מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

מייסד Wilson Audio - דייב ווילסון הלך לעולמו ו-SASHA DAW רמקול חדש

עמוד 4 מתוך 8
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו יוקרתי
מחבר הודעה
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 462
מספר הודעות: 1475

#46  נשלח: ד' 24/10/2018 14:14

Avihuli.

למה התעניינות של אנשים במוצרים חדשים גורמת לך לחשוב שהם קונים או יקנו אותם?

זו פשוט חברה מאוד מעניינת שהמוצרים שלה משפיעים באופן דרמטי על שוק האודיו.
אז הדיון כאן הוא כמו כל דיון אחר.

טסתי לחו"ל במיוחד על מנת לראות את המקרן 8K של JVC , קראתי עליו המון חומר והשקעתי הרבה אנרגיה ותתפלא, אין לי שום כוונה (נכון להיום בצהריים) לרכוש אותו.

מצד שני, אני משקיע המון אנרגיה בהכחשה, אז לך תדע..

רן
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 728
מספר הודעות: 5315

#47  נשלח: ד' 24/10/2018 14:32

RanMoyal
אני לא חושב שיש אנשים שמתעניינים במשהו שלא מעניין אותם ושלא היו רוצים שהוא יהיה אצלהם.
מניח שתסכים איתי שאם ההשפעה היא דרמטית על שוק האודיו, לא היית רוצה להיות בתוך זה ?
ואכן הדיון הוא כמו כל דיון אחר.
טסת לבחון את המקרן ואם היית מוצא שהוא "טוב" עבורך (על כלל הפרמטרים של הגדרת הטוב מבחינת הערך המוסף), אז מזמן הוא היה אצלך בבית, בהינף יד. פשוט מצאת כנראה התמורה שהוא מספק אל מול מה שיש לך כרגע לא שווה את הרכישה שלו.
אני צודק ?

ייתכן וכתבתי קצת בציניות, אבל כמובן !! שאני מפרגן מכל הלב ומאחל לך ולאחרים שזה מעניין אותם למצוא את הערך המוסף ברמקולים הללו כך שיוכלו למקם אותם בגאווה בביתם.

אני ממשיך לעקוב כמובן, מסקרן אותי הנושא.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#48  נשלח: ד' 24/10/2018 14:41

"בהינף יד" ?
תודה, אני מעביר את ההערה שלך למנהל הבנק שלי.

ולגביי ה- "להיות בתוך זה" , אז אני אכן בתוך "זה" ועם החברה הזו כבר כ- 20 שנה, כי אני חושב שיש לה את "זה".

ואני חייב להודות, שהחוורתי ממש שראיתי שהם הולכים לקרוא למחליף של הרמקול (האהוב) שלי DAW, כי אני מכיר את היכולות של החברה ובמיוחד החשיבה והמנטליות האמריקאית, בכל הקשור להנצחת גיבורים או אייקונים, כדוגמת המייסד.

ועוד הרבה לפני שקיבלתי את ה- PDF עם כל הפרטים, כבר הערכתי שהולך להיות כאן משהו סופר מיוחד, אם הם בחרו לקרוא לרמקול בשם שהם בחרו.

In recognition for the man who started it all, the Wilson team felt it apropos to dedicate this most ambitious iteration of the Wilson
compact loudspeaker in its history to the visionary who first imagined it thirty years ago.

Introducing the Sasha DAW

רן

(1) הבעות תודה: itay123
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#49  נשלח: ד' 24/10/2018 22:03

השרשור יותר מדיי רדום...
אז, מסור ד"ש למנהל הבנק ועל הדרך שאל אותו (ברמיזה קלה כמובן...) - האם הוא גם מרגיש עיקצוצים כאלה באף של בואכה התחדשתי/נו או שמא זה מזג האוויר הסוער שצפוי בסופ"ש ?

אגב, הבנתי למה הרמקולים מזכירים לי את האלמנט החמישי - זה בגלל החייזרים שמגיעים בחללית בתחילת הסרט. אסוציאציה שכזו.

מאז 87 עד להשקה הקרובה הרמקול עבר לפי התמונה לא מעט שינויים חיצוניים מעבר לאלו הפנימיים שבטוח עברו.
אגב - האם יש סיבה מיוחדת "לידיות" בחלר האחורי של הרמקול ? ומה הסיבה לכך שכל החיווט הינו חיצוני וגלוי ?
ראיתי את זה גם בדגמים הגבוהים יותר.
והאם חוסר היותו של הסנטר בסדרה הינו מכוון כי לא צריך לפי האג'נדה של וילסון ?

בפרטי או בשרשור להלן, תודה !!
https://www.hometheater.co.il/vp2839204#2839204
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 836
מספר הודעות: 6700

#50  נשלח: ה' 25/10/2018 7:00

avihuli
·
מאמין שמה-יום והימים הקרובים/שבועות הקרובים, השרשור הנ"ל יקבל רבדים נרחבים יותר בעקבות השקת הרמקול החדש שהחל הבוקר.

בשביל הפרוטוקול
סדרת ה W/P החלה במקור ב 1986 כאשר ה WATT הושק, ה WATT מוניטור מסיבי לא שגרתי, רק לאחר 3 שנים הצטרף ה PUPPY, יחידה מופרדת לחלוטין שאחראית על תחום הבאס.
יחד שולבו ע"י גישור בין שתי היחידות והפכו ל "מערכת" אחת, מאז ועד היום - "מערכת" זו זכתה לכינוי המוכר עד היום בכל ה Reviews למיניהם: " A True Compact Full-Range Speaker " היכולת, על ידי תכנון נכון ודיי גיאוני - היכולת להיות רמקול פול ריינג אמיתי במידות צנועות יחסית (כאשר רמקולים מחברות אחרות הצליחו להפיק תחום תחתון שעדיין לא הצליח להתקרב ל ווילסון והיו מגושמות/גדולות/כבדות מידי והיו נראות כמו מכונות כביסה מכוערות), רמקול זה הכניס את Wilson ל מקום ראשון והיה הפופולארי ביותר עד היום.

הידית אחיזה בגב המוניטור, כ-שמה היא ידית אחיזה, בכדי לשלב את המוניטור ולהניחו על יחידת הבאס יש ל"השחילו" בשני צירי "מסלול" על הטופ של יחידת הבאס, יש לשלבו בזהירות וישר, יחידת המוניטור שוקלת סביב 40 ק"ג (כבדה מאוד), ידית האחיזה מאפשרת אחיזה והושבה נוחה הרבה יותר(צרפתי תמונות להמחשה מהמניואל של ה wp) , מכיוון שהיחידות ב Wilson (החל מה W/P והסנטר watch ) הם יחידות נפרדות, החיווט גישור חשוף, מכיוון שהיחידות ניתנות לשינוי הן מודולריות על כן כל המכניזם חשוף, ווילסון מאז ומתמיד שברו את השגרה והלוק הסטנדרטי ויצרו עיצוב ותפיסה שונה לחלוטין, יש האומרים "תעשייתית" - על כן כאשר נחשפים לרמקול של ווילסון, מקבלים בהחלט הרגשה של "מערכת" קומפוננטים, עבורי ועבור אחרים - הדבר מרשים ביותר ומהפנט ברמת התכנון / בנייה / גישה ויכולת.

קיימים 3 סדרות סנטרים
1. Watch בעל 3 דגמים - בהם בעיקר הטוויטר וקווים החיצונים השתנו בכדי להתאימם לסדרות מודרניות יותר.
2. Mezzo - רמקול יחיד בסדרה.
3. Polaris - סנטר הדגל ויחיד בסדרה.

כפי שכבר רשמתי בפוסט אחר בשרשור.
כל סנטר יועד לעבוד עם תווח אחר של רמקולים של ווילסון.

לפי פרופיל החברה בהקשר לסנטרים הנ"ל.

ה watch תוכנן לעבוד במערך רב ערוצי עם רמקולים החל מה Sophia,W/P ועד ה Alexia.

ה Mezzo גם הוא תוכנן לעבוד עם אותן סדרות ועד ה ALEXX.

ה POLARIS תוכנן לעבוד עם הדגמים הגבוהים - ה ALEXX וה Alexandria.

(1) הבעות תודה: avihuli
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#51  נשלח: ה' 25/10/2018 10:43

Avihuli.

"הידיות" אליהן התיחסת, אינן קשורות כמובן לנשיאה (ידית הנשיאה הבודדה היא אלמנט שהופיע בדגמים ישנים של סדרת הוואט/פאפי הותיקה) אלא לפי החברה, מטרתן בסיוע התכנון מחדש לחלוטין של תיבת הבאס והאינטראקציה שלה עם החלק העליון:

The blades on the top of the module, where its companion midrange/tweeter rests, have been strategically redesigned with openings, which reduces cavity pressure in the space between the upper and lower modules

בכל הקשור לחיווט ולאבחנה אליה התיחסת, גם כאן יש חידוש ביחס לדגמי עבר והחיווט כאן חדש לחלוטין, בכל הקשור לאופן החיווט ולקונספציה העומדת מאחוריו. הרעיון שוב מגיע מדגם העל ומאפשר מרחב תמרון גדול יותר וטיפול טוב יותר בחומר:

gas-tight hardware (nurled nob top left) derived from the WAMM. This means no need to route cabling to the upper module through a sealed channel inside the woofer cabinet. (Previously, wiring traveled through the sealed chamber, exiting through open holes in the top of the woofer.
This allowed proper air excursion through the port rather than through the port and those open holes.) Removing that sealed channel means more space in the enclosure which allows for thicker walls with bracing for greater rigidity

ובכל מה שקשור לסנטר. מבלי להפוך את זה שוב לשירשור של סנטר כן או לא. בכל הקשור לרמקול חשוב והכרחי לעומת, קישקוש מוחלט, אנטיתיזה מוחלטת לנסיון שיחזור החוויה הקולנועית (נחש באיזה צד אני נמצא..).
החברה בהתחלה אכן התעלמה לחלוטין מהוצאת רמקול כאמור, אבל כוחות השוק והעובדה שקולנוע ביתי הפך להיות מאוד פופולרי עם השנים, גרמו לה לייצר רמקול כאמור וליישר קו.

אין חברה מושלמת

רן
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006

#52  נשלח: ה' 25/10/2018 11:06

בכל הקשור לידיות
אבי
חבל שלא פירטת על מה כוונתך, היה חוסך לי אנרגיה, לא נורא "ספגת" אינפורמציה נוספת.

בכל הקשור לסנטר
עדיף לא להכנס לזה.
אני כמובן נמצא בצד האחר.

וזה בסדר ולגיטימי שיהיו דעות שונות.
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#53  נשלח: ה' 25/10/2018 11:19

סופג בשמחה !!
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006

#54  נשלח: ה' 25/10/2018 14:27

"It was a once in a lifetime experience about 1.5 years ago when I got to sit alongside David Wilson in his inspiring listening room and hear the WAMM Master Chronosonic. I will never forget those precious minutes with David, nothing has gotten closer to being there. In a world where many high-end companies fade away when they lose their founder, one American company is breaking the mold and demonstrating that a new generation can deliver breath-taking products, namely Daryl Wilson who has taken the reigns at Wilson Audio"

רמיזה ראשונה,
לאיכויות הגבוהות של ה-DAW.

https://parttimeaudiophile.com/2018/10/25/wilson-a...

Technical Specs
Drivers
Enclosure Types:
Enclosure Type Upper Module:Rear Vented Midrange, X&S-Material
Enclosure Type Woofer Module:Rear Ported Woofer, X-Material
Drivers:
Woofers:Two – 8 inch (20.32 cm)
Midrange:One – 7 inch (17.78 cm)
Tweeter:One – 1 inch, Dome (2.54 cm)
Measurements
Sensitivity:91 dB (one watt at one meter at 1kHz)
Nominal Impedance:4 ohms / minimum 2.48 ohms @ 85 Hz
Minimum Amplifier Power:25 watts per channel
Frequency Response:20 Hz –30 kHz +/- 3 dB
room average response [RAR]
Overall Dimensions
Height:44 3/4 inches (113.67 cm)
Width:14 1/2 inches (36.83 cm)
Depth:22 15/16inches (58.26 cm)
Overall Weight
Weight Per Channel236 lbs (107.05 kg)
System Shipping Weight (approx):710 lbs (322.05 kg)

https://www.wilsonaudio.com/products/sasha-daw

itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006

#55  נשלח: שבת 27/10/2018 9:00

https://m.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#56  נשלח: ב' 05/11/2018 13:51

המניואל כבר מפורסם באתר של החברה ומציג מספר דברים מעניינים וחדשים בכל הקשור לכיוונון היחידות ולהצבת הרמקולים.
התמונות ברזולוציה גבוהה גם מבהירות שהרמקול החדש לכאורה מאוד דומה לסאשה סדרה 2, אבל מצד שני יש בהחלט שוני פיזי, זה דיי ברור למי שמכיר את הסאשה 2.

https://www.wilsonaudio.com/pdf/manuals/manual-sas...

אנשים שונים נחשפים לרמקול וימשיכו להחשף אליו בימים הקרובים (עושה רושם שכדאי לטוס לשמוע אותו במינכן...) :

Some feedback from sonicflare:

WilsonAudio does it yet again, with the release of Sasha DAW.

Much more than a simple upgrade to previous Sashas and W/Ps, DAW has elements of WAMM and as I just heard it Audio Element in Pasadena, another killer product has hit the scene. #stunning.

רן
(1) הבעות תודה: itay123
חיים (חיים לגו)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

הבעות תודה: 307
מספר הודעות: 4871

#57  נשלח: ב' 05/11/2018 16:39

איזו רמת צביעה
מרשים

avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#58  נשלח: ד' 07/11/2018 1:40

setup:
http://www.wilsonaudio.com/WASP

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#59  נשלח: ד' 07/11/2018 11:26

תודה אבי.

שיטת המיקום שהם משתמשים בה ושיכללו אותה במרוצת השנים, היא אכן ייחודית בנוף.

באופן אישי, עם הסאשה 2, אני "נאלצתי" להתעלם ממנה, לאור ההמלצה/הדרישה של Lyngdorf להצמיד את הרמקולים לקיר (כולל כאלו עם פורט אחורי) וזאת על מנת להוציא את המקסימום מיכולות מערכת הכיול שלהם וזה אכן מצדיק את עצמו.

הביקורות יתחילו לזרום במהלך ה- 10 ימים הקרובים, לאור לא מעט אירועים מתוכננים.
עושה רושם שהם השתוללו עם הרמקול החדש, הנה עוד התרשמות:

https://audiobacon.net/2018/11/06/the-wilson-audio...

רן
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006

#60  נשלח: ד' 07/11/2018 18:08

avihuli כתב:
setup:
http://www.wilsonaudio.com/WASP

·כאשר עברנו דירה לפני שנתיים וחצי - לאחר ה-שיפוץ שעשינו, החלל היה ריק לחלוטין.
דבר ראשון שהבאתי, היו הרמקולים הקדמיים (+ האלקטרוניקה הרלוונטית) + כסא.
דבר שני יישמתי בהחלט את התהליך של ה- speakers placement המפורסם שלהם שאליו נתת לינק אבי.
דבר שקבע בהחלט פחות או יותר עד כמה שניתן את ה-ZONE המיועד שלהם.
לדאבוני המיקום שלהם שהחלל הכתיב עבורם, פחות היה אידיאלי לצריכנו.

הרמקולים התחילו לשיר ולנגן כאשר היו סביב 1.10 מ' מהקירות הקרובים עליהם, וכ-2 מ' אחד מהשני, דבר שהקשה עלי לתכנן את ריהוט הסלון ומאוד (מאוד) רציתי לתת מפתח בינהם גדול יותר לפי המרחק שאני יושב מהם לפחות.
הסלון אצלי לא גדול - חלל ישראלי רגיל 4.10 על 8 ומשם נפתח למטבח ולמסדרון החדרים -
כאשר המערכת מייצרת "תחום מעט מלבניי" של כ-18 מ"ר. מעבר לכך החלל פתוח לשאר המרחב והפונקציות בבית.

רמקולי ה-full range של wilson מצריכים מרחק רב מהקירות הסמוכים להם בכדי לקבל "טונאליות" אחידה ותחום באס מדוייק וכמה שפחות מנופח,
היחידה התחתונה בסדרת ה- W/P לדורותיה היא סאב פסיבי, עם יכולת אדירה להפיק תחום תחתון באמת ייחודי (להם).

עם הזמן לאחר הכנסת הריהוט אצלינו, לאחר הכנסת הווילון האקוסטי, לאחר מס' חודשים של היכרות עם החלל הנתון החדש ומשחק עם הזזת הרמקול, זוויתו והטייתו במרחב.
הצלחתי לדעתי ו-לטעמי להגיע לתוצאה לגמרי לא רעה איתם במצב הנתון (ממה שאני זוכר כאשר הם שכנו באופן פחות אידאלי לצרכינו בסלון),

לא מעט משתמשים "נופלים" עם רמקולי ה-fullrange של wilson בעיקר בשל תפוקת התחום התחתון המאוד בריא שלהם, בוחרים לשים אותם בחדרים בינוניים ו/או קרובים וסמוכים לקירות דבר היכול ליצור מן הסתם emphasis קיצוני לתחום המיד באס-באס-lower bass, יחד עם זאת כאשר מגיעים לטונאליות נכונה לחלל והאוזן ותחום היענות מאוזן לחלל ככל הניתן, הרמקולים הנ"ל פשוט חלום לכל אוזן שמעריכה ומבינה מה שהיא שומעת.
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו יוקרתי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה