מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

כיוון רמקולים

פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
Klusklus
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2019
מספר הודעות: 11

#1  נשלח: ג' 12/05/2020 10:21
כיוון רמקולים

הי
יש לי מערכת נחמדה רסיבר של פיוניר לא חדש במיוחד ו5 רמקולים + סאב של גולדן איר
בשבוע האחרון עברתי דירה, וכשחיברתי את הרמקולים מחדש אני לא מצליח לכוון אותם במיוחד את הסאב. במילים פשוטות לא שומעים יפה .
למרות שיש לי 3 ילדים קטנים ואני שומע "בלחש" , רק הידיעה שהם לא מכוונים משגע אותי מבפנים

אני מאד אשמח שמישהו מכם המבינים יגיע אלי כמובן בתשלום לכיוון רמקולים זריז
אני גר ביבנה הירוקה והנייד שלי 052-5551992
תודה רבה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Klusklus
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2019

#2  נשלח: ג' 12/05/2020 19:44

אף אחד?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 19, 2005

הבעות תודה: 250
מספר הודעות: 5435

#3  נשלח: ג' 12/05/2020 20:04

יש הרבה מי שגר קרוב ליבנה
Mad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 28, 2006
הבעות תודה: 84
מספר הודעות: 492

#4  נשלח: ג' 12/05/2020 20:28

לא עדיף שתקבל הכוונה בפורום ועל הדרך תלמד משהו?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Alon_Solo (אלון)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Sep 17, 2008

הבעות תודה: 322
מספר הודעות: 3167

#5  נשלח: ג' 12/05/2020 22:39

תוודא שאין לך טעויות בפאזה (חיבור נכון של פלוס ומינוס) כנראה שזאת בעיה עקב האקוסטיקה של החלל. אולי room correction יעזור לך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
dragon (אילן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 16, 2006

הבעות תודה: 476
מספר הודעות: 4671

#6  נשלח: ג' 12/05/2020 23:13

לא ברור למה הכוונה. אין דבר כזה "כיוון רמקולים", חוץ מהכיוון הפיזי כלומר זווית ההעמדה שלהם. בסאב יכול להיות כיוונון של בקרות כמו תדר החיתוך והפאזה, אם יש (לא בכל סאב יש). כדאי שתבדוק את מה שהוצע לך תגובה אחת מעליי. חוץ מזה בהחלט יכול להיות שהדירה החדשה גורמת לרמקולים להישמע פחות טוב ממה שהיה קודם, כי החלל פחות מוצלח אקוסטית. תופעה ידועה מאד בדירות חדשות, כלומר בנייה חדשה. אם זה המצב ייתכן שנדרש טיפול אקוסטי מקצועי וזה כבר עניין למקצוענים בתחום.
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2019

#7  נשלח: ד' 13/05/2020 10:53

אוקי אנסה להסביר:
כמו שציינתי יש לי מגבר של פיוניר ( שלא תומך ב4K ) ו5 רמקולים + סאב של גולדן איר .
עד לא מזמן היתה לי טלויזה 45 אינץ שלא תומכת ב4K אז הייתי מחבר את הטלויזיה בכבל אחד למוניטור של הרסיבר ( לפחות כך אני זוכר)
ואת כל המוצרים הנלווים כגון : הוט, פליסטיישן וכו מהרסיבר לאותו מוצר ישירות . כך במס כבלים hdmi .
כתוצאה מזה הייתי מקבל גם תמונה וגם שמע בכל אחד מהיציאות אגב הניווט בין יציאה ליציאה היה דרך השלט של המגבר hdmi 1 . hdmi 2 וכך הלאה .
את הרמקולים כיוונתי בצורה הכי פשוטה וטובה . בערכת המגבר מגיע רמקול קטן עגול שאותו חיברתי לרסיבר ומיד היה מופיע לי על צג הטלויזיה את ההגדרות של המכשיר ובצורה אוטומטית עברתי שלב שלב בכיוון השמע של הרמקולים - אז אם הפיוז היה הפוך באחד הרמקולים זה היה מופיע לי על המסך והייתי משנה. או שעוצמת הסאב היתה גבוהה מידי . היה מופיע לי הודעה והייתי מנמיך . במילים פשוטות כמה דקות של מס מסכים ומס רעשירקע דרך הרמקולים והיתה לי הגדרה מצוינת.

לפני כחודש עברתי דירה וגם רכשתי טלויזיה חדשה samsung 75 qled 2020 שכמובן תומכת ב4k אך המגבר שברשותי להזכירכם אינו תומך.
אז חיברתי את hdmi בטלויזיה ישירות למוצרים hdmi 1 בטלויזיה ישירות להוט וhdmi 2 בטלויזיה ישירות לפליסטיסן בשביל שתגיע אלי תמונה 4k.
ואת המגבר חיברתי גם ישירות לטלויזיה בכבל שמע ליזר בשביל השמע. כך שיש לי תמונה 4k ושמע מהרסיבר
איפה הבעיה שלי בכל הסיפור: זוכרים את הרמקול הקטן שעזר לי לכוון את הרמקולים? ברגע שחיברתי אותו אני לא רואה כלום על מסך הטלויזיה , כי הרסיבר לא מחובר לתמונה אלא רק לשמע. אז אני עושה כיוון אוטומטי והמגבר נותן לי הודעות - של תבדוק או להמשיך תוך כדי כיוונון - ואני שלא רואה מה הוא רוצה ממני לשנות נותן לו להמשיך ולבסוף כשהסתים הכיוון אני לא שומע בכלל את הסאב או לחילופין באופן חלש מאד. ( נו בטח הוא אמר לי תבדוק ואני עיוור לא רואה כלום על מסך הטלויזיה) ניסיתי להערים עליו ואת כבל הhdmi לחבר ישירות מהטלויזיה למגבר ובגלל שהטלויזיה הזו כל כך חכמה היא לא מזה את החיבור - של מה שהרסיבר מנסה להראות לי . בקיצור זה הסיפור במילים הפשוטות שלי שאני גם לא רואה ( את הגדרות הרסיבר במסך הטלויזיה ) וגם לא שומע ( את הסאב)
מקווה שהייתי ברור וסליחה על החפירה מקווה שתוכלו לעזור לי

פרופיל | שלח הודעה | חפש
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jan 19, 2005

הבעות תודה: 250
מספר הודעות: 5435

#8  נשלח: ד' 13/05/2020 11:20

אין קשר לתומך 4 או לא . אנחנו רואים שאין כבל אייץ די בין המגבר לטלויזיה איך אתה רוצה לראות את ההגדרות בטלויזיה .
Klusklus
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2019

#9  נשלח: ד' 13/05/2020 11:32

עופרפולק
·נכון כי הוא לא מחובר ביום יום
כאשר הרמקול הקטן ( שהגיע עם המגבר לכוון הרמקולים) מחובר למגבר. ניסיתי לחבר כבל hdmi ישירות מהטלויזיה למגבר אך הטלויזיה לא מזהה אותו ( את ההתקן) אולי אני צריך לחבר את הכבל hdmi בצורה שונה?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Dannino
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 07, 2019
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 32

#10  נשלח: ה' 21/05/2020 17:43

Klusklus
·
רק מוודא ולא רוצה חלילה לזלזל - האם חיברת את כבל ה- HDMI שלך לאחת מהיציאות של הרסיבר (השתיים השמאליות) לאחת מהכניסות בטלוויזיה? שים לב לחבר יציאת ARC ברסיבר לכניסת ה- ARC בטלוויזיה.

בנוסף, ניסיתי להחליף לכבל HDMI אחר? אתה כן אמור לראות את התפריט של הרסיבר בטלוויזיה.
לי היה מקרה הפוך - היה לי דנון פשוט ובסיסי שנקנה לפני כמעט שנתיים וטלוויזיה ישנה רצח בת אולי 15 או יותר.
חיברתי את היציאות של הרסיבר לאחת הכניסות של הטלוויזיה וראיתי את התפריט במלואו וכך יכולתי להנאתי ולנוחיותי לשחק ולשנות את ההגדרות של הרסיבר.

מקווה שהייתי ברור
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Alon_Solo (אלון)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Sep 17, 2008

הבעות תודה: 322
מספר הודעות: 3167

#11  נשלח: ו' 22/05/2020 21:31

אם החיבור היחיד שיש לך בין המגבר למסך הוא כבל אופטי אז אין מה להיות מופתע שאתה לא רואה תמונה שמשדר הרסיבר במסך.
כפי שהוזכר כבר. שימוש בכבל hdmi בין כניסות/יציאות ARC יפתור את הנקודה הזאת
פרופיל | שלח הודעה | חפש
RobotCop
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Nov 07, 2011

הבעות תודה: 281
מספר הודעות: 1323

#12  נשלח: שבת 23/05/2020 10:23

Klusklus כתב:

איפה הבעיה שלי בכל הסיפור: זוכרים את הרמקול הקטן שעזר לי לכוון את הרמקולים? ברגע שחיברתי אותו אני לא רואה כלום על מסך הטלויזיה , כי הרסיבר לא מחובר לתמונה אלא רק לשמע

כבר עלית על הבעיה ועל הפתרון גם יחד. חבר כבל HDMI בין הרסיבר לטלוויזיה ותראה את כל התפריטים.
ובנוגע לרמקול הקטן הזה - זה מיקרופון.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה