שרשור תגובות: Oppo Digital מפסיקה את פעולתה בתחום נגני ה- Blu-ray ושוק האוד

חדשות ועדכונים של HT Magazine
Avishay1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

יש לי שאלת תם, כאחד שלא ממש מבין בתחום.
בהנחה שלא היו מפסיקים את הפעילות, איזה יתרון יש לנגן בלוריי שמנגן כותרים פיזיים, לעומת כל מחשב שיודע לנגן את הקובץ הדיגיטלי של ה-BD?
בסופו של דבר מדובר באוסף של ביטים שקורא אותם מכשיר, בהנחה שהעברתי את אוסף הביטים בצורה נאמנה למקור מהדיסק לקובץ (האם יש בעיה לבצע שכפול שכזה? עד כמה שאני יודע ההגנה של בלוריי כבר נפרצה), לא אמור להיות הבדל, על כן למה בכלל צריך נגנים פיזיים כיום (אם בכלל)?

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@Avishay1
·סליחה על הבוטות אבל השאלה שלך מפגרת. אני אסביר:
לפי מה שאתה אומר: אם אפשר לפרוץ דיסק BD ולשכפל אותו לקובץ אז למה בכלל צריך נגן יעודי.
אם נמשיך את הלוגיקה הזאת: אם לא צריך נגן אז לא צריך מדיה פיזית. ואם לא צריך מדיה פיזית את מה בדיוק יפרצו? כלומר, לא ישאר לך מה לצרוך בצורה פירטית.
כלומר אתה מנסה לשכנע לכרות את העץ שאתה יושב עליו (לכן השאלה מפגרת) הרי שרשרת המזון של התוכן הפירטי מבוסס על טמבלים / פראיירים עם נגנים שעבורם מייצרים מדיה פיזית. אם תפגע בחוליה בשרשרת, כל השרשרת בסכנה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

Alon_Solo כתב:@Avishay1
לפי מה שאתה אומר: אם אפשר לפרוץ דיסק BD ולשכפל אותו לקובץ אז למה בכלל צריך נגן יעודי.
אם נמשיך את הלוגיקה הזאת: אם לא צריך נגן אז לא צריך מדיה פיזית. ואם לא צריך מדיה פיזית את מה בדיוק יפרצו? כלומר, לא ישאר לך מה לצרוך בצורה פירטית.
כלומר אתה מנסה לשכנע לכרות את העץ שאתה יושב עליו (לכן השאלה מפגרת) הרי שרשרת המזון של התוכן הפירטי מבוסס על טמבלים / פראיירים עם נגנים שעבורם מייצרים מדיה פיזית. אם תפגע בחוליה בשרשרת, כל השרשרת בסכנה
...
·השאלה סופר ליגיטמית. התשובה היא שאין באמת הגיון למדיה פיזית בטוח הארוך. לא מאמין שנראה עוד פורמט אחרי BD UHD

נתחיל עם זה שסטרימינג תופס נפח גדול יותר ויותר ויש יותר ויותר שירותים. יש שירותים שגם כוללים הורדה.

לבסוף, פירטיות לא הולכת לשום מקום בעולם הסטרימינג ושירותי online. אין סרט משמעותי של נפליקס שלא זמין ברשת.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@oferlaor
·אין ספק שיש מגמות עולמיות ונכון לעכשיו - זה הכיוון.
אני רק ציינתי שיש סתירה פנימית בגישה של למה צריך נגנים אם אפשר לפרוץ את המדיה ולצרוך אותה פירטית כקובץ. הרי אם כולם יגידו שלא צריך נגן ואז לא יהיה עבור מי לשווק מדיה פיזית ואז לא יהיה מה לפרוץ ואז לא יהיה תוכן פירטי שמבוסס על אותה מדיה.
אני אישית גם מעדיף סטרימינג ומוכן לשלם על תוכן (כולל מדיה פיזית) הבעיה שבישראל כמעט כלום לא זמין גם למי שמוכן לשלם. למיטב ידיעתי, האלטרנטיבה היחידה לBD UHD זה השירות של קלידסקופ (שגם היא שורדת בקושי) שלא זמין בארץ.
ולסיום, הvinyl כבר הפתיע. אז לך תדע...

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #20 

Alon_Solo כתב:@oferlaor
·אין ספק שיש מגמות עולמיות ונכון לעכשיו - זה הכיוון.
אני רק ציינתי שיש סתירה פנימית בגישה של למה צריך נגנים אם אפשר לפרוץ את המדיה ולצרוך אותה פירטית כקובץ. הרי אם כולם יגידו שלא צריך נגן ואז לא יהיה עבור מי לשווק מדיה פיזית ואז לא יהיה מה לפרוץ ואז לא יהיה תוכן פירטי שמבוסס על אותה מדיה.
אני אישית גם מעדיף סטרימינג ומוכן לשלם על תוכן (כולל מדיה פיזית) הבעיה שבישראל כמעט כלום לא זמין גם למי שמוכן לשלם. למיטב ידיעתי, האלטרנטיבה היחידה לBD UHD זה השירות של קלידסקופ (שגם היא שורדת בקושי) שלא זמין בארץ.
ולסיום, הvinyl כבר הפתיע. אז לך תדע...
...
·אבל שים לב מה היתה השאלה. השאלה היתה על הקונספט של מדיה פיזית ואתה תקפת את השאלה כ ״מפגרת״ כשהיא לא רק שאלה נכונה אלא אקטואלית להפליא. יש אין ספור שירותי סורי מימד בארץ. אני מניח שאתה מתייחס רק ל uhd hdr. כאלה יש לאמאזון, נטפיקס ואייטיונז שכולם מציעים חוקית סרטים כאלה באיכות 4k hdr. אם תתחיל לחפור תראה שיש עוד כמה שירותים כמו vudu שבעזרת vpn ניתן להגיע אליו.

Avishay1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #21 

@Alon_Solo
·סליחה על הבוטות אבל התשובה שלך מפגרת.
ולהלן ההסבר:
כשאמרתי פריצה לא התכוונתי לכך שהפתרון הוא קבצים פיראטיים ותוכן גנוב.
מה שניסיתי לשאול זה למה אני צריך חתיכת פלסטיק שמחזיקה עליה תוכן (שלא לדבר על זה שכדי שחתיכת הפלסטיק תגיע אלי הביתה אני צריך ללכת לחנות או להזמין ולחכות שזה יגיע אלי הביתה)
כשבמקום זה אהיה יכול פשוט בלחיצת כפתור במחשב הסלוני שלי לשלם ולקבל את הקובץ המלא של ה-BD באותה איכות בדיוק, עם אותן הגנות (שבתכל'ס לא עובדות, ע"ע Denuvo והגנות המשחקים שלה שנטענו כבלתי פריצים ונפרצו בקלות) ובאופן מיידי, ללא צורך להיות תלוי ביצרן כזה או אחר שכן אן לא ימשיך ליצר את המכשירים, לא אהיה נתון לשרירות ליבו לגבי עדכוני תוכנה למכשיר הייחודי שלו, פשוט אשתמש במחשב הסלוני הפשוט שלי (נוק) שעולה בקושי 1000 שקל, ויכול להריץ כמעט כל תוכנה/נגן מדיה/פורמט דיגיטלי.
בקיצור, שאלתי שאלה במקור, אבל תכל'ס די עניתי לעצמי (וגם עופר ענה כמה תשובות טובות :) )

Rekcuf
טרול
טרול
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

Alon_Solo כתב:@Avishay1
...
·

אין שום צורך במדיה פיזית בשביל להפיץ תכנים פיראטיים. אם בהולייוד יחליטו להעלים את כל המדיה הפלאסטית, מן הסתם הערוץ החדש יהיה מקונן, ואת אלו ניתן לפרוץ בלי בעיה. המון סרטים ברשת הם בכלל WEB RIP. הבעיה היא גודל הקבצים של BD-UHD. זה ממש לא פרקטי ליצור ספריה עם קבצי ISO בגודל מרבי של 99GB כל אחד.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

oferlaor כתב:
...
...
·השאלה סופר ליגיטמית. התשובה היא שאין באמת הגיון למדיה פיזית בטוח הארוך. לא מאמין שנראה עוד פורמט אחרי BD UHD

נתחיל עם זה שסטרימינג תופס נפח גדול יותר ויותר ויש יותר ויותר שירותים. יש שירותים שגם כוללים הורדה.

לבסוף, פירטיות לא הולכת לשום מקום בעולם הסטרימינג ושירותי online. אין סרט משמעותי של נפליקס שלא זמין ברשת.
...
·

איזה שירות סטרימינג אתה מכיר שמגיע לאיכות של מדייית 4K למשל? האם השירותים שציינת מגיעים באותה האיכות?

אני עד היום סרטים שאני יודע שארצה לראות יותר מפעם אחת, רוכש במדיה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #24 

ההיסטוריה מראה שלקוחות לאו דווקא לחוצים על הפורמט עם האיכות הכי טובה. קח מוזיקה, מה שהצליח זה כיווץ MP3 שהוא נחות בהרבה מהמקור הלא מכווץ. יש פה ושם שירותים עם איכות סאונד טובים יותר (כמו טיידל או הפורמט ה-lossless של אפל) אבל בגדול הקהל הצביע ברגליים לפורמטים הפחות איכותיים, והיותר נוחים.

כך גם עם אמזון, VUDU, אייטיונז ונטפליקס. כולם פחות או יותר מגיעים לגג של 16Mbps (בפורמט HEVC) פלוס מינוס כיום.

אני מעריך שכמו קליידסקייפ יהיו עוד שירותים איכותיים יותר (אולי שירות ההזרמה החדש של דיסני).

בעוד שאני אישית ללא ספק מעדיף בלוריי ובלוריי UHD על פני streaming, אם הכל יעבור ל-streaming אני אחיה עם זה טוב מאוד וכמובן שבשלב מסויים מישהו יבקש אולי עוד כסף לאיכות גבוהה יותר (נניח עוד רמה בנטפליקס שתאפשר איכות יותר גבוהה בסגנון "superbits" של פעם).

Avishay1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

Huber כתב:
...
...
·

איזה שירות סטרימינג אתה מכיר שמגיע לאיכות של מדייית 4K למשל? האם השירותים שציינת מגיעים באותה האיכות?

אני עד היום סרטים שאני יודע שארצה לראות יותר מפעם אחת, רוכש במדיה.
...
·מי אמר שחייבים סטרימינג? למה לא למכור את קובץ הבלוריי במקום מדיה פיזית?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #26 

@Avishay1
·קוראים לזה Progressive download וככה ה-VOD של יס למשל פועל. אתה מוריד לדיסק את הקובץ שקודד מראש וצופה בו.

יש שירותים (בעיקר סופר יקרים) שמאפשרים לך לעשות מנוי ולהוריד סרטים באיכות גבוהה. במקרים כאלה הם מורידים את הקבצים מראש. כך גם פועל מנגנון ההורדה כיום בבתי קולנוע. הסרט יורד דרך האינטרנט לבית הקולנוע באיכות גבוהה והמפתח שלו נפתח רק בעת צפיה.

galangel
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #27 

oferlaor כתב: יש שירותים (בעיקר סופר יקרים) שמאפשרים לך לעשות מנוי ולהוריד סרטים באיכות גבוהה. במקרים כאלה הם מורידים את הקבצים מראש. כך גם פועל מנגנון ההורדה כיום בבתי קולנוע. הסרט יורד דרך האינטרנט לבית הקולנוע באיכות גבוהה והמפתח שלו נפתח רק בעת צפיה.
...
אשמח לדעת איזה שירותים, אני מחפש משהו שיתן להוריד ולהזרים באיכות bluray, תכננתי באמת לקנות את ה203 אבל עכשיו לא נראה לי שכדאי... מעניין אם הוא יהפוך לפריט אספנים עכשיו חח

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #28 

לא ממש עסקתי בזה, אלה שירותים לאנשים מאוד עשירים...

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

נעים מאוד אנחנו ב 2018 .
מדיה מגנטית לא תשרוד אחרי 2020.
שניה אני מקליט כמה שירים מהפטיפון לרדיו טייפ ברכב...

עצוב אבל המציאות לפעמים מכה ללא רחמים .
חברות מיליארדים עם אלפי מועסקים כמו בלוקבסטר נעלמו בארהב.
דווקא אופו זה עצוב?

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

שלום,
גם אני כבעלים של OPPO 203 ,מצר על קריסת החברה הזו.
דווקא תליתי תקוות רבות במוצר שלהם, שהיה בעצם היחיד שהציג את כל מה שביקשתי- ניגון ריפים מלאים של בלוריי כולל תפריטים.

אבל מה שמדאיג אותי עוד יותר, זו בדיוק הנקודה שהתחלתם לדון בה- שוק התכנים העתידי.
אני מסכים עם זיו, שהמדיה הפיזית כבר איבדה לגמרי מחשיבותה.
אין לי בעיה עם כך, כי העסק ממילא עמד על "כרעי תרנגולת".
הנגנים נוטים להתקלקל במהירות וגם הדיסקים עצמם.
תמיד חשבתי שהאלטרנטיבה המנצחת צריכה להיות מדיה דיגיטלית באיכות בלוריי מלא, אותה ניתן להוריד מהרשת, באופציה של השכרה או רכישה לצמיתות.
אבל כדי שהפלטפורמה הזו באמת תתפוס, המחירים אינם יכולים להיות "סופר יקרים", כפי שציין עופר.

עד אז נישאר לצערי עם שירותי סטרימינג באיכות פח.
אז כן, נטפליקס אמנם מתעלה על החברות האחרות, עם מגוון גדול של תכנים, הכוללים HDR ,דולבי ויז'ן ופסי קול מתקדמים.
אך עם כל הרצון הטוב, האיכות אינה יכולה להשתוות לבלוריי פיזי, בגלל מגבלות רשת ורוחב פס.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”