שידורי 4k במדינת ישראל- יחסנו לאן?

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
מיכאלוש (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

שידורי 4k במדינת ישראל- יחסנו לאן?

נושא שלא נקרא #1 

עכשיו כשליגות הכדורגל ברחבי העולם חוזרות לשחק הגיע הזמן לדון בנושא שידורי ה4k בישראל
בזמן שברוב מדינות העולם בכלל ואירופה בפרט שידורי הטלוויזיה התקדמו וכיום הפריימר ליג,הבונדסליגה,הלה ליגה,איטליה,צרפת,ליגת האלופות והליגה האירופית משודרות דרך קבע ב4k ובחלק מהמדינות גם בhdr
פה בישראל רק הליגה הישראלית וליגת האלופות משודרות ב4k וגם זה שבוע כן שבוע לא,וגם עד שכן משדרים לא תמיד זה משחקים אטרקטיביים(נס ציונה-הפועל חיפה לדוגמא)
ובליגה הספרדית משדרים בקושי משחק אחד בשבוע(ברוב אירופה משדרים 2 ולפעמים 3)
הגיע הזמן שבשנת 2020 גם מדינת ישראל תתקדם לקדמת הטכנולוגיה ותשדר פה באופן קבוע את הליגות הבכירות ב4k
אנחנו משלמים לכם ממיטב כספנו 66 שקל לחודש ועכשיו ללא סיבה צרלטון העלו ל74
מה מונע מהם להוסיף ערוץ באיכות 4k כמו שיש למתחרות?

ariesjer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 81 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

כי זה לא מעניין זבוב מת, לרוב הגדול HD מספיק טוב. מכיר אישית אנשים שאפילו לא ידעו שיש להם אפשרות לצפות ב-4K בארועי ספורט שבכל מקרה הם צופים בהם ואפילו מישהו אמר לי, אחרי ש"נפל" בטעות על ערוץ 4K, ש"משום מה" התמונה נראית לו חדה במיוחד והייתי צריך להסביר לו שזה 4K...

מיכאלוש (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

ariesjer כתב:כי זה לא מעניין זבוב מת, לרוב הגדול HD מספיק טוב. מכיר אישית אנשים שאפילו לא ידעו שיש להם אפשרות לצפות ב-4K בארועי ספורט שבכל מקרה הם צופים בהם ואפילו מישהו אמר לי, אחרי ש"נפל" בטעות על ערוץ 4K, ש"משום מה" התמונה נראית לו חדה במיוחד והייתי צריך להסביר לו שזה 4K...
...
·כנראה שהוא בפרטנר/סלקום אחרת לא ברור לי איך התמונה לא חדה ב4k..
המקרה שהצגת הוא ממש לא מקרה מייצג
רוב האנשים שאני מכיר צופים ב4k והיו שמחים ליותר משחקים

ariesjer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 81 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

נראה לי שלא ממש הבנת אותי... האיכות הייתה מעולה, הוא פשוט לא הבין מה ההבדל בין הערוץ הזה לערוץ HD רגיל...

מיכאלוש (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

ariesjer כתב:נראה לי שלא ממש הבנת אותי... האיכות הייתה מעולה, הוא פשוט לא הבין מה ההבדל בין הערוץ הזה לערוץ HD רגיל...
...
·זה כבר משהו אחר
עדיין מדובר במקרה נדיר
רוב האנשים שאני דיברתי איתם ישר שמו לב להבדל
יש לו טלוויזית 4k?

IASDA
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: iasda
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לפי הסיפור הזה הוא מיד שם לב להבדל אבל לא היה מודע לכך שזה 4K, זו בדיוק הבעיה... לך תאסוף מספיק אנשים שאכפת להם.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני רק מזכיר כמה שנים היו לנו את כל הערוצי ברודקסט ב-SD בלבד?

הציבור לא התקומם ולא הזיז לו.

בינתים נראה שאין שום עניין בשידורי 4K מחוץ למסגרת המשוגעים לעניין (אנחנו) שצופים בזה באדיקות ב-AppleTV+, יוטיוב, נטפליקס ואמזון פריים.

מיכאלוש (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

oferlaor כתב:אני רק מזכיר כמה שנים היו לנו את כל הערוצי ברודקסט ב-SD בלבד?

הציבור לא התקומם ולא הזיז לו.

בינתים נראה שאין שום עניין בשידורי 4K מחוץ למסגרת המשוגעים לעניין (אנחנו) שצופים בזה באדיקות ב-AppleTV+, יוטיוב, נטפליקס ואמזון פריים.
...
·חולק עליך
עובדה שהיום בכל חברות הטלוויזיה יש לפחות ערוץ ספורט 4k אחד
אם מה שהיית אומר נכון הם לא היו משקיעים בזה ולא בכל החברות היה..

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מיכאלוש כתב:
...
...
·חולק עליך
עובדה שהיום בכל חברות הטלוויזיה יש לפחות ערוץ ספורט 4k אחד
אם מה שהיית אומר נכון הם לא היו משקיעים בזה ולא בכל החברות היה..
...
זה ממש לא נכון. הם לא השקיעו בזה בכלל. ערוצי הספורט השקיעו בזה וזה התירוץ שלהם למה אתה צריך ממיר 4K (שממנו הם כן מרוויחים).

אני חובב תוכן. איזה תוכן 4K יש לחברות באופן כללי? קח את יס למשל, הם השיקו ממיר יעודי וכמות התכנים שהם רכשו ב-4K כמעט אפסי. מה שיש להם במרביתו הוא הפקה עצמית כמו פאודה.

הוט במצב עוד פחות טוב.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

יותר מזה, הוט למשל, מגבילים אותך לממיר 4k אחד בלבד.
הדבר היחיד שרואים אצלנו בבית מכלל התוכן שלהם זה ספורט, וזה מבאס !
למה אני צריך להתלבט בין לראות משחק nba לפנות בוקר במיטה או ללכת לסלון שם ראיתי ליגת אלופות עם חברים?

מיכאלוש (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

oferlaor כתב:
...
...
זה ממש לא נכון. הם לא השקיעו בזה בכלל. ערוצי הספורט השקיעו בזה וזה התירוץ שלהם למה אתה צריך ממיר 4K (שממנו הם כן מרוויחים).

אני חובב תוכן. איזה תוכן 4K יש לחברות באופן כללי? קח את יס למשל, הם השיקו ממיר יעודי וכמות התכנים שהם רכשו ב-4K כמעט אפסי. מה שיש להם במרביתו הוא הפקה עצמית כמו פאודה.

הוט במצב עוד פחות טוב.
...
·בהוט יש כיום 8 סדרות 4k
כמה יש ביס חוץ מפאודה?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אם מבקשים מ- HOT את ממיר הפייבר 4K, מקבלים תשובה שאין במלאי ולא ידוע מתי יהיה. גם כן מביך.

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@ziv_r
לא מבין מה המציאה בממיר הזה, ממיר שכובל אותך להשתמש בראוטר של הוט, לא מבין איך זה מקובל ב 2020.

ראובןמופז
טרול
טרול
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 6 פעמים

כי הם לא

נושא שלא נקרא #14 

מיכאלוש כתב:
...
...
·בהוט יש כיום 8 סדרות 4k
כמה יש ביס חוץ מפאודה?
...
·
נראה לי 12.
https://www.yes.co.il/content/vod/new#/76976/76977

אתה יכול בבקשה להגיד לי מה הם שמות הסדרות בהוט שהן באיכות 4K?
כי באתר של הוט לא מפרטים בתכנים של הסדרות שיש להם, ואולי יעניין אותי לדעת על עוד תכנים באיכות הזאת.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

צריך לקחת בחשבון שכפי שעופר כתב נושא ה 4k בארץ די חלש ויש לדעתי סיבות כלכליות, חברת YES מאז ומתמיד הפסידה כסף ולא הייתה רווחית, נראה לי שבקבוצת בזק השתמשו בהם למקור לקיזוז הפסדים כדי לשלם פחות מיסים בשאר החברות...
תחום הטלביזיה בהוט גם לא היה באמת רווחי, הוט היום היא בעיקר חברת תשתית בדומה לבזק.
כל השדרוגים גם ל HD בארץ להבנתי לא נעשו מסיבות טכניות של שיפור חווית הלקוח אלא בגלל שהיה צריך לשדרג ציוד ישן ופשוט לא היה ציוד מקצועי שהוא לא HD, רוב מצלמות האולפן ב 20 שנה האחרונות הם HD ואני די בטוח שרוב מצלמות האולפן היום הם 4K לפחות כמה שנים שלא לדבר על מערכות העריכה והשידור המודרניות שהכל נעשה ב IP, ההבדל הוא ברשיונות וביכולת האחסון בשרתים ורוחב הפס הזמין באולפן....

חוץ מזה מכיוון שיש לנו שרותי Online כגון Netflix שמשדרים באופן קבוע ב 4K פלוס השלמות ממקורות אחרים... אז למי שרוצה להנות מתוכן 4k לא רואה ממש חוסר כבד, כמובן שכולם היו יותר מרוצים אם כל השידורים היו ב 4K וזה יקרה כפי שקרה עם HD לפני כמה שנים רק מכוח האינרציה והשדרוגים וברגע שגם הוט ו YES יעברו ל OTT באופן מלא (כפי שעופר צפה כבר לפני יותר מ 5 שנים) ויחד עם שדרוג תשתיות האינטרנט בבתים (הוט היום בהרבה מקומות ב 500 מגה) ואחוז פריסת הסיבים האופטיים עבר כבר 15 אחוז ויעלה בשנים הקרובות אז תוך כ 5 שנים לעניות דעתי רוב השידורים יעברו ל 4K. ואז נשארת הנקודה של כמה החברות משלמות על זכויות השידור של תוכן 4K בהשוואה ל HD אם יש עדיין הבדלים אז ברגע שלא יהיו אז זה ממש לא ישנה, שוב פעם בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית ושדרוג מכוח האינרציה.

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”