לוח אם כנראה שלא עובד,מחפש תחליף

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
sinbad2 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@benny123
·את האמת אין לי אפילו דרך להוציא את המידע הזה,מחשב בן 10 עם מעבד AMD, שני סלוטים של זיכרון של 2 גיגה כל אחד (שוב,לא זוכר את המהירות שלהם).שני דיסקים 3.5
אין מאיץ גרפי ייעודי או כל כרטיס אחר. היום כבר הכל התקדם ומחשב בן 10 זה כבר דינוזאור מבחינת החומרה שלו יחסית להיום.
מקווה שעזרתי כדי שתעזרו לי :-)

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

ראה את העריכה השלי להודעה האחרונה

נושא שלא נקרא #17 

@sinbad2
·

אם שמרת קבלה זה יהיה טוב (אם) באם לא זה לחפש קופסאות שאולי שמרת, או לפרק מקסימום את הקירור מהמעבד ולנקות ואז לראות מה כתוב על המעבד... לפי החומרה שאתה מתבסס בה מדובר בחומרה מאוד מאוד ישנה, הייתי מציע לך לשדרג את הכל על הדרך לוח+מעבד+ראם+ספק ולהנות מעוד כמה שנים של שקט ושלווה.. אם אתה צופה רק בתכני HD רוב הלוחות הזולים ל-HTPC יעשו לך את העבודה ולא צריך מעבד מפלצתי גם או כמות ראם מטורפת...

יש לך היום מחשבים קטנים ממש חמודים להתקנה מאחורי המסך עם קירור פאסיבי והכל במחירי בדיחה אם אתה צופה בתכני HD ואתה צריך כמו שאתה מתאר מחשב שיחליף את המחשב בן ה-10 שנים שלך הרי שזה מעל ומעבר לצרכייך...
קח דוגמה:

זה המחשב עצמו:
Gigabyte Brix Mini PC Barebone GB-BLCE-4000C
ראם שצריך להכניס למחשב הוא עד 8 גב DDR4 מומלץ לשים את כל ה-8 למרות שזה ממש תלוי בך ובמערכת ההפעלה שתתקין.
הרד דיסק אפשר לשים מה שרוצים עד 2 טרה אבל כונן 2.5" בתוכו SSD/SATA תלוי בבחירתך ובהתאם לכך המחיר.
הצעתי לך לך על אפשרות כזאת - את הכוננים הישנים והמידע שלהם תוכל לשלוף בקלות עם מתאם SATA ל-USB ולחבר ככונן נשלף למחשב הנוכחי למשל...

כל העסק לא עובר את ה-600 שקל בלחץ... ככה עלה לי בזמנו לפחות וזה משרת אותי מעל ומעבר ואני די מרוצה...
במקום לנסות להחיות חומרה בת 10 שנים שיעלה לך יותר יקר בזמן והתעסקות ובתקלה הבאה אתה תיהיה כבר ללא סיוע כלל, אני ממליץ לך להתחיל עם חומרה יותר חדישה, יותר זולה, פחות בולעת חשמל ושקטה - קירור פאסיבי אין רעש כלל... שים SSD ובכלל שקט.

יהיה יותר קל לדעת כמה תקציב יש לך לעניין כדי לדעת מה ניתן לעשות

sinbad2 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

Re: ראה את העריכה השלי להודעה האחרונה

נושא שלא נקרא #18 

@benny123
10 שנים לך תמצא קבלות, יש מפרט מומלץ שיינגן תכני 4K או שיוכל להזרים אותם לסטרימר?

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אם הסטרימר שלך יודע לאכול 4K אתה לא צריך ממש הרבה מהמחשב, כרטיס רשת 1GB יספיק וכונן קשיח מהיר 7200RPM או SSD.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”