בעיות קליטת מערך T2 באיזור חיפה והקריות

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
i_zik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

בעיות קליטת מערך T2 באיזור חיפה והקריות

נושא שלא נקרא #1 

לאחרונה אני לא יכול לקלוט את שידורי המרבב השני של מערך עידן+ המכיל את ערוצים 20 ו-24 באיזור הקריות.

ברשותי שלושה ממירים - שניים מאותה תוצרת, כולם נרכשו בחצי השנה האחרונה.

אציין כי את שידורי הניסיון קלטתי היטב בתוך המבנה ללא כל אנטנה מיוחדת אלא רק עם זו שהגיעה בערכה.

פניתי למוקד עידן+ ושם אני נדרש להשקעה של אלפי שקלים בהתקנה של אנטנה חיצונית, דבר שגם הם לא יכולים להבטיח לי ככזה שיאפשר לי לקלוט את המערך השני.

יש כאן מישהו מהרשות השנייה שכן אפשר לדבר איתו?

יש כאן עוד מישהו שלא מצליח לקלוט את השידורים הללו? אשמח להתפקדותכם/ן...

asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

כנראה הנמיכו עוצמה. אולי מישהו מהצפון יוכל לעזור.

בקשר לאנטנה חיצונית, כך קולטים באירופה, זו דרישה לגיטימית. לא מדובר באלפי שקלים. הבעיה היא שהרשות השנייה הכריזה ב-2010 שאפשר לפנות את כל האנטנות מגגות הבתים והציבור הסיק שניתן לצפות בערוצים ללא אנטנה.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני את השידורים הרגילים מצליח לקלוט מקומה שנייה בכפר סבא אבל את שידורי הנסיון לא.
רק עם האנטנה החיצונית שעל הגג בגובה 10 קומות אני מצליח לקלוט אותם.

אנטנת יאגי חיצונית עולה 100-300 ש"ח והתקנה עוד כמה מאות שקלים, תלוי במתקין.

אתה יכול להזמין טכנאי באופן פרטי שיבדוק איך הקליטה לפני החלטה על התקנה. או שתשיג אנטנה ותבדוק בעצמך.

פעם היו טכנאים של הרשות השנייה שהיו מגיעים הביתה ובודקים ללא תשלום, אבל היום כבר אין.

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כול הערוצים החדשים . 11HD 20 9 ועוד . ניסגרו כי... בזק דרש כסף עבור השימוש בתדרים. הערוצים ענו מספיק לנו הלקוחות של הכבלים . ולא רצו לשלם עבור השימוש בT2 . חשבו שהמדינה תתן לבם בחינם
אז אין בנתיים T2
רק הטכנאי קרמר

i_zik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

בשבועיים האחרונים אני במו"מ מול המוקד שלהם ומנסה להבין מהם האם יש בעיה בשידורים באזור מפרץ חיפה וצפונה לכיוון הקריות. מספר אנשים עם ציוד תומך כמוני, שקלטו את הערוצים בשידורי הניסיון, גם הם לא מצליחים לקלוט אותם כלל, ולמעשה, היות ואין אנטנה מרכזית לאף אחד מאותם חברים, למרות שחלקם מחזיקים באנטנת יאגי מחוץ למבנה, הדבר לא בא על פתרונו. במוקד לא מודים שאין שידור באזור, טוענים שהמשדר בסטלה מאריס ובדן פנורמה שבחיפה כן פעילים, למרות שבפועל אף ממיר לא מוצא אותם, ודרשתי שיחה עם טכנאי - דבר שהם לא מוכנים לעשות.

קיים תסכול רב מעצם העובדה שהם הרגולטור והם המפעיל, והם לא מבינים שהם משרתי הציבור והאינטרס שלהם הוא לאפשר שידור תקין למרכז האוכלוסיה.

לדבר איתם לצערי זה מתיש... מתיש מאד.

drixie
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

נסה לסרוק מחדש. הזיזו את ערוצי הטלוויזיה ל SUBSTREAM 0 בשלב כלשהו, לפחות במרכז, אז מה שנסרק קודם כבר לא עלה.

כמובן שהדבר הכי חשוב שיכול להיות שם, ערוץ 11 HD, כבר לא משדר. יש במקומו צפצוף ארוך, המסמל כנראה את יחס הרשויות לציבור.

i_zik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

בדקתי עכשיו בכל שלושת הממירים שלי את אפיק 32 וכלום. בשלושתם אין נעילה עם שום אות.

אשמח להסבר להדיוטות כמוני, אודות "SUBSTREAM 0"

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין

נושא שלא נקרא #8 

i_zik כתב:בדקתי עכשיו בכל שלושת הממירים שלי את אפיק 32 וכלום. בשלושתם אין נעילה עם שום אות.

אשמח להסבר להדיוטות כמוני, אודות "SUBSTREAM 0"
...
·

חבל על המאמץ שלך . כמו שכתבתי למעלה . כול הערוצים האלה לא היו מוכנים לשלם לבזק דמי שימוש עבור השידור . אז הערוצים האלה ירדו . מהתדר. הקליטה צריכה להיות זהה כמו בתדר הישן. וכך זה הייה בהתחלה . בקריות . ובמקומות אחרים. מישו צריך לשלם. עבור השימוש בT2 . . והערוצים האלה מיסתפקים בכבלים/יס
רק הטכנאי קרמר

redmi
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

קרמר
תרגיע
באיזור המרכז(תדר 28) ערוצים 20ו24
נקלטים מצויין.

i_zik (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

אגב, עד כמה המוקדנים מנותקים? נאמר לי על ידי מספר מהם שבאזור חיפה ניתן לקלוט את שני התדרים של T2: גם את אלו של המרכז וגם את אלו של הצפון.

הסברתי לכל מי שזרק לי את תפוח האדמה הלוהט הזה שהדבר נכון אבל על באופן חלקי: למתגוררים בצידו הדרומי של רכס הכרמל, ייתכנו ימים שבהם תנאי מז"א יאפשרו את קליטת התדרים מהמרכז. למי שנמצא במורדות, כמו כל תושבי המפרץ וחלק לא מבוטל מתושבי חיפה ונשר, הדבר בלתי אפשרי.

קרייתים - התפקדונה, האם אתם מצליחים לקלוט את שידורי עידן+ בתדר T2?

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אם מישהו עם אנטנת יאגי חיצונית מכוונת היטב על הגג לא מצליח לקלוט, אין לו דרך אחרת לקלוט ולכן במצב כזה אפשר לנסות לפנות לפניות הציבור של הרשות השנייה או לנציב פניות הציבור במבקר המדינה.

מצד שני, הרשות השנייה יכולים לטעון שמדובר בשידורי ניסיון ולכן התקלות.

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין

נושא שלא נקרא #12 

redmi כתב:קרמר
תרגיע
באיזור המרכז(תדר 28) ערוצים 20ו24
נקלטים מצויין.
...
·

כניראה שאיזה משדרון של T2 . נישאר דלוק בטעות . ללא תשלום . המגמה זה $$$$ זה התחיל מעולה הT2 . ניקלט בכול חיפה והקריות מעולה . עם אנטנה מקל המצורפת . בזק הלך לבקש מהתחנות $$$ הם אמרו נתקו . הראשונים היו ערץ 9 11HD . ערוץ 20 24 לא רציני . אז המשדר דלוק חינם בטעות .

אני כותב ממידע מביפנים . מימי שהיתקין את המשדרים . של T2 . אין דבר כזה שאת התדר הישן יקלטו מעולה . ואת התדר החדשT2 לא יקלטו . ולראיה זה ניקלט בחודש הראשון מעולה
כול המישחק זה$$$$
רק הטכנאי קרמר

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין

נושא שלא נקרא #13 

גם חברת יס מצפינה את הערוצים שלה בלוויין עמוס

אבל יש ערוץ מסויים לא רציני . שלא מוצפן . שהמתקינים של יש יראו את הערוץ במד שדה שהם מכוונים את הצלחת
אז מה שניקלט במרכז . זה כניראה איזה ביקורת של המשדר . באופן רשמי אין קליטה של T2 . בעידן+ לא רוצים להגיד שהכול זה $$$ . הפקידים
רק הטכנאי קרמר

redmi
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

ידידי קרמר
תדר 28 במרכז ותדר 32 בצפון ובדרום
שעליהם משודרים ערוץ 20וערוץ 24 בt2
הם תדרי uhf.
מה קשור כיוון צלחת והצפנה.
דרך אגב, אלה כבר מזמן לא שידורי ניסיון.
חוסר קליטה או קליטה בעייתית היא תוצאה שאין מספיק משדרונים והשידור בעוצמה נמוכה.

OhadSela
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

יש לי טלויזיה חכמה של LG עם ממיר מובנה סריקה אוטומטית מצאה לי את כל התחנות גם ב T2 עם אנטנה פשוטה כזאת
גר באיזור הגליל המערבי
https://www.google.co.il/imgres?imgurl= ... mrc&uact=8

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”