שיתוף בין שני מחשבים ברשת הביתית אבד- מה עושים?

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
bariko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

FIRE_WIRE

תודה רבה. (Y)
השיטה הראשונה נראית בעיניי מסובכת מדי.
אולי בהזדמנות כאשר יהיה אצלי הטכנאי מחשבים, אבקש ממנו לסדר גם את זה.

לגבי DLNA בהחלט אנסה.

בינתיים הכנתי כבר קובץ WORD עם ה- IP של המחשב.
כך יהיה לי יותר פשוט להזין את הנתון, בכל פעם שבו אזדקק לשיתוף בין שני המחשבים.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

bariko כתב:FIRE_WIRE

תודה רבה. (Y)
השיטה הראשונה נראית בעיניי מסובכת מדי.
אולי בהזדמנות כאשר יהיה אצלי הטכנאי מחשבים, אבקש ממנו לסדר גם את זה.

לגבי DLNA בהחלט אנסה.

בינתיים הכנתי כבר קובץ WORD עם ה- IP של המחשב.
כך יהיה לי יותר פשוט להזין את הנתון, בכל פעם שבו אזדקק לשיתוף בין שני המחשבים.
...
גם שם המחשב אמור לעבוד, לא חובה כתובת IP.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@bariko
·

א. עכשיו שאתה יודע איך לגשת למחשב, אם אתה עושה מיפוי כונן (map network drive) ומסמן שהמיפוי ישאר (reconnect at signin), זה לא נשאר לך?

ב. מן הסתם לא הגיוני שאתה חייב להשתמש בכתובות IP במקום השם של המחשב. זה משהו בהגדרות של אחד המחשבים או שניהם. ההגדרות שאני יכול לחשוב עליהם:
1. תוודא שהרשת מוגדרת על private network בשני המחשבים.
2. תוודא שה-network discovery דולק בשני המחשבים.
3. לשחק עם הגדרות ה-netbios. אם אני לא טועה לפחות בגירסאות יותר ישנות של windows ה-netbios זה מה שעושה resolve לשמות של מחשבים אחרים ברשת מקומית ביתית. אני לא בטוח מה קורה בגירסא המעודכנת של 10 (אולי אפילו זה דווקא צריך להיות מכובה). אצלי בוינדוס 7, זה נמצא על האופציה הראשונה Default וזה עובד בסדר.

אם כל זה לא עוזר ויש לך כתובות IP קבועות ואתה פשוט רוצה "להכריח" את המחשב לתרגם שם לכתובת אפשר להשתמש בקובץ hosts:
תריץ notepad כ-admin (או כל text editor אחר), תפתח את הקובץ:

קוד: בחירת הכל

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
ותוסיף שורה כגון:

קוד: בחירת הכל

192.168.1.7 david
מעכשיו david יתורגם ל-192.168.1.7. שם לב שלכל מחשב יש את הקובץ hosts שלו והוא מסתכל רק עליו.

bariko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #19 

תודה רבה לכם. (Y)
כרגע מחשב המדיה סנטר נמצא במעבדה של אייבורי, ממתין להתקנה של מספר רכיבים ששדרגתי.
לאחר שאחזיר אותו הביתה, יהיה לי "קצת" עבודה עליו, ורק בהמשך אוכל להתפנות לעניין השיתוף, כדי לנסות ליישם את ההמלצות כאן.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

@bariko
·יש פתרון יותר אלגנטי מרישום כתובות בקובץ Word. פשוט תוסיף את המחשב או התיקיות שגילית בסייר באמצעות כתובת ה IP אל ה Quick Access (מצטער אני לא יודע איך קוראים לזה בממשק העברי), כך שזה תמיד יופיע בחלק העליון של סייר הקבצים, באותו אזור שבו מציגים את ספריות התמונות והמסמכים.

פשוט תעשה קליק ימני על המחשב או הספריה ובחר באפשרות להוספה ל Quick Access.

בנוגע ל DLNA. זה שירות של שיתוף מולטימדיה שאין לו קשר לשרותי הרשת ולכן אתה יכול לראות בסייר הקבצים שרתי DNLA המותקנים במחשבים שהגישה אליהם חסומה. זה יעזור לך לגשת לתיקיות הקבצים כמו להפריח יונים.

כל נושא הרשת הביתית במיקרוסופט מעולם לא עבד טוב. זה משהו שנתפר בתלאים ב Windows for Workgroup 3.11 והמשיך ללא הרבה שינויים עד W7. בהשוואה לניהול רשת בסביבה עסקית, הרשת הביתית של מיקרוסופט היא הבדיחה העצובה ביותר בקטלוג. עד כדי כך שלדעתי יש שתי אפשרויות לצאת מהצרה הזו אם עדיין מתעקשים על פתרון המבוסס על שירותי רשת של מיקרוסופט.

הראשון זה למרבה האירוניה התקנת מחשב Linux ברשת או NAS. זה קצת משעשע אבל היום ל Linux אין שום בעיה להפעיל SMB ובאמצעותו להחיות מחדש Local Master Network Browser.

האפשרות השניה זה לרדת מהעץ הנקרא רשת ביתית ולהקים סביבה ארגונית ברשת הביתית. זה פחות מסובך ממה שזה נשמע היות שכל NAS של QNAP או SYNOLOGY מסוגל להפוך היום ל AD Domain Controler. הבעיה עם זה היא שצריך גם להקים DNS ולמען השקט הנפשי צריך להרים עוד AD DC ולכן זו אפשרות שתתאים רק למי שבאמת אוהב ךסבך לעצמו את החיים.

firebird
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: firebird
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

לי היתה בעיה לאחר העדכון האחרון לחבר בין המחשב לPOPCORN HOUR A210

זה מה שפתר לי את הבעיה:

I may have a fix for those having trouble connecting to a W10 1703 PC from a non-windows device.

I was having an issue whereby I was being told I had an incorrect username/password when trying to connect to a share on my PC from my Nvidia Shield (Andorid TV).

After hours of trying various things, I found out that the Shield only supports SMB1. Turns out the version of Win10 I'm running on the PC (Win10 1703, Build 16241.1001) not only has SMB1 disabled, but the service isn't even installed. Installing SMB12 and enabling it fixed the problem immediately.

If you want to try this fix, here are the steps:

Win+R (Run), type "optionalfeatures" and hit enter to bring up "Turn Windows features on or off".
Scroll down to and expand "SMB 1.0/CIFS File Sharing Support" and check "SMB 1.0/CIFS Server" (Client was already checked for me) and hit OK.
Launch Powershell as administrator.
Type "Set-SmbServerConfiguration -EnableSMB1Protocol $true" and hit enter.
I rebooted at this point, not sure if that's necessary but it can't hurt.

I Hope this helps someone for now (apparently SMB1 is being removed completely from 1709, I just hope Nvidia/Google update the Shield/Android TV before then).
אין מסך מושלם! כן, אני יודע שפעם היה ......
:wink:

bariko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #22 

Catskinner
תודה על צרור העצות. (Y)
אני בעקרון מחפש את הפתרון הפשוט ביותר.
למרות שנים רבות של עבודה עם מחשבים (עוד מתקופת ה-DOS), אני רחוק מלהיות משתמש מיומן. :lol:

לגבי הפתרון האלגנטי שהצעת בתחילת ההודעה, במידה וזו לא טרחה רבה מדי- אשמח אם תוכל לרשום את סדר הפעולות המדוייק, נניח: התחל---> הגדרות- סייר וכ'.
אני מתקשה קצת ליישם את מה שרשמת... :)

firebird
נראה לי שאתה מתכוון לפתרון שהוצע כאן:

https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0

למען האמת, כבר מזמן לא בדקתי אם השיתוף בין הסטרימר למחשב עדיין פעיל, או שהשתבש שוב בעקבות עדכון נוסף.
אמרתי פעם לאחד התומכים של מייקרוסופט ,שלפחות אצלי, העדכונים האלה של ווינדוס יותר מזיקים מאשר מועילים!!!

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@bariko

כל ההוראות הן לפי ממשק אנגלי. אין לי מושג איך נראה ממשק עברי.

1. פתח סייר קבצים.
2. דאג שבסייר הקבצים החלון ה Navigation Pane יהיה פתוח. אמורים להופיע שם הפרקים של:
Quick Access
One Drive
This PC
Network
2. בשורת הכתובת הקלד את כתובת ה IP של המחשב אליו אתה רוצה להתחבר עם \\ בהתחלה.
3. אם הצלחת, אז המחשב אמור להופיע גם תחת ה Network. הקלק עליו עם כפתור ימני ובחר באפשרות של Pin to Quick Access

כפי שציינתי בהתחלה, הבעיה של זיהוי וחיבור מחשבים ברשת הביתית אחרי עדכון אפריל ידועה גם למיקרוסופט. עד שהם יגלגלו וישחרר תיקון סופי (שבהתבסס על היחס שלהם לרשת הביתית עלול שלא לקרות אף פעם), אתה יכול גם לנסות את השיטה שהם מציעים לעקיפת הבעיה:
Microsoft shares a fix for network problems on Windows 10 April

bariko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #24 

Catskinner
תודה רבה.
אנסה לפעול לפי ההדרכה שלך.
רק הערב קיבלתי את המחשב חזרה, ויש לי עדיין המון עבודה בהתקנה של תוכנות שונות.
אך לפני הכול גיליתי שהטכנאי האידיוט הרכיב את כרטיס המסך בצורה כזו, שבשום אופן לא ניתן להכניס לשם כבל HDMI
בלית ברירה מצאתי כבל DVI-HDMI ישן, ואת זה איכשהו הצלחתי להלביש בעזרת הברגים.
מחר אצטרך לחזור לשם עם המחשב כדי שיסדרו את זה כמו שצריך...

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”