מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

דולבי אטמוס ביתי - כנראה שלא מה שחשבתם!

עמוד 3 מתוך 3
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
shlomis1zzz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2018
הבעות תודה: 71
מספר הודעות: 868

#31  נשלח: ה' 05/09/2019 6:01

bariko כתב:

אינני זוכר קטע מיוחד כלשהו, שבו התבוננתי לתקרה, בזכות קולות סאונד שנשמעו מלמעלה...

אני לא יודע מה איתכם , נראה כאילו כולם לא מרגישים את האטמוס.
אז פתחתי שירשור שבו רציתי לרכז קטעי אטמוס עם הזמנים המדוייקים , ולא הלך כל כך.

סhttps://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=309504&postdays=0&postorder=asc&start=0רט שבו האטמוס מורגש וכן .. הןא מורגש מאוד אצלי , מקבל גזירה של אותו קטע ומאוחסן על usb
לדוגמא יש את הסרט אקוומן שהזכיר החבר gad007 .
בסרט יש את המרדף על הגגות - האטמוס עובד שם יופי יופי .
הקרב באמצע הסרט בן שני האחים מורגש בריבוע.
יש שם קטע שאחד מהאחים עולה מהאדמה לאוויר והאטמוס מציג זאת בצורה מטורפת.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
crusader
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 22, 2005

הבעות תודה: 54
מספר הודעות: 1945

#32  נשלח: ה' 05/09/2019 9:26

חייב לציין שלפחות אצלי, בתחילת הדרך רכשתי רמקולים של אונקיו (יורים למעלה) כדי לראות על מה המהומה, והיה ניתן בהחלט לשמוע הבדל, אומנם מינורי, אבל היו סרטים שאפקטים היו מורגשים טוב, למרות שהייתי צריך לכוון קצת ידנית כי הרסיבר כייל אותם נמוך מידי לטעמי, אחרי זה היה שיפור.
לאחר תקופה, שהבנתי שיש הבדל ואטמוס חשוב לי, רכשתי את ה RP-500SA של קליפש (כרגע לא הולך לחצוב בקירות) וזו הייתה "הפשרה" הכי טובה שיכולתי לשדרג.
מפה ההבדל הוא תהומי, אין כמעט סרט שהאפקטים לא מורגשים, ההשלמה לסראונד פשוט מתבקשת, כמו שציין קודמי את האפקט של DTS, שמשדרג אפילו צפיה בפרסומת, זה פשוט כיף בלתי רגיל.
מחזק פה גם את האלמנט של סרטים והנפקות שונות כולל מיקס ועריכה שמאוד משפעים על התוצר הסופי, יש סרטים ויוצרים שמשקיעים בפסקול כך שגם דולבי רגיל נשמע מדהים ויש כאלו שפחות, גם אם כתוב שהם אטמוס.
דוגמה לאחרונה שנתקלתי היא ג'ון וויק החדש, יצא בכמה גרסאות, 7.1 בלי אטמוס ועם אטמוס, חייב לציין שההבדל כמעט ולא מורגש, פסקול מצויין, אבל פחות מלהיב, הקטעים של היריות מצויינים, סאונד נפלא, אבל אין אלמנט אטמוסי מובהק (ככה זה שיורים עליך ולא מעליך )
לעומת זאת, משימה בלתי אפשרית עם המסוקים, זו חוויה אמיתית.
לסיכום, כיול טוב, אקוסטיקה וחלל האזנה, וכמובן סינרגיה בין הציוד שיש הם גורם ראשון להשפעה על האפקט הכללי של האטמוס ולא רק, ולזה כמובן נוסף משתנה המיקס של הסרט (להוציא איכות כמובן, שאני יוצא מנקודת הנחה שאתה צופה ברימוקס מינימום, ולא כל מיני ריפים עלומים).

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 402
מספר הודעות: 5461

#33  נשלח: ה' 05/09/2019 13:26

עופרפולק כתב:
אני כבר כמעט שעה ביוטיוב כתבתי דולבי אטמוס ברור שבאנגלית מלא סרטונים אם הפקטים , לי אין מגבר תומך אבל מוזר שהסראונד עבד כאילו אני רואה סרט בדיגיטל או dts מציע לך לבדוק כי הייתי בטוח שאני מסטול או לא שומע טוב

לא יודע איזה רסיבר יש לך, אבל עם הדנון הנוכחי שלי אני מקבל את אותה חוויה שאתה מתאר, בעיקר בטריילרים אני שם לב לחלוקה על כל הרמקולים, וברסיבר רשום dolby surround . כנראה הדנון (לא יודע איך זה במותגים אחרים) יודע לקחת את התוכן הזה ולהוציא אותו כסראונד, למרות שלא תמיד זה מושלם, ועדיין קובץ מלא יישמע יותר טוב, אבל זה בהחלט עושה עבודה טובה. החלוקה לסנטר ולקדמיים ממש טובה וגם הסראונד פעילים.
חשבתי שאולי זה סוג של פענוח pro logic אבל ברסיברים קודמים זה לא נשמע כזה טוב.

avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 819
מספר הודעות: 5933

#34  נשלח: ה' 05/09/2019 13:35

mulder
מעניין. אפשר לינק לסרטון כזה לדוגמא ?
אני אשמח לבדוק גם אצלי.

זוג Focal Little Bird, לבן 1,111 שקל

** עדיין מחפש תחליפיים, תהיו חברים ותציעו. פרטי/בשרשור:
https://www.hometheater.co.il/vp2839204#2839204
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#35  נשלח: ה' 05/09/2019 13:59

avihuli כתב:
@mulder
מעניין. אפשר לינק לסרטון כזה לדוגמא ?
אני אשמח לבדוק גם אצלי.

הכי פשוט, כנס ליוטיוב, שים איזה טריילר חדש יחסית, לא משנה איזה. נסה אולי את מלך האריות החדש, זה נשמע טוב.

Gad007
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 21, 2019
הבעות תודה: 42
מספר הודעות: 433

#36  נשלח: ה' 05/09/2019 18:34

mulder כתב:

ציטוט:
...

לא יודע איזה רסיבר יש לך, אבל עם הדנון הנוכחי שלי אני מקבל את אותה חוויה שאתה מתאר, בעיקר בטריילרים אני שם לב לחלוקה על כל הרמקולים, וברסיבר רשום dolby surround . כנראה הדנון (לא יודע איך זה במותגים אחרים) יודע לקחת את התוכן הזה ולהוציא אותו כסראונד, למרות שלא תמיד זה מושלם, ועדיין קובץ מלא יישמע יותר טוב, אבל זה בהחלט עושה עבודה טובה. החלוקה לסנטר ולקדמיים ממש טובה וגם הסראונד פעילים.
חשבתי שאולי זה סוג של פענוח pro logic אבל ברסיברים קודמים זה לא נשמע כזה טוב.

·

סימולציה של סראונד משמע הרחבה מ M ערוצים ל N ערוצים אינה קשורה ביצרן הרסיבר כי היא מסתמכת על תקנים של חברות צד ג. המובילות הן דולבי עם DSU ו DTS עם NEURAL X. בדנון-מרנץ יש בחלק מהדגמים עוד שיטהמשל חברת AURO שנקראת AUROMATIC. בזמן ש DTS NEUARL ו DSU מבוססות על פחות או יותר אלגוריתם דומה של הפרדה ובידוד, AUROMATIC פועלת בגישה של פיצול ללא בידוד. אני אסביר, למשך כאשר הצליל הוא IN PHASE (מונו) אז ב DSU וגם NEURAL X אתה תשמע את הצליל רק מהסנטר (ומהסאב אם הסנטר קטן), וב AUROMATIC אתה תשמע מהסנטר וגם משני הקדמיים במצב PHANTOM ובנוסף תשמע הדהוד של הצליל בערוצי הסראונד. האפקט הזה מאד לא מרגיש טבעי עבור תכני חוזי כמו סרטים וטלויזיה, אבל נשמע דיי נחמד במוסיקה, בעיקר אם מנמיחים את עוצמת הסנטר למינימום.

כמובן שיש עוד שיטות החרבה של חברות בוטיק למינהן, כמו SRS (כבר נרכשה עי DTS והטכנולוגיה שולבה לתוך NEURAL X), ויש עוד 3 חברות שאני לא זוכר את שמן, אבל לא תמצא אותם ברסיברי מיינסטרים. גם לחברת לקסיקון היה שיטת הרחבה משלה בשם LOGIC 7 וגם היא נעלמה.

אגב, נראה שיצרני הרסיברים הצליחו להפעיל לחץ על חברת דולבי לבטל את הסנקציות על שימוש בשיטות החרבה אחרות עם אות דולבי. החודש יצאו עדכוני קושחה לדגמי 2018 שיסירו את המגבלות וטוב שכך.

DOLBY SURROUND זה אמנם השם הישן לפני נעידל PRO LOGIC אבל דולבי מחזרה את השם בשיטה החדשה התומכת ברמקולים גובה (שיטה אימרסיבית) ובקיצור נקראת DSU.

אגב מ שני ערוצים מאד קשה להפיק צלילים שישמעו מהרקולי התקרה באופן טבעי שיתאים למה שקורה על המסך, ולכן בקושי תשמע צלילים מהתקרה מתוכן 2.0 פרט לשכפול צלילים מהקדמיים ומהסראונד ברוחב פס מוגבל והשהיה כלשהי.

מפס קול 5.1 יותר קל לחלץ לצילים לרמקולי התקרה. כל צליל OUT OF PHASE מהקדמים או הסראונד או הצלבות ביניהם, מנותב לרמקולי הגובה. וגם כאן לא תמיד מקבלים תוצאה מוצלחת. מקרה היחיד שזה עובד מצויין זה בקידוד AURO 3D שהוא למעשה 7.1 ערוצים דיסקרטיים מקודדים כ DTS HD בתוספת METADATA עבור מפענח ה AURO שמיצג עד 13.1 ערוצים באופן לא דיסקרטי אבל הרבה יותר מדוייק מ DSU.

ההמלצה שלי, לצפיה בטלויזיה או סרטי 2.0 הכי טוב וטבעי זה מצב DTS NEURAL X. עבור מוסיקה למי שאוהב סראונד, אז DSU עם CENTER SPEAD ON או AURO 2D שזה AUROMATIC ללא ערוצי גובה.
(1) הבעות תודה: OrenMizrav
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 19, 2005

הבעות תודה: 230
מספר הודעות: 5169

#37  נשלח: ה' 05/09/2019 18:40

ערן אתה יודע איזה מגבר יש לי ולמי ששאל זה סתם ההדגמות שרואים ביוטיוב תכתוב דובי אטמוס באנגלית ויצא לך מלא סרטוני הדגמה
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#38  נשלח: ה' 05/09/2019 18:48

עופרפולק כתב:
ערן אתה יודע איזה מגבר יש לי ולמי ששאל זה סתם ההדגמות שרואים ביוטיוב תכתוב דובי אטמוס באנגלית ויצא לך מלא סרטוני הדגמה

צודק, לא שמתי לב לחתימה ..

bariko
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2005

הבעות תודה: 304
מספר הודעות: 7610

#39  נשלח: ו' 06/09/2019 0:22

shlomis1zzz כתב:
ציטוט:
...

אני לא יודע מה איתכם , נראה כאילו כולם לא מרגישים את האטמוס.
אז פתחתי שירשור שבו רציתי לרכז קטעי אטמוס עם הזמנים המדוייקים , ולא הלך כל כך.

סhttps://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=309504&postdays=0&postorder=asc&start=0רט שבו האטמוס מורגש וכן .. הןא מורגש מאוד אצלי , מקבל גזירה של אותו קטע ומאוחסן על usb
לדוגמא יש את הסרט אקוומן שהזכיר החבר gad007 .
בסרט יש את המרדף על הגגות - האטמוס עובד שם יופי יופי .
הקרב באמצע הסרט בן שני האחים מורגש בריבוע.
יש שם קטע שאחד מהאחים עולה מהאדמה לאוויר והאטמוס מציג זאת בצורה מטורפת.
·

כאמור, אצלי בבית האטמוס לא מורגש כלל.
אולי הסיבה נובעת מכך, שהאפקט "מתעורר לחיים" רק באותם קטעי אקשן מרעישי אוזניים, בהם אני דווקא נוהג להנמיך ווליום.
גם כהתחשבות בשכנים, וגם מסיבות בריאותיות.
דובר על כך כבר בשרשור אחר...
OrenMizrav
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Oct 26, 2011
הבעות תודה: 48
מספר הודעות: 785

#40  נשלח: ו' 06/09/2019 9:21

למי שלא מרגיש את האטמוס, תעשו ניסוי קטן: תגבירו את האטמוסים ב5 דציבלים ואז תצפו בכמה קטעי אטמוס.
Surround: Polk Audio T15
Atmos: Sony SSCSE
Sub: SVS SB2000
TV: NU8000 75 inch
shlomis1zzz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2018
הבעות תודה: 71
מספר הודעות: 868

#41  נשלח: ו' 06/09/2019 10:40

OrenMizrav כתב:
למי שלא מרגיש את האטמוס, תעשו ניסוי קטן: תגבירו את האטמוסים ב5 דציבלים ואז תצפו בכמה קטעי אטמוס.

גם ללא העלאה של ה ערכי ה db שמעו נהדר אצלי.
רציתי אותם מובלטים טיפה ולכן העלתי ב 1 db.
Gad007
מאחר ולא העלת תמונות לא נצליח להבין מהיכן הבעיה.
יש באטמוסים טוויטר -אצלי בכל אופן . פתח את המכסה וכוון או הטוויטר .
עדכן
acker16
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 03, 2009
הבעות תודה: 16
מספר הודעות: 316

#42  נשלח: א' 08/09/2019 7:51

לאט לאט האטמוס נכנס לעולם של הגיימינג.

שימו את הטומב ריידר שיצא שנה שעברה ויש שם קטעים עם סאונד מדהים. מאוד מתאים למשחק מהסוג הזה.
עוד דוגמה מצויינת זה Gears 5 שיצא ממש עכשיו, חצי משחק זה מסוקים ודברים שנופלים מלמעלה.
גם ב division זה מוסיף אבל פחות דומיננטי.

נקודה מעניינת היא שכבר יצא לי לשמוע את אותו סרט עם ובלי אטמוס (TrueHD במקום) ואני ממש שומע הבדל באיכות, אז כנראה יש כאן גם דברים מעבר.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה