המלצות לרסיבר חדש ואולי גם רמקולים

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

evgenetic כתב:@mulder
אם הלכת בעקבות הלינק שלי אז ההשוואה שם היא בין flac לmp3 256, מאד דומה להשוואה בין THD וDD רגיל, זאת הייתה המטרה הרי. אם אתה לא מצליח להבחין באופן עקבי בין אלה אז הגיוני להסיק שלא באמת תוכל להבחין בין DD לTHD. אז או שהחושים שלך מטעים אותך או שיש הבדל אבל הוא לא נובע מההבדל בפורמטים (אולי הרסיבר עושה עיבוד מסוג אחד כשהוא מקבל DD ומשהו אחר כשהוא מקבל THD; אולי הDD הוא לא נגזרת נקייה מTHD אלא משהו קצת שונה וכו')
...
ואולי ליאור סושארד השפיע לי על החושים , לך תדע...
או שפשוט HD נשמע קצת יותר טוב כי זו היתה המטרה? למה לא לשמוע פשוט בגרסה הטובה ביותר שיש היום גם אם ההבדלים לא ענקיים?

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

@mulder
המטרה הייתה לגרום לך לבזבז יותר כסף, בראש ובראשונה :) בדיוק כמו קריזת הHI-RES AUDIO, למרות שכבר הוכח טוב מאד שאין בו שום שיפור אל מול איכות CD רגילה.
לגבי זה שTHD/DTS-HD נשמע יותר טוב, את זה עוד אף אחד לא הראה פה, אז זה פשוט לא רציני לחזור על הקביעה הזאת מבלי להוכיח אותה כמו שצריך.
לשמוע בגרסה "יותר טובה"=לבזבז יותר כסף, ואם היא לא באמת יותר טובה אז למה לבזבז?
נערך לאחרונה על ידי evgenetic ב 17/04/2018 16:04, נערך פעם 1 בסך הכל.

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

mulder כתב:
...
...
ואולי ליאור סושארד השפיע לי על החושים , לך תדע...
או שפשוט HD נשמע קצת יותר טוב כי זו היתה המטרה? למה לא לשמוע פשוט בגרסה הטובה ביותר שיש היום גם אם ההבדלים לא ענקיים?
...
כי זה בזבוז של כסף לשדרג על משהו שלא יתן לך תועלת של פי 3 שיפור באיכות הסאונד, איך אומרים המומחים, מעשייה חסרת בסיס.
LG OLED C8 65" | Denon AVR-X3400H | PS4 Pro
Paradigm Monitor 7 v7 | Canton GLE456 | Morel SP-2 | SVS PB-1000

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

evgenetic כתב:@mulder
המטרה הייתה לגרום לך לבזבז יותר כסף, בראש ובראשונה :) בדיוק כמו קריזת הHI-RES AUDIO, למרות שכבר הוכח טוב מאד שאין בו שום שיפור אל מול איכות CD רגילה.
לגבי זה שTHD/DTS-HD נשמע יותר טוב, את זה עוד אף אחד לא הראה פה, אז זה פשוט לא רציני לחזור על הקביעה הזאת מבלי להוכיח אותה כמו שצריך.
לשמוע בגרסה "יותר טובה"=לבזבז יותר כסף, ואם היא לא באמת יותר טובה אז למה לבזבז?
...
ברור שהיצרנים רואים הזדמנות כלכלית, אבל אף אחד מהם לא גורם או מכריח לבזבז. אתה יכול להשאר עם רסיבר מלפני 15 שנה עם פיענוח סראונד בסיסי אם אתה מרוצה.

yeuda
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 76 פעמים
קיבל תודות: 108 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

ExTzY כתב:הפוסט קצת סטה מהנושא המקורי שלי... ;)
בכל אופן בדקתי והציוד שלי הנוכחי הוא:
מגבר Onkyo TX-SR307
רמקולים Jamo 102
...
·
בתור בעלים לשעבר של הסט רמקולים הזה - כרגע הם המגבלה המשמעותית שלך - הרבה לפני הרסיבר.

בהקשר רסיבר ההמלצה בתקופה האחרונה בפורום זה הדנון 2400 או הסוני 1080 - כנראה הסוני יתן תוצאה טובה יותר.
אבל בכל מקרה שניהם מעולים - ואפילו הדנון 1400 יתאים לך וכמעט לא תרגיש הבדל בהשוואה ל 2400
הבעיה שהיום המחירים שלהם באמזון לפחות 2500 ש"ח (זה הכי נמוך שהיה אי פעם)

לא משאיר לך הרבה לרמקולים.
אני מבין שאתה לא רוצה רמקולים גדולים יחסית.
במידה ואתה רוצה להשאר עם לוויניים אז ההמלצה שלי היא mnitor audio mass
אפשר להשיג אותם ב 5000 ש"ח ואז תצטרך לוותר על רסיבר בשלב זה
הם יתנו שיפור משמעותי - ויש להם סאב לא רע שזה אלמנט מאוד חשוב בסרטים

אופציה שניה במידה ואתה מוכן לשקול רמקולים מדפיים זה לקנות זוג קדמי + סנטר. להוסיף רסיבר.
ובינתיים להשאר עם האחוריים שלך והסאב שלך (האמת ישארו לך גם קדמיים שתוכל להפוך אותם ל 7.1)
במקרה כזה הייתי ממליץ על ה dali zensor 1 והסנטר שלהם - יצא לך כ 3500 (אולי פחות בקצת התמקחות)
יש להם גם zensr pico שהוא קטן יתר ואז תוכל לחסוך עוד טיפה.
אני לא יודע אם הרמקולים שלך בלבן או שחור - אבל הדאלי מגיע בשני הצבעים.
אופציה נוספת זה q acoustics - לקחת כקדמיים את ה 3020 (או ה 3010 הקטן יותר) והסנטר שלהם 3090
אלו הרמקולים שיש לי (כקדמיים יש לי את הרצפתיים) - אחלה רמקולים במחיר הוגן
ויתרון נוסף שאפשר לקנות להם מתלה יעודי לקיר ואז אפשר לתלות אותם כמו לוויניים - פשוט יותר גדול
הזוג הקדמיים נמכרים ב 1100 ש"ח (או ב 1490 אם תרצה לבן)
מסיבה כלשהיא לא ראיתי בחנות הספציפית את הסנטר.

לדעתי האופציה של מדפיים וסנטר + רסיבר יתנו לך את התוצאה הטובה ביותר בסכום שרשמת.
ובעתיד תשדרג את הסאב והאחוריים (סאב קודם)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”