אוישששששששששש לא עוד פעם........................ כבלים

כבלים, מתאמים, מחברים, מפצלים, מעמדים וכו'
diz1 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 28 פעמים

אוישששששששששש לא עוד פעם........................ כבלים

נושא שלא נקרא #1 

בדרך מכאן ולשם, עצרתי לביקורון קצרצר אצל בובו. בדרך בובו הזכיר לי להביא איזה כבל, אז עשיתי אחורה פנה וחזרתי עם שני זוגות אינטרקונקטיד שניהם עשויים מנחושת אחת של חברה מוכרת והשני בעשיה עצמית של מישהו שמתעניין בקטע חקר רבות מה אחרים עשו ועשה את שלו.
נדמה לי שעברה שנה מאז הביקורון הקודם. המערכת שינתה את פניה לחלוטין וממערכת המתבססת על משהו ששווק לאנשים כרמקול הנקרא JMLAB 926 הוחלף לאקוסטיק זן עם פרה פארוור וסידי מושקעים. אין ספק שגם התוצאה הצלילית השתפרה לבלי הכר ואפשר לשמוע מוזיקה.
כל אילו לא רלוונטים לפוסט הזה אלא....הכבלים
כן, אותם כבלים שהמון ידענים טוענים שאין הבדליים שמעים ובלהה ובלההה ובללהההה.
אז בובו סיפר לי על התנסות בכבל אינטרקונקט א שהחליף את כבל אינטרקונקט ב ששיפר את הצליל הטונלאי הדינמיות הבמה וכו'. בקיצור- הסיפור הרגיל שיש כאילו שיקרא לזה וודו.

שני זוגות הכבלים עשויים מגידים נחושת וקונקטורים בקצה- לבטח היות וראיתי איך הם נראים מבפנוכו (גם הכבל המסחרי).
לא היה לנו הרבה זמן- בובו חיבר זוג אחד בין הפרה לסידי והשני בין הפרה לפאוור.
הקשבנו טיפונת ג'אקי מקליין (בלונוט) וטיפה סטאפנו בולאני.
בובו אמר לי שהוא חש שהכבלים לא מטיבים עם המערכת.
הצעתי שנחליף בינהם כלומר זה שהיה בין הסידי לפרה החליף את זה שקישר בין הפרה ופאוור וההפך לגבי השני.
לקח לנו דקה (האמת שאפילו פחות) מהקטע השלישי של הדיסק Concertone
כדי להבחין השינויים משמעותיים מאוד בצליל. הכל נהפך חיי יותר פתוח ועוד ועוד. שנינו חשנו בשינויים ובאותם שינויים. לא קיווינו כלום לפני ואחר ההחלפה ולא הייתה לנו איזו ציפיה לשינוי. סתם החלפנו במקומם מתוך סקרנות.
הכבלים שמדובר בהם אינם מוצעים למכירה , וההקשבה איננה התבצעה בכדי להחליט על קניה של משהו ספציפי. אני לא יודע לגבי בובו :lol: , אבל אני לא שתיתי קפה בירה או וויסקי לפני, בזמן או אחרי, אני לא נוטל תרופות ולא הייתי עייף או עירני במיוחד. אני באמת מצטער לדווח על זה שהחלפת מיקומם של הכבלים שינתה. באמת שלא התכונו להטריד את מנוחתכם.
בקיצור-לא רק שכבלים משפיעים (לא כולם ולא בכל מקום ומקרה) אלא שגם מיקום שונה של אותם כבלים במערכת שינה את הצליל.

itzo
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

וואו

עופר_צפריר
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

המתבססת על משהו ששווק לאנשים כרמקול הנקרא JMLAB 926
...
כמה נדוש
:קפה:

aloni
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם זה "נראה לך מוזר" אז תקשיב לסיפור הבא:

לפני כשבועיים בעקבות מעבר דירה ושינוי מיקום המגבר יחסית לפרה הייתי זקוק לאינטרקונקט (XLR) יותר ארוך בין הפרה לפאוור.

היה לי 0.75 מטר והייתי צריך 1.5 מטר אז עשיתי מעשה שלא יעשה וחיברתי לקיים שלי עוד אחד של מטר (דגם יותר נחות מאותה הסדרה). התוצאה היתה דיי מעפנה, כשהפכתי ביניהם (ואני מזכיר, שניהם סך הכל מחברים בין הפרה לפאוור) התוצאה השתפרה פלאים.
אין לי שום דרך להסביר את זה.

לא לדאוג, מאז השגתי כבל כמו המקורי שלי רק יותר ארוך.
נערך לאחרונה על ידי aloni ב 04/08/2007 0:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
HiFiMusic IL

zy
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

גבירותי ורבותי- חדשות מרעישות:

נושא שלא נקרא #5 

הכותב אינו נוטל תרופות.......

ולעצם העניין, תגובה מתבקשת:

לא כל מה שנראה ככבל "עשוי מגידים וקונקטורים בקצה" הוא באמת כבל 8)

שמח בשביל בובו (באמת ובתמים) שהמערכת שלו השתפרה מאוד ולא רק לדעתו אלא גם לדעת ברי סמכא.
נערך לאחרונה על ידי zy ב 04/08/2007 0:40, נערך פעם 1 בסך הכל.
javascript:emoticon(':hammer:') javascript:emoticon(':bat:')

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

הציניות מיותרת אך הפוסט מעניין.
אשמח לשמוע על כל הסטאפ ואיזה כבל זה הכבל המסחרי (כי אני מבין שלגבי ה-DIY אין הרבה פרטים ממילא).
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

Slayer
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

כבלים - עונה X-עשרה ... :pizza:

מתן
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #8 

זה משהו מוכר לא??
למשל שמעתי מיותר מ2 אנשי מקצוע שאמרו לי שאת הCLEARWATER של VDH צריך לחבר הפוך ע"מ לקבל תוצאה טובה יותר.....
כלומר את החיצים שמסומנים מהמגבר לרמקול והכתוב שהולך מהמגבר לרמקול צריך לשים הפוך , שיהיה מהרמקוול למגבר....
אני לא שמתי לב לשינוי ......אבל כמה אנשים אמרו לי אאת זה...
איזה חתימה אפשר לשים בשתי שורות??

aloni
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אבל הם היו בכיוון הנכון בשני המקרים, רק הסדר ביניהם...
HiFiMusic IL

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

aloni כתב:אבל הם היו בכיוון הנכון בשני המקרים, רק הסדר ביניהם...
...
(Y) אתה צודק.

א. תודה לגידי.
ב. אצלי בסט-אפ שומעים הבדלים ברורים מאוד בין כבלים. הבדל בין כבל נחושת לכבל כסף של אותה חברה (!) - גם כשמדובר באינטרקונקט וגם כשמדובר בכבל חשמל - נשמע כל כך גדול, שנדמה שמדובר בשתי מערכות שונות לגמרי מבחינות רבות: עומק, דינאמיות, "חיות" של הצליל, במה, "גודל", פירוט והפרדה בין הכלים.
ב. הסט אפ עדיין לא "מושלם". אני עדיין מחכה לכבלים ול-CDP חדש.
ג. אני כבר יודע בדיוק איזה קונפיגורציה של כבלים (רמקול, חשמל ואינטרקונקטים) אני רוצה, וזאת לאחר בדיקות רבות שעשיתי.
ד. בניית הסט-אפ עדיין "על האש". כשהכל יהיה "מוכן" תצא הודעה רשמית לעיתונות בעברית, אנגלית, רוסית ואמהארית.
"When all are one and one is all, To be a rock and not to roll"

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

אגב, אם תשימו לב, לא אמרתי מה "יותר טוב".
"יותר טוב" זה יותר טוב לי, על הסט-אפ שלי, עם הסינרגיה שלי והאקוסטיקה שלי.
בסט-אפ אחר עם אקוסטיקה אחרת הכל יכול להיות שונה מאוד.
מה שבטוח ללא כל צל של ספק זה שבסט-אפ שלי קיימים הבדלים גדולים מאוד בין כבלים . נקודה.

diz1 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 28 פעמים

כל הסיפור הזה עם כבלים מאוד לא נוח לי

נושא שלא נקרא #12 

:( :(
:D
ולכן אפילו לא תארתי את התיאורים ששמעתי מבובו על שינויי סאונד שונים ומשמעותיים שחווה כאשר החליף כבל מחברה א או ב.-למה לחשוף אותו ללעג וביקורת (ודעתי כבר ציינתי בעבר- אם הוא שמע ו"מבחן " האזנה באמת התקיים וזה מה ששמע- אני מאמין לו).
אלוני-מקווה שלא יגרם לך נזק שפתאום אתה פוצח בוידוי על השפעה של אורך כבלים וסוגם על הצליל. אני בטוח שהיית מעדיף לא לשלם על הכבל היותר יקר שבחרת בסופו של דבר.אפילו לא רצת ל"ספר לחבר'ה" על הקניה.
ZY- מה ההגדרה של כבל? לא יודע. בעבר ביקשתי הגדרה מספרית של מדידות כבל הסטנדרט (כדי לבדוק שאולי כבל באייס קנה ובנה, הוא כבל "צובע" ומעוות.) אשמח לערכי הסטנדרט בכל יום. כבל הוא בסך הכל עוד משהו שמקשר בין החשמל מהקיר למידת האילוזיה של המוזיקה הנשמעת במוחו של השומע.

לגבי הכבל המסחרי-COINCIDENT EXTREME CABLE
שהוא כבל עם מראה חיצוני מאכזב עד מאוד (לא עבה ושחור). הכבל כזה פורק בצדדיו ולמעשה הושם בו טרמינציה זהה לכבל DIY של אותו בחור שהזכרתי (שיש בארץ כמה וכמה וכמה "אודיופילים" לא שוכני פורומים , שהחליפו כבלים יקרים אחרים בשלו). אני יודע- שגם בכבל שלו יש גידי נחושת(סוג מאוד איכותי- מחיר החומר של נחושת יקר מאוד) .
בובו לא הזכיר איזה כבלים הוא יקנה בסופו של תהליך וגם לא אלוני. הצבע של הכבלים ומחירם לא צויין. בכל זאת, הם ואני (בסט כבלים אצלי, שלא ציינתי מה הוא ולא את עלותו או צבעו)- החליטו לרכוש אותם כי חשבו שזה נשמע אצלם יותר טוב.
"חשבו"- בידיוק כמו ש"חשבו" שהרמקול אצלם מתאים לסגנון מוזיקה ששומעים , בידיוק כמו ש"חשבו" שהגברה X מתאימה להם.
אני בטוח שאת הרמקולים הם לא מדדו, אני מניח שגם את הכבלים הם לא מדדו.
אני אשמח לקרוא פוסט של חובב מדידות שיציין את כלל המדידות במערכת שלו ומדידות כל רכיב (המרכיב את המערכת) בנפרד כדי להבין גם את הסינרגיה הנוצרת מבחינה מדידה.

בובו- TAKE YOUR TIME בבניית מערכת. לי זה לקח שנים. העיקר שבסוף התוצאה תהיה טובה עבורך.

nirses
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ניר שמשון
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

שלום Booboo.
א. אצלי בסט-אפ שומעים הבדלים ברורים מאוד בין כבלים. הבדל בין כבל נחושת לכבל כסף של אותה חברה (!) - גם כשמדובר באינטרקונקט וגם כשמדובר בכבל חשמל - נשמע כל כך גדול, שנדמה שמדובר בשתי מערכות שונות לגמרי מבחינות רבות: עומק, דינאמיות, "חיות" של הצליל, במה, "גודל", פירוט והפרדה בין הכלים.
ב. הסט אפ עדיין לא "מושלם". אני עדיין מחכה לכבלים ול-CDP חדש.
ג. אני כבר יודע בדיוק איזה קונפיגורציה של כבלים (רמקול, חשמל ואינטרקונקטים) אני רוצה, וזאת לאחר בדיקות רבות שעשיתי.
ד. בניית הסט-אפ עדיין "על האש". כשהכל יהיה "מוכן" תצא הודעה רשמית לעיתונות בעברית, אנגלית, רוסית ואמהארית.
...
א. גם בסט-אפ שלי שומעים הבדלים ברורים מאוד בחיבור כבלים שונים - ומי שלא שומע הבדלים בסט-אפ שלו אז.....אין הבדלים . ומי שכן שומע הבדלים-כיף לו...אז למה כולם תמיד רוצים לאכול אחד את השני בסוגיה הזאת ??? חיה ותן לחיות !!!
ד.מחכה בכליון עיניים ל"הודעה הרשמית" שלך (Y) (Y) (Y)
לו הייתי רוטשילד ...

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

nirses כתב:שלום Booboo.
...
א. גם בסט-אפ שלי שומעים הבדלים ברורים מאוד בחיבור כבלים שונים - ומי שלא שומע הבדלים בסט-אפ שלו אז.....אין הבדלים . ומי שכן שומע הבדלים-כיף לו...אז למה כולם תמיד רוצים לאכול אחד את השני בסוגיה הזאת ??? חיה ותן לחיות !!!
ד.מחכה בכליון עיניים ל"הודעה הרשמית" שלך (Y) (Y) (Y)
...
א. תודה רבה.
ב. מי שלא שומע הבדלים בסט-אפ שלו - כנראה שבאמת אין הבדלים, ואני אישית ממש מקנא בו.
ג. למה אני מקנא בו? מכיוון שאני לא "ציודופיל", והייתי שמח להוציא את הסכום הזה על דברים אחרים או לשמור אותו בבנק.

itzo
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

מר דיז

נושא שלא נקרא #15 

וואו, מה זה שנים?
לפני מעט שנים, שאלת את השאלות האילו :roll:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... agSybase=1
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... d=30923382

רובם בערך לפני שלוש שנים, והיום אתה מתנסח כאחד שתכננן את השפופרות ל- GE בשלהי מלחמת העולם ה- II.

הלו - - קצת צניעות.

יש בפורום הזה ואחרים, כמה חבר'ה, ששמעו בעמידה הרבה יותר משאתה שמעת בישיבה, ועדיין שומרים על צניעות וזהירות.
הצנע לכת

שלח תגובה

חזור אל “כבלים ואביזרים”