לינוקס

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
rm1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

זה לא סותר אתה יכול להתקין על WIN7 את VirtualBox ולהריץ עליו לינוקס וללמוד.
מאוד פשוט click click

clip99 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 297 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

מה הטעם ללמוד מערכת הפעלה אם אני לא יכול להשתמש בה למשחקי מחשב ואם אין דרייברים עבורה.
למה אף אחד לא מדבר על הנדסת אקלים?

er557
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

שזה מתמצת בערך את כל הנושא של לינוקס

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #19 

@clip99
·
ברור. כי כל מה שעושים עם מחשב זה לשחק משחקים. :roll:

clip99 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

TheCoolest כתב:@clip99
·
ברור. כי כל מה שעושים עם מחשב זה לשחק משחקים. :roll:
...
·
ברור . כי כל מה שעושים עם נייר טואלט זה לנגב ת'*** . רגע . יש לזה עוד שימושים , אבל לא נעים לי לשרבט כוכביות נוספות.

איזה מין אנשים מאכלסים את האתר הזה? אני עדיין מנסה לעכל את המעלה באוב שהצליח -טוב , לנסות זה לא מזיק-לנחש את הרגלי השריצה שלי ברשתות חברתיות , איזה טלפון יש לי ובאיזה דפדפן אני משתמש ועכשיו אתה בא לי?

אולי מכובדי יזכיר לנו למה קיבל את תואר אחראי שלו? לא צריך לחכות לו , אני אעשה את זה .
לאלה ששכחו , הדרגה הנשגבת ניתנת לאלו שהוכיחו עצמם כבעלי ידע מעל הממוצע , ורצון לחלוק אותו עם אחרים . אבל היום כל אלה שטרחו לקרוא את השרשור הנידח הזה ונתקלו בפנינה האחרונה מבית מדרשו של הגורו , נותרו מגרדים את הראש במבוכה בניסיון להבין איך לעזאזל הגדרתו של כתב/אחראי האתר לעיל מתיישבת עם תוכן אותה פנינה .

לבוא ולהשליך מהרגלי השימוש במחשבו של פרט מסוים אל הכלל ולכרוך את זה בביקורת צינית , לא רק שאינה עולה בקנה אחד עם המחויבות האתית של אלו המתהדרים בנוצות של חבר בצוות אתר תוכן גדול ומקצועי - זה במקרה הטוב . במקרה הרע , זה שמותיר רושם חזק יותר , זה מצטייר כיומרנות , התנשאות וזלזול בזולת . את זה תזכור להבא , או שלא. לא אכפת לי כבר.

אם כל מה שאני עושה זה לשחק במחשב , מבלי להיכנס לשאלה אם זה באמת ככה או לא , זה לא עניינך . לא נדרשת לחוות דיעה , היא גם ממילא לא מעניינת (גם את השאר) ,אין בה שום ערך מוסף ואינה מהווה עילה לגיטימית לפתח דיון בנושא הרגלי השימוש של אנשים .

ללוח האם שלי אין דרייברים עבור לינוקס , לכן כנראה לא אוכל למצות את יכולות המחשב שלי עם המערכת הזו . עד כאן ההתייחסות העניינית שלי להברקה שלך , ורק משום שאני תמיד נוהג להגיב באופן לעניין , גם לבריות שעולות לי על העצבים באופן מנומס.

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

אחת לכמה זמן אני מתקין לינוקס במחשב ספייר בבית או במכונה וירטואלית. פעם Debian, פעם Ubuntu ופעם Mint. עובד קצת, מנסה גרסאות שונות ולאחר כמה שבועות נעלם לי החשק ואני חוזר לחלונות למרות שבהרבה מובנים הממשק בלינוקס Mint מתאים לי הרבה יותר מהטמטום שנקרא ממשק משתמש ב W10.

לפני שתבוא ההתנפלות הגדולה: את צעדי הראשונים עשיתי על מחשבים שכלל לא הייתה להם מערכת הפעלה במובן המקובל היום. יצא לי כבר לעבוד גם עם מערכות הפעלה ממש, אבל ממש מייאשות כמו SSP ואת ה NIX אני מכיר עוד מה SCO UNIX ומעבודה על AIX.

למה תמיד חוזר לחלונות? כי זה עובד. עם לינוקס אני תמיד חוזר לבעיה שהמשאב היקר ביותר שעוד נותר לי הוא זמן הפנוי ואין לי שום כוונה לבזבז אותו על התעסקות במחשבים ומערכות הפעלה כדי להגיע בסופו של דבר לאותו מקום שבו הייתי בהתחלה עם מחשב החלונות שלי.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 180 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@clip99 , לא יודע אם רלוונטי, אבל ניסית לעבוד על Mac? מדובר בחווית שימוש אחרת לגמרי (לא יודע לגבי משחקים, שווה בדיקה).
לגבי לינוקס ועניין הדרייברים ללוח האם - לא בטוח שצריך משהו "רשמי". ברוב המקרים יש תמיכה מלאה מובנית במערכת ההפעלה, ולמה שאין אפשר למצוא גם פתרונות אחרים (דרייברים צד ג').

אני עובד על שלושת המערכות, ומסכים עם מה שאמר Catskinner - בווינדוס זה פשוט "עובד". אגב, את אותו הדבר אפשר להגיד גם על Mac, עם הסתייגויות מסויימות (תלוי למה משמש המחשב, ותלוי מה רמת המקובעות של המשתמש).
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #24 

@clip99
·
התגובה שלי היתה עוקצנית כי שאלת "מה הטעם ללמוד מערכת הפעלה אם אני לא יכול להפעיל משחקים" - הכללה גסה.
אז כן, אולי עבורך לינוקס לא ממש רלוונטית. אבל יש הרבה סיבות ללמוד מערכות הפעלה נוספות חוץ מאשר הצורך להפעיל משחקים.

clip99 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

PCingAddict כתב:@clip99 , לא יודע אם רלוונטי, אבל ניסית לעבוד על Mac? מדובר בחווית שימוש אחרת לגמרי (לא יודע לגבי משחקים, שווה בדיקה).
לגבי לינוקס ועניין הדרייברים ללוח האם - לא בטוח שצריך משהו "רשמי". ברוב המקרים יש תמיכה מלאה מובנית במערכת ההפעלה, ולמה שאין אפשר למצוא גם פתרונות אחרים (דרייברים צד ג').

אני עובד על שלושת המערכות, ומסכים עם מה שאמר Catskinner - בווינדוס זה פשוט "עובד". אגב, את אותו הדבר אפשר להגיד גם על Mac, עם הסתייגויות מסויימות (תלוי למה משמש המחשב, ותלוי מה רמת המקובעות של המשתמש).
...
·

תודה על ההצעה אבל לא בא לי לקנות מחשב חדש רק בשביל מערכת הפעלה , וגם אין שם DX12 למיטב ידיעתי ככה שהכרטיס שלי יתבזבז שם כנראה . אם תוכל להפנות אותי למקום שיש בו דרייברים לינוקס עבור לוחות אם של גיגהבייט , אודה לך שוב .

clip99 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

TheCoolest כתב:@clip99
·
התגובה שלי היתה עוקצנית כי שאלת "מה הטעם ללמוד מערכת הפעלה אם אני לא יכול להפעיל משחקים" - הכללה גסה.
אז כן, אולי עבורך לינוקס לא ממש רלוונטית. אבל יש הרבה סיבות ללמוד מערכות הפעלה נוספות חוץ מאשר הצורך להפעיל משחקים.
...
·
אם "אני לא יכול לשחק" שווה עבורך ל-"משחקים זה הדבר היחיד שאני עושה" , אז ההבנה הלוגית שלך שגויה . חזור לביה"ס .

השאלה במקור לא היתה אם מוצדק ללמוד לינוקס , אלא אם היא מתאימה לצרכים שלי , כך שניסית לעקוץ למען העקיצה בלבד, בלי שום משמעות אחרת . מצד שני לי יש תרסיס הדברה , ואם זה לא עוזר יש גם מחבט .

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #27 

@clip99
·
(Y)

clip99 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

Catskinner כתב:אחר כמה שבועות נעלם לי החשק ואני חוזר לחלונות למרות שבהרבה מובנים הממשק בלינוקס Mint מתאים לי הרבה יותר מהטמטום שנקרא ממשק משתמש ב W10.
...
·
אשמח אם תוכל לפרט כאן למה נעלם החשק , ואם הצלחת למצוא דרייברים מתאימים.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

@clip99
·דרייברים מעולם לא היו הבעיה אצלי. בשביל להבין למה החשק ירד צריך גם להבין שאני סקרן מטבעי, אוהב לפרק, לחטט, להבין איך דברים עובדים ולמה. אז בהתחלה לינוקס מסקרן כמערכת הפעלה, אני משוטט ומנסה את ממשק המשתמש, מגדיר משתמשים, בודק איך הכל עובד.

אחר כך אני קצת נרגע ורוצה להתעסק בדברים אחרים שאני צריך או רוצה לעשות המחשב וכאן מתחילה הבעיה. תמיד אני נתקל במשהו ש"כמעט עובד" ששולח אותי לשבור את הראש, לבצע root cause analysis או להתמודד עם הגישה האליטיסתית של זבי חותם שמעבירים את הזמן שלהם בפורומים במארב כוכב כדי לתקל את האידיוט הבא ששואל שאלה "שכולם יודעים עליה את התשובה". נעזוב בצד שאני גם מאוד אוהב להקשיב למוזיקה תוך כדי עבודה והתרגלתי ל JRiver שאומנם יש לו גרסת לינוקס אבל מה שהיא יודעת לעשות הכי טוב זה להחזיר אותך לפרק של הדברים שכמעט עובדים. וכן, אני גם מאוד אוהב לשחק משחקים ולא, אין את כולם ב steam ואם יש לא תמיד אפשר להריץ תחת לינוקס.

ובקשר לעבודה עם Mac, אז קודם כל יש אחד חדש בבית, יש לי נסיון גם עם דגמים קודמים ועתיקים ויוצא לי מפעם לפעם להשתמש במוצרים אחרים של אפל. יש לי בטן מלאה על המוצרים, על הפילוזופיה שעומדת מאחוריהם ועל החברה. כך שאני אחד מהאנשים שמאוד אלרגיים למוצרים של אפל ומנסה להימנע מהם ככל האפשר.

rm1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

Catskinner כתב:@clip99
.....
ובקשר לעבודה עם Mac, אז קודם כל יש אחד חדש בבית, יש לי נסיון גם עם דגמים קודמים ועתיקים ויוצא לי מפעם לפעם להשתמש במוצרים אחרים של אפל. יש לי בטן מלאה על המוצרים, על הפילוזופיה שעומדת מאחוריהם ועל החברה. כך שאני אחד מהאנשים שמאוד אלרגיים למוצרים של אפל ומנסה להימנע מהם ככל האפשר.
...
אז איך הכנסת את התועבה הביתה?
הממשק והקימורים של המוצר :)
גם ל Mac OS וגם ל Linux יש את אותם מקורות שניהם מבוססים על UNIX לכן יש דמיון רב בקרביים שלהם.
גם אנדרואיד באותה הסירה וכך גם iOS שיצה מ OS x.
ההיתרון (והחיסרון) של apple זה השליטה המוחלטת בחומרה שמאפשרת להם לכתוב דריברים לכל מוצר שהם מוציעים באיכות מקסימלית (עם באגים פו ושם) וכך למקסם את היכולות של הפלטפורמה.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”