שאלה לגבי ראוטרים עם dual band

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Chris_Barnes (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

שאלה לגבי ראוטרים עם dual band

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

קניתי לאחרונה ראוטר שתומך ב- dual band של 5 ו-2.4 ג'יגה הרץ במהירויות של 600 ו-1300 מגה בהתאמה. חבר אמר לי שניתן להגיע למהירות של 1300 מגה רק אם הראוטר מבצע חיבור מול המחשב דרך הרשתות של ה-5 וה-2.4 ג'יגה בו זמנית.
לי זה נשמע קצת מוזר כי אני יודע שהחיבור מהמחשב לראוטר הוא דרך בחירה של סוג רשת אחד בכל פעם. אשמח אם מישהו יוכל לשפוך קצת אור על הנושא.

תודה!

cobraf
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 64 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

חבר שלך לא יודע על מה הוא מדבר

ה1300 הוא תאורטי לגמרי, לא ממש קיים סיכוי להגיע למהירויות האלה אפילו בתנאים אידיאליים, בכל מקרה אם יש לך התקנים שתומכים ב5 גיגה הרץ ובAC אז זה עדיף על 2.4 שעמוס ברשתות של השכנים ודברים אחרים שגורמים להפרעות ולהאטה של הקצבים

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

ראשית תודה על התשובה, אך השאלה שלי היא האם תיאורטית, על מנת להגיע למהירות של 1300, הראוטר שולח דאטה בערוץ של ה-5 ג'יגה בלבד או שהוא מבצע שליחה בו-זמנית דרך שני הערוצים במקביל.

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

Chris_Barnes כתב:ראשית תודה על התשובה, אך השאלה שלי היא האם תיאורטית, על מנת להגיע למהירות של 1300, הראוטר שולח דאטה בערוץ של ה-5 ג'יגה בלבד או שהוא מבצע שליחה בו-זמנית דרך שני הערוצים במקביל.
...
תאורטית על 5 גיגה בלבד ניתן להגיע ל 1300
תאורטית על 2.4 בלבד ניתן להגיע ל 600
אז תאורטית על שניהם ביחד ניתן להגיע ל 1900

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

alchemy כתב:
...
...
תאורטית על 5 גיגה בלבד ניתן להגיע ל 1300
תאורטית על 2.4 בלבד ניתן להגיע ל 600
אז תאורטית על שניהם ביחד ניתן להגיע ל 1900
...
מעולה, תודה!

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@Chris_Barnes
·

אני יכול לתת לך נתונים מעשיים של מהירויות בפועל יש לי ראוטר tp-link vr600 המהירות של ה- 5Ghz שלו היא כמובן 1300Mbps יש לי כמה מתאמי רשת שאיתם בדקתי מהירויות צירפתי להם לינקים:

https://www.amazon.com/gp/product/B00PV ... UTF8&psc=1

https://www.gearbest.com/network-cards/pp_612930.html

https://www.ebay.com/itm/AC-Dual-Band-1 ... Sw5cNYJWeq

אכן אני מצליח לקבל עם הכרטיסים של ה- USB מהירות link speed של 1300Mbps שאני יחסית קרוב לראוטר. מהירות העברה בפועל של קבצים משתנה תלוי בכרטיס הרשת. המהירות המקסימלית שהצלחתי להעביר קבצים היא 70-80Mbyte תשימו לך שזה Byte לא BPS זה אומר שבפועל זה 640Mbps וזה דווקא בכרטיס הסיני USB מגירבסט. זה מהירות מעשית לא תאורטית יחסית יציבה ממרחק של מטר עד מטר וחצי בערך מהראוטר.

זה מהירות מצויינת לא רחוקה כבר מחיבור רשת קווית של 1000Mbps. כמובן אבל שזה עדיין אלחוטי ואין את היציבות של רשת קווית וזה מאוד תלוי במרחק מהראוטר. אבל בכללי זה מהירות מצויינת.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

תודה שי,

רציתי לדעת גם אם ידוע לך אם קיימת "חיה" כזו של גלישה סימולטנית בשני התדרים.

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

@Chris_Barnes

מה המטרה שלך ?
אם אתה רוצה מהירות + אמינות חיבור, אז תעביר כבל.

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@Chris_Barnes
·

בגדול מאוד זה אפשרי אבל זה לא פשוט כמו שזה נשמע, כדי לעשות את זה אתה צריך 2 כרטיסי רשת קוי/אלחוטי ולעשות בינהם load balancing זה ממש לא טריוויאלי כמו שזה נשמע.

שוב alchemy צודק אתה רוצה מהירות + יציבות מרבית זה רק כבל רשת קוי אם זה לא ניתן אז פתרון של WIFI אלחוטי בתצורה של 5Ghz במהירות 1300 זה הפתרון הכי טוב אחרי כמובן בהנחה שיש מספיק קליטה.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

יתרונות החיבור הישיר בכבל ידועים, יצערי גם החסרון של חוסר הנוחות בפריסה שלו לאורך כל הדירה.
בגדול רציתי לדעת האם חיבור של 1300 מגה מבצע על רשת בודדת והאם יש דבר כזה חיבור לשתי רשתות במקביל- שתי השאלות שלי נענו.

NACHUM37
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

בדרך כלל כשכותבים על נתב שהוא "AC1300" מתכוונים לתוצאה של רשתות 2.4GHz ו 5 ביחד, למרו שהמהירות בפועל תהיה על פי הרשת שתהיה מחובר אליה. כלומר כדי לקבל 1300 צריך נתב AC1600 לפחות (AC1300 + N300 בשלוש Streams) וכנראה החבר שלך חשב שקנית נתב כזה ושצריך שימוש בשניהן כדי להגיע למהירות הזו.
http://www.netcheif.com/Articles/WiFi_S ... Speeds.htm

אין הרבה מתאמים תומכים, אלו שמצאתי (חוץ מאלו שהוזכרו פה):

https://www.amazon.com/Netgear-Nighthaw ... 073JHHNJ9/

https://www.amazon.com/Alfa-AC1900-Wifi ... 01MZD7Z76/

אתה יכול להגיע ליותר מזה על ידי רכישת שני ראוטרים חזקים עם 10GbE, למשל NETGEAR Nighthawk X10 AD7200, ולהשתמש באחד מהם כ Client \ Extender, אם הם תומכים לחבר את הרשת האלחוטית לקווית (ברח לי המונח כרגע), ולהשיג כרטיס רשת מתאים למחשב שלך. אפשר גם להשיג ראוטר פשוט יותר שאפשר לעשות איתו bonding (עם LEDE למשל), עדיין צריך את הכרטיס רשת הנ"ל. מעבר למחיר המטורף אני לא יודע מה יש להרוויח מהמהירויות האלו, למעט אם יש לך אינטרנט Gb סימטרי, וגם אז כבר יותר פשוט להעביר כבל CAT7...

udif
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

צריך לזכור גם שבעוד שברשת קווית מדובר על 1000Mbps בכל כוון, כאן מדובר על תקשורת חד כוונית.
למרות שבפועל, קשה לי לחשוב על מקרה בו יש שימוש בו זמני של נקודת קצה ב 1000Mbps בכל כוון. (אפילו אם אתה מגבה לענן ומוריד סרטים בו זמנית, לרוב חיבור באינטרנט יגביל אותך, ובחיבור בתוך הרשת שלך אין לי שום מקרה של העברה בו זמנית - אם אתה מעתיק קבצים זה לרוב מכוון אחד לשני ולא בו זמנית. אם תנסה לקרוא ולכתוב בו זמנית מדיסק מכני (עם פלטות) תגרום לכזה thrashing שיקח לך פי 10 מאשר לעשות כל פעולה בנפרד).

Hava972
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 58 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

גם אם הגעתם למהירות האור ב WIFI עם רכיבים סינים כאלו או אחרים זה רלוונטי רק לרגעי הבדיקה,
תריצו חצי שעה סטרים של אודיו/וידאו על המהירות הזו ותראו איך המכשיר נעלם מהרשת.

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

חיבור של 1.3 מושג רק בעזרת תדר 5
אתה צריך ראוטר תומך וכרטיס רשת חיצוני למחשב עם יכולת קליטת 1.3 ומעלה
לי יש כרטיס רשת כזה

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

הכל יפה רק בתאוריה, בפועל זה הולך ככה :

מהירות מקסימאלית מושגת רק כאשר :
- הערוץ נקי (אין הפרעות או סיגנלים של AP אחרים) - סיכוי מאוד נמוך שיקרה, במיוחד כשעובדים ב-80MHZ.
- שעובדים במודולציות מקסימאליות (מרחק קצר ו- LOS)
- מצליחים לעבוד ב- MIMO של 3x3 או 4x4, בהתאם למה ש-AP ו CLIENT תומכים, כאשר רוב הקליינטים לא תומכים מעבר ל- 2x2.

אפילו אם כל זה מתקיים, עדיין יהיה DELAY ו- JITTER בגלל התווך האווירי (PER) וכתוצאה RETRANSMISSIONS.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”