wink: , מציע שתקרא שוב את מה שכתבתי קודם.
שוב, אם הולכים "לפי הספר" אז החיבור הייעודי הנכון הוא ל LFE בסאב, לא line in וזה בתנאי שכמובן ברסיבר יש לך יציאת לסאב.
אם כבר הגדרת בסאב פילטר LFE אז השימוש במפצל מיותר במקרה הטוב. תנסה לחבר עם כבל coaxial digital ותראה את ההבדל.

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #87 

מקודם כתבת לכוון Phase ל-LFE, אין דבר כזה. Phase זה בין 0 ל-180. הגדרתי אצלי על 180, ו Low Pass Filter אצלי הוא על LFE.

לא הבנתי מה הכוונה לחבר ל-LFE ולא ל Line In, שניהם Line In, השימוש במפצל פשוט מגביר את האות, וידאתי את זה עם נציג של SVS בצ׳אט, הוא אמר שאין שום בעיה עם החיבור הזה. אתה יכול להסביר למה השימוש במפצל מיותר?

מה היתרון בכבל Digital Coaxial? יש לי כבל סאבוופר של Audioquest:
http://www.audioquest.com/subwoofer-cables/black-lab

לפי מה שאני יודע אין שום הבדל...

והוא מחובר עם מפצל Y לכניסת Line In. כמו שאמרתי ניסיתי לחבר אותו רק ל-LFE והבאס שקיבלתי היה נמוך משמעותית מאשר חיבור עם מפצל.

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #88 

@ mulder
צ׳אט שערכתי עם נציג SVS כדי לבדוק את העניין לעומק:

Jeff G:Hello, my name is Jeff G. How may I assist you today?

Zach:Hi Jeff

Zach:I have a few questions about my Subwoofer connection

Zach:I own the PB-1000 and it is connected to my receiver through an Audioquest Black Lab subwoofer cable: http://www.audioquest.com/subwoofer-cables/black-lab

Zach:Someone told me I should connect it using a Digital Coaxial cable instead. Is there any difference? In sound quality, or anything else?

Jeff G:No, the AQ sub cable is likely better quality than digital coax anyways.

Jeff G:no worries, use the AQ cable

Zach:Ok good, thanks.

Zach:One more question please

Zach:I connect the AQ cable to my sub using a Y splitter, which goes into the Red LFE and White Line In inputs. From my experience this produces louder and more punchy bass. My Low Pass Filter is set to "LFE". Am I canceling anything, or missing out on any discrete LFE signals by using the Y splitter?

Zach:I was told if the Low Pass Filter is set to "LFE" then using the Y cable is useless, but it isn't from my
experience...

Jeff G:When you use both inputs, it increases the input voltage, which results in a couple dB gain of output. This is totally normal and fine to use a Y adapter.

Zach:And using a Y cable doesn't degrade the signal or anything right? In other words, am I losing out on any sound quality by using it?

Jeff G: Right, you are not degrading the sound at all

Zach:Ok Jeff, thanks a lot for your time today.

הוא ציין שהכבל שלי יותר איכותי מכבל Digital Coaxial ושאין שום בעיה להשתמש במפצל Y ושזה לא פוגם באיכות הסאונד, אז אני אשמח אם תסביר יותר לעומק למה התכוונת. תודה

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #89 

Zachn כתב:מקודם כתבת לכוון Phase ל-LFE, אין דבר כזה. Phase זה בין 0 ל-180. הגדרתי אצלי על 180, ו Low Pass Filter אצלי הוא על LFE.

לא הבנתי מה הכוונה לחבר ל-LFE ולא ל Line In, שניהם Line In, השימוש במפצל פשוט מגביר את האות, וידאתי את זה עם נציג של SVS בצ׳אט, הוא אמר שאין שום בעיה עם החיבור הזה. אתה יכול להסביר למה השימוש במפצל מיותר?

מה היתרון בכבל Digital Coaxial? יש לי כבל סאבוופר של Audioquest:
http://www.audioquest.com/subwoofer-cables/black-lab

והוא מחובר עם מפצל Y לכניסת Line In.
...
צודק, אכן טעות שלי, אבל התכוונתי כמובן לחוגה של ה- low pass filter (Y)
הגיוני שהם אמרו לך שאין בעיה עם החיבור כי טכנית זה אפשרי, אבל טכנולוגית זה תמוה לעשות כי כבר יש לך חיבורים ייעודיים ברסיבר ובסאב. כניסות ה- L\R זה כאשר מדובר ברסיבר ישן בלי יציאת LFE כמו שיש ברסיברים חדשים יותר. זה שהאות מוגבר לא הופך לך את הסאב ל PB16 . הלוואי. לונג סטורי שורט... זה מגביר לך את ה gain כמו שהיית עושה בחוגת הווליום שלו+הגדרת ווליום הסאב ברסיבר.
אבל יכול להיות שאני טועה ואצלך זה עובד מעולה ואתה מרוצה, ועם זה אני לא מתווכח.

מודה שמעולם לא ראיתי כבל כמו שהבאת פה.
יש לי SB2000 , אני משתמש בקוקסיאלי-דיגיטלי יחיד מהרסיבר ל LFE. סצינת ההפגזה מהספינה ב Hacksaw ridge הוכיחה לי שזה בסדר :)

Zachn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #90 

אני Bass Head חחח אז כמה שיותר יותר טוב. כמובן ששימוש במפצל לא הופך את הסאב ליותר ממה שהוא, אבל אני לא בטוח אם זה פשוט כמו להרים את הווליום כי כמו שג׳ף אמר בצ׳אט, השימוש במפצל מגביר גם את המתח הנכנס לערוצים ויוצר עליית Gain, ניסיתי לחבר את הכבל בלי מפצל ולהרים את הווליום של הסאב בעוד 3-4 db דרך המגבר, וגם דרך חוגת הווליום, ולא קיבלתי את אותו אפקט.

בכל מקרה, הכל עובד והכל נשמע טוב. :)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”