האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!
מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

2 רשתות על ראוטר אחד

עמוד 3 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015
מספר הודעות: 88

#31  נשלח: ו' 24/11/2017 16:18

eran405
·

אז זה בהחלט יעבוד בלי בעיה בארץ? ואיזה דגם עדיף, את ה-C7 של TPLINK או את ה-ARCH13 של אסוס?
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 140
מספר הודעות: 741

#32  נשלח: ו' 24/11/2017 16:43

Eardrum
·

למיטב ידעתי מה ש-NegativeIQ דיבר עליו זה נעילה של התדרים לתדרים המותרים בארה"ב (בדיוק כמו שציוד שנקנה בארץ נעול לתדרים שמותרים בארץ). כלומר, כל עוד שלא יעצר במכס ופיזית המשלוח יגיע אליך לא יהיה לך שום בעיה להפעיל אותו. להיפך, זה שהתדרים הם של ארה"ב אומר פחות סיכוי לחפיפה עם רשתות של שכנים וכו'.

לגבי ה-C7 לעומת ה-ACRH13 קשה להגיד. אוסיף לך גם אופציה שלישית ACRH17. שלושתם נראים בסדר אבל ה-ACRH13 ו-ACRH17 מאד חדשים ולכן כנראה הייתי הולך על ה-C7 שהוא דגם "מוכח". הקושחה של asus נחשבת יותר טובה אבל בשביל דגם מקביל באמת של asus אתה צריך את ה-AC66U שיקר יותר (הייתי ממליץ עליו אבל הדגמים האחרים מתחת לתקרת המע"מ והוא דווקא בדיוק מעל).
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#33  נשלח: שבת 25/11/2017 17:25

eran405
·

היי,

הזמנתי ממש לפני שבת את ה-ARCH13 (שומר שבת), ושמתי לב עכשיו שההזמנה כבר נשלחה.

האם זה קריטי? להזמין את ה-C7 ולהחזיר את האסוס כשיגיע (אם יגיע)?

תודה רבה ושבוע טוב
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#34  נשלח: שבת 25/11/2017 17:50

Eardrum
·

ה-ACRH13 נראה כמו ראוטר טוב (מצוין ביחס למחיר). זה אמנם דגם חדש יחסית אז אין יותר מידי מידע עליו אבל המעט שיש דווקא נראה חיובי ביותר: גם הביקורות באמזון טובות וגם סתם חיפוש ב-google מביא לביקורות חיוביות שמשבחות אותו במיוחד יחסית למחיר הנמוך שלו. וכמובן זה שהוא חדש כרגיל אומר שהוא יותר מתקדם.

ככה או ככה, תתחדש
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#35  נשלח: שבת 25/11/2017 17:52

eran405
·

מעולה.

תודה רבה חבר, מעריך מאוד את העזרה.

בקשר להתקנה שלו - כמו שהסברת לי בהתחלה?
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#36  נשלח: שבת 25/11/2017 18:00

Eardrum
·

השירשור הזה כבר ארוך מידי ואני לא בטוח איפה הסברתי ומה.

התקנה רגילה היא די פשוטה:
א. הופכים את הציוד של בזק/הוט למודם בלבד (מצב bridge).
ב. מחברים את אחת היציאות של המודם לכניסת WAN בראוטר החדש. כל שאר הציוד מתחבר לראוטר החדש (כלומר שאר היציאות במודם נשארות ללא חיבור).
ג. בהגדרות WAN בראוטר החדש: בשביל תשתית בזק מגדירים חייגן pppoe ובשביל הוט automatic/dynamic IP.
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#37  נשלח: שבת 25/11/2017 18:03

eran405
·

מעולה, נשמע פשוט.

ושאלה בקשר ל-5GHZ - דיברנו והסברת שזה יותר מהיר מ-2.4 ועם פחות הפרעות - אבל האם המעבר ל-5GHZ הוא אוטומטי? או שאני צריך להגדיר את זה בהגדרות? איך זה עובד בדיוק?

תודה רבה
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#38  נשלח: שבת 25/11/2017 18:09

Eardrum
·

אתה יכול לקבוע מה שאתה רוצה בהגדרות של הראוטר. הייתי מתחיל מלהפעיל את שניהם ולתת לכל אחד מהם SSID שונה ככה שתוכל בקלות להשוות ביניהם (ולוודא שכל המכשירים תומכים ב-5Ghz). אצלי כיביתי לגמרי את ה-2.4 והשארתי רק את ה-5 כי אין לי מכשירים שלא תומכים ב-5 ואני מקבל ביצועים יותר טובים. אבל אין בעיה להשאיר את שניהם דולקים עם אותו SSID או SSID שונה לכל אחד - מה שנח לך.
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#39  נשלח: שבת 25/11/2017 18:13

Eardrum
·

עוד משהו קטן בנושא: ב-5ghz כרגיל כדאי לבחור רוחב ערוץ כמה שיותר רחב (40Mhz או אפילו 80/160 אם הראוטר תומך בזה) כי שהתדרים נקיים יחסית וזה נותן מהירות גדולה יותר. ב-2.4 כרגיל יש בעיה של תדרים פנויים ולכן תשאיר את זה על הרוחב המינימלי (20Mhz).
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#40  נשלח: שבת 25/11/2017 18:28

eran405
·

איך אוכל לדעת אם מכשיר כלשהו תומך ב-5GHZ? פשוט להתחבר לראוטר שפועל על 5 ולראות אם אני מצליח לגלוש? זה מספיק כדי לדעת?

והאם יש דרך פשוטה יותר כדי לדעת? האם זה הנתון הזה מופיע במפרט הטכני של מכשירים (פלאפונים, מחשבים ניידים, קונסולות וכו')?

ונראלי שרק עכשיו הבנתי - האם DUAL BAND אומר שאני יכול שיהיו לי 2 SSID שפועלים במקביל מאותו הראוטר? ואז נגיד לחלק מה-AP לתת את ה-SSID וההצפנה של ה-2.4, ולחלק את אלו של ה-5?

ואם אני משאיר את שניהם (2.4 + 5) פועלים על אותו SSID, איך מכשירים שמתחברים אליו (בצורה אלחוטית) יוכלו לדעת איזה מהם זה ה-2.4 ואיזה ה-5?

מקווה שאני לא משגע אותך יותר מידי.

תודה רבה.
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#41  נשלח: שבת 25/11/2017 19:29

Eardrum
·

DUAL BAND פשוט אומר שהראוטר תומך גם ב-band של 2.4 וגם ב-band של ה-5. ה-SSID זה המזהה של הרשת האלחוטית וכמו שאמרנו יכולים להיות SSIDים שונים לתדרים שונים באותו הראוטר (וגם SSIDים שונים ל-guest network) אבל גם אפשר להגדיר את אותו ה-SSID לשני התדרים ואפילו לראוטרים שונים (APs). הכל שאלה של כמה שליטה אתה רוצה בבחירה של לאן כל מכשיר מתחבר (SSIDים שונים) לעומת הנוחות שיש ב-SSID בודד ולקוות שהמכשירים חכמים מספיק להתחבר "נכון".

לבדוק אם מכשיר תומך ב-5 אפשר מן הסתם להתסכל בספסיפקציות שלו אבל יותר פשוט מה שהצעתי קודם: תגדיר לפחות זמנית SSID שונה לכל תדר ואז אם המכשיר רואה את ה-SSID של ה-5 המכשיר תומך ב-5.

כשאתה מגדיר את אותו SSID ל-2 התדרים (ו/או לראוטרים שונים) המכשיר בוחר לאיזה להתחבר לפי יוריסטיקה כלשהי כגון חוזק הסיגנל. רב המכשירים לא יחליפו תדר/AP גם אם הסיגנל נחלש ויש סיגנל יותר חזק בעל אותו SSID. רק אם החיבור מתנתק לגמרי המכשיר יחפש שוב את הסיגנל הכי חזק.

גם בנושא הזה הכי טוב לבדוק איך זה מתנהג במכשירים שלך: ברב המכשירים תוכל לראות סטטוס של חיבור הרשת ושם לראות באיזה תדר/מהירות הוא התחבר.
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#42  נשלח: שבת 25/11/2017 21:22

eran405
·

מעולה, תודה רבה על ההסבר.

אחכה לראות אם הראוטר יגיע קודם, ואם כן אחזור לפה אם אתקל בבעיה בהתקנה.

תודה רבה ושבוע מעולה.
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#43  נשלח: א' 17/12/2017 11:45

eran405
·

היי שוב ערן,

הראוטר של אסוס הגיע. חיברתי אותו וחיברתי אליו את מכשירי הקצה.

כל המחשבים שמחוברים אליו ישירות עם כבל רשת - עובדים מעולה. כנ"ל גם ה-WiFi.

בעיה אחת - אני לא מצליח להיכנס לכתובת של הראוטר כדי להגדיר אותו. ע"פ דף ההוראות, הכתובת היא router.asus.com אך כשאני מנסה לנווט אליה, אני מגיע לאתר של אסוס ישראל asus. מה אני עושה לא נכון?

שאלה נוספת - השתמשתי עד עכשיו בראוטר של TPLINK (דגם WR841) בתור נקודת גישה לקומה השנייה בבית. בהנחה שאני מגדיר 2 רשתות על הראוטר של אסוס (5GHZ ו-2.4GHZ), אני יכול לתת לנקודת הגישה של TPLINK את הפרטים של זו של ה-5GHZ, למרות שהוא עצמו לא תומך בה?

אני גם לא מצליח לגשת כרגע ל-HOTBOX, אני מזין 192.168.1.1 והדף נטען במשך 15 שניות עד שאני מקבל הודעה שלא ניתן לגשת לכתובת הזו. זה בגלל שאני לא מחובר ישירות להוטבוקס כרגע, אלא לראוטר החדש של אסוס?

אינסוף תודות.
eran405
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#44  נשלח: א' 17/12/2017 13:29

Eardrum
·

א. לגבי התחברות לראוטר של asus אין לי מושג. ראיתי ראוטרים שתופסים בקשות DNS לכתובות כזו ומחזירים לך את הכתובת של הנתב. זה סה"כ דרך מתוחכמת לחסוך למשתמשים לזכור את הכתובת של הנתב שלהם. תמצא מה הכתובת שלו (נגיד 192.168.1.1 - אל אף שלפי השאלה הבאה שלך זה כנראה לא זה) ותתחבר ישירות לכתובת הזאת וזה אמור לעבוד.

ב. לגבי גישה להוטבוקס - אתה לא יכול לגשת יותר להוטבוקס. משתי סיבות:
1. כמו שאמרת כרגע המודם מחובר מאחורי הראוטר הראשי (במקרה שלך המודם הוטבוקס מחובר לכניסת ה-WAN של ה-asus). אחד הדברים שהראוטר עושה (כל ראוטר) זה הפרדה בין ה-LAN ל-WAN. בקושחות מסוימות אפשר להגדיר הגדרת ניתוב מתקדמת שמעבירה בקשות לכתובת של המודם לפורט של ה-WAN. אישית ראיתי כאלה הגדרות רק בקושחות צד שלישי כמו ddwrt/lede.
2. במקרה של ההוטבוקס, אם אני זוכר נכון, לא משנה מה תעשה אתה לא יכול להתחבר אליו כל עוד הוא במצב bridge (גם אם תחבר מחשב ישירות אליו הוא לא יגיב לך). לדעתי הדרך היחידה לקבל את הממשק ניהול של ההוטבוקס זה לאפס אותו, דבר שגורם לו להפוך חזרה לראוטר מלא ואז הממשק ניהול זמין.

ג. לגבי הנקדות גישה, אני לא מבין בדיוק מה אתה שואל.
מן הסתם אפשר להשתמש ב-WR841 כנקודת גישה או אפילו רפיטר עבור התדר של ה-2.4 (ב-5ghz הוא לא תומך). כשאתה מגדיר אותו כנקודת גישה/רפיטר תשתמש בשם של הרשת של ה-2.4 כאשר אין בעיה אם זה אותו השם של ה-5. כמובן שתמיד עדיף לחבר נקודת גישה עם חיבור קווי לראוטר הראשי.
Eardrum
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 10, 2015

#45  נשלח: א' 17/12/2017 21:00

eran405
·

אוקיי, הצלחתי להיכנס לראוטר של אסוס. מסתבר שכשחיברתי אותו להוטבוקס, הוא שינה את כתובת ה-IP ברירת מחדל.

שאלה אחרת - אמרת שביטלת אצלך לגמרי את רשת ה-2.4GHZ. איך עשית את זה? פשוט עשית "Hide SSID"?

תודה רבה
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה