מתלבט האם לרכוש מקרן?

מקרנים קידמיים - Front Projector.
dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 12 פעמים

מתלבט האם לרכוש מקרן?

נושא שלא נקרא #1 

כבר כמה זמן שאני מתלבט אם לקנות מקרן לבית צריך את עזרתכם
יש לי מסך בבית Sony 65 x900 ובא לי לשדרג קצת את המערכת ולקנות מקרן בעיקר בשביל כדורגל וסרטים השאלה אם אני לא יתאכזב מהאיכות של המקרן לעומת הטלוויזיה (אף פעם לא ראיתי במקרן)?
קצת פרטים על הסלון:
מרחק ישיבה בין המסך לספה 320 סמ
מרחק מהקיר האחורי לקיר ההקרנה 400 סמ (לא כולל המקרן)
רוחב קיר הקרנה 250
גובה תיקרה 225
יש לי בעיה רק איפה שהמקרן ישב אין לי אך להגיע עם הHDMI וחציבה עכשיו לא אפשרית, חשמל אני יוכל להעביר מאחורי הוילון מבלי שיראו, משדר HDMI יפתור לי את הבעיה מבלי לפגוע באיכות??
תקציב לכל המערכת 6-7K
חשבתי ללכת על מסך מתיחה חשמלי 100 אינטצ של elite ב2300 מאמזון מכיוון שזה מקרן ראשון שלי ולא רוצה לקחת מסך גדול מדי ולהרגיש שורה ראשונה בקולנוע...
לגבי מקרן אני בכלל לא סגור על דגם ניסית לחפש הרבה בפורום הרבה ממליצים על הOptoma hd143 יש מקרן בסביבת מחירים הזו שיותר מומלץ?
יתחבר למקרן יס 4K, פלייסטשן 4 Pro, וסאונדבר.

yanivkin
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הי דור
אני מניח שבהשוואה של איכות תמונה נטו, הסוני לוקחת, אך לאלמנט של הגודל לדעתי יש משקל גדול יותר מבחינת החווית צפייה הכוללת
לכן לדעתי עליך ללכת על מסך גדול יותר למרחק ישיבה כמו שלך. אני יושב מול מסך 106 אינץ ומקרב את הספה כ2.5 מטר מהמסך...
מהר מאוד מתרגלים לגודל ומצטערים שהוא לא גדול יותר...

שיהיה בהצלחה

OmriS
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

הי,
מציע לך ללכת לראות מקרן לפני שאתה קונה, כי התמונה של מקרנים שונה מזו של טלויזיה ומעבר לאיכויות זה גם עניין של העדפה אישית.
התקציב יאפשר לך לקנות מקרן כניסה מכובד ומסך, אולי אפילו מקרן 4K עם התפשרות על מסך זול יותר (אגב, אם תהיה מהיר החלטה אולי תמצא דילים שווים מחר בפריים דיי באמזון).
מבחינת המרחקים לא נראה שיש בעיה. לגבי HDMI, אני לא מתמצא מספיק בשיטות להעביר אלחוטי.

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כמו שכבר ציינו:
1. למרחק ישיבה 3.2 מ' אתה יכול בשקט ללכת על מסך גדול יותר.
2. אתה חייב קודם ללכת להתרשם מתמונת המקרן.

אם אתה רוצה להנות מתכני 4K במקרן אתה צריך ללכת על מקרן שתומך (וזה יעלה לפחות 6,000 ש"ח).

במקרה שלך ה-250 ס"מ רוחב קיר עלולים להיות בעייתיים אם הם לא נטו (כלומר לא כולל הרמקולים).
אם זה כולל מקום לרמקולים העסק בעייתי כי אז תצטרך לרכוש עם בד שקוף אקוטסטית (מייקר משמעותית).

אם אכן ה-250 ס"מ הם נטו למסך אני הייתי מגדיל את התקציב לאזור ה-10 אלף ש"ח ומתקדם בצורה זהה לבחור שפתח את השרשור הנ"ל (זה גם יפתור לך את סיפור החציבה).
https://www.hometheater.co.il/vt300086.html

ozzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 545 פעמים
קיבל תודות: 151 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הייתי עם אותן התלבטויות כמוך: מסך 60 אינצ' ובעיית העברת כבל HDMI.
לקראת המונדיאל רכשתי מקרן ומשדר HDMI אלחוטי. הצלחה מסחררת.
בדר"כ אנחנו עושים סבב בין החבר'ה בצפייה במשחקים. השנה, כולם "התנחלו" אצלי :)

פרטי הציוד:
מקרן
https://www.amazon.com/Optoma-HD27-1080 ... B01JR7G672

משדר HDMI
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... l_Kit.html

לגבי מסך, מצאתי משהו ביד 2, 106" חשמלי (לא מתיחה) בגרושים. עושה את העבודה.

שורה תחתונה, אל תתלבט. הנאה מובטחת. ותזכור שהמקרן בדר"כ לא פועל על בסיס יומי. אצלנו רואים איתו סרטים וספורט.

שי-כ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: שי כהן
נתן תודות: 928 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

גם אני השתדרגתי השנה למקרן בסלון עבור סרטים, בתקציב דומה - רכשתי את HD29 של אופטימה.
למרות שהתמונה לא חלקה כמו מסך טלויזיה איכותי, ההנאה מהגודל שווה את זה.(Y)

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

תודה על העזרה
חפרתי קצת ברשת וראיתי שהרבה ממליצים על הVIVITEK MK2288 אבל משהוא מוזר שאני מנסה להזמין מאמזון רושם שיש משלוח לישראל ושאני מגיע לצק אוט זה מראה שאין משלוח יכול להיות שהבעיה במשתמש שלי?
לגבי גודל המסך חשבתי על 100 אינטצ בגלל מגבלות צירפתי תמונה של הסלון, כרגע הטלוויזיה יושבת על מזנון זמני צריך להגיע לי בזמן הקרוב דמוי קיר שהרוחב שלו יהיה בערך 2 מטר רוחב וגובה 40 סמ מתחת התיקרה והכבלים שכרגע יורדים מהתקרה יהיו בתוך עמוד והמסך טלוויזיה יתלה על הקיר.
המסך מקרן יהיה תלוי מהתקרה וכישרד יסתיר את הטלוויזיה אבל הפס צבירה קצת מגביל אותי ל250 סמ שיהיה פורפורציונלי.
מה גובה מסך שיורד מהתקרה כולל הדרופ השחור?
בנוסף הציעו לי מקרן יד שניה Epson 8100 2 + משקפי תלת מימד + נורה מקורית חדשה + משדר HDMI
המקרן עשה 1800 שעות ב6000 כולל הכל ראיתי שהמקרן דגם קצת ישן אבל העסקה שווה או שהVIVITEK עדיף?
נערך לאחרונה על ידי dor123 ב 19/07/2018 23:47, נערך 2 פעמים בסך הכל.

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

יש עכשיו דיל באמזון בריטניה את הviewsonic PX727 מקרן 4k בקצת פחות מ5 אלף, המקרן זכה בבחירת העורכים בprojector central למקרנים מתחת 1500$
http://www.projectorcentral.com/ViewSonic-PX727-4K.htm
מישהוא מכיר או שמע עליו?

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

להשקיע יותר מ-4,000 ש"ח במקרן שלא יאפשר צפייה בתכני 4K כאשר כבר יש מקרנים כאלה בכ-5,000 ש"ח זה לא הגיוני לדעתי (למרות שסביר שתכני 1080P יראו טוב יותר ב-8100 מאשר ב-727).

לא בדיוק הבנתי מהציור את רוחב המסך המקסימלי האפשרי.
איפה הרמקולים? האם ה-250 ס"מ (שזה מה שצריך למסך 106") הם נטו ויש עוד לפחות 60 ס"מ למקום רמקולים?

אודינחמני
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #10 

@idan309
·
להשקיע במקרן שלא תומך 4K זה ביזבוז?
היום בקושי יש סרטים בב4K
ההבדל כל כך משמעותי בין המקרן הפח הזה שמצויין למעלה
מול מקרן שהיה ספינת הגדל של אפסון לפני מספר שנים עלה מעל 20 אלף
מקרן צריך יחס ניגודיות ופה לאפסון יש יחס פי 10 גבוהה יותר
גם אם תראה סרט ב4K עדיין המקרן החובבני הזה
יראה רע לעומת האפסון אבל אני מסכים איתך צריך להשקיע במקרן 4K
אבל שיש לך לפחות 14 אלף שקל שהקרן של אפסון 9300 נכנס לתקציב
זה כבר מתחיל להיות רמה אחרת כל מקרן כניסה שתביא לא באמת יביא לך איכות קולנוע
יראיתי המון מקרנים הכי אהבתי את המקרנים של JVC ששמה התקציב מתנפח יותר

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

@idan309
·ההבדל בינהם בתכני 1080 יהיה ממש משמעותי?
הרוחב סהכ מקיר לקיר איפה שכרגע נמצאת הטלוויזיה הוא 320, מאחורי המסך זה החדר זאת אומרת שאני לא יכול לבחור מסך מקסימלי ו״לסגור״ את החדר וכהמקרן פועל לא יוכלו לעבור לחדר וגם בגלל שיש לי סאונד בר שיצטרך להיות מתחת למסך
עוד שבוע וחצי צריך להגיע לי הסאונד בר וה2 רמקולים שיושבים על המזנון זה 2 רמקולים שיהיו סראונד מאחורי הספה.
אני ממש לא מקובע על הגודל מסך אם יהיה אפשרות ליותר גדול אני אשמח באמזון המסכי מתיחה החשמליים של עלית מוצעים רק ב100 וב120 אינטצ

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 917 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

דעת חובבן (שיש לו מקרן ברמת כניסה ומסך טלויזיה ברמת ביניים)

מקרן הוא לא במקום טלויזיה - זה בנוסף. אני משתמש בו לצפייה בסרטים ובאירועי ספורט מרכזיים. ברור שאיכות התמונה פחותה (אלא אם תשקיע במקרן היי-אנד) אבל כמו שאמרו - הגודל שווה הכל.

אני גם לא השקעתי במסך מתיחה אבל כאמור אני לא וידאופיל ולא מפריע לי לראות קצת גלים.

במידה ויש לך תקציב אז כמובן תשקיע אבל לדעתי בתור התחלה - הייתי הולך על מקרן 4K "פשוט" ומשדרג בעתיד במידה ותתחבר לקונספט של מקרנים.

לגבי העברת כבלים - אני העברתי הכל מאחורי הוילון - לא רואים כלום למעט תעלה שעוברת מהמקרן לקיר

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

אודי,

מסכים איתך שאיכות התמונה ב-8100 ב-1080P תהיה טובה משמעותית ממקרני 4K בסיסיים אבל למי שלא מכיר את ההבדלים האלה החיסרון של אי אפשרות הצפייה בערוץ 4K או סרט 4K הוא גדול יותר
אני לא מסכים איתך שיש היום בקושי סרטים ב-4K. רב הסרטים החדשים יוצאים גם ב-4K ויש לא מעט סרטים ישנים שיוצאים ב-4K.
למרות זאת הייתי בהחלט ממליץ לבעלי תקציב מוגבל לשקול לוותר כרגע על ה-4K בכדי להינות מאיכות גבוהה יותר ב-1080P אבל בתמחור סביר/

dor123
אם הבנתי נכון ה-250 ס"מ הם ברוטו אב בגלל שאתה הולך על סאונד בר ולא על סוג קדמיים את יכול לנצל את כל הרוחב למסך.
במקרה כזה הייתי הולך על מסך 106" מתיחה של גרנדויו שיעלה לך כ-4,500 ש"ח (ברור שיש מסכים זולים יותר ללא מתיחה אבל מנסיון זה מהותי ומסך לא מחליפים כל שנה ועדיף לדעתי להתפשר על מקרן זול יותר ע"ח מסך איכותי יותר).
בכל מקרה את המסך הייתי רוכש רק אחרי שהמקרן ממוקם (לוודא שאכן המקרן מסוגל להקרין לגודל המסך הרצוי).

אודינחמני
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #14 

@idan309
·
גם שהסרט מוצג ב4K
עדיין האיכות תמונה גרוע משמעותית ממקרן FHD hi end
ואתה יכול לבדוק לפי סקירות באינטרנט איזה הבדלים משמעותיים ..
מקרן כניסה זה יותר למשחקי PS4 וכו שכיף לשחק פיפא על מסך ענק..
לגבי סרטים תבוא תראה את המקרן שלי ואת הצבעים להבין על מה מדובר
וגם אני בהתחלה חשבתי לקנות מקרן 4K כניסה עד שהבנתי שזה ללכת אחורה מאוד
אני רוצה לקנות את האפסון 9300 שזה כבר שדרוג משמעותי..
לגבי מחיר זה כבר עניין של שוק
בדרך כלל חצי מחיר מהמחיר הזול ביותר בזאפ
וגם אז תלוי מה אתה מקבל במחיר
למשל משקפי תלת מימד לאפסון עולים 480 שקל חדש תבדוק אותי...

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

אודי,

אני מודע היטב להבדלי האיכות בין מקרנים בסיסיים (תוכני 4K ולא תומכי 4K).
אני גם מסכים שאין הגיון לבעלי 8100 ומקרנים באיכות דומה לשנמך את חוויית הצפייה ב-FHD ולעבור למקרני ה-4K הבסיסיים.
לפותח השרשור אין את הבעיה הזאת.

לגבי מחיר יד שנייה, ברור שזה מחיר שוק.
אין שום קשר למחיר בזאפ / מחיר שנרכש במקור וכדומה.
מה שרלוונטי זה מה האופציות האחרות היום בשוק.
לדעתי באופציות כרגע בשוק העסקה שהוצאה לפותח השרשור ביד שנייה היא לא מספיק אטרקטיבית בכדי להעדיף אותה בנתונים שלו (אין לו מרחק הקרנה בעייתי שמקרן כמו 8100 פותר ומקרנים בסיסיים לא, אין לו הכרות עם מקרני FHD איכותיים).

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”