למי יש גלישה LTE הכי טובה (כיסוי ומהירות)?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
gabif
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נראה רע מאד

נושא שלא נקרא #31 

sys_admin כתב:
...
...
·
כפי שאומרים, עדיף תמונה אחת, מאלף מילים. :lol:
והנה היא התמונה של רשת LTE-A של פלאפון:
...
·איפה הבדיקה נעשתה? אצלי כעת בפלאפון באזור דרום חיפה 80 הורדה ו 40 העלאה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

@teenet
·
גם ב DIALUP לא היה לי packet loss של 43% גם במקומות שבהם היה מותקן לבזק ציוד דחיסה של 1 ל 10. :lol:

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

Re: נראה רע מאד

נושא שלא נקרא #33 

gabif כתב:
...
...
·איפה הבדיקה נעשתה? אצלי כעת בפלאפון באזור דרום חיפה 80 הורדה ו 40 העלאה
...
·

בחיפה בדרך הים. אתה רק צריך להבין את הנקודה שברשת סלולר המצב של רוחב פס יכול להשתנות תוך כמה דקות ברשתות כאלה.

gabif
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

Re: נראה רע מאד

נושא שלא נקרא #34 

sys_admin כתב:
...
...
·

בחיפה בדרך הים. אתה רק צריך להבין את הנקודה שברשת סלולר המצב של רוחב פס יכול להשתנות תוך כמה דקות ברשתות כאלה.
...
·אני במת"ם המצב שונה לגמרי לגמרי , אבל במוצקין ברשת פרטנר לא מקבל יותר מ 1 מגה לרוב

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

אני אם ההוטמובייל גר בדרום נתניה, ROG PHONE II אם מודם CAT18, מקבל בקושי 3MB אל 3MB
אם כל טלפון אחר ה 4G בכלל לא עובד

HEOH
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #36 

אני מחובר היום ל we4g וממש לא מרוצה ממהירויות. מאז שהתחילה הקורונה לדעתי הם התחילו להגביל מהירות. ב Download נע בין 7Mb/s ל 15Mb/s ו Upload לא עובר את 1Mb/s.
למרות שכבר כולם יצאו מהבידוד המצב לא השתפר לכן אני חושב שההגבלה היא ברמת הרשת. השאלה היא באיזה חברות היום המצב הוא הרבה יותר טוב? מתלבט אם כדאי לעבור ל 012 או ל 099? ברשת פלאפון ורמי לוי הפועלת על גביה המצב לא משהו לפי מה שאני רואה בתגובות

בדקתי מהירות במקומות שונים - בראשון לציון, בבת ים, בתל אביב, במודעין, בבית שמש - בכל המקומות המצב זהה - מהירות הרשת חלשה מאוד

huosdaas
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

pmobile ופלאפון זה אותו דבר

נושא שלא נקרא #37 

@LexRio
·פלאפון וpmobile זה אותה חברה ולא מדובר בחברות שונות זה פלאפון בהסוואה

TaylorSammy
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

sys_admin כתב:
...
...
·
כפי שאומרים, עדיף תמונה אחת, מאלף מילים. :lol:
והנה היא התמונה של רשת LTE-A של פלאפון:
...
מראה איום ונורא.

לפתוח השרשור: זה לא משנה כמה בדיקות מהירות אתה תראה, בשעה שיש הרבה congestion (הרבה מכשירים שמחוברים ומשתמשים) באותה אנטנה שאליה אתה מחובר, אתה או לא תצליח לגלוש בכלל או בקושי. יכולים להיות הבדלים עצומים בין שעות שונות ביום ובין מיקום אחד לשני, וזה גם תלוי בטלפון שלך.

אתן דוגמה: שרתתי בבסיס גדול שלידו היה תורן שעליו היו רכיבי שידור של 3 חברות הסלולר. זאת אומרת שההשוואה כאן נעשית מאותו מרחק. ככל הנראה שרוב המשרתים בבסיס השתמשו ברשת פרטנר, כי במהלך שעות היום המהירות היתה צונחת כמעט לאפס, לרמה שאפילו להודעה ב whatsapp לקח כדקה להישלח. בשעות הערב, כמו קסם , הייתי מקבל 40Mbit/s שזה מעל ומעבר.
ניסיתי לעבור לפלאפון ופוף, בשעות הצהריים מצליח לגלוש על 10Mbit/s שזה אמנם לא המון אבל האינטרנט אשכרה עבד, ובערב? קצת פחות מפרטנר, בערך 30. למה, הרי האנטנה של פרטנר נמצאת באותו מקום? פשוט היה עליה יותר עומס וככל הנראה פחות אנשים השתמשו ברשת פלאפון. אני העדפתי מהירות יותר יציבה לכל אורך היום יחסית למהירות יותר גבוהה בפיקים (בערב), ולכן נשארתי בפלאפון.

לכן התשובה לשאלה מאוד אינדיוידואלית, ואתה צריך לבדוק מה טוב לך. לעבור בין חברות הסלולר זה זול יחסית ואתה בסך הכל צריך לבדוק 3 חברות בסיסיות (יש המון מותגים שמבוססים בסופו של דבר על סלקום, פרטנר ופלאפון). תתנסה כמה ימים, תוך מעבר בין המקומות שבהם אתה נוהג לבקר ובדיקת מהירות (וגם פשוט תבדוק שאתה גולש והביצועים סבירים). לא מספיק טוב? נסה חברה אחרת עד שתגלה מה עובד לך הכי טוב.
אם אתה יכול להשאיל ממישהו סים, זה יכול גם לחסוך לך מעבר כזה.

gabif
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #39 

אצלי בשכונה במוצקין פרטנר עד לפני חצי שנה היו בסדר גמור סביב 30 מגה הורדה 15 העלאה
מאז תחילת הסתיו שעבר המהירות היא סביב 1 מגה ובשעות השיא בקושי 0.2 מגה , רק לפנות בוקר מקבלים סביב 5 מגה הורדה - אגב ראיתי את התופעה הזאת בפרטנר בעוד מקומות בצפון ועם מכשירים שונים - כנראה התחילו לזלזל ולחסוך
התניידתי לפלאפון והמצב טוב יותר - סביב 40 הורדה בשעות שהן לא עמוסות וסביב 10 מגה בשעות השיא- גם בסלקום המצב דומה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”