האם צריך ממיר מתח או מתאם?

איך משהו עובד? למה זה ככה?
legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

וואו, עם קצת ידע שיש לך הצלחת לסבך ולהסתבך.
היצרן מבין מראש שהמשתמש לא מתוחכם במיוחד ולכן ההספק שהוא רושם זה את ההספק החשמלי הנכנס נטו.

כל עבודה שמוצר מבצע למשך זמן, נקראת הספק: חום, תנוע, אור(?), הגברה. היצרן בנתוני המוצר במיוחד אם זה מתחת למתח הנקוב, בוודאי מתייחס גם לצריכה הכוללת שלו
הכל נקוב... מתח, תדירות והספק

[imgur]DsAVbNf[/imgur]

למה שלא תזמין את המוצר הזה מ AMAZON אחר, לא .COM ככה תמנע אי הבנות.

סליחה על הבורות והרפיון על חלקי האשכול, ממש התקשיתי לקרוא את מה שרשום בה, ופשוט העמסתם אותו.
אני מבקש שתשלחו הודעות יותר קצרות וקולעות כי יש לי קושי רב להתמודד עם מלל ובמיוחד הסברים מדעיים. תודה.

ZiggyMan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 275 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

Rekcuf כתב: ובמקרה, אבל ממש במקרה, אותם 100W הספק חום במוצא זהים גל להספק חשמלי נצרך כי נצילות של תהליך המרה ישירה חשמל לחום היא 100%,
...
·
אתה חרטטן בלתי נלאה.
הרי רק הודעה אחת קודם לכן כתבת דברים הפוכים לגמרי לגבי נצילות של גופי חימום, וכל זה בעוד אתה בכלל שוכח שנורה לא נועדה לשמש כגוף חימום כלל.

לגבי "הספק הארה" או החישובים שאתה עושה שם; אתה מתבלבל. זה לא טענה שלי, זו טענה שלך. לי אין כל בעיה עם ההספק הנקוב.
..

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

אמל"ק לפותח השרשור: :)
בגלל שההספק יחסית גבוה, לא מומלץ לקנות אותו מאמזון ארה"ב.
נסה לחפש מוצר כזה באמזון אנגליה/גרמניה וכו. שם המתח הוא 220 וולט, ותצטרך להחליף רק את התקע בעלות של שקלים בודדים.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: האם צריך ממיר מתח או מתאם?

נושא שלא נקרא #19 

jepe כתב:שוקל לרכוש את המוצר הזה מאמאזון
https://www.amazon.com/gp/product/B00DD ... _qh_dp_hza

זה 110V.
האם צריך לרכוש ממיר מתח ל 220V או שמתאם לשקע יספיק?

תודה.
...
·

כמו שכבר ענו לך - אל. לא רוכשים מוצרי חשמל מאמזון ארה"ב שעובדים רק 110V (אלא אם כן מצויין בבירור שהם תוצכים גם במתח הנתמך בארץ), סתם מתכון לכאבי ראש. בבקשה, ואפילו זול יותר:

https://www.amazon.com/Chefman-Electric ... oker&psc=1

https://www.amazon.com/Cuisine-EGC-007- ... Egg+Cooker

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

ביצים זה אחד המאכלים המזינים ביותר שיש. ובנוגע לאותו מחקר, שנת 2008 בדיוק צלצלה אלי וביקשה בטלפון שאשלח אליה את לוח השנה חזרה.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Rekcuf
טרול
טרול
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

legopart כתב:
כל עבודה שמוצר מבצע למשך זמן, נקראת הספק: חום, תנוע, אור(?),

[imgur]DsAVbNf[/imgur]
...
·

בדיוק הפוך גוטה, כל הספק שהמכשיר מספק למשך זה זה העבודה או השינוי באנרגיה. ההספק זה קצב שינוי בעבודה... אבל זה לא משנה. יש נתון הספק שהיצרן רושם בענק על המוצר - הוא מתכוון להספק מוצא. ויש הספק מבוא שנרשם בקטן בעמוד אחרון של דפי מפרט...

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

@Rekcuf
·אתה מפספס את העיקר. החוק מחייב לרשום מה הצריכה הכללית המקסימאלית של המכשיר. חוק. ברוב המדינות בעולם. חוץ מזה, אפשר לרשום מה שרוציפ, כמה וואט שאתה רוצה, איזה הספק שמתאים לך היום. אתה יכול למשל לרשום שמכשיר הזה צורך רק 1 וואט בזמן העבודה והוא מאוד חסחוני ובאותו עמוד אתה יכול לכתוב שהוא צורך 200000 וואט הוא המכישר היא חזק בעולם להכנת ביצים אבל זה רק
מה שרשום על החלק הקדמי של המוצר, על הפוסטר שלו, בדפי פרסום או בכל מקום שהוא לא המדבקה הרשמית הקטנה הזאת שיש לכל המכשירים בעולם בחלק האחורי...שם אתה חייב לציין את האמת. ואז אתה מבין שעם רשום על מגבר, נגיד מגבר שלי, רשום אליו 165WX7 ואני בתומי יכול לחשוב שיש לו צריכ של לפחות 1155 וואט בשיא וזה לא כולל את החלקים אחרים במכשיר, אז הוא צורך לפחות 1200 וואט. אבל כשאני מסתכל על החלק האחורי, שם רשום שהצריכה המקסימלית שלו היא 380 וואט! כן, כל המגבר הזה של 1200 וואט איך שהוא מצליח להפיק את זה עם 380 וואט מהשקע. אני לא דוקטור להנדסה אבל אני גם לא טרול, אז אני מבין שאתה אולי יודע דברים מסויימים אבל אין לך את הבסיס. למה לרשום דברים בצורה כזאת נחרצת כשאתה טועה ומטעה אנשים פעם אחרי פעם...מפה לפחות אולי תבין למה קוראים לך טרול.

Rekcuf
טרול
טרול
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

BUGY כתב:@Rekcuf
·ה הזאת שיש לכל המכשירים בעולם בחלק האחורי...שם אתה חייב לציין את האמת. ואז אתה מבין שעם רשום על מגבר, נגיד מגבר שלי, רשום אליו 165WX7 ואני בתומי יכול לחשוב שיש לו צריכ של לפחות 1155 וואט בשיא וזה לא כולל את החלקים אחרים במכשיר, אז הוא צורך לפחות 1200 וואט. אבל כשאני מסתכל על החלק האחורי, שם רשום שהצריכה המקסימלית שלו היא 380 וואט! כן, כל המגבר הזה של 1200 וואט איך שהוא מצליח להפיק את זה עם 380 וואט מהשקע. .
...
·

רצוי שתקא שוב את מה רשמתי. גם מגבר כמו במיקסר או תנור או מנורה, היצרן נוקב בהספק המרבי של האלמנט העיקרי של המוצר - זה המתמר או החלק שבו מתבצעת הפעולה העיקרית של המרת ההספק. במקרה של המגבר, היצרן לא משקר שהוא רושם הספק של 1200 וואט! אם תבדוק את הרכיבים שמרכיבים את דרגת ההגברה וזה אומר טרנזיסטורים, קבלים, ורכיבים נלווים, כולם נבחרו ותוכננו לעבוד באותם התנאים של מתח, זרם וטמפ' הנדרשים בכדי להספק את ההספק של 1200 וואט כאשר כל הרמקולים עובדים... אמהמה, המגבר לעולם לא יספק הספק כזה, כי ספק הכוח שלו תוכן להספק מרבי של כ 400 וואט בלבד, תחת הנחה הגיונית שהלקוח לא זקוק לצריכה הספק כזה מכל הרמקולים בו זמנית...

במקסר נוקבים בהספק המנוע - החלק שממיר הספק. זה אותו הסיפור. הספק נצרך נרשם בעמוד האחרון בדפי מפרט ולא באותיות גדולות בעמוד הראשי של דף המוצר. שם זה הספק מוצא אפשרי..

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

Rekcuf כתב:
...
...
·

רצוי שתקא שוב את מה רשמתי. גם מגבר כמו במיקסר או תנור או מנורה, היצרן נוקב בהספק המרבי של האלמנט העיקרי של המוצר - זה המתמר או החלק שבו מתבצעת הפעולה העיקרית של המרת ההספק. במקרה של המגבר, היצרן לא משקר שהוא רושם הספק של 1200 וואט! אם תבדוק את הרכיבים שמרכיבים את דרגת ההגברה וזה אומר טרנזיסטורים, קבלים, ורכיבים נלווים, כולם נבחרו ותוכננו לעבוד באותם התנאים של מתח, זרם וטמפ' הנדרשים בכדי להספק את ההספק של 1200 וואט כאשר כל הרמקולים עובדים... אמהמה, המגבר לעולם לא יספק הספק כזה, כי ספק הכוח שלו תוכן להספק מרבי של כ 400 וואט בלבד, תחת הנחה הגיונית שהלקוח לא זקוק לצריכה הספק כזה מכל הרמקולים בו זמנית...

במקסר נוקבים בהספק המנוע - החלק שממיר הספק. זה אותו הסיפור. הספק נצרך נרשם בעמוד האחרון בדפי מפרט ולא באותיות גדולות בעמוד הראשי של דף המוצר. שם זה הספק מוצא אפשרי..
...
·אתה ממשיך לכתוב דברים מתוך חוסר הבנה, לא של החלק הטכני, אלה של המציאות. היצרן משקר. הוא יכול לשקר וזה משפר את המכירות, אז הוא כותב מספרים מנופחים על החלק הקדמי של המכשיר ובחלק האחורי איפה שהחוק דורש ממנו לכתוב רק את האמת, שם הוא מספק את הנתונים האמתיים.

אז לא, המגבר שלי והרכיבים הפנימיים שלו לא מסוגלים לספק 1000 וואט. אתה תמים מאוד אם אתה חושב אחרת.

שלח תגובה

חזור אל “שאלות בנושאים טכניים”