דמי ניהול בתיק השקעות מנוהל

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

דמי ניהול בתיק השקעות מנוהל

נושא שלא נקרא #1 

למי שיש תיק השקעות מנוהל, אשמח אם תשתפו כמה דמי ניהול שנתיים אתם משלמים.
משה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יש המון שיטות לנהל תיק השקעות.

אתה מדבר על שירות כמו של אלטשולר שחם שמנהלים לך את כל ניירות הערך שלך?

שים לב שיש שם טיפה תרגיל, הם יעבירו לך את כל הניירות לכאלה שהם מנהלים בעצמם כך שיוצא שהם מרוויחים דמי ניהול כפולים - על ניירות הערך ועל התיק עצמו...

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #3 

אני מדבר על שירות (די נפוץ) שחברת השקעות מנהלת עבורך את תיק ההשקעות. אני יודע שיש הרבה שיטות. אם זה רלוונטי לשאלה, אני מתכוון לשיטה שבו יש להם ייפוי כח לקנייה ומכירה של ניירות ערך בחשבון בנק בבעלותך.
אני שואל לגבי דמי הניהול שלהם, ולא לגבי עמלות הבנק שגם קיימות.

לגבי הדבר השני, זה יכול להיות רלוונטי רק לגבי חברות גדולות שמנהלות תעודות סל וכו.
לא יודע אם לזה התכוונת.
אם בית ההשקעות מנהל גם קרנות נאמנות ושם את חלק מכספך בהם, אסור לו על פי חוק לגבות דמי ניהול נוספים מעבר לדמי הנחהול של קרן הנאמנות.

חוץ מזה, יכולת להיענות לבקשה שלי יש ?
משה

a_yaron
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 179 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תיק שמנוהל דרך קרנות נאמנות לא משלמים דמי ניהול נוספים מעבר לדמי הניהול בקרן עצמה (בדרך כלל עד חצי מיליון שח זו הדרך).
רק על קניה ישירה (מניות, אגחים...) משלמים דמי ניהול, בדרך כלל התיק מעורב ומשלמים דמי ניהול רק על החלק של הקנייה הישירה.

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #5 

כן, זה ידוע.
@oferlaor , ה"תרגיל" שחברה כמו אלטשולר עושה, זה לא לא לקיחת דמי ניהול כפולים, שכאמור זו עבירה על החוק, אלא בכך שכמחצית מהתיק מושקע בקרנות שלהם ודמי הניהול בקרנות שלהם נוטים להיות גבוהים מדמי הניהול שהם לוקחים על השקעה ישירה - והאחרונים זה המספר שלרוב מדברים עליו ומנהלים עלין מו"מ.

בכל מקרה, לא התכוונתי לפתח פה דיון על הנושא, גם אם הוא מעניין, אלא קיוויתי אולי אנשים ישתפו מספרים. כנראה לא יקרה.
הכוונה שלי היא לגבי מנהלי השקעות שאין להם קרנות של עצמם, כלומר לא ארגונים גדולים כמן אלטשולר.
משה

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #6 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:06, נערך פעם 1 בסך הכל.

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #7 

shmizan כתב:@moco
·מציע שתנסה לבדוק בפורום של הסולידית, יש שם עשרות חוות דעת על כל בתי ההשקעות השונים ודיונים מרוכזים על דמי הניהול..
...
·

תודה, אשמח, רק איפה בדיוק?
אתה כותב "פורום של הסולידית" כאילו אני אמור לדעת למה אתה מתכוון. אני מנחש שאין פורום בשם הזה באתר hometheater :-)
משה

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #8 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:06, נערך פעם 1 בסך הכל.

liorper
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

שאלת שאלה מאוד כללית, דמי ניהול משתנים לפי מספר גורמים כגון :גובה התיק המושקע, החברה המנהלת וכו.
הטווח הסטנדרטי מאוד גדול ויכול לנוע בין 0.6 אחוז עד ל 1.2 אחוז לערך.
אגב בגופים הקטנים לרוב גובים מע״מ בנוסף לדמי הניהול בעוד שבגדולים המעמ כבר כלול בדמי הניהול שסוכמו.

אכן דמי ניהול משולמים על הניירות שנקנות באופן ישיר ועל החלק של קרנות הנאמנות דמי הניהול משולמים מהקרנות בלבד, אין כפל דמי ניהול.
(אגב לרוב הקרנות במיוחד המנייתיות גובות דמי ניהול מאוד גבוהיים הרבה מעל דמי הניהול הישירים שסוכם).

באופן כללי אחת הסיבות שהמון כספים עברו לניהול באלטרנטיבות שונות הן העלויות הגבוהות של ניהול הכספים בתיק השקעות. (דמי ניהול, דמי משמרת, קניה ומכירה ועוד).

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #10 

לא מדוייק :-)
אתה צודק שהתשובה היא מורכבת ולא ניתנת לרוב לניסוח במספר אחד, אבל השאלה עצמה אינה כללית, היא דווקא מאוד ספציפית. היא ספציפית על פי הגדרה, כי בהסכם ניהול חייבים לציין את העלויות.
לרוב התשובה היא "%X לשנה על ני"ע בהשקעה ישירה + דמי הניהול של הקרנות שמשקיעים בהן". נכון שכדי לקבל עלות סופית, צריך גם לסגור על כמב כסף מותר להשקיע בקרנות בכל דמי ניהול.

הטווח שציינת נשמע מתאים למה שאני שמעתי ממקורות אחרים. הבעייה היא שזה טווח של 100% בין הקצוות. לא ברור לי מה הנורמה (בוא נגיד, לתיק בסדר גודל של מיליון).
משה

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

לא רוצה להיכנס כרגע להסברים ארוכים.
אבל לטעמי אין סיבה היום לשים כסף בניהול תיקים.

אופציות עדיפות בהרבה בעיני:
* קופת גמל להשקעה.
* קופת גמל לפי סעיף 190
* פוליסה פיננסית.
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #12 

@boazj - שניים מהערוצים שהזכרת הם בכלל ערוצים פנסיוניים, אז הם לא בהכרח רלוונטיים.

לגבי " אין סיבה היום לשים כסף בניהול תיקים" , לא ברורה לי הטענה ובעיקר לא ה"היום".
ניהול תיקים זה שירות בתשלום, זה לא אפיק השקעה. במקום שתנהל בעצמך את התיק (למשל, על ידי בחירת אחד המסלולים שהצעת או כל דבר אחר), אתה משלם למישהו אחר שיחליט את ההחלטות בהתאם לפרופיל סיכון שאתה בוחר בו.

זה לא שונה מהותית מלשלם לשרברב שיחליף את הברז במקומך, ואתה בכלל עונה על איזה ברזים אתה ממליץ :-)
משה

FIRE_WIRE
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 419 פעמים
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

משה ידידי
הנה מה שהציעו לנו מהעבודה. תכלס נראה לי גבוה מידי
שים לב זה בנק לא חברת השקעות
And the meek shall inherit the earth
...

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #14 

@FIRE_WIRE
לא מדובר באותו דבר.
אלה עמלות הבנק (שמי שנותן לחברת ניהול לנהל את תיקו משלם גם אותם בנוסף למה שהוא משלם לחברת הניהול).
למה שהם קוראים שם "דמי ניהול" אין שום קשר לניהול תיק. זה שם שהחליף את מה שכינו בעבר דמי שמירת ני"ע, וזה תשלום שאתה משלם על עצם החזקת ני"ע בחשבון הבנק.

ואתה צודק, המספרים הללו זו לא מציאה גדולה.
משה

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@moco
משה, חל מהערוצים שציינתי יכולים להיות גם פנסיונים ואז תזכה בחיסכון במיסוי, אבל כולם גם נזילים לגמרי ואתה יכול לפגוש בכסף בדיוק כמו בניהול השקעות.

היתרון שלהם הוא בגדול:
1. ארוע המס הוא רק בזמן המכירה בסוף ולא תוך כדי גלגול התיק. יש יתרון של מס ושל רווח מריבית דריבית.
2. בד"כ עלויות ניהול יותר זולות.
3. גם מעבר בין ערוצי השקעה איננו ארוע מס. יכול לשנות מסלולים לפי בחירתך.
4. משקיעים גם בנכסים לא סחירים. מגוון השקעות יותר גדול.

וכן, מעל גיל מסוים ובמתאריים מסוימים יהיה חיסכון במס רווחי הון. אבל גם אם לא, עדיין הם עדיפים מהסיבות לעיל לטעמי. מוזמן גם להתייעץ עם יועצים בלתי תלויים בתחום או כאלה שמכיר וסומך עליהם.
משוכנע שהמלצתם תהיה דומה.
בהצלחה.
·
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”