שאלה על כבלים "היי אנד"

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

לי יש מגבר קווד 909 ורמקולים אל'טרוסטטים קווד 57 . על ליפני מס' חושים היו לי כבלים באורך 2 מטר . כאשר מטר עלה 2 ש"ח . קניתי כבל באיביי במחיר 230 ש"ח . שבישראל עולה אולי 800 ש"ח או יותר . קיבלתי שיפור בצליל . במיוחד בגסוהים . ובצליל הכללי
אים יש כבל פשוט . ומחליפים לכבל יוקרתי בסכום גג 300 ש"ח . באיבי יש הבדל. אבל ראיתי כבלים בסכומים של 6 אלף ש"ח . זה סתם זריקת כסף
רק הטכנאי קרמר

diskmen
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

החלפתי כבלים עבים של hama ב כבלים דקים qed profile 72 .
עלה לי יותר זול מה hama וקיבלתי סאונד משופר.
מי שאומר שאין הבדל בין כבלים כניראה החליף כבלים גרועים בכבלים גרועים או שהמערכת שלו פח.
תכף תגידו שאין גם הבדל בין מגברים וdac ים וגם שאין הבדל בין hi-res ל cd ו mp3.
תפסיקו כבר לבלבל גולשים בפורום..
יש הבדל בסאונד בין כבלים שונים והעובי של הכבל זה פרמטר שלא תמיד משקף את איכות הכבל. ברור שצריך לשמוע כל דבר שאתה קונה. אף אחד לא מבטיח שקבל יקר ישמע טוב יותר מכבל זול. מה שכן צריך לזכור שההבדלים בסאונד לא גדולים לכן כדאי להשקיע במגבר,רמקולים,DAC וספריית מוזיקה איכותית וכבל לקנות ב 100-300 שקל (במערכת סטראיו ממוצעת ).

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

diskmen כתב:החלפתי כבלים עבים של hama ב כבלים דקים qed profile 72 .
עלה לי יותר זול מה hama וקיבלתי סאונד משופר.
מי שאומר שאין הבדל בין כבלים כניראה החליף כבלים גרועים בכבלים גרועים או שהמערכת שלו פח.
תכף תגידו שאין גם הבדל בין מגברים וdac ים וגם שאין הבדל בין hi-res ל cd ו mp3.
תפסיקו כבר לבלבל גולשים בפורום..
יש הבדל בסאונד בין כבלים שונים והעובי של הכבל זה פרמטר שלא תמיד משקף את איכות הכבל. ברור שצריך לשמוע כל דבר שאתה קונה. אף אחד לא מבטיח שקבל יקר ישמע טוב יותר מכבל זול. מה שכן צריך לזכור שההבדלים בסאונד לא גדולים לכן כדאי להשקיע במגבר,רמקולים,DAC וספריית מוזיקה איכותית וכבל לקנות ב 100-300 שקל (במערכת סטראיו ממוצעת ).
...
·לא מדברים פה על 100-300 שקל, אלה על פראירים שקונים כבלים באלפי שקלים כי חושבים שיקבלו שיפור. זאת פזיקה פשוטה, כבל שמתאים לרמקול ולמרחק, ועשוי מחורים בסיסיים, ישמע זהה לכבל של 1000$. כבר היו על זה אין ספור דיונים בכל הפורום שאני מכיר לא רק פה. והיו הרבה מבדקים ובדיקות מעבדה רציניות וגם היה את המקרה של אודיוקווסט עם התרמית כבלים שלה, מי שחושב שכבל באלפי שלקים משנה משהו, שיהנה אבל לכתוב שטויות כאלה על גבי דפי הפורום ועוד להאשים אנשים שהם מבלבלים אחרים, זאת כבר הגזמה.

diskmen
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

BUGY כתב:
...
...
·לא מדברים פה על 100-300 שקל, אלה על פראירים שקונים כבלים באלפי שקלים כי חושבים שיקבלו שיפור. זאת פזיקה פשוטה, כבל שמתאים לרמקול ולמרחק, ועשוי מחורים בסיסיים, ישמע זהה לכבל של 1000$. כבר היו על זה אין ספור דיונים בכל הפורום שאני מכיר לא רק פה. והיו הרבה מבדקים ובדיקות מעבדה רציניות וגם היה את המקרה של אודיוקווסט עם התרמית כבלים שלה, מי שחושב שכבל באלפי שלקים משנה משהו, שיהנה אבל לכתוב שטויות כאלה על גבי דפי הפורום ועוד להאשים אנשים שהם מבלבלים אחרים, זאת כבר הגזמה.
...
·מבלבל מי שכותב שאין הבדל בין כבלים ושעובי הכבל זה פרמטר חשוב!
תקרא שוב מה רשמתי.

diskmen
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

חלק מהאנשים בפורום זה לא מבינים על מה הם מדברם. מבלבלים גולשים אחרים. אין שום פיקוח על השטויות שאנשים רושמים פה.
טוענים שאין הבדל סאונד בין כבלים. שאין הבדל סאונד בין מגברים ומסתקלים על מפרטים של מגברים וטועני שוואטים זה וואטים ולא מבינים שמגבר שעולה 6000 שקל עם 60 וואט rms מניע רמקולים בצורה עדיפה בהרבה ממגבר ב1500שקל עם 85 וואט rms.
הרמה פה נמוכה.
לכבלים ברמה טובה יש אופי סאונד מסויים כמו גם למגברים שונים.
אין צורך לרשום תגובה. אני לא אקרא אותה.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

diskmen כתב:
...
...
·מבלבל מי שכותב שאין הבדל בין כבלים ושעובי הכבל זה פרמטר חשוב!
תקרא שוב מה רשמתי.
...
·עובי הכבל זה הפקטור הראשון ואחד החשובים. זה מתייחס להתנגדות ומוליכות, מה שמאוד חשוב במערכת שעובדת על מתח יחסית חלש ורצה למרחקים גדולים. כבל דק מדי, למרחק גדול או/ו להספק גבוה יגרום לבעיות וזה לא משנה איזה חברה ואיזה סוג הכבל.
אלה דברים הכי בסיסים בחשמל:
The resistance of a given object depends primarily on two factors: What material it is made of, and its shape. For a given material, the resistance is inversely proportional to the cross-sectional area; for example, a thick copper wire has lower resistance than an otherwise-identical thin copper wire. Also, for a given material, the resistance is proportional to the length; for example, a long copper wire has higher resistance than an otherwise-identical short copper wire

החלק השני זה סוג החומר. ופה לא צריך משהו מיוחד. נחושת באיכות טובה, לא משהו אקזוטי, אלה חמור נפוץ בתעשי, OFC עושה את העבודה.

נכון שיש עוד משתנים כמו סוג הבידוד, הקונקטורים וכדומה. אבל אלה יחסית חסרי השפעה ובמצב נורמאלי, מצב ללא הפרעות אלקטרומגנטיות חזקות בסביבה הצמודה לכבל (כמו כבל אודיו מושחל עם כבל מתח), אין להם השפעה.

לא יודע מה זה "כבלים של hama" עוד שקר כלשהו. שתבין, hama, או qed או כל חברה פלצנית אחרת לא מיצרות את הכבלים. הם קונים את זה מיצרן סיני , מדביקים שם משלהם ומוסיפים שני אפסים למחיר. ה-QED 79 המדובר הוא כבל OFC בחתך של 14AWG. אני קניתי 100 מטר כזה בכמה מאות שקלים, ישירות מהיצרן, מאמזון. עם תעודה מבדיקה חיצונית. זה לא חומר יקר ואין פה שום טכנולוגיה.

בלי קשר, אני לא יוצא פה ישירות נגדך, לא הכוונה שלי בכלל, אלה נגד כל הדיון ההזוי הזה שחוזר על עצמו כל כמה זמן.

BreezeNET
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: אבי כהן
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 111 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

גם כאשר ההבדל הוא פסיכולוגי הוא עדיין הבדל ויש שמוכנים לשלם

DigiSUN
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 200 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

diskmen כתב:חלק מהאנשים בפורום זה לא מבינים על מה הם מדברם. מבלבלים גולשים אחרים. אין שום פיקוח על השטויות שאנשים רושמים פה.
טוענים שאין הבדל סאונד בין כבלים. שאין הבדל סאונד בין מגברים ומסתקלים על מפרטים של מגברים וטועני שוואטים זה וואטים ולא מבינים שמגבר שעולה 6000 שקל עם 60 וואט rms מניע רמקולים בצורה עדיפה בהרבה ממגבר ב1500שקל עם 85 וואט rms.
הרמה פה נמוכה.
...
·ואתה מבין בזה? (או יכול להפנות לכאן מישהו שלדעתך "מבין בזה"?)
אם כן אז כתוב לנו בבקשה ואולי כולנו נחכים:
1. מה ההצדקה לקנות כבל אינטרקונקט במעל מאתיים ש"ח?
2. איזה מאפיין פיזיקלי מיוחד יש לכבל כ"כ יקר, שלא ניתן להשיג באחד זול?
3. האם ערכת השוואה חשמלית בין הכבלים?
4. האם ערכת השוואה עיוורת ABX ביניהם? או מכיר מישהו שערך השוואה כזו?
המעבר מצדך לדיבורים על מגברים כאילו נטען פה שהם רק נמדדים בוואטים - זה סתם איש קש בנסיון לקחת את הטענות לאבסורד, מיותר להתייחס לזה.

Janti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: Janti
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 129 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

@DigiSUN
·קראתי את התשובות שלך בנושא הזה ואחרים, גם בדיונים קודמים. אני סבור שאתה נכס יקר ערך לקהילה. שאפו גדול!!! (Y)

לצערי הרב, הנושא הזה מעורר מריבות בכל פעם מחדש משום שלדעתי הוא מאוד (אבל מאוד) מבלבל והיצרנים והלוחשים לכבלים עושים כמיטב יכולתם לתרום לבלבול הכללי. אני סבור שכדי לסלק את המוקש הזה היה רצוי להבהיר שאין מחלוקת לגבי הבדל שמיע שכבילה עשויה\עלולה לגרום לו. לא ראיתי שמישהו מכחיש זאת מעולם.

גורם נוסף שתורם לעירפול בנושא הוא ייעוד כבילה מסוגים שונים ורגישותה למאפיינים ייחודיים. כך לדוגמה, אין דין כבילת פונו המעבירה מתחים חשמליים זעירים ורגישה להפרעות אלקטרו-מגנטיות, זהה לכבילת רמקולים המעבירה אות חזק יחסית, ואין דין כבילת אותות דיגיטליים בתצורת DC, זהה לדין כבילת אינטר-קונקט המעבירה אותות AC.

עם זאת, היה רצוי מאוד להדגיש שההבדלים השמיעים הקשורים בכבילה נובעים ממאפיינים חשמליים המוכרים למדע מאז סוף המאה ה-19' (התנגדות, השראה, קיבולת חשמלית) ואין שום דרך מוכרת לבצע מניפולציה על כבילה כדי שתגרום להבדל שמיע, ללא שינוי של אחד המאפיינים החשמליים.

ניתן לשנות חלק מהמאפיינים החשמליים של כבילה, או את כולם במגוון דרכים. אך אם אותם מאפיינים שונו לאותם ערכים בשני זוגות שונים של כבלים, הרי שמבחינת התכונות החשמליות שלהם - שני זוגות הכבלים זהים.

כך לדוגמה, ניתן לשנות את ערך הקיבוליות (C) של כבל, ע"י מעטפת טפלון, PVC, ופולימרים אחרים בקטרים ושילובים שונים, המהווה חומר דיאלקטרי בין המוליך למעטפת. אפשר לשנות השראה ( L ) באמצעות שזירה מחוכמת של סיבי נחושת\כסף של המעטפת סביב המוליך בתצורות גאומטריות שונות ואפשר גם לשנות התנגדות חשמלית על-ידי שימוש במוליכים מוכרים (כסף ונחושת ושילוב שלהם) בקטרים שונים.

בכל אחת מהאפשרויות האלה ניתן לעשות שימוש בחומרים אקזוטיים, במתכות יקרות, בתהליכי ייצור מחוכמים ויקרים ולהגיע לאותן תוצאות בדרכים שונות ומרובות. אפשר כמובן גם לשנות את אותם פרמטרים בדיוק באותה מידה, על-ידי שימוש בקבל קטן, סליל, או נגד (פילטר) ולקבל את אותה תוצאה בעלות זניחה.

הבעיה העיקרית לדעתי נובעת מכך שהעובדות הנ"ל ידועות היטב ליצרנים (אך לאו דווקא לצרכנים) ומפאת תחרות קשה והפיתוי שיש בפלח צרכני קל יחסית לתמרון שבצידו מתח רווחים אדיר. זוהי המוטיבציה הגורמת לכך שהיצרנים נוקטים באסטרטגיות שיווקיות שפעמים רבות נוגדות את השכל הישר. אלה נועדו ברובן להבטיח שמיתוסים, שמן נחשים, אברה-קדברה אודיופילי ופסאודו-מדע ישלטו בשיקולי צרכני הנישה הזו ויבטיחו ROI גם בעתיד.

@DigiSUN הדרך שלך להאבק בתופעה היא אצילית אך היא אי קטן של שפיות ונאורות באגן גדול של בורות באוקינוס עצום של קפיטליזם חזירי שערכי מוסר וחינוך טבעו ואבדו במצולותיו. אתה עשוי, לשמחת כולנו, לנצח בקרב זה או אחר אבל את המלחמה הזו הפסדת כבר מזמן. כולנו הפסדנו.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

diskmen כתב:חלק מהאנשים בפורום זה לא מבינים על מה הם מדברם. מבלבלים גולשים אחרים. אין שום פיקוח על השטויות שאנשים רושמים פה.
הרמה פה נמוכה.
...
·

יש פורום אחר .שם מבינים בכבלים ושמן נחשים וברכות שנתן הרבי מלובביץ לכל כבל ,לפני שעזב אותנו ז״ל , ממליץ לך ללכת מפה לשם.

סע לשלום, המפתחות בפנים.

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

Re: שאלה על כבלים "היי אנד"

נושא שלא נקרא #26 

Tux10 כתב:אני יותר ויותר רואה אנשים מוכרים כבלים של חברות גדולות למינהם שמתמחרות את הכבלים שלהם באלפי שקלים ולפעמים זורקות *** שיווקי לפה ולשם.

השאלה שלי - למה אנשים קונים את זה? אני מדבר על רוב הכבלים של ה"interconnect" ומינהם שיש פה ביד 2 - זה באמת שווה לבזבז 800 ש"ח על כבל אות פשוט?
...
·היו בנושא הזה אינספור דיונים שלא הגיעו לשום מקום....
לדעתי ולאור ניסיוני, חווית האזנה היא חוויה סוביקטיבית - מדובר על חוש השמיעה.
כמו שחוש הטעם שונה בין אנשים, חוש הריח שונה בין אנשים ואפילו חוש הראיה שונה - כך גם חוש השמיעה שונה:
לאחד שילוב ציוד מסוים נשמע "צורמני וחד " לשני זה נשמע "מפורט וצלול כבדולח"....

העניין המטעה בחושים זה שהם משתנים לאורך השנים.
ברוב המקרים, אדם שלא מורגל בשתיית יין לא יבחין בשינוי בטעם בין יין פשוט ליין איכותי וגם אם יבחין אז יכול לומר שזה לא כזה ביג דיל וממש לא שווה את הכסף.
זה גם יכול להיות נכון כאשר אדם שמורגל באוכל פשוט ובסיסי נחשף פתאום לאוכל גורמה שיכול להיות שבכלל לא טעים לו....

גם חוש הראיה אינו זהה אצל כולם - יש כאלו ששמים לב לפרטים קטנים בתמונה ויש כאלו שלא.

אני יכול לספר על עצמי שבמשך השנים, כאשר נחשפתי למערכות איכותיות יותר, למדתי לשים לב לפרטים ולניואנסים שקודם לא הייתי מודע להם.
כלומר, מדובר גם במשהו נרכש עם השנים.
ההחלטה מה לקנות בתחום האודיו יכולה להיות דומה להחלטה איזה רכב לקנות - תלוי בשימושיות הנדרשת מהרכב ותלוי מה חשוב לך - אם מה שחשוב לך זה להגיע מנקודה א לנקודה ב בבטחה ואתה רוצה אמינות סבירה + אז גם קאיה פיקנטו תתאים.
אם אתה מחפש חווית נהיגה אז קאיה פיקנטו כנראה שלא תתאים....

גם באודיו האלמנט הזה קיים. בשביל לשמוע מוזיקה ברקע אין צורך להשקיע כסף רב. אבל אם אתה רוצה חווית האזנה מרגשת ובדקת בעצמך שאתה שומע הבדל ניכר בין מערכת סטנדרטית לבין מערכת מושקעת , אז אתה דומה לאותו אדם שמחפש ברכב יותר מאשר להגיע מנקודה א לנקודה ב.

לעצם השאלה ששאלת, שוב מניסיוני המעשי, בחנתי אצלי בסטאפ כבלים שונים כאשר גם רכיבי הסטאפ שלי השתנו במהלך השנים.
חלק מהכבלים שהיו יקרים יותר מאלה שהיו לי לא עשו שום הבדל, חלק ממש קלקלו לטעמי את הסאונד , חלק השפיעו מעט ולדעתי לא הצדיקו את מחירם וחלק השפיעו על הסאונד באופן שאהבתי והיו שווים עבורי את מחירם ולכן רכשתי אותם.
יתרה מזאת, באחת הרכישות שלי קיבלתי כבל מתנה שלטעמי קלקל את הסאונד. שמתי אותו בצד ושכחתי ממנו.
לאחר מספר שנים החלפתי רכיב ציוד וחיברתי שוב את הכבל הזה והפעם התוצאה הייתה טובה לאוזניי.

מה שאני מציע לך זה :
1. לא לקנות שום כבל בלי שבחנת אותו אצלך בסטאפ שלך.
2. להחשף (כלומר, להאזין) למערכות אחרות ושונות מזו שיש לך , עדיף למערכות מושקעות. זה יעזור לך להבין מה אתה אוהב ומה לא, האם ההבדלים בסאונד המתקבל משמעותיים לגביך או לא והאם ההשקעה הנדרשת שווה לך או לא.
3. לזכור שאין בתחום הזה דברים קבועים כי חוש השמיעה שלנו משתנה עם השנים וגם הטעם או העדפות שלנו משתנות (כמו באוכל - האם מה שאתה אוכל היום זה מה שאכלת בילדותך?)
4. לזכור שאחד הדברים הכיפיים בתחביב הזה זה לנסות דברים חדשים.
5. לזכור שבסופו של דבר אתה הוא זה ששומע ומאזין ואם הסטאפ שלך לא מרגש אותך ולא מגרה אותך להאזין עוד ועוד אז כנראה זה לא הגיע לנקודה הנכונה, בהנחה שזו מטרתך.
6. לזכור שמדובר בסה"כ בתחביב נחמד. אנחנו לא עוסקים בהצלת חיי אדם....

מאחל לך שתהנה מהבחירות שלך.
ארז

Tux10 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

אני רק רציתי לראות מה אנשים אחרים חושבים. אני אישית לא מאמין שכבל יכול לשנות את הסאונד. זה כן חשוב אבל לקנות כבל שהוא מנחושת ללא חמצן שלא יהיה חמצון של הרכיבים, וכמובן כבל שהוא עבה ומוגן. רציתי רק לראות למה אנשים מבזבזים ה מ ו ן כסף על זה בזמן שיש כבל "אוברקיל" שהוא מקסימום עולה $50, וגם זה לא.

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

Tux10 כתב:אני רק רציתי לראות מה אנשים אחרים חושבים. אני אישית לא מאמין שכבל יכול לשנות את הסאונד. זה כן חשוב אבל לקנות כבל שהוא מנחושת ללא חמצן שלא יהיה חמצון של הרכיבים, וכמובן כבל שהוא עבה ומוגן. רציתי רק לראות למה אנשים מבזבזים ה מ ו ן כסף על זה בזמן שיש כבל "אוברקיל" שהוא מקסימום עולה $50, וגם זה לא.
...
·

אמונה זה דבר אחד והתנסות זה עניין אחר...
מציע לך לבקר בחנות פיוז בגבעתיים.
שם יוכלו להדגים לך איך כבל משנה את הסאונד ולא בעלויות מטורפות.
ארז

Tux10 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

ארז_וחני כתב:
...
...
·

אמונה זה דבר אחד והתנסות זה עניין אחר...
מציע לך לבקר בחנות פיוז בגבעתיים.
שם יוכלו להדגים לך איך כבל משנה את הסאונד ולא בעלויות מטורפות.
ארז
...
·

אז אתה אומר שיש הבדל בסאונד בין כבל RCA איכותי (נגיד של מונופרייס או בלו גיינס קייבל) לבין כבל של אודיוקווסט?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

Tux10 כתב:
...
...
·

אז אתה אומר שיש הבדל בסאונד בין כבל RCA איכותי (נגיד של מונופרייס או בלו גיינס קייבל) לבין כבל של אודיוקווסט?
...
·

כן זה מה שהוא אומר .
כשאתה הולך לחנות תדאג להאזין במבחן עיוור, כלומר שלא תדע בכל פעם לאיזה כבל אתה מאזין ותבדוק האם אתה יכול להגיד, בכל פעם ,איזה כבל חובר.

לסיום תבקש, שהמדגים בחנות(ניסן ??), יראה לך ,ככה בשביל הסבבה, איך הוא מצליח להבחין וכמובן לא לשכוח לדאוג שגם הוא, כמוך, לא יידע בכל רגע נתון, לאיזה כבל הוא מאזין.

נשמח לשמוע את תוצאות הביקור בחנות.

בהצלחה

נ.ב
יש לוודא שהכבלים הנבדקים יהיו זוג שתביא מהבית והזוג ״האיכותי״ יהיה חדש דנדש מהאריזה בחנות, בכדי להיות בטוחים, שלא עבר איזו שהיא מודיפיקציה, לצורך הדגמות מסוג זה.

טיפ קטן
לא צריך כבלים ממונו פרייס, מספיק הכבלים הפשוטים בחצי שקל ,שמקבלים בחינם ,כדי להבין שהכל חארטה בארטה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”