עזרה בבקשה במציאת מודם וראוטר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@צפיד
·

זה נושא ממש מעניין אבל לא קשור לשירשור הזה. אנא פתח שירשור יעודי לדיון.

בכל זאת אענה כאן את המעט שאני יודע:

בהחלט יש והתצורה שתיראת אכן התצורה הכי גמישה ואיכותית ולכן התצורה המקובלת בסביבות עסקיות. החיסרון הוא בעיקר כלכלי ולוגיסטי: לקנות מספר ציודים נפרדים באיכות יותר גבוה מן הסתם יותר יקר מלקנות ראוטר אוניברסלי מתקדם. אני לא מתמצא מספיק בתחום להמליץ על ציוד ספציפי אבל יש מבחר עצום של ראוטרים (ראוטר אמיתי שהוא ללא wifi וללא סוויץ) ברמות שונות לגמרי. אני מציע שתפתח שירשור חדש ותפרט מה הצרכים והתקציב שלך.

benzy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

Re: עזרה בבקשה במציאת מודם וראוטר

נושא שלא נקרא #17 

@eran405
·
בהמשך להודעות מלמעלה, ובמקרה שזה עוזר אז אני מנסה לעשות לך קיצורי דרך בעזרה שאתה עוזר לי..
קיבצתי כאן כמה דגמים של ראוטרים מאמזוון שיש להם את הדירוגים הגבוהים ביותר של המשתמשים.
אשמח אם תגיד לי האם באמת אחד מהם הוא הוא הנראה לך המושלם?
או שיש משהו אחר?
האם הם מתאימים לי כאן לישראל? (הן מבחינת חשמל והן מבחינת תדרים)

ובכן הנה הרשימה: מראש תודה..

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #18 

@benzy
·

ראשית, לגבי ההתאמה לישראל ממה שאני מכיר:
א. המתאמי חשמל תמיד 110-220 כך שמקסימום אתה צריך מתאם של כמה שקלים.
ב. בנושא התדרים: אף ראוטר שאתה מביא מחו"ל לא מוגבל רק לתדרים של הארץ ולכן אם זה נעצר במכס לא תוכל להכניס אותו. בנוסף, ה-FCC אוסר למכור בארה"ב ראוטרים שפתוחים לתדרים שאסורים בארה"ב כגון התדרים שמותרים בארץ (כמו שמשרד התקשורת בארץ אוסר למכור/להכניס ראוטרים בארץ שפתוחים לתדרים של ארה"ב). אל אף האמור לעיל אם זה לא נעצר במכס ומגיע לפתח ביתך אין שום בעיה מעשית להתשתמש בזה לשימוש ביתי בתדרים של ארה"ב.

לגבי המלצה על ראוטר ספציפי, אני לא באמת יכול להחליט עבורך. אתה בגדול אתה בכיוון הנכון רק תשם לב שהכנסת שם גם פתרונות mesh ו-extenderים שלא רלוונטים לשימוש כראוטר ראשי. הדגמים שאני יותר מכיר הם:
אצל asus: ה-RT-AC68U שנחשב מצוין, ה-RT-AC68W שמסתבר שזה בדיוק אותו דבר רק בלבן וה-RT-AC66U או ה-RT-AC66U_B1 (שם לב שה-B1 מאד דומה ל-AC68U ואפשר אפילו להתקין עליו את אותה קושחת merlin).
אצל netgear: הסדרה של ה-R6400/R6700/R7000.
אצל linksys: פירטתי את על מה שאני יודע בנושא בהודעה קודמת.
אצל google: אני לא מכיר.

תשם לב גם למבצעים. לדוגמא קישרת ל-R6400 של netgear כאשר לפחות כעת ה-R6700 זול בצורה משמעותית (וקצת יותר חזק מה-6400). המבצע על R6700 נראה לי די אטרקטיבי במיוחד לאור זה שהוא יורד מתחת 75$ ולכן להבנתי פטור גם ממע"מ (משום מה מופיעה סכום מוזר בחישוב מיסים באמזון אבל לדעתי אין עליו אפילו מע"מ והם אמורים להחזיר לך את הכסף כאשר הוא נכנס לארץ).

benzy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #19 

@eran405
·
אוקי..
אז שאלותיי הכמעט אחרונות...:
האם בגלל השוני שהזכרת בין התדרים בארה"ב לתדרים כאן נוצרת בעיתיות כלשהי בהתקנה?

וגם, שאלה ששאלתי מקודם ואבדה לה בתהום הנשיה של השרשור: האם הVTECH שיש לי כרגע הוא אידיאלי לשימוש כמודם בלבד? הבעיות שיש לי כרגע אמורת להפסיק ברגע שאפסיק להשתמש בו כראוטר?

ואם היית צריך בכ"ז להמליץ על "האחד המובחר", לאיזה ראוטר תיקח אותי?

תודה תודה!!

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #20 

@benzy
·

לגבי התדרים אני לא רואה איך יכולה להיות בעיה (מעבר לנושא של בדיקה מדגמית של המכס שאז אי-אפשר להכניס לארץ). הציוד לא יודע איפה הוא ממוקם ומבחינתו לא איכפת לו אם הוא בארה"ב, בישראל או באנטרקטיקה. בנוסף הסתכלתי עכשיו שוב על טבלת התדרים ב-wikipedia ובניגוד למה שראיתי אחרים טוענים כאן בפורום אני רואה שכן יש חפיפה בין התדרים המותרים בארץ ובארה"ב (ערוצים 36-48 כולל חוץ מ-42 שאסור בארץ).

בנוסף, אצלי יש ראוטר ישן יחסית (שהזמנתי מארה"ב בזמנו), וכל התדרים פתוחים בו (פעם עוד לא הגבילו) ובדקתי עכשיו את ערוצים 153 ו-161 שניהם פתוחים בארה"ב ואסורים בארץ והכל עובד.

לגבי ה-vtech לא ציינת בכלל מה הבעיה.
אם הבעיה קשורה לרשת הביתית (wifi, פתיחת פורטים, "החנקות" אחרי זמן עבודה ממושך) אז כן להפוך אותו למודם בלבד אמור לפתור את הבעיה (כל התפקידים האילו עוברים לראוטר הפרטי).
אם יש לך נפילות בסנכרון של המודם (אפשר לראות את זה בממשק ניהול של ה-vtech) אז בזק/ספק צריכים לסדר לך את זה, רב הסיכויים שהבעיה בקו עצמו ורק בזק יכולים. הכי קל לקבל שירות מבזק/ספק כשאתה משתמש בציוד שלהם.

אני שולח לך גם הודעה בפרטי.

benzy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #21 

@eran405
·
אני לא יודע איך להסתכל ולדעת היכן ובמה הבעיה.
במחשב האישי שלי - ברשתות אחרות אין שום בעיות גלישה.
וכמו"כ, עד לפני שבועיים - אז החלפתי ראוטר לא חוויתי ניתוקים גם לא בבית.
לכן נראה לי שהבעיה היא בראוטר ולא ברשת.

אבל אשמח אם יש דרך לבדוק את זה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”