קורא אתכם לסדר!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

קורא אתכם לסדר!

נושא שלא נקרא #1 

היי.
אני כרגע "מאובזר" עם מזנון, רמקולים וטלויזיה באופן זמני. ברצוני לשדרג ל-Aria 948 עם הסנטר התואם (900) בעתיד.
אני מחפש מזנון באורך של 140-150 ס"מ על מנת שאוכל למקם סאב + רצפתיים (אורך החזית היא 294 ס"מ).
ובכלל, אשמח לעצות, הצעות ושיפורים, ועל כן אני מצרף צילום של הבמה ושל הסלון כולו.
האם כדאי ללכת על 948, בהנחה שהשטח קטן מהמלצת היצרן? האם יש מקום להכניס סראונד בצדדים/אטמוס?
למי שמעוניין לדעת, הרמקולים הם מסדרת דיאומונד - קדמיים 9.5, אחוריים 9SR וסנטר 9CS, ומשמיעים קול באמצעות Yamaha RX-A3080.
חזית
 חזית
השטח כולו
 השטח כולו

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

זה הסלון שלך או חדר ייעודי למערכת
Sony 1040
Monitor mass

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

יש שם פלדלת, כמובן שסלון.
אבל אותי יותר מפליא איך רסיבר כזה טוב הולך עם רמקולים כאלה בסיסיים. אין ספק שהשדרוג לARIA מתבקש.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

שים וילונות עבים/אקוסטיים, שטיח כמה שיותר גדול וכל דבר שיכול לספוג החזרים.
החדר חייב טיפול אקוסטי מינימלי.
ה-948 אחלה רמקולים.
תהנה.
ניר.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הייתי הולך על 100-120 סמ כדי להרחיק את הרמקול שליד החלון מהפינה, ובכלל את שני הרמקולים 30-50 סמ מהקיר שמאחוריהם.
רק זה ישדרג לך את השמע דרסטית עוד לפני טיפול אקוסטי שהומלץ לפניי.

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

עופרפולק כתב:זה הסלון שלך או חדר ייעודי למערכת
...
·היי. ציינתי בתחילת ההודעה שמדובר בסלון.

יש שם פלדלת, כמובן שסלון.
אבל אותי יותר מפליא איך רסיבר כזה טוב הולך עם רמקולים כאלה בסיסיים. אין ספק שהשדרוג לARIA מתבקש.
...
אני כרגע מתחיל בסדרת שדרוגים. מתכנן על ה-Aria 948 + הסנטר. בהמשך אחפש סאב מתאים. אני מניח שבאחוריים אטפל בסוף.

שים וילונות עבים/אקוסטיים, שטיח כמה שיותר גדול וכל דבר שיכול לספוג החזרים.
החדר חייב טיפול אקוסטי מינימלי.
...
איפה אני משיג וילונות אקוסטיים? ושיהיו גם דקורטיביים, אם קיימים כאלה כמובן.

הייתי הולך על 100-120 סמ כדי להרחיק את הרמקול שליד החלון מהפינה, ובכלל את שני הרמקולים 30-50 סמ מהקיר שמאחוריהם.
...
למען האמת, אני מתקשה להשיג מזנון של 150 ס"מ שיענה על דרישותיי הדלות - אחסון ומקום ל-PS4, PS3, PS2 המגבר, הסנטר, הסנהייזר RS195 שבדרך אלי וה-PS5 שעתיד לצאת בקרוב. הצלחתי לצמצם מקום ע"י העמדת שתיים מהקונסולות. לא יודע איך אמצא אחד כזה באורך 120.
אגב, חשבתי על האפשרות להצליב בין המזנון המיועד לסאב (כלומר, להחליף את מיקומם). האם יועיל במשהו?

הייתי שמח להוסיף רמקולים צדדיים. בקיר השמאלי אני מניח שאוכל לתלות אחד, הבעיה היא בימני, שכן... אין קיר שאוכל לתלותו עליו :/
ה-948 מומלצים לחלל בשטח 25 מ"ר. האם החלל שלי, שגדול קצת יותר מ-16 מ"ר יתפקד וישמע כראוי בשימוש איתם?

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

Re: קורא אתכם לסדר!

נושא שלא נקרא #7 

HaJ-B כתב:היי.
אני כרגע "מאובזר" עם מזנון, רמקולים וטלויזיה באופן זמני. ברצוני לשדרג ל-Aria 948 עם הסנטר התואם (900) בעתיד.
אני מחפש מזנון באורך של 140-150 ס"מ על מנת שאוכל למקם סאב + רצפתיים (אורך החזית היא 294 ס"מ).
ובכלל, אשמח לעצות, הצעות ושיפורים, ועל כן אני מצרף צילום של הבמה ושל הסלון כולו.
האם כדאי ללכת על 948, בהנחה שהשטח קטן מהמלצת היצרן? האם יש מקום להכניס סראונד בצדדים/אטמוס?
למי שמעוניין לדעת, הרמקולים הם מסדרת דיאומונד - קדמיים 9.5, אחוריים 9SR וסנטר 9CS, ומשמיעים קול באמצעות Yamaha RX-A3080.
...
·

ה 948 מעולים, אבל לא תקבל מהם את המקסימום אם לא תעמוד בהמלצות היצרן מנסיון. אני בחדר קטן מאד יחסית, רק 270 ס"מ רוחב, ו 3 מטר אורך, כאשר אני יושב 190 ס"מ מהבמה הקדמית. לקחתי להתנסות את ה FOCAL ARIA 936 מהיבואן הפרללי, בכוונה לרכוש אותם (במחיר אבסורד של 8500 שח בלבד במקום 17000 יבוא רשמי), ולאחר בדיקה מעמיקה והשוואה לרמקולים שהיו לי אז דאלי צנסור 6, עם הדאלי קיבלתי באסים הרבה יותר עמוקים ונעימים מאשר ה 936 שנמשמעו אצלי מאד בומיים בגלל הקרבה שלהם לקירות צדדיים ומרחק הישיבה. ברגע שהצמדדי את ה 936 ומקמתי אותם באמצע החדר, כאשר אני עומס ומאזין מפינה ימנית אחורית, הם נשמעו מדהים מבחינת באסים.

אז נאלצתי לרדת מהעניין ולקחת את ה 906 במקום. ה 906 יחד עם זוג סאבים SB2000 נשמעים מצויין. אני בספק שיש הבדל ביחס ל 936. עבור ה 948 אתה צריך שהם יהיו רחוקים מקירות צדדיים. בנוסף, בשביל 948 אתה צריך ציוד שנמצא באותה רמה כמוהם. מה יש לך בדיוק כרגע? ההיתי שוקל 926 ושדרוג לשני סאבים אטומים איכותיים, כגון REL t7i.

ההיתי גם שוקל לשדרג מסך, כי הוא מאד קטן עבור הסלון הזה...

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: קורא אתכם לסדר!

נושא שלא נקרא #8 

Gad007 כתב:
...
...
·

ה 948 מעולים, אבל לא תקבל מהם את המקסימום אם לא תעמוד בהמלצות היצרן מנסיון. אני בחדר קטן מאד יחסית, רק 270 ס"מ רוחב, ו 3 מטר אורך, כאשר אני יושב 190 ס"מ מהבמה הקדמית. לקחתי להתנסות את ה FOCAL ARIA 936 מהיבואן הפרללי, בכוונה לרכוש אותם (במחיר אבסורד של 8500 שח בלבד במקום 17000 יבוא רשמי), ולאחר בדיקה מעמיקה והשוואה לרמקולים שהיו לי אז דאלי צנסור 6, עם הדאלי קיבלתי באסים הרבה יותר עמוקים ונעימים מאשר ה 936 שנמשמעו אצלי מאד בומיים בגלל הקרבה שלהם לקירות צדדיים ומרחק הישיבה. ברגע שהצמדדי את ה 936 ומקמתי אותם באמצע החדר, כאשר אני עומס ומאזין מפינה ימנית אחורית, הם נשמעו מדהים מבחינת באסים.

אז נאלצתי לרדת מהעניין ולקחת את ה 906 במקום. ה 906 יחד עם זוג סאבים SB2000 נשמעים מצויין. אני בספק שיש הבדל ביחס ל 936. עבור ה 948 אתה צריך שהם יהיו רחוקים מקירות צדדיים. בנוסף, בשביל 948 אתה צריך ציוד שנמצא באותה רמה כמוהם. מה יש לך בדיוק כרגע? ההיתי שוקל 926 ושדרוג לשני סאבים אטומים איכותיים, כגון REL t7i.

ההיתי גם שוקל לשדרג מסך, כי הוא מאד קטן עבור הסלון הזה...
...
·שדרוג מסך בהחלט עומד על הפרק, ואפילו בוער. מחכה לדגמי 2020 של סוני. אבל בסופו של דבר הכל תלוי במחיר. מי כמוך יודע.
לגבי ה-948 + הסנטר - אני כרגע בודק אפשרות. יש סיכוי שאקבל במחיר מצחיק של 11500 ש"ח. את ה-926 + הסנטר במחיר של 8750 ש"ח.
האם העובדה שלסלון פתח של 3 מטר בצידו האחד לעבר עוד חלל גדול לא יכולה להוסיף לשיקול האם לקנות אותם?
אגב, אם לא שמת לב, אני עם מגבר של ימאהה RX-A3080. למיטב הבנתי מעטים הרמקולים שלא יתאימו עבורו.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@HaJ-B
·
די פשוט למען האמת, תוותר על המגירות ותתמקד במזנון פתוח שיאפשר להעמיד (או להשכיב) את הקונסולות והרסיבר.
האוזניות למעשה יהיו היחידות שישארו על המזנון.
הסנטר אצלך מסתיר חלק מהמסך, אם אתה חי עם זה בשלום, תוכל להמשיך לחיות עם זה גם אחרי השינוי (אני פשוט ויתרתי על הסנטר, וכיילתי בפרופיל של אקולייזר ברסיבר עבור סרטים, עבור מוסיקה השארתי flat). לא מרגיש בחסרונו.

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

ufffnick כתב:@HaJ-B
·
די פשוט למען האמת, תוותר על המגירות ותתמקד במזנון פתוח שיאפשר להעמיד (או להשכיב) את הקונסולות והרסיבר.
האוזניות למעשה יהיו היחידות שישארו על המזנון.
הסנטר אצלך מסתיר חלק מהמסך, אם אתה חי עם זה בשלום, תוכל להמשיך לחיות עם זה גם אחרי השינוי (אני פשוט ויתרתי על הסנטר, וכיילתי בפרופיל של אקולייזר ברסיבר עבור סרטים, עבור מוסיקה השארתי flat). לא מרגיש בחסרונו.
...
·הסנטר מול המסך חי בחסד. מזמן הייתי זורק אותו מהחלון בעצבים. אין יותר מציק מזה, אבל כמו שאמרתי בהתחלה, הסידור הוא ממש זמני. בעתיד הקרוב ארכוש מסך שייתלה על הקיר.
קיוויתי למזנון צף, אבל אם לא ימצא אחד, אני מניח שלא תוותר לי ברירה.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

נסה להשתדל כמה שאפשר שלא ליפול למלכודת עיצוב הסלון התקני, כלומר אל תדחוף את הכל סביב הקירות ותתקע שולחן קפה באמצע כי בלעדיו הסלון נראה ריק. זו גישה שלא מותירה לך ברירה אלא לתקוע את הרמקולים לאורך הקירות ובפינות ומאותו רגע האודיו חוטף מכה אנושה.

מקום הישיבה שלך סביר לחלוטין וימנע הדהודים והחזרים מאחור כי הוא רחוק מקירות. לעומת זאת שווה לך לדעתי לעשות רביזיה בחשיבה כדי להחליט אם אתה באמת חייב מזנון מול העיניים והאם הרמקולים באמת חייבים להיות צמודים לקיר ובפינה. גם אם ייצא לך בסוף עיצוב קצת לא שיגרתי זה לא נורא, מקסימום לא תאהב ותחזיר למצב הקודם.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

HaJ-B (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

Catskinner כתב:נסה להשתדל כמה שאפשר שלא ליפול למלכודת עיצוב הסלון התקני, כלומר אל תדחוף את הכל סביב הקירות ותתקע שולחן קפה באמצע כי בלעדיו הסלון נראה ריק. זו גישה שלא מותירה לך ברירה אלא לתקוע את הרמקולים לאורך הקירות ובפינות ומאותו רגע האודיו חוטף מכה אנושה.

מקום הישיבה שלך סביר לחלוטין וימנע הדהודים והחזרים מאחור כי הוא רחוק מקירות. לעומת זאת שווה לך לדעתי לעשות רביזיה בחשיבה כדי להחליט אם אתה באמת חייב מזנון מול העיניים והאם הרמקולים באמת חייבים להיות צמודים לקיר ובפינה. גם אם ייצא לך בסוף עיצוב קצת לא שיגרתי זה לא נורא, מקסימום לא תאהב ותחזיר למצב הקודם.
...
·אין בעיות. בשביל זה אני פה. מה האפשרות שאתה היית מציע?
אבהיר שלא מזמן נכנסתי לדירה, וכל מה שבתמונה טעון שיפור (מערכת ישיבה, מזנון, סידור ועוד). לכן, לפני שאעשה צעד, חשוב לי שיהיה צעד מושכל.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@HaJ-B
·תראה, מה שאכתוב כאן יעורר הרבה כעסים ותרעומות. יכול להיות שלא אצלך אבל אתה לא היחיד שקורא את ההודעות בפורום.

נתחיל בקביעה שלי: הדרך שבה רוב הסלונים בישראל מעוצבים ומרוהטים מעוררת בי בחילה ואני רחוק מאוד מלהיות מעצב פנים. זה שבלוני, זה דוחה, זה מגביל וזה כל מה שאני לא אוהב בחיים. בנוסף זה דופק את האודיו חבל"ז וכשמעירים על כך מקבלים תגובות בנוסח "אצלי זה בלתי אפשרי כי ככה הסלון בנוי, ומה אעשה עם הרהיט (המגעיל לדעתי) שכבר רכשתי ושתקוע כבר בסלון ובכלל גם אני וגם המשפחה אוהבים מאוד לשבת סביב הקירות כי זה מזכיר לנו סרטים ערבים מימי שישי של שנות ה 70".

התעצבנת? עבור הלאה למגיב הבא שיציע לך לרכוש רמקולים/מגבר/כבילה או טיפול אקוסטי.

לא התעצבנת? בוא נמשיך ונראה כמה פרות ישראליות קדושות אפשר לשחוט לפני שתנפנף אותי.

מזנון: למה, אבל אבל למה צריך את זה ואם כן אז למה תקוע ממול? ברגע שהוא מקדימה הוא מחייב אותך לדחוף אותו לקיר וברגע שהוא דחוף לקיר המקום היחיד שנותר לרמקולים זה משני צדדיו. כי זה מוסיף יופי לסלון? זה לא. זה סתם עוד רהיט שהדעה של כולם היא שחייבים אותו בסלון כי אחרת זה לא סלון והוא הופך את הסלון לבדיוק, אבל בדיוק מה שיש גם לשכנים ולכל המדינה, רק ששלך יפה יותר כי זה שלך.

פתרון חלופי: ארונית או מזנון קטן יותר המוצב בצד מה שישר משחרר את המרחב הקידמי. לציוד לא אכפת אם הוא מוצב ב 90 מעלות מהרמקולים. את המסך אפשר לתלות על הקיר או על מעמד שלא קשור למזנוניות.

שולחן קפה: עוד אביזר דוחה שנדחף לסלון. לאחר חקירה מצאתי שהסיבה היחידה לקיומו היא בגלל שבלעדיו נוצר הרושם ש"הסלון ריק". בטח נראה ריק - דחפתם את הרהיטים לקירות כאילו שהסלון בכוננות מתמדת לנקיון וספונג'ה.השימוש היחיד שנמצא לו זה להניח עליו את הרגליים או מתקן לפיזור שלטים ומגזינים כדי שייראה כאילו שיש בו שימוש אמיתי.

פתרון חלופי: שולחנות צד קטנים שניתן לנייד ממול הספה בשעת הצורך. דלפק אכילה + שרפרפים מאחרי הספה אם התחביב של המשפחה זה להתמרח על הספה ולבלוס.

חלונות ענקיים: אני מת שיימצא מישהו שיסביר לי מדוע במדינה שיש בה 300 ימים של שמש קופחת חייב להיות בכל סלון חלון מקיר לקיר ומהרצפה לתקרה. זה בטח לא כדי לאפשר יציאה למרפסת כי בדקתי ומצאתי שאת זה ניתן לבצע גם עם דלת ברוחב סטנדרטי וזה בטוח גם לא מתוך חשיבה כי ראיתי מספיק דירות עם סלונים הפונים דרומה ומערבה ושבהם אי אפשר בכלל לשבת מהשעה 10 בבוקר ללא מיסוך מלא, או סלונים שהדבר היחיד שניתן לראות דרך אותם חלונות ענקיים זה הסלון של השכן ממול וכל מה שקורה אצלו בבית. משטחי הזכוכיות מונעים את האפשרות להציב את הרהיטים בדרך יותר נעימה, שלא לדבר על הגבלות מאוד גדולות למיקום רמקולים.

פתרון חלופי: מסך אקוסטי או וילון כבד החוסם חלק מהחלון ויאפשר להתייחס לאותו חלק כאל עוד קיר רגיל.

עכשיו שדיברנו על מה לא טוב, בוא נראה מה כן אפשר לעשות. נזרוק רעיונות ותראה שלא חייבים להתקבע על הקונספט הרגיל. זכור שחנויות הרהיטים רוצות למכור לך רהיטים, הן לא קיימות כדי להפוך את הבית שלך ליפה או נוח יותר.

אין מזנון ואין שולחן קפה? וואללה, פתאום אפשר להרחיק את הרמקולים מהקירות ומהפינות. באותן פינות אפשר לשים דברים שיעזרו לספיגה או לפיזור כמו לוחות אקוסטיים, ספוגים או אפילו עציצים.

למה חייבים עם הצד הפונה לחלון? ההמלצה היא בדרך כלל לפנות לכיוון הקיר הארוך יותר אבל זה לא תמיד זה שניצב בצד החלון....

למה במקביל או בניצב לקירות? ישנם מקרים שבהם סידור ישיבה לא סימטרי או כזה הפונה כלפי הפינה ולא הקיר דווקא גם נראה טוב יותר וגם נותן אקוסטיקה טובה יותר.

אם כבר יש ספה, היא באמת עונה לצרכים? אני בטוח שגם לך יצא לראות סלונים שעליהם השתלטה ספה ענקית וחנקה את כל החדר. תבדוק אם באמת צריך ספה עם פינה אם יש לך כזו או ספה תלת מושבים אם יש כזו. ומה יקרה אם במקום ספה נפזר כמה פופים? אני אגיד לך מה לא יקרה: אף אחד לא ימות או יפגע.

אני לא המומחה הגדול ביותר בתחום אקוסטיקה או עיצוב ביתי. אני גם לא הבן אדם הכי נחמד שיש לכן סביר שאתה הולך להתעלם מכל מה שכתבתי. אבל בוא תנסה משהו אחר, תציץ לשרשור הזה Post photos of your systems/rooms יש בו כבר מעל ל 600 דפים והמון דוגמאות לחדרים וסלונים מכל העולם ורעיונות מאנשים שהם הרבה יותר נחמדים ממני. גם הסלון שלי נמצא שם אבל לא אגיד באילו עמודים כדי לשמור על המתח.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אתה יכול לייצר גם מזנון Custom ללא מגירות אחסון שכולל חלוקה ל-2 צדדים.
בצד שמאל 2 תאים לדוגמא. תמקם את הרסיבר בתא אחד ועוד תא נוסף עתידי עבור ה-PS5 בעתיד.
בצד ימין 3 תאים עבור כל קונסולה 2/3/4.
מעל המזנון שים את הסנטר (מצידו האוזניות), תלייה של המסך על הקיר וסגרת סיפור.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

Catskinner כתב:@HaJ-B
·תראה, מה שאכתוב כאן יעורר הרבה כעסים ותרעומות. יכול להיות שלא אצלך אבל אתה לא היחיד שקורא את ההודעות בפורום.

נתחיל בקביעה שלי: הדרך שבה רוב הסלונים בישראל מעוצבים ומרוהטים מעוררת בי בחילה ואני רחוק מאוד מלהיות מעצב פנים. זה שבלוני, זה דוחה, זה מגביל וזה כל מה שאני לא אוהב בחיים. בנוסף זה דופק את האודיו חבל"ז וכשמעירים על כך מקבלים תגובות בנוסח "אצלי זה בלתי אפשרי כי ככה הסלון בנוי, ומה אעשה עם הרהיט (המגעיל לדעתי) שכבר רכשתי ושתקוע כבר בסלון ובכלל גם אני וגם המשפחה אוהבים מאוד לשבת סביב הקירות כי זה מזכיר לנו סרטים ערבים מימי שישי של שנות ה 70".

התעצבנת? עבור הלאה למגיב הבא שיציע לך לרכוש רמקולים/מגבר/כבילה או טיפול אקוסטי.

לא התעצבנת? בוא נמשיך ונראה כמה פרות ישראליות קדושות אפשר לשחוט לפני שתנפנף אותי.

מזנון: למה, אבל אבל למה צריך את זה ואם כן אז למה תקוע ממול? ברגע שהוא מקדימה הוא מחייב אותך לדחוף אותו לקיר וברגע שהוא דחוף לקיר המקום היחיד שנותר לרמקולים זה משני צדדיו. כי זה מוסיף יופי לסלון? זה לא. זה סתם עוד רהיט שהדעה של כולם היא שחייבים אותו בסלון כי אחרת זה לא סלון והוא הופך את הסלון לבדיוק, אבל בדיוק מה שיש גם לשכנים ולכל המדינה, רק ששלך יפה יותר כי זה שלך.

פתרון חלופי: ארונית או מזנון קטן יותר המוצב בצד מה שישר משחרר את המרחב הקידמי. לציוד לא אכפת אם הוא מוצב ב 90 מעלות מהרמקולים. את המסך אפשר לתלות על הקיר או על מעמד שלא קשור למזנוניות.

שולחן קפה: עוד אביזר דוחה שנדחף לסלון. לאחר חקירה מצאתי שהסיבה היחידה לקיומו היא בגלל שבלעדיו נוצר הרושם ש"הסלון ריק". בטח נראה ריק - דחפתם את הרהיטים לקירות כאילו שהסלון בכוננות מתמדת לנקיון וספונג'ה.השימוש היחיד שנמצא לו זה להניח עליו את הרגליים או מתקן לפיזור שלטים ומגזינים כדי שייראה כאילו שיש בו שימוש אמיתי.

פתרון חלופי: שולחנות צד קטנים שניתן לנייד ממול הספה בשעת הצורך. דלפק אכילה + שרפרפים מאחרי הספה אם התחביב של המשפחה זה להתמרח על הספה ולבלוס.

חלונות ענקיים: אני מת שיימצא מישהו שיסביר לי מדוע במדינה שיש בה 300 ימים של שמש קופחת חייב להיות בכל סלון חלון מקיר לקיר ומהרצפה לתקרה. זה בטח לא כדי לאפשר יציאה למרפסת כי בדקתי ומצאתי שאת זה ניתן לבצע גם עם דלת ברוחב סטנדרטי וזה בטוח גם לא מתוך חשיבה כי ראיתי מספיק דירות עם סלונים הפונים דרומה ומערבה ושבהם אי אפשר בכלל לשבת מהשעה 10 בבוקר ללא מיסוך מלא, או סלונים שהדבר היחיד שניתן לראות דרך אותם חלונות ענקיים זה הסלון של השכן ממול וכל מה שקורה אצלו בבית. משטחי הזכוכיות מונעים את האפשרות להציב את הרהיטים בדרך יותר נעימה, שלא לדבר על הגבלות מאוד גדולות למיקום רמקולים.

פתרון חלופי: מסך אקוסטי או וילון כבד החוסם חלק מהחלון ויאפשר להתייחס לאותו חלק כאל עוד קיר רגיל.

עכשיו שדיברנו על מה לא טוב, בוא נראה מה כן אפשר לעשות. נזרוק רעיונות ותראה שלא חייבים להתקבע על הקונספט הרגיל. זכור שחנויות הרהיטים רוצות למכור לך רהיטים, הן לא קיימות כדי להפוך את הבית שלך ליפה או נוח יותר.

אין מזנון ואין שולחן קפה? וואללה, פתאום אפשר להרחיק את הרמקולים מהקירות ומהפינות. באותן פינות אפשר לשים דברים שיעזרו לספיגה או לפיזור כמו לוחות אקוסטיים, ספוגים או אפילו עציצים.

למה חייבים עם הצד הפונה לחלון? ההמלצה היא בדרך כלל לפנות לכיוון הקיר הארוך יותר אבל זה לא תמיד זה שניצב בצד החלון....

למה במקביל או בניצב לקירות? ישנם מקרים שבהם סידור ישיבה לא סימטרי או כזה הפונה כלפי הפינה ולא הקיר דווקא גם נראה טוב יותר וגם נותן אקוסטיקה טובה יותר.

אם כבר יש ספה, היא באמת עונה לצרכים? אני בטוח שגם לך יצא לראות סלונים שעליהם השתלטה ספה ענקית וחנקה את כל החדר. תבדוק אם באמת צריך ספה עם פינה אם יש לך כזו או ספה תלת מושבים אם יש כזו. ומה יקרה אם במקום ספה נפזר כמה פופים? אני אגיד לך מה לא יקרה: אף אחד לא ימות או יפגע.

אני לא המומחה הגדול ביותר בתחום אקוסטיקה או עיצוב ביתי. אני גם לא הבן אדם הכי נחמד שיש לכן סביר שאתה הולך להתעלם מכל מה שכתבתי. אבל בוא תנסה משהו אחר, תציץ לשרשור הזה Post photos of your systems/rooms יש בו כבר מעל ל 600 דפים והמון דוגמאות לחדרים וסלונים מכל העולם ורעיונות מאנשים שהם הרבה יותר נחמדים ממני. גם הסלון שלי נמצא שם אבל לא אגיד באילו עמודים כדי לשמור על המתח.
...
·אני מסכים עם כל מה שכתבת...
הסיבה לסידורים של סלונים ישראלים היא "עדר" שנובע לרוב
מהאשה, או משריטה שהתפיסה עצמה לא נכונה ואנישים מעדיפים מראה מסויים בדיוק מה שציינת, וזה תמיד בא על חשבון הסאונד וזה מצער מאוד, חבל שלא קיבלו את התרבות "האמריקאית, אני חולה מת על הסידור , סלון עם "אח" קטן/גדול כמה ספות קטנות ותמונות מעל ה"אח", וחדר נוסף להאזנה/קולנוע, חלום.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”